Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гладолечение с коктейл от кленов сироп  (Прочетена 58970 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #20 -: 29-01-2010, 09:53:35 »

Между кленовия сироп и житния режим няма нищо общо. Житния режим е духовен пост,не е за отслабване,то е страничен ефект.Само чисто тяло може да усети Божественото.
Дали ще си на кленов сок или на ягодов компот,ако ядеш дест дена само това,ефекта ще е същия,ако искаш вярвай.
Кленовия сироп си е химия,100 пъти е по добре да си на сокчета,прясно изцедени.
Това си е лично мое мнение и не ангажирам никой с него.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #21 -: 29-01-2010, 11:19:40 »

И аз така смятам, въпреки шума който се вдигна. Бийонсе била отслабнала само с Мадал Бал (или както там се казва), 10 дни само на него. Аз съм на мнение, че отслабването не трябва да е цел, а по-скоро последица от един изчистващ тялото режим и адекватно захранване след него. Другия ми принцип е да не ям нищо, което баба ми не би разпознала като храна...тоя кленов сироп със сигурност ще го изгледа любопитно  ;D
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #22 -: 29-01-2010, 12:16:55 »

 :kisss:Ей, откривих ...къде сте се скрили ...у сиропа...Пък аз ,се чудех какво е това отслабване със сироппп...АМА ВЕЧ МИ Е ПО -ЯСНО!!!То и сироп у Силистра- нема!!!Значи ще отслабвам с...без рана...сал на вода!!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #23 -: 29-01-2010, 12:22:46 »

С плодове и чай, най-добре-стара изпитана рецепта,бабе.Но тихо да не чуят бат Бенато и Петко   ;) :-*
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #24 -: 29-01-2010, 17:55:59 »

Аз този Модал Бал си го бях поръчала още преди 2години и все още си стои. Незнам за какво да го използвам. Дайте ми идеи! Да ми се чуди човек къде ми е бил акълът. ::)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #25 -: 29-01-2010, 18:31:12 »

Продай го на някой мераклия тук tooth
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #26 -: 29-01-2010, 23:41:40 »

Кленов сироп пък колко малко сме купували. Почти не сме. Хем сме у Канадата и съм виждала как го произвеждат. Нещо не ме влече.
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #27 -: 30-01-2010, 17:29:26 »

Не нисля че е химия, но и аз не ангажирам никой.....
След като баба ми не е яла авокадо и ред други плодове и зеленчуци значи ли, че и аз не трябва да ги ям?? За себе си отговарям, че има защо земята да се нарча global village, вече знаем и сме опитвали много повече от преди, а и опита след интернет стана някак си общ.
Бенато за кленовия сироп до колкото знам го дават като тотално прочистване, а февруари явно е подходящ момент точно за такова прочистване. И моето мнение е, че без значение с какво добре е прочистване да има.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #28 -: 30-01-2010, 17:58:59 »

Няма да спорим, :laugh: :love_028: Аз споделих,че никога не бих го приложил върху моя организъм. Друго си е едно сокче от морков+целина+черв. цвекло+зелена ябълка,витамини,минерали,ензими,чиста вода. Освежава,пречиства, изварения кленов сироп няма нищо от това.
Естествено,че по добре по малко от нищо.
А онези прасета в рекламата,естествено,че ако ядеш 10килограма храна на ден и то супер боклук и минеш  на течна диета, ще свалиш десетки килограми.  tooth
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #29 -: 31-01-2010, 16:24:51 »

То това е ясно, че който и да е с тези кг абсолютно всеки режим ще подейства.
Въпреки всичко накрая реших да съм на жито, но ще започна от утре (денят е също много подходящ) не от сряда, че точно тези 2, 3 дни ме колебаеха и объркваха плановете, а след това ще видим, може да направя и някой и друг ден на сироп след малка почивка, поне така ми се иска.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #30 -: 09-02-2010, 11:03:34 »

Ot koga chakah jitnia rejim,sega mi se jituvashe s vas,ama ei me na tuk:))I az ne razbrah kak se ozovah v tazi tema,sluchi si ei taka v 1 prekrasen januarski den:)haha
Dobre sega po-seriozno!Zapochvam s tova,che za poreden pat se ubejdavam che kakvito I shemi da si sastaviame,cherteji i planove v glavata-to tialoto si znae po-dobre.Chakah li chakah jitnia rejim,i 1 den v sredata na januari mi se priiska da ne iam za izvestno vreme;beshe mi omraznalo vs.den edno I sashto deistvie da izvarshvam-da davcha,da prigotviam,da mislia kade koga kakvo da hapna.Predstoeshe mi mnoogo natovarena programa v rabotata I ne mojeh da si pozvolia da si pochivam I da sam samo na voda.Tozi vid gladolechenie s klenov sirop nikoga ne mu biah obrashtala vnimanie.Ta,ei taka se poiavi ideiata-hem da ne priemam tvarda hrana,hem da imam energia.Ne beshe nito podhodiashtata faza na lunata mislia,nito lubimia mi rejim na plodove ili jito.Sashto misleh da go napravia za 14 dni,v kraina smetka stana kakvoto tialoto e iskalo I e imalo nujda.
Napravih tozi rejim za 12 dni I se chuvstvam mnogo dobre.V sashtoto vreme raboteh vseki den,mnogo rabota padna,imah super energia prez tezi dni I ne usetih kak mina vremeto.
Parvite 2 dni minaha ok,na 2a vecerta mnogo silno ogladniah,preodoliah go.Ot tam natatak apetita mi izcezna kakto I s vs.dr.rejim.Apetita mi beshe 0-den 4-12.
Parvite 5 dni imah niakoi momenti,v koito iskah da pochivam poveche.No kato cialo energiata mi beshe visoka,misleh dobre,raboteh dobre,ne sam otpadala na rabota,daje biah nai energichna.Spazvah striktno preporachitelnata dnevna doza-100-140ml sirop(madal bal prez parvite 4,3 dni bio klenov sirop I ostanalite pak siropa),3 I 1/2 limona I lut cherven piper.Preporachva se sutrin da se pie voda s morska sol za prochistvane,no az ne ia pieh,protivna mi e:)I sutrin I vecher-chai senna.Poseshtavah ofisa po 4-7 pati na den,I prez vsichki dni organizma mi se chisteshe dosta seriozno.Sled den 4 zapochnaha da se osvobojdavat razni strannosti,radvah se che sam predpriela tova prechistvane,kakvi neshta nosim v sebe si s godini...
Prez razlichnite dni imah bolki na mesta,kadeto nikoga predi ne sam useshtala.V parvite dni useshtah bolki v chernia drob,belia drob,babrecite;imashe momenti kogato useshtah strahotni bolki v stavite?,no obiknoveno vsichko tova go useshtah samo predi da zaspia.Inache prez celia den mi beshe dobre.
Den 6-kogato se sabudih imah chustvoto che sam se podmladila vidimo,kojata mi beshe stanala meka I gladka kato na bebe;pogleda-iasen a ochnite iabalki-snejno beli,pri polojenie che smeniah chasovite zoni vsekidnevno kato na igra(koeto e mnogo umoritelno za tialoto);zapchnah da se naspivam ot 4-6h san.Setivata mi se izostriha neveroiatno,super happy se chustvah.Ne biah nikak gladna,no edinstvenoto koeto iskah sled kato priklucha biaha-plodove.Den 10 pochnah da se chustvam leko otpadnala,no dokato se pribera,patishta rabota I stanaha 12;
Deistvitelno,vseki si ima niakakvo optimalno teglo,ne svalih mnogo kg,tova ne mi beshe I cel-kam 4 za celia period,no se chustvam tolkova niakak si chista sega;)
V momenta se zahranvam,mnogo plavno,priatno I leko.Dnes mi e den 7,kato ne se nasilvam,opitvam se da spazia shemi,no po uset karam.Imam chustvoto che mi se podobri vrazkata s tialoto niakak si-ne znam kak da se izrazia,znam iasno-koga I ot kakvo ima nujda.Vseki den zapochvam s chasha topla voda,sledva fresh ot portokal ili greipfrut.Yoga I malko raztiagane;du6ce sled koeto plod.Kam obiad zelencuk,ili polovin kupicka smeseni zelencuci,sledobed plod ili fresh,vecher pak plod ili zelenolistni pak mini-kolichestvo.Dnes shte vklucha kinoa kalnove I razni dr.kalnove zeleni.Utre mislia da vklucha I susam(sanuvam veche Tahomed-a na Petko:)),slanchogled,tikveni; v drugi den I po-golemite iadki. Niamam tarpenie da hapvam iadki veche,umriah ot stud(konstitucia Vata sam vse pak)I iskam energia.
V sledvashtite dni shte sam mnogo aktivna po pistite,I sam zaplanuvala da si vzimam furmi I susheni plodove,da vklucha elda I iadki vseki den,che shte mi triabva power.Vie kakvo mislite po tozi vapros?Primerno po 3-4 furmi na den,polovin avokado vecher,sutrin-chasha elda.Vse pak se zahranvam oshte,ne iskam da obarkam neshto.
Ne kazvam che preporachvam tozi metod,no na men mi se utrazi prekrasno,mina leko I neusetno.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #31 -: 09-02-2010, 14:46:17 »

 :kisss:Преди време попаднах на този сайт за диета на елда - за тези които не могат да издържат на житния режим.http://mirsovetov.ru/a/medicine/nutrition/buckwheat-diet.html
 а ако изпишете на гуглето "гречневая диета" има още мнооооого!
  Не сам на ясно доколко близка или далечна е до целите, които си поставя житният режим!!!! :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Yllen

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
  • Join me on Twitter: @yllenia
    • AcrossConsult
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #32 -: 15-02-2010, 13:03:14 »

Zdraveite na vsi4ki i komplimenti!
Bih jelala samo da se zapoznaem, dnes e parvia mi den ot vaprosnia Cleanse Plan s klenov sirop a sa6to i parvoto mi u4astie vav Foruma.
Jelaia lek den i polzotvorna sedmiza!
Активен

app-varna

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #33 -: 29-06-2010, 16:18:48 »

Здравейте,
Аз също съм много доволна от ефекта на кленовия сироп. Честно казано до преди няколко месеца не знаех нищо за него. Препоръчаха ми го и много се радвам, че послучах съвета.

Ето ви мястото, от където се сдобих с първоначалната информация  :
www.klenovsirop.com
Активен
Лекарят лекува, природата изцелява.
www.klenovsirop.com

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #34 -: 30-06-2010, 07:44:28 »

Не съм много сигурен дали кленовият сироп е ОК , а и като зная как го правят :)  едва ли бих го консумирал.
Днес ще проверя в магазина до нас какво пише на етикетите , продават 4-5 различни марки кленов сироп и ще ви информирам.
Активен

app-varna

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #35 -: 30-06-2010, 08:35:09 »

Супер, благодаря ...
Очаквам с нетърпение инфото  :flowers2:
Активен
Лекарят лекува, природата изцелява.
www.klenovsirop.com

milenski

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #36 -: 24-07-2010, 10:41:50 »

Здравейте, сладури  :Content_22:

Откакто през зимата попаднах на този прекрасен сайт (Мер, благодаря ти от сърце за всичко, което правиш  :heart_2: ), не е минал ден, без да му хвърля по някое оче. А преди 2-3 месеца направих поредното откритие - ми то и форум имало, бре! Да пиша в него обаче и през ум не ми е минавало - мнооого съм далеч от споделянето на опит, а задаването на глупави въпроси оставям на по-смелите, аз само чета отговорите после :))) Днес обаче се престраших да вляза да питам нещичко за гладуването и докато ровичках да видя в коя тема да си задам въпроса, попаднах на тази. Та, да споделя нещо за кленовия сироп или по-точно за този с палмово масло, наречен "Мадал Бал".
Преди близо месец проведох 10-дневната програма с този сироп, както е описано в книжката на Гарабитов. Понеже имам известен опит с лечебно гладуване по системата на Лидия Ковачева, смея да твърдя, че тази програма е нещо подобно, но с доста по-занижен енергиен прием. За това съдя по състоянието си по време на гладуването - бях доста отпаднала като цяло, имах дни, в които почти само спях и добре че си работя вкъщи, защото едва ли бих имала сили да ходя на работа. Хубавото на този режим е, че много бързо изчезна чувството за глад. Предполагам, че това в огромна степен се дължи на предварителното очистване с английска сол, което направих пак според инструкциите в книжката. Може би след едно такова изпразване на червата тялото по-бързо се настройва за пречистване. Така че десет дни изобщо не съм се измъчвала от какъвто и да било глад. Е, на моменти имах леки пристъпи на апетит, но това, както знаем, е нещо съвсем различно. Другото нещо, което забелязвам и което досега не бях наблюдавала след пречистванията по Лидия Ковачева, е че след захранването и преминаването към нормално хранене, изобщо не ми се ядат обичайните боклуци от типа на чипсове, гризки, бонбони, шоколади, кексчета, вафлички, сладоледи, торти и тем подобни. За сметка на това започнах да обръщам много по-голямо внимание на живата растителна храна, която в момента преобладава в менюто ми. Пропуснах да кажа, че и месото вече не ме влече. И преди не бях някакъв отявлен месоядец, но имах пристъпи на глад за месо. Та, като цяло с много голяма радост наблюдавам една много хубава промяна в настройката на организма си, която се надявам да е за постоянно, но това вече зависи само от мен.
По време на режима със сиропа си мислех, че този коктейл спокойно може да се замени със студен чай с мед и лимон. И смятам да го изпробвам в най-скоро време, макар че аз малко се изсилих и си поръчах две бутилки Мадал Бал, така че следващия месец ще направя още десет дена с него, пък вече следващия път ще пробвам медения коктейл.
Имам едни съмнения обаче доколко този Мадал Бал наистина помага за очистване на организма. Ще ви кажа защо. Аз по принцип имам огромни проблеми с чистото гладуване само на вода. Мина ли само на вода, от втория ден съм по-скоро умряла, отколкото жива. Миналата пролет издаяних четири дена, които ми се сториха десет пъти по толкова. Бях пълен парцал, нямах сили да стана от леглото и се съдрах да повръщам стомашни сокове през първите 2 дни, а после водата, която пиех. Непрекъснато имах спазми за повръщане дори при напълно празен стомах и имах чувството, че и последните ми останали силици се изразходваха при тия напъни.
Затова миналия месец си бях решила да изкарам 10-дневната програма с Мадал Бал, като завърша с 2-3 дена само на вода. Смятах, че за десет дена ще съм достатъчно пречистена, за да не се чувствам толкова зле
Активен

milenski

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #37 -: 24-07-2010, 10:48:14 »

Натиснах нещо без да искам и предния пост замина  :Content_4 - emotloader: Защо няма опция за редактиране, или аз не я виждам?

Продължавам:

Та, оказа се, че сметките ми не излязоха, защото в момента, в който минах само на вода, пак стана абсолютно същото - гадене, повръщане, липса на всякакви сили, световъртеж и изобщо лоша работа. Изводът, който си правя, макар че може да е погрешен, е че с тоя Мадал Бал не съм направила почти никакво очистване на огранизма.

А това, което исках да питам по-опитните в гладуването само на вода е - нормално ли е да се чувствам толкова зле всеки път? При вас така ли е било? За протокола, не съм някаква лигла, която само си търси извинение да не стане от леглото. Като кажа, че ми е зле, значи работата е сериозна.

Поздрави сърдечни и хубав и усмихнат ден на всички!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #38 -: 31-07-2010, 22:54:45 »


А това, което исках да питам по-опитните в гладуването само на вода е - нормално ли е да се чувствам толкова зле всеки път? При вас така ли е било?

Тази година два пъти ми се случва след гладуването на 26-ти лунен ден да се чувствам съвсем разбит - ставам податлив на възпаления и други негативни процеси, които отшумяват след новолунието и след това съм по-добре отколкото преди гладуването. Ефекта от гладуването не е задължително да се усети всеки път (сигурно има и други странични фактори, които възпрепятстват или помагат на очистителните процеси)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

milenski

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #39 -: 17-08-2010, 08:31:53 »

Здрасти и благодаря за отговора :)

От доста време чувствах, че имам някакъв здравословен проблем, който съвсем нормално се изостря при гладуването. Само дето не успявах да се самодиагностицирам, а пък на лекар не ходя :surpris_23: Сега, след като се поразтърсих из интернет, изчетох доста неща и сравних симптомите, си мисля как съм можела да съм толкова сляпа - ами че то тялото ми през цялото време ми е показвало къде е ключът за палатката. Цялото това изтощително повръщане на жлъчен сок насочва вниманието именно към жлъчката. Та, от днес започвам омекотеното пречистване по Малахов, което е описано тук: http://www.zemianazaem.com/archives/47 След месец ще направя едно кратичко гладуване на вода, колкото да видя има ли ефект от пречистването, и ако всичко е наред, може да мина към по-сериозната процедура за пречистване от чернодробни и жлъчни камъни. Да започна направо с нея, в момента ми се струва доста екстремно - не мисля, че претоварването на един и без това не съвсем изправен орган, е правилният подход за излекуването му.

Поздрави на всички! Желая ви много усмихнат и пълноценен ден :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 22 запитвания.