Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Водорасли на прах - как?  (Прочетена 83259 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #140 -: 30-08-2013, 05:35:44 »

Тъкмо го написах в един от дневниците и си мисля, че и тук му е мястото.

След споменаване от shofilev опитах спирулина и хлорела на таблетки от Rainforest Foods (има ги в зоя.бг). Оказаха се наистина вкусни и вкусът прилича на този на суровите тиквени семки. Даже често почнах да сдъвквам таблетките, защото почнаха да ми харесват.

Какъв е изводът? Или спирулината на прах е некачествена или нещо друго подобрява вкуса на тази от таблетките.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Тошко

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #141 -: 12-10-2013, 10:10:53 »

Привет, аз пробвах също спирулина и хлорела на таблетки от Rainforest Foods от Зоя.бг и след като стигнах
до същия извод ги оставих.
Към бате Бино,
как може да се познае най-лесно оплоденото от не оплоденото пъдпъдъчи яйде ?
Какви са начините да се приготви здравословна храна от яйцата, и как се процедира със черупките ?
Предполагам че и на други им е интересно да пробват.
Аз лично намерих тук около Пловдивско се продават такива яйца, но искам да попитам също преди да започна да приемам такива, има ли вероятност дори и пъдпъдъците да не са гледани в най-добрите условия да пипна нещо от яйцата им? :Appetit_17: ...  или няма никаква опасност специално за тях, въпреки това което изчетох и се образовах, че нямало опасност, предвид здравата им обвивка под черупката и високата темп. от 42 градуса на пъдпъдъците.

Поздрави  :)
Активен
Бъди себе си :)

azure7o

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #142 -: 06-11-2013, 23:21:48 »

Здравейте ,
 
Регистрирах се в този форум , главно заради тази тема ( не съм вегетарианец , тук май не ги харесвате много , но както и да е  ) , та може и да съм "месоядна тухлена глава "  :Content_4 - emotloader: , но искам да се храня здравословно.
Напоследък се стремя да не ям толкова соя ( освен , ако не е от о.Окинава ( не съм виждал такава  ;D ))
Търсех си витамини , но мултивитамин без соя не мога да намеря , чух случайно от един приятел за водорасло " Спирулина ". Прочетох в интернет за него и бях изумен какво съм изпускал до сега.
Искам да ви попитам мога ли да смеся примерно Спирулина 250гр , Хлорела 250гр с Конопен протеин - 500гр на ден да пия по 20-30гр.
Отделно мисля да си взема и годжи бери , но не знам каква е разликата между годжи бери и тибетско годжи бери ( мисля да ям по 10гр + водораслите ).
Също така си мисля да си взема и мака на прах или корен от мака на прах , ако ми кажете разликата ще съм ви много благодарен!
Последно: какво рибено масло да пия или да си остана на добавената гмо соя към моето рибено масло
( омега 3) и остана калций, магнезий ,цинк и витамините и минералите които ги няма във водораслите (b17,К1 фосфор , селен и др ... ).
На пръв поглед групата от витамини B ми се струва , че е навсякаде , дали няма да предозирам (на 19год. съм , ако това има някакво значение ) ?
За сега мисля това да са ми мултивитамините , поне докато не отида да живея на о.Окинава.  :Content_4 - emotloader:
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #143 -: 06-11-2013, 23:56:50 »

Водораслите не трябва да се вземат по много на ден - 30 гр. с конопен протеин означава не по-малко от 20 гр. чисти водорасли. Това е твърде висока доза. Нормалната дневна доза за тези водорасли е друга. За спирулина - 2-3 грама, за хлорела може малко повече. Другото в дългосрочен аспект ще доведе до проблеми.
Има мака стрит корен на прах и екстракт от корен мака - разликата е голяма, попрочети допълнително по въпроса.
Активен

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #144 -: 14-11-2013, 18:41:37 »

Изключително вкусна комбинация са направили от ноу фуудс - смесили са двата вида келп за ок 5 долара. Ама там. Този на Зоя ряпа да яде.
Активен

azure7o

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #145 -: 03-12-2013, 03:47:03 »

Благодаря за отговора , но все пак не ми става ясно как мога да заместя мулти витамин добавка с водорасли на прах или други естествени източници, които мога да ги пия/ям успоредно с нормално хранене ...
Активен

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #146 -: 11-11-2014, 01:02:39 »

"Та щом водата подслонява чужда енергетика,  защо това да не го правят и добавките?  Извлечени от езерото от кой знае кой беден, нещастен (болен) човечец, обработени в цех, където витае страха на работника от евентуално уволнение заради рецесията, качени на кораба попили мъката на моряците по родните им места, разтоварени транспортирани и складирани от хора с още по-неясна вибрация, разпространени , съхранявани и предлагани от хищни, комерсиални търговци на едро при НЯКАКВИ атмосферни условия, прекупени на две -три ръце търговци на дребно .. и пр. "
Според мен само водата (като жива) може да поеме енергия, а в случая се касае за сушени водорасли, които би трябвало да не съдържат вода в себе си (от там  и дългият сок на годност), т.е. не би трябвало да е налице негатив.
И искам да попитам бате Бино, понеже вече на няколко места чета за черупките от пъдпъдъчи яйца, как трябва да се консумират?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #147 -: 11-11-2014, 10:02:13 »

Ивета , веднага отговарям :)  ( То е споменавано доста пъти, но и форумът е вече голям и става все по-трудно :) )
За черупките има две рецепти , които се предлагат от Натуралната Медицина - 1. или да се изгълтва по една лъжичка смлени сухи черупки ( пъдпъдъчи, кокоши ) от време на време. или 2. Да си направим калций в лесноусвоима форма. Смлени черупки се заливат с лимонов сок и се оставят за една нощ. Става реакция, калцият преминава в сока в една от най-усвоимите си форми - калциев цитрат.  После се изпива сокчето . А може да се хапне и това, което е останало от черупките след реакцията с лимоновия сок. Не е много приятно на вкус обаче. Така че ,  избор има в случая :)

Една съфорумка беше много доволна преди време от калциевия цитрат. И разказа в някоя от темите, че методът действа здраво, и то - доказано. Беше тествала стойностите на калция "преди и след"  и беше във възторг.
 
Сега,  с калция има обаче неприятна подробност  :-\   Физиолозите казват, че след определена възраст  той не може да се вгражда в костите ( които са едно сигурно депо за него ) и когато е в недостиг, организмът си гребва именно от тях , заради което  те "остеопозират" , стават крехки.  И  добре е да има в тях, за да има и какво да остане ,след "гребването", което неминуемо ще се случва с възрастта.  ;)
Затова , от  "Позитивно мислене" има яка нужда в случая - тоест - че медиците са сгрешили , а ние сме прави в надеждата си , че  можем да го вградим в костите си  и след 20те си години :)  
Но както и лозето си иска и молитвата и мотиката , така и нашата "мотика " в случая е  физическото натоварване. Без него организмът няма как да натрупа голям калций на места, където от него няма голяма нужда.  :surpris_23:
Тук движещ е вездесъщият инстинкт за самосъхранение - тялото гледа да си пази костите здрави. Обаче то това го преценява според потребността от здравина  ;) При машинопистката тя е една, при селската труженичка- друга.  
Физ натоварвания имат и друго предимство - те пазят ставите от отлагания на същият този калций, към който така силно се стремим.  
 

    
 
« Последна редакция: 11-11-2014, 10:10:12 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #148 -: 11-11-2014, 10:15:06 »

Благодаря за отговора, бате Бино!  :fluretaa:
А как трябва да преценим колко често е това от време на време? И друг въпрос ми изникна - черупките от варени или сурови яйца? Преди време бях прочела една книжка за калция и там (не помня вече, но сигурно така е пишело) използвах черупките на кокоши яйца, сварени. Проблемът е, че почистването на бялата ципа под черупката става много трудно и отнема много време. И май това бе причината да прекратя опитите си.
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #149 -: 11-11-2014, 21:28:07 »

Понеже прекарвам свободните си минути в четене на коментарите на Бате Бино ( че за мен е като енциклопедия )  тук е обяснявал подробно :

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=212.msg15698#msg15698
Активен

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #150 -: 11-11-2014, 21:50:37 »

Понеже прекарвам свободните си минути в четене на коментарите на Бате Бино ( че за мен е като енциклопедия )  тук е обяснявал подробно :

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=212.msg15698#msg15698

Благодаря! И аз доста неща изчетох, но това не бях :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #151 -: 11-11-2014, 23:06:40 »

Благодаря за оценката , драги дами  :kisss: Неудобно ми е, че ви ангажирам от времето с многобройните си постове   да бях писал по-малко , щях и аз по-лесно да си намирам някои текстове, до които опирам понякога.   :Confus_3:

Ивета , разтоварвам те и от това бреме , ще черпиш един сайдер като дойдеш лятос на морето  tooth
- няма как да преценим дори ориентировъчно дозата нито на калция , нито на нищо, което влиза в нас като витамин , минерал или цяр.. Това са стотици вещества с милиарди взаимодействия помежду си .. само организмът си знае от кое -колко  и в кой момент. ( в по-долният пост след цитираният от Зинаида съм дал по-подробно мнение по въпроса )  Ако не му пречим, той ще се отърве от излишъка и ще си произведе сам необходимото, дори това да е невъзможно според науката . Ето , уж без белтъчини човек не можел да живее, но някои учени "игноранти" ( като акад. Уголев) доказаха, че може,  tooth  Просто защото "незаменимите"  се образуват в нас , както от зеленолистните , така и от азота , затова на местната индустрия и наетите от нея "експерти" - много поздрави  tooth След като някои племена не употребяват почти никакви белтъчини , а са живи и здрави дълги години , значи има обяснение, просто трябва да се намери :) Но затова се налага да допуснеш невъзможното , иначе никога няма да направиш откритие  ;)
Същото е и с вит.В12 ,а вероятно и с много други вещества, просто е въпрос на време "невъзможното днес да стане възможно утре" :)  
Прочетохте ли днес ? Родилка оживява след 45 минутна липса на пулс! Без никакви нарушения! http://www.vesti.bg/sviat/rodilka-ocelia-sled-45-minuti-bez-puls-6027139 И как е възможно?  Явно има още много да се учи..

Бялата ципа при мен не се почиства  - изсъхват и после всичко правя на прах в кафемелачката . Така не я виждам и не ме дразни :)  Дали от варени или от сурови?  Срещал съм и двата варианта, не знам.. аз съм  мързелив за някои неща и не си правя труд да варя. Но като се замисля, по-стерилно е да са сварени или поне изчистени със спирт още като яйца.      
« Последна редакция: 11-11-2014, 23:15:32 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #152 -: 12-11-2014, 14:53:04 »

Бате Бино, аз и зиме съм край морето :) (въпреки, че вятъра не ми понася...)
Може би тази енциклопедия дето си я "носиш" би могла да се систематизира и на хартиен преносител :) Благодаря за отговора, ще пробвам и с варени и със сурови, скоро.
А историята с тази родилка - кара ме да вярвам, че няма невъзможни неща. Само дето такива чудеса са по-скоро изключениа, а не правило, не можем да чакаме на тях (макар, че...). Доколкото разбирам от статията - в тази ситуация никой няма съзнателна заслуга за случилото се... :)
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #153 -: 13-11-2014, 17:36:18 »

Ооо аз с такова внимание чета всичко изписано , и без да преувелича ни най- малко ,мога да заявя , че най-ценната информация във форума е именно в постовете на Бино.
Честно за си призная ( дано с това не обидя някои от другите съфорумци) , но когато пусна тема със запитване ( като например тази за плесени и мухъл последно ) тайно се надявам да се включи именно Бино , защото се доверявам на неговите знания и опит. Не че не мога да попитам направо на ЛС конкретно него, но нали все пак сме във форум. Отговорите на мой въпрос , могат да заинтересуват и другиго.
Така де ....лирична вметка, целяща единствено да засвидетелсвта  респект  !
Активен

veli_li

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #154 -: 09-01-2015, 21:20:01 »

С нисък химоглобин в комбинация с ниско кръвно съм и реших да си помогна със вземането на Спирулина,но от толкова спорове не разбрах от къде да си взема? Някой може ли да бъде така добър да помогне.
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #155 -: 26-01-2017, 21:49:06 »

Варианти - много. Най-евтино излиза от чужбина, особено ако твой познат живее там и ти ги изпрати. Така се спестява мито и други надценки на вносителите. Иначе по-лесно е да си ги купиш от някой, който ги внася, но е и по-скъпо. Аз първоначално купувах от "Аквасорс" (имам дистрибуторски договор, който подписах само за мои лични нужди), но след това започнах да купувам от "Дива енерджи" http://www.diva-energy.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/e3-afa/cena-e3afa - голямата опаковка излиза с около 20% по-евтино от тази на "Аквасорс" и то по дистрибуторска цена.
При сушените водорасли е много важен процесът на сушене. При неправилно сушене няма никаква полза от тях. Това означава, че трябва да се обръща внимание на фирмата производител, не само на вносителя. ;)
В наши дни - кои са добрите оферти, вече има и чужбински сайтове, с доста добри цени.

Тук за спирулина сте препратили в началото на темата...
http://www.planetaryherbals.com/products/GP1964/

  И то дори само когато усещах, че се разболявам - в тези случаи ефектът беше наистина поразителен - за часове или на другия ден най-късно (ако ги вземех при първи симптоми). Сега ги вземам ежедневно с профилактична цел - да не се разболея от циркулиращите в момента вируси.
Освен за тонус, енергия ... искам и в такива периоди на вируси навън - да ги взимам. Каква е нормалната доза, за проф-ка? Интересуват ме спирулина и АФА  :)

Тук са от БГ, но цените май са като в Аквасорс с отстъката:
E3 AFA
Хлорела
Спирулина
http://www.diva-energy.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/e3-afa/cena-e3afa
Изключително вкусна комбинация са направили от ноу фуудс - смесили са двата вида келп за ок 5 долара. Ама там. Този на Зоя ряпа да яде.
Как се казва?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 23 запитвания.