Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Водорасли на прах - как?  (Прочетена 83254 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Водорасли на прах - как?
« -: 18-03-2011, 15:59:35 »

Тези дни реших и аз, като мъжете, да се пробвам с едни водорасли. Речено-сторено -- виртуално награбих спирулина и келп на прах от zoya.bg. След един ден опити не мога да реша кое от двете е по-гадно, но и двете имат невъобразимо гнусен вкус. Сигурно са много полезни!   :surpris_25:

Та, приемам всякакви идеи за по-лесно и по-малко гадно приемане на "жабуняка". Дотук опитах да разтварям във вода, сок от грейпфрут, вода със сок от лимон и мед. Последното е сякаш най-поносимо, но е и най-голяма играчка.

Чудя се дали ще е по-добре, ако опъна едни магистралки и ги изсмъркам.  ;D
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #1 -: 18-03-2011, 16:06:55 »

Ице,аз също не мога да ги понасям и не употребявам. :surpris_25: tooth
Пробвай в смути,банан,киви и така.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #2 -: 18-03-2011, 16:10:09 »

и аз не употребявам, но винаги съм си мислела, че гадостите трябва да се гълтат на екс за да се усеща минимално време вкусът им, защо ти трябва да ги разтваряш в цяла чаша със сок, така си прецакваш цялото сокче?

тва с магистралките май е най-добрата идея всъщност :Content_4 - emotloader:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #3 -: 18-03-2011, 16:37:18 »

Току що имах почти задоволителен резултат. Ето и алгоритъма:

1) Разреждаме сока на един лимон в чаша вода.
2) Разделяме водата на 2 като отсипваме половината в друга чаша.
3) В първата чаша забъркваме спирулината и келпа. Няма нужда да пием 2 различни гадости поотделно, нали?
4) Изпиваме първата чаша.
5) Изпиваме втората чаша, за да потушим гадния вкус и тревожните мисли за риби и земноводни.

Забелязах, че ако ползвам метална лъжица за разбъркване на спирулината, всичко полепва по лъжицата и трудно се изкъртва от там. С пластмасова лъжичка (откраднах една останала от детето) няма такива проблеми.

Малко заприличах на млад алхимик с тези опити. Само ми липсва някоя колба или мензура в кухнята.  :o
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #4 -: 18-03-2011, 18:56:24 »


Чудя се дали ще е по-добре, ако опъна едни магистралки и ги изсмъркам.  ;D
  tooth 

Ако все пак това го пробваш, сподели дали по става така.   :D
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #5 -: 18-03-2011, 19:00:52 »

Спирулина и келп никога не съм пила с вода или плодов сок.
Спирулина може да сложа в зеления си сок, да поръся салата, да сложа в ядково мляко, да овалям ядково-зеленчукови топчета, да я добавя в шоколад.
С келп най-често поръсвам салата или слама в ядков пастет.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #6 -: 18-03-2011, 19:16:20 »

Вери, звучиш притеснително - сякаш вкусът на водораслите ти харесва.  :whistling2 - emotloader:

Иначе благодаря за идеята. Ще пробвам да сложа в салата или пастет. Като има мазно, лимон и сол, може да става за ядене. Не съм много почитател на смутитата - няколко пъти пробвах да забъркам нещо с банан и някакви зелени листа и все гадно се получава.  :surpris_23:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #7 -: 18-03-2011, 19:26:41 »

еми пробвай без банан тогава, той си е гаден по принцип :) и аз не съм особено почитателка на смутитата, но ябълка, магданоз, лимонов сок и зехтин много ми хареса
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #8 -: 18-03-2011, 19:31:37 »

Вери, звучиш притеснително - сякаш вкусът на водораслите ти харесва.  :whistling2 - emotloader:
:Content_4 - emotloader:
Дааа, харесва ми, така е.

Аз смути също рядко правя. Повече зелени сокчета.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #9 -: 18-03-2011, 23:10:56 »

На мен нещо ми зеленяса шишето в което си съхранявам водата за пиене, въпреки, че преди всяко наливане го измивам доста енергично. Аз си знам колко водорасли съм изгълтал  tooth . Скоро ще го сменям със стъклен 3 литров буркан да мога да бъркам в него да го мия.
Предплагам, че водораслите скоро няма да са годни за употреба - не се знае колко радиоактивен материал могат да натрупат, а тези облаци от електроцентралите минават над океана.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #10 -: 18-03-2011, 23:47:09 »

Ще си отглеждаме вкъщи водорасли. Колко му е.  ;)
Иначе за в бъдеще за нищо няма да имаме 100% гаранция колко ще е годно за употреба.
« Последна редакция: 18-03-2011, 23:49:25 от Вери »
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #11 -: 18-03-2011, 23:50:18 »

то да е само във водораслите проблема, радиацията е навсякъде... ма ние сме калени от Чернобил, тогава нали сме били в информационно затъмнение и не сме и знаели дори, та сме си хапвали на воля всичко... сега поне си знаем :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #12 -: 19-03-2011, 00:04:32 »

Така е. Навремето никаква превенция не предприехме в нашето семейство.
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #13 -: 19-03-2011, 00:09:31 »

Аз досега вземах спирулина на таблетки - никакъв проблем с аден вкус и пр.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #14 -: 19-03-2011, 01:07:13 »

Аз досега вземах спирулина на таблетки - никакъв проблем с аден вкус и пр.

Случайно си открила топлата вода.
Кратко и ясно:
Спирулината има сладък и приятен вкус. Това обаче се случва ако я купите на таблетки BIO ORGANIC от доказал се производител. като всяка храна богата на мазнини има свойството да грънясва за около месец. Това не се случва ако е в таблетирана форма, запечатана в бурканче и с влагоуловител вътре.
Прашеца който се продава в ZOYA е от гнусни найлонови торби прах 2о кила с фоб цена 16 долара килото. Тази смрад е на минимум 6 месеца и всичко полезно в нея е окислено, заради голямата контактна повърхност на праха. таблетката има в пъти по малка оксидация. Освен това когато поръчват водорасли, шефчетата от реномираните марки имат критерий за вкуса а той се дирижира от вида на водата и вида на торовете, които ще се изтръскат във водата.
Има една партида спирулина от която ще си оближете пръстите от кеф, стига да я намерите. Много хора знаят и е out of stock .
http://www.planetaryherbals.com/products/GP1964/
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #15 -: 19-03-2011, 09:29:24 »

Аз досега вземах спирулина на таблетки - никакъв проблем с аден вкус и пр.

 И аз така правя от години и гадния вкус въобще не ме притеснява. И аз от кое време разправям налява и надясно, че така е по-добре и не си развалям вкуса на храната. Също съм съгласна, че тези насипни стоки с неизвестен произход от Зоя са доста съмнителни. И друг път съм споделяла, но никой не ме слуша.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #16 -: 19-03-2011, 11:01:17 »

Така, аз съм пил спирулина на таблетки и си имаше същия "интересен" дъх. Ползата от таблетките е, че просто гълташ бързо и не усещаш вкуса. Исках да си взема водорасли на прах, защото исках да е по-малко преработвана, както и да не е слепвана с вещества, които не искам да поглъщам, за да стои на красиви хапченца.

Сещам се как да проверя дали има по-хубава спирулина от тази, която продават Зоя.бг - просто трябва да намеря някой друг да продава такава на прах и да сравня вкусовете. Някой да е ползвал друга и да иска да ме упъти?

Писах и на Зоя.бг за информация за произхода и съхраняването на спирулината, като им пратих и тази тема. Надявам се да ми отговорят на пощата или да постнат директно тук.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #17 -: 19-03-2011, 11:09:43 »

...
ма ние сме калени от Чернобил, тогава нали сме били в информационно затъмнение и не сме и знаели дори, та сме си хапвали на воля всичко... сега поне си знаем :)

1986-та година щях да почвам първи клас и си спомням как баща ми беше намерил гайгеров брояч и мереше всичко наоколо. Някои неща ги избягвахме, ако машинката отчетеше нещо, което не харесваше на баща ми. Тогава живеехме в гр. Гоце Делчев и там като че ли нямаше много радиация (по-далече, зад поне 2 планини и т.н.). Лятото бяхме на село при баба ми (близо до Варна) и там нещата бяха чувствително по-зле.

И въпреки това не сме взимали някакви други мерки. Чувам сега за пиене на йод и какво ли още не. Такива неща не са се знаели по онова време.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #18 -: 19-03-2011, 11:34:39 »

Вкусната спирулина е и  с по висока цена. При таблетиране на спирулина не се ползват никакви лепкави свързващи агенти. Поне при био органик е така. Спирулината е достатъчно мазна и няма нужда от друго за да се образува таблетка.  Оксидацията и е само по повърхността.


Представете си токущо начупени Български бадеми какъв вкус имат и съответно 2 годишни калифорнийски грънясали и плесенясали .

С хлорелата е същото. Хубавата е много скъпа и спрях да я купувам а евтината не мога да я издържа на вкус и я спрях.  А на афата хубавото е в малките количества дневна доза. Около грам за ден дава усещане за релаксация .
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #19 -: 19-03-2011, 11:44:16 »

Вкусната спирулина е и  с по висока цена.
...

Орто, тук даваш лъч надежда. Откъде да си поръчам вкусна спирулина за сравнение? Като за експеримент, ще дам и повече пари. Само че искам да не е на таблетки, за да мога да усетя вкуса.

Към хлорелата съм малко подозрителен откакто прочетох, че в естественото си състояние не може да се оползотвори защото клетъчната й стена била неразбиваема. Имало специален процес за разбиването на стената, за да стане водораслото годно за консумация. Това на мен малко ми бяга встрани от дефиницията за естествена храна.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 23 запитвания.