Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Водорасли на прах - как?  (Прочетена 83258 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #40 -: 21-03-2011, 08:12:50 »

Ако нещо ти е супер противно,няма как да ти донесе полза. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #41 -: 21-03-2011, 15:38:37 »

Аз досега вземах спирулина на таблетки - никакъв проблем с аден вкус и пр.

Случайно си открила топлата вода.
Кратко и ясно:
Спирулината има сладък и приятен вкус. Това обаче се случва ако я купите на таблетки BIO ORGANIC от доказал се производител. като всяка храна богата на мазнини има свойството да грънясва за около месец. Това не се случва ако е в таблетирана форма, запечатана в бурканче и с влагоуловител вътре.
Прашеца който се продава в ZOYA е от гнусни найлонови торби прах 2о кила с фоб цена 16 долара килото. Тази смрад е на минимум 6 месеца и всичко полезно в нея е окислено, заради голямата контактна повърхност на праха. таблетката има в пъти по малка оксидация. Освен това когато поръчват водорасли, шефчетата от реномираните марки имат критерий за вкуса а той се дирижира от вида на водата и вида на торовете, които ще се изтръскат във водата.
Има една партида спирулина от която ще си оближете пръстите от кеф, стига да я намерите. Много хора знаят и е out of stock .
http://www.planetaryherbals.com/products/GP1964/


Благодаря ти, а също и на Деси, тъкмо си мислех да поръчам на прах за разнообразие, сега ще си го спестя!!!

Таблеткете, които пия, нямат лош вкус или аромат, но един път в най-горещото лято бяха придобили гадна миризма, не бях съобразила да ги сложа в хладилник. Така че разбирам, как се влошават вкусовите качества. Не са и скъпи. Само дето са малко големички и трусно се преглъщат, но това епреодолимо. Вземам ги от тук : http://www.tnt-21.com/index.php?lang=bg&page=246&title=%D1%84%D0%B8%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D0%B8
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #42 -: 23-03-2011, 12:28:47 »

"Всяко чудо за 3 дни" или по-скоро обратното - "Всяка гадост за 3 дни". Вече си пия спирулинката и келпа с вода три пъти на ден и хич не ми пречи.

Забелязах, че сутрин в тоалетната произвеждам по-тъмен, често почти зелен "материал".  :Content_14:  :Content_14: :Content_14: При вас така ли е?
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #43 -: 23-03-2011, 16:13:12 »

И при мен се получава подобен ефект, когато не съм приемал водорасли повече от две седмици и после започна всеки ден. Този ефект обаче бързо отшумява. Нямам логично обяснение. Може би просто свиквам с цвета  tooth, може би ми регулират хр. система и започвам да усвоявам хлорофила по-добре :surpris_23:.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #44 -: 23-03-2011, 17:02:56 »

Май има нещо такова...

Аз пия на капсулки и са ми екстра. Добре се чувствам :Content_22:
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #45 -: 24-03-2011, 08:13:49 »

 :flowers2: браво Ице! Знаех си аз, че така ще стане и точно това имах предвид, че вкуса се възпитава  :pensif_29: А иначе тези дни в смутито си слагам малко канела, леле няма такава вкусотия. Като си намеря ванила смятам и с нея да пробвам. Правя си ароматерапия  :Content_22:
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #46 -: 24-03-2011, 11:38:21 »

Днес детето ме гледа как бъркам и пия зелената магия и ми вика "Тати, защо изпи всичко?". Питах го дали иска и той каза "да".

Доволен-доволен (ей сега ще видиш ти  ;D) му забърках малко спирулина и го оставих да я пробва. Помириса я и се отказа без да я опита. Подозирам, че прекалено много ме е слушал, че е гадна. Май трябва да си мълча за такива работи друг път.

Така и така я бях забъркал онази спирулина - взех и я изпих. Не бях сложил келп и вкусът ми се стори почти приятен.  :essen: Изводът - келпът е по-гаден от спирулината.  :whistling2 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #47 -: 24-03-2011, 14:57:54 »

 tooth сладурче ...и аз нямам никакво желание да пия такива неща, просто не обичам да ям нещо което ми е гадно на вкус  ;D
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #48 -: 06-04-2011, 14:38:50 »

Пробвайте следното
Един банан, едно киви, 7 фурми от пресните - Всичко пасирате - СМУТИ и добавяте лъжица спирулина на прах.
Спирулината удивително, но не се усеща.
За първи път имам усещането че ям храна а не блатна кал.  tooth :essen: :weight_lift:
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #49 -: 06-04-2011, 14:40:44 »

Банан и 7 фурми на един път- и после жените обичали сладичкото. ;)
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #50 -: 06-04-2011, 14:54:01 »

Аз и по едно авокадо си хапвам цяло със сусамов тахан и салатка висчко подправено със малко зехтин.  :essen:
Сега съм в период на захранване и ям доста калорични храни безпроблемно - това за ВАТА е идеално. Стига да не е ного голямо количество наведнъж.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #51 -: 06-04-2011, 14:56:02 »

Аз също обичам мазничкото, но авокадо с тахан не бих смесила. В салата като има авокадо слагам и зехтин.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #52 -: 06-04-2011, 15:12:21 »

Опитах на на лична да не спамираме темата за водораслите ма нещо не стана.
наистина зехтина много и подхожда
много ми харесва и със слънчогледово олио - вкуса на слъчогледа много добре си пасва с авокадото.
Не си ли пробвала със сусамов тахан става уникално.
в 12:00 хапнах :
Каша 300мл. ( пасирана покълнала пшеница, 1 суп.л. накиснато ленено семе, 1ч.л.цветен прашец, 1суп.л. сусамов тахан, накиснатти орехи, накиснати кедрови ядки + 2ч.л. Пробиотик )
и в 15:00 вече бях ама много гладен
затова прибягвам до подобни калорични бомби иначе трябва да ям на час като бебетата
дай някакви други идеи за салатка с авокадо  ти как най я обичаш
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #53 -: 06-04-2011, 15:33:52 »

Личните ги спрях умишлено. ;)

Пробвала съм авокадо и тахан заедно, но изобщо не ми хареса. Става много тежко. А аз съм човек, който обича и авокадо и тахан и какво ли още не богато на мазнини. По-добре да не казвам колко авокадо мога да изям на ден без да почувствам дискомфорт. :)

С авокадо правя гуакамоле. Слагам в зелените супи, където обикновено има спанак, домат, лук, чесън...вчера имаше и дулсе.
Слагам в салати където винаги има различни неща. Зелена салата с бобови и авокадо или водорасли и авокадо. Или с разни поници. Правя шоколад с авокадо и разни кремчета.

Преди и аз бързо огладнявах. И аз бих хапнала в 15ч след такова засищащо ядене в 12ч.
Но от 2 месеца и нещо това не се случва. Не знам на какво се дължи. Миналата седмица ядох накисната чиа, накиснати лешници, коноп, мака, кокосово масло, малко стевия. След това изкарах 3 часа на танци манци без прекъсване и още не бях гладна.
« Последна редакция: 06-04-2011, 15:39:54 от Вери »
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #54 -: 06-04-2011, 15:39:07 »

MMM Мерси много за свежите идейки.
Ще се пробва  :essen:
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #55 -: 06-04-2011, 15:44:33 »

Пробвай на крем авокадо, банан, спирулина.
Ето хем съм по темата за водораслите. :)
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #56 -: 06-04-2011, 15:52:35 »

Задължително ще го пробвам  :essen: :Appetit_4:
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #57 -: 16-05-2011, 01:39:56 »

А този вариант как го преценявате?
http://nwa.rfi.bg/produkti-kompanii-nwa-bulgaria/nature-vita/
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #58 -: 18-05-2011, 18:13:26 »

От келпа слагам само щипка в някое смути или пастетче, че иначе много силен вкус и мирис на престояли загнили водорасли има. Спирулината ми е по-поносима (от нея изяждам по една две супени лъжици с връх), тя много ми върви в сок от портокал и лимон, в пастет от слънчоглед и авокадо, в солен крем от авокадо, лимон и зелени подправки. И за АФАта по същия начин, но само малка доза, че е много силна. Определено водораслите мога да ги пия с кеф само с лимонов сок и малко портокалов.
Активен
Духът владее материята!

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #59 -: 19-06-2011, 21:28:11 »

Искам да добавя, че ние като всички вас в стремежа си да намерим по-чиста храна,  решихме да продаваме точно тези водорасли, заради нормалната цена, сертифакционния органи и заради това, че са от EU.  Ние не сме корпорация алчна за пари, която е готова на всичко, за да продава вкл. и евтини водораслови продукти. Ние сме малък магазин изграден с помощта на много приятели, които също консумират въпросните продукти.  Избрали сме за внос Англия, защото там има сертификационен орган наречен Soil Association (както е написал и Росен в горния пост) и защото за мен те са с най-добра репутация в Европа. В нета намирам добри американски супер храни и уважам USDA като един от най-сериозните сертификационни органи в света, но за съжаление са малко далече. За сега сме избрали да работим с продукти от Англия. В тази страна се намират водорасли предимно в стъкло, пластмасова или найлонови опаковки (който не бих нарекла точно "гнусни" както е направил Орто в по-горен пост, чиито постнати продукти между другото също са в пластамаса). Намерим ли такива, с биоразградими опаковки, хартиени или в стъклени бурканин и на прилични цени ще ви ги представим и се надявам това да е скоро.
За таблетките. Въпреки, че спирулината има добри слепващи свойства, както пише и Д.Улф непрекъснато попадам на каспули и таблетки с магнезиев стереат или скорбяла. Тъй като аз самата избягвам да консумирам подобен тип таблетки съм си обещала да не продавам такива и в магазина. С Росен винаги сме обсъждали темата за таблетките и още от начало решихме, че ще консумираме и продаваме единствено супер храни. Добавките с разни пълнители не са ни страст.. Силика, Магнезиум Стереат и Скорбялата, които съм виждала в спирулинови таблетки не са ми приоритет, нито пък считам за храна. А намирам такива в нета на любимата фирма на активен участник в този форум.

ПС:Не ме блазни идеята, да влизам във форуми и да "плюя" по стар български обичай други фирми, лица и продукти. Нито като собсвеник на магазин, нито като консуматор. Никога не се изказвам по форуми, ако не съм сигурна поне едно 80-90 %. За това бих помолила Орто преди да използва определния като "гнусни" да дойде да се запознае с нас, да види и помирише, пробва водораслите и след това да използва силни изрази и думи. Бих го почерпила със сурови сладки и шейк с въпросната спирулина, за да видим как ще му се отрази:)

Стела



[Дешев: изчистих поста, за да оставя само частта по темата с водораслите.]

До Stela - няма как сертифициращия орган да гарантира каквото и да било.  Мнението ми за водораслите предлагани от вас, си е мое мнение изградено на база опит. Опитах ги и сравнени с голяма част от купените от Япония и Канада, вашите не са вкусни, нито полезни, нито с някакъв изразен ефект. На същото менние са много жени ваши клиентки изразили мнение в BG MAMA. Те няма  да повторят.
Относно магнезиевия стеарат, той присъства във всеки прах който продавате. Не е задължително да се  пише на етикета. И освен това производителите на хранителни добавки стигат до извод, че точно ефекта от него е силно положителен и дори брашно да капсулират, слагайки магнезиев стеарат и силициев двуокис, телата попълват запаса си с него, и се чувстват добре. Силиция и Магнезия са добри минерали.
Спирулината която вземам от Planetary herbal  e вкусна, сладка и светкавично освежаваща заради неокислените гама линоленова и витамини. А за хлорелата , Японската в специалния и щам  CVE (Chlorella Vulgaris extract) derived from Chlorella Vulgaris CK-5 strain, е  може би най-силния балсам за храносмилателната система.  Няма как в здравословен магазин от България да се купи продукт отговарящ на заглавието си. Продаваните стоки в БГ са окислени, стари и със съмнителен произход. Като почнете да цедите масла в магазина ( от коноп и иглика ) може и да тръгна да ви уважавам. Не мислете че имам нещо против вас, схемата е валидна за всеки пръкнал се продавач в БГ. Прикрива се  много от информацията и главно кога нещо е полезно и кога не.  
Окислените водорасли са вредни и то много. На гранясването се дължи противния вкус и миризма. Няма как да се запази свежестта на прах повече от месец.  Няма и как същия прах да се опази от плесен и афла.  насипните ви какаови зърна са буквално смъртоносни. За това нямате вина !  Не може да се опазят продуктите незаразени. Супер храни друг път.    Супер храната е на друго място при Прайс
« Последна редакция: 19-06-2011, 22:00:00 от hristo.deshev »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 24 запитвания.