Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Водорасли на прах - как?  (Прочетена 83257 пъти)

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #100 -: 08-12-2011, 21:04:03 »

Плацебото е голяма сила  tooth

В него е ключа,много го търсят,а него никъде го няма  ;)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

mak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #101 -: 09-12-2011, 01:01:09 »

Не знам дали е само плацебо ефекта. Опитах ги и аз, като забелязах същия прилив на енергия. Това, което беше доста странно е, че след няколко часа почувствах силна умора и ми се доспа изведнъж. Поразрових се малко за водораслите и намерих ето това:

"A. flos-aquae also produces hepatotoxins and neurotoxins. Some of these are carcinogenic.6b  Others are acutely lethal. The LD50 of one hepatotoxin, microcystin-LR is a mere 50 µg/kg, compared to cyanide's LD50 of 10,000 µg/kg.7 Neurotoxins produced by A. flos-aquae include neosaxitoxin and anatoxin.8 Anatoxin is a chemical cousin to cocaine. Anatoxins may be the reason why people eating blue-green algae sometimes feel energized. Some people also describe being addicted to blue-green algae."

оттук http://www.tldp.com/issue/167/algae.html .

Ако съдържат действително химикал, с ефект близък до кокаин, то това обяснява нещата, дори и с пристарстяването.  Само за инфо. Всеки сам си решава...
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #102 -: 09-12-2011, 08:43:17 »

 Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #63 -: 21-06-2011, 09:59:06 » Цитат 

--------------------------------------------------------------------------------
Привет на всички!
Включвам се, но ще изразя мое принципно мнение, а не само за водораслите.
Ясно ми е колко хора няма да се съгласят с мен, но всеки има право на мнение и също сам да достигне до истината, каквото и да му струва това.Далеч съм от мисълта да давам акъл на някого.
Според мен, водораслите , а и не само, могат да бъдат заменени с друго растение/ и изобщо продукт/, расло в България..А, ако и сами си го приготвим, отпадат напълно основателните съмнения относно качеството/много често обратно пропорционално на цената/........ и т. н...... и т. н.
Целта ми бе да споделя лично мнение и ако мога, макар и малко, да скъся пътя  до вашата истина.

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #103 -: 09-12-2011, 08:57:31 »

Не знам дали е само плацебо ефекта. Опитах ги и аз, като забелязах същия прилив на енергия. Това, което беше доста странно е, че след няколко часа почувствах силна умора и ми се доспа изведнъж. Поразрових се малко за водораслите и намерих ето това:

"A. flos-aquae also produces hepatotoxins and neurotoxins. Some of these are carcinogenic.6b  Others are acutely lethal. The LD50 of one hepatotoxin, microcystin-LR is a mere 50 µg/kg, compared to cyanide's LD50 of 10,000 µg/kg.7 Neurotoxins produced by A. flos-aquae include neosaxitoxin and anatoxin.8 Anatoxin is a chemical cousin to cocaine. Anatoxins may be the reason why people eating blue-green algae sometimes feel energized. Some people also describe being addicted to blue-green algae."

оттук http://www.tldp.com/issue/167/algae.html .

Ако съдържат действително химикал, с ефект близък до кокаин, то това обяснява нещата, дори и с пристарстяването.  Само за инфо. Всеки сам си решава...

та в тази връзка
аз пак да попитам :

има ли химици тъдява да направим изследване ?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #104 -: 10-12-2011, 01:12:54 »

 Макче,  да напомня , че съгласно изискванията на форума  се очаква да направиш и преводче на материалчето , което си ни предоставил на английски. Пък и не е чак толкова обемно :)
(  Все пак голяма част от хората се чувстват така , както и ти би се почувствал , ако ти постнат текст на немски или холандски :) )

Вик, нали затова образуваме гънки с годините.. За да  не ни се налага да вършим неща, за които ще вложим много , а ще получим малко :)
Каквото и да се открие при евентуален анализ, то ще е някакъв вид стимулиращо вещество. Или естествено или допълнително мушнато там, за да може потребителите да реагират точно  по този начин - "щом дава енергия - значи е добро за мен!" :)  И да купуват, да купуват...
То както го описваш, това чудо е по-силно от редбула. Силно стимулиращите съставки не са добри за редовна употреба - първо ,че не можеш да разпознаеш физиологичната умора и работиш  " на червено" и второ - имаш нужда скоро да вдигнеш дозичката,  защото организма винаги вдига толеранса.
  Естествено , за епизодични случаи , когато се налага  да си в тонус ( например - тъщата има рожден ден)  няма проблем . :)


Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #105 -: 10-12-2011, 09:48:18 »

¨Не яжте водорасли, щото имат анатоксин¨, ми звучи като "не яжте плодове и зеленчуци, щото имат нитрати"... Можете, обаче, спокойно да си хапвате Мак Доналдс  tooth
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #106 -: 10-12-2011, 12:30:08 »

 Теодорче , ти пак отърва сюжетната линия :)  
Идеята е , че най-вероятно се добавят тонизиращи съставки, за да те накарат да купиш. Тоест - налице е шмекерлък. ( Както почти във всеки бизнес)
А кой може да гарантира ,че този шмекерлък се изчерпва само с това.. :)  Възможни са и допълнителни разминавания между етикета и истинското съдържание на продукта.(което е многократно установявано при случайни проверки, има официална статистика по въпроса)
 Свидетели сме  на тотален , повсеместен спад на морала   на всички равнища. Така е и оттатък океана, и отсам.  Новите ни "братя" прокараха и при тях си,  и тук култа към парите, без значение начина на придобиването им.
Затова все повече трябва да сме нащрек за продукти в капсулки и кутийки.
 Както казва Роси, имаме си и у нас всичко необходимо  за да сме здрави и щастливи.
Оглеждайки се постоянно за все нови и нови екзотични храни и хран. добавки, ще заприличаме на човека, който в стремежа си за  по-голямо удобство  постоянно разчепквал вълната на дюшека си , докато накрая така го изтънил , че си легнал на твърдо :)
« Последна редакция: 10-12-2011, 12:33:20 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #107 -: 11-12-2011, 07:16:06 »

Извинявам се за липсата на превод, мисля че ме разбрахте все пак, но да се поправя  :)
Не казвам не яжте, а само имайте предвид, че :
"Синьозелените водорасли също произвеждат хепатотоксини и невротоксини.Някои от тях са канцерогени. Други са силно смъртоносни. Смъртоносната доза на един от най-известните хепатотоксини на синьозелените водорасли - микроцистин LR e 50 микрограма на килограм телесно тегло, сравнена с тази на цианкалия от 10 000 микрограма/кг. Невротоксинитe, произвеждани от синьозелените водорасли включват неозакситоксин и анатоксин.Анатоксинът е химикал, братовчед на кокаина. Може би анатоксините са причината, поради която хората се чувстват понякога енергични. Някои хора също описват, че са пристрастени към синьо-зелените водорасли."

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #108 -: 11-12-2011, 10:26:44 »

Така е вече добре  :)
Всъщност , това е ценна информация. Тя доказва , че хората искат задължително да усетят ефекта, при това - веднага :)  Тогава вярват. Затова и кафето без кофеин не е на почит :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #109 -: 11-12-2011, 11:44:43 »

Извинявам се за липсата на превод, мисля че ме разбрахте все пак, но да се поправя  :)
Не казвам не яжте, а само имайте предвид, че :
"Синьозелените водорасли също произвеждат хепатотоксини и невротоксини.Някои от тях са канцерогени. Други са силно смъртоносни. Смъртоносната доза на един от най-известните хепатотоксини на синьозелените водорасли - микроцистин LR e 50 микрограма на килограм телесно тегло, сравнена с тази на цианкалия от 10 000 микрограма/кг. Невротоксинитe, произвеждани от синьозелените водорасли включват неозакситоксин и анатоксин.Анатоксинът е химикал, братовчед на кокаина. Може би анатоксините са причината, поради която хората се чувстват понякога енергични. Някои хора също описват, че са пристрастени към синьо-зелените водорасли."



Знаех си аз, че не трябва да ям такива неща  :Confus_3: :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #110 -: 11-12-2011, 12:25:05 »

Знаех си аз, че не трябва да ям такива неща  :Confus_3: :Confus_3:

 :pensif_29: .................Надявам се, че не се шегуваш?!/Дори и да се шегуваш, пак е добре-поне имаш чувсво за хумор/ ....  :whistling2 - emotloader:

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #111 -: 11-12-2011, 22:23:51 »

Аз съм за да се прибавят в дневния режим,трябва да се експериментира,но и да се ползват на периоди все пак са добавка.Ефекта им е по-силен особено ако има контраст с по-ниско енергийна диета.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #112 -: 12-12-2011, 16:49:54 »

Е аз да се похваля
тъкмо ми дойде от великото кралство поръчката на 2080 таблетки хавайска спирулина кило и нещо пресована зеленилка  :)
вече изпих 2х3 броя
ей са ще видим кон боб яде ли :)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #113 -: 12-12-2011, 18:18:04 »

Аз съм твърдо с 2 ръце за спирулина и хлорела (афа не съм опитвала). Нищо друго не успя да ми върне цикъла, така че за мен са си незаменими.
Активен
Psychonaut

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #114 -: 20-12-2011, 08:56:17 »

Здравейте отново

едно бързо питане
какъв е цвета на разтворената във вода спирулина на прах

защото вчера експериментирах с хапче спирулина да го разтворя във вода
първо отне му часове само да омекне и вече 24 часа не се е разтворило напълно
и второ цвета е наситено изумрудено син !
леко съм притеснен :)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #115 -: 20-12-2011, 10:30:10 »

Ами има сини отенъци, но чак пък сини...  :surpris_23:
Активен
Psychonaut

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #116 -: 20-12-2011, 11:28:04 »

Те за това иде реч





« Последна редакция: 20-12-2011, 11:34:44 от Vik »
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #117 -: 20-12-2011, 11:46:59 »

Извинявам се, ама какво е това хапче? Не е капсула, а таблетка, така ли? На коя фирма е?

Изглежда ми ок цвета, но е твърде блудкаво. Може би защото аз ползвах спирулина на прах. Нейният цвят бе същия като в тези снимки тук -

http://www.zemianazaem.com/archives/296

Можеш ли да снимаш етикета от опаковката на твоите хапчета спирулина, където са изброени използваните помощни вещества?
Активен

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #118 -: 21-12-2011, 09:00:14 »

Ето снимана кутията





Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #119 -: 21-12-2011, 09:59:55 »

Е това не е синьо  tooth Според мен са си наред, просто 1 капсула е малко. На ден се пият по 1/3 лъжици
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.132 секунди с 22 запитвания.