Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ситуацията в Япония излиза извън контрол  (Прочетена 19915 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

И аз не посмях да го отворя, защото преди няколко месеца гледах подобни предавания по national geographic.
На едното японските рибари знаят, че синия кит е на изчезване, но не знаят, че всеки екземпляр от този вид си има ДНК паспорт (защото са останали около 20-30 животни) и разследващият отиде в японски ресторант и си поръча месо от кит и след това му направи ДНК експертиза. Японците се оправдават, че го помислили за финвал -  по-дребният братовчед на синия кит.
И за лов на делфини бях гледал - там рибарите като си наумят нещо само чакат журналята да скрият камерите. Много жалко, че третират делфина като риба или като конкурент в риболова. Сега тази радиация в океана ще им поохлади мераците за доста време.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ааа ,къде ви остана куража? :) Отворете го , отворете го :)
Това е истината.
"Хората често се препъват в истината. Но повечето от тях се изправят и продължават като че ли нищо не се е случило "  Чърчил.
Незнанието не оневинява нали ? :)
Когато нарушим някой закон, контролния орган идва и ни глобява. Изобщо не го интересува, че не сме били запознати. ( И си е така - то винаги можеш да излезеш с това оправдание)
По същия начин сме глобявани и по другите направления. Аптекарят може да се има за светец, но той продава фарм. лекарства. За които май е чувал от стринка си , че май са били изпитвани и върху животни..
   На практика той се явява съучастник. Защото е част от веригата. Купувайки такова лекарство - ние също сме в кюпа.Щем не щем.  Защото това са   милиарди животни живи осакатявани, обгаряни, инквизирани с ток,инжектирани ..  и прочие всяка година ! (при това - съвсем законно и "хуманно" , за разлика от кланиците ) 
При това не толкова за да се открие наистина някое действащо лекарство ( редица честни учени обявяват, че е напълно безсмислено да се изпитват лекарства върху животни , които ще се назначават на  хора)   а от законови съображения- за да може после фармацевтичната корпорация да се освободи от отговорност за нанесени тежки вреди върху пациентите. Така е било и  с печално известния талидомид от 60 те години. Десетки хиляди бебета се раждат без крайници или с други аномалии , но фирмата не е осъдена или наказана ,защото са  спазени изискванията за опити с животни. Същото е и с препарата опрен, и  с много други.
 И както се твърди от много натуропати, че  животното "си отмъщава" чрез месото си , то вероятно си отмъщава и чрез фарамацевтичното лекарство. За безсмислените ужасяващи страдания на милиарди животни всяка година. Формира се т. нар. колективна карма. Вероятно и заради това са толкова много случаите на смърт и тежко увреждане от употреба на фарм. лекарства - (правилно предписвани и правилно приемани ! ) Само за САЩ по официални данни м-у 100 и 150 000 човека всяка година стават ангели, а други 2 млн се разболяват тежко и влизат в (любимата ) болница.
Затова когато ние или наши роднини се разболеят тежко или пък друго ги сполети, не бива първосигнално да казваме:  "Няма Господ!".  А разширявайки хоризонтите си чрез познание да търсим къде бъркаме нотите. И да почваме солфежа докато е време :)   
 
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

бате Бино защо се учудваш те допреди 200 години така са клали и хора.
Всеки е гледал Шогун - това дето са рязали глави за щяло и нещяло не е художествена измислица.
Нима една нация не зачитаща живота на низшестоящите тека изведнъж може да се превърне в хуманна.
Расизма на Японците и жестокостта им са широко известни.
В сравнение на това дето са правили те в Китай по време на войната хитлер изглежда като майка тереза  tooth
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141


Аз не отворих филма, защото съм достатъчно убедена в това, което и ти каза по- горе и нямам нужда да си вкарвам още негативни образи в главата. А не защото ме е страх от исината. Всъщност точно нея винаги търся и мило и драго давам за нея.

Проблемът има много аспекти. И не е само фармата намесена. А козметиката? Жената, когато иска да се направи "хубава" дава ли си сметка, че продуктът, който ползва може да е изпробван върху животни.

Аз лекарства не употребявам откакто се помня (инцидентно през заспалите си години съм пила глупости като Фервекс и синтетичен витамин С), не ползвам никаква декоративна козметика, а от другата нищо стандартно. Веган съм от няколко години, не купувам нищо от естествена кожа. Така че работя върху това да си изчистя кармата от предишните си прегрешения. Доколко е възможно това, не знам.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

На сайта има вируси и троянски коне , бъдете внимателни !!!!! Ако не разполагате с ПЛАТЕНА , ДОБРА антивирусна програма и имате ценна информация в копютъра си, по добре не ходете на този сайт, а потърсете филмчето в друг.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

http://krisi.info/earthlings/   ето и тук го има.
Ама то така и така нямат желание да го гледат, Титанич :)
Май само аз го изгледах.
(при мен не докладва за никакви вируси, да не би при теб да има проблем някакъв вирусологичен? "Платена антивирусна" - това си е крилата мисъл :) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Хахаха tooth , бате Бино , безплатните антивирусни не вършат работи или тия дето са уж с някакви ключове. Производителите са толкова хитри и няма да допуснат бай Ганьо да краде труда им. Ганьо си мисли,че като е активирал програмата и тя му лови всичко :) а то всъщност му скапва ОС. Бях на един семинар и тоно ни показаха как става това. Слагаш "черен" ключ и си вкарваш автогол, само дето го разбираш по-късно   tooth
Да, май само ние си гледаме филмчета :)
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Интересно как прецениха, че на Твореца един делфин е по-малко мил от колкото един  японец. (или филипинец или някакъв друг там двукрак)
Сигурно отстрани нелепо звуча , обаче емоции ме награбиха, погледайте  и вие и споделете мнение.
 

Хич не е нелепо. Точно така е! Ще плащаме за всичко.

Филмчето не посмях да го отворя.

Филмчето е старичко вече, има по ново с  атрактивни кланета.  Хората имат нужда да си хапват и искат да папкат вкусни неща.  И на мен делфините са ми мили обаче като огладнея не ми дреме за тях  нито за вкусните агнешки пържоли от преди малко.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172

Хората имат нужда да си хапват и искат да папкат вкусни неща.  И на мен делфините са ми мили обаче като огладнея не ми дреме за тях  нито за вкусните агнешки пържоли от преди малко.

Мда... определено доста народ живее, за да яде, да се тъпче по-точно.
Освен това има толкова други и вкусни неща за ядене - въпрос на принципи и нагласа.
Може би е крайно време да ни "задреме" най-после - по много причини!
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Те и Циганите живеят на принципа НЕ МИ ДРЕМЕ и за това живеят по този начин.
Дали ни дреме си е наше решение - но и последиците са си за нас.

И преди някой да ме е обвинил в расизъм
Не наричам Циганите Роми понеже познавам доста и те самите се определят като Цигани.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39

Ами доста е травмиращо филмчето, хем го гледах с прехвърляне на кадрите. То направо да ти се от
Активен

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39

...да ти се отяде месо и всичко. Ей тва хората сме ужасни копелета. някои от нас дори не заслужават да живеят...
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310

Бате Бино, аз станах вегетарианка след като гледах филмчето. Толкова ми беше тежко, че три дни не бях на себе си.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Аз такива работи не гледам,толкова е сив живота ,че пропускам подобни сюжети. ;) А и си пазя психиката.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 23 запитвания.