Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ситуацията в Япония излиза извън контрол  (Прочетена 19912 пъти)

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Чувствам Япония като отворена рана...тая сетивност при суровоядството има и недостатъци...
От друга страна, последният цикъл на Маите започна на 8ми Март...от тогава много мои познати починаха, най-възрастният беше на 44 години  >:( За бедствията няма какво да говорим...почна се!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Аз пък се чудя, защо не са споменавали никога за това предсказание на Ванга, а сега изведнъж излиза наяве, че го била предрекла, може да се спекулира много с всичко, баба Ванга я няма вече, лека й пръст...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани

ТУК други неща цитират...., май навсякъде различни неща, според преценка.. или визия за статията 8)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

, може да се спекулира много с всичко
Естествено!
Аз затова не се шашкам хич. Каквото такова.
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

И аз така. Макар че искрено съчувствам. Просто съм доста чувствителна на тема Азия.
Но японците ще се оправят, сигурна съм. Ако те не се, няма кой. :love_028: :peperudi:
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217

Един техен сънародник преди време е казал нещо в смисъла на "В невежеството си и криворазбраната нужда от развитие, хората създават само проблеми."
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Имал е предвид "научно-технически напредък", Андрейчо. Защото "развитие" би могло да се тълкува и много по-широко нали ? :)
Освен това ,както знаем,  в случая "хората" са една много малка група "богоизбрани" , които дават насоки коя наука да остане и коя да се потули.. А тая "потулената" ако я бяха оставили да диша , от АЕЦ и от ТЕЦ изобщо нямаше да има нужда. Безплатна и безопасна енергия е изнамерена от стотина години вече. Още не  й е времето обаче :)   
Наистина, от един момент нататък техническият прогрес почва да става повече вреден отколкото полезен. Ето , 120 каналната телевизия  накара хората да спрат да четат. Не могат едно изречение да вържат.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Наистина, от един момент нататък техническият прогрес почва да става повече вреден отколкото полезен. Ето , 120 каналната телевизия  накара хората да спрат да четат. Не могат едно изречение да вържат.

Не съм съгласен с това твърдение - На нас все някой друг ни е виновен в случая "Техническият прогрес"

Напротив НЕ Техническият прогрес е виновен а именно НИЕ хората - По начина по който ползваме възможностите дадени ни от него. Именно ние хората сме опорочили голяма част от научно техническия напредък и вместо да го използваме за благоденствието на всички на тази планета ние го използваме за доминацията на едни над други, за средство за контрол а не за свобода, за подтисничество а не за равенство и т.н. темата е безкрайна

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Хм..   "ние хората"  -сигурно ТИ и АЗ измисляме и пускаме бомбите с обеднен уран, крием безплатната и безопасна енергия, използваме климатичното оръжие да правим земетресения и урагани и цунами, произвеждаме и натрапваме ГМО, ръсим с алуминиев прах от самолетите, създаваме ваксини , които водят до стерилитет , и т.н.. Понеже казваш "НИЕ хората.."
Аз лично не се чувствам грешен във връзка с използването в практиката на тези "открития" . Нямам нито участието, нито силата да го променя. Ако ти лично се чувстваш виновен, изповядай се , възможно е да ти олекне :) :)   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Ние с теб не сме измислили  нищо от това което изреждаш и нямаме никаква власт да се намесим в тези неща затова и аз като теб не се чувствам виновен.
Но определено и научния прогрес не ги е измислил - той е бил просто средство попаднало в ръцете на недобросъветни хора.

Като казах ние хората имах в предвид склонността на всички хора да търсим вината навсякъде но не и в нас.

Това е лоша практика, защото по този начин успокояваме съвестта си за сметка на способността си да прозрем истината.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Принципно е така , да .
Но все пак моята идея касае точно  нещата , за които ние НЯМА КАК да се чувстваме виновни :) 
(другите ще ги обсъдим отделно :) )
Да ти призная , лично аз имам склонност да разпределям вината  върху другите, защото успявам да го направя :)  ,  обаче пък ми е много хубаво после да отида специално и да се извиня когато усетя ,че съм сбъркал. Че даже и черпя. ПРосто си доставям допълнителна емоция . И много често от там нататък нещата се изглаждат .Даже повече , отколкото  ако не го беше имало всичкото това ..  :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

 И аз имам такава склонност но се стремя да се боря с нея.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Вижте на каква статия попаднах във връзка с Япония. Явно нещата наистина не са случайни.
http://nikolaijambol.blogspot.com/2011/04/blog-post_13.html
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Деси, това ще ти бъде доста интерено! Ясно се вижда работата на HAARP или каквото и да е там!

http://www.youtube.com/watch?v=KyqECMRtx6c&feature=feedu
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Линковете са интересни.
Ето и линка на втората част от руското филмче:
http://www.youtube.com/watch?v=QIRFvl_5RCo&feature=related

Средствата за контролиране на климата не са секретни и се използват от години. Статии за напредъка в тази област се публикуват във всички сериозни научни списания.

Във Филма доста прилично е обяснено как точно действат тези така наречени "оръжия" - Климатични и Сеизмични.

Ако изгледате филмчето сами ще разберете защо Идеята че върху Япония са използвани подобни оръжия е пълен смях.

Жокер:
Всяко въздействие е свързано с канализиране на големи енергийни потоци.
При наличието на земята и в орбита на радиотелескопи способни да уловят дори включената от баба Пена от Долнонанагорнище микровълнова печка. НЯМА НАЧИН едно такова въздействие да остане нерегистрирано.

Така че ако наистина беше използвано такова оръжие срещу Япония - Това щеше да бъде разкрито мигновено.

И то не само от самите Японци - притежаваши една камара спътници в орбита. Ами от стотиците хиляди хора имащи достъп до подобна радиотехника. Военните от целия свят щяха да разберат. Хилядите учени работещи с такива съоръжения щяха да разберат. И една камара любители и студенти и преподаватели от по заможните университети щяха да разберат.

Такова нещо дори да може да се направи - По никакъв начин не може да се скрие.

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

А ти от къде си сигурен, че не е регистрирано? По тази логика, никъде по света не може да се използва HAARP, защото може да бъде засечен. ???
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Логиката е че на всякъде може да се използва. НО това Няма как да стане без ВСИЧКИ да разберат че е използвано.
Затова изредих колко много хора ще разберат на секундата ако бъде използвано.

Никой не може да затвори устата на хиляди хора разпръснати по цялата планета с различни политически и какви ли не убеждения, социално положение, възраст, пол, националност, професии и т.н.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Stanislav

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
    • tiensbg.com

Ето едно видео за земетресенията:
http://vbox7.com/play:29b8e6ae

И една снимка, която показва активността на H.A.A.R.P. - това може да се види в официалната им страница:



Явно въобще не им пука, че някой ще разбере, а може би това е и целта - от време на време да излиза по едно малко парченце от пъзела, с което да се занимават недоволните хорица...
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Наличието на HAARP поне обяснява как е направена измамата наречена "глобално затопляне". Не можех да си обясня как се откъсваха тези айсберги от арктика без да е станало по-топло.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.133 секунди с 22 запитвания.