Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: полтъргайст: духове.  (Прочетена 22918 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
полтъргайст: духове.
« -: 18-03-2011, 10:32:17 »

Ако имате възможности гледайте На кафе на Нова тв...има цяля поредица по темата!
Има ли ги...няма ли ги...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #1 -: 18-03-2011, 17:15:39 »

Този Христо Нанев, такова ...
Активен

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #2 -: 18-03-2011, 17:19:55 »

Най - вероятно ги има.. поне аз така си мисля.Не ми се вярва всичко да свършва след смъртта..!
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #3 -: 19-03-2011, 10:19:32 »

Този Христо Нанев, такова ...

 :kisss:Какво... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #4 -: 19-03-2011, 10:28:36 »

Относно Хр.Нанев: много харесвам книгите му за прераждането. Първата я четох в  тежък момент, когато моя близка си отиваше от този свят, болна от рак. Аз винаги съм се страхувала от смъртта, но оттогава я приемам по-нормално.
А след прочетените истории на хора, подложени на регресия, ми беше доста любопитно и аз да опитам.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #5 -: 19-03-2011, 10:56:16 »

Страхът от смъртта води до рак на белия дроб , според доктор Хамер
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #6 -: 19-03-2011, 11:24:06 »

Напоследък си мисля, че страхът от смъртта е нещо ненужно, защото най-вероятно смърт няма - това е просто някаква трансформация. При мен се появи разбиране (ако може да се нарече така) и спокойно приемане на темата след като прочетох "Бардо" - известна още като "Тибетска книга на мъртвите". Всичко, според мен, идва от правилно разбиране - ако вярваш, че като умреш, някой белобрад дядо ще те съди за грешките ти и ще те прати в казана, ще те е страх и да умреш. Ако вярваш, че ще изчезнеш все едно никога не те е имало - също. Ако, обаче, знаеш, че всичко е резултат на твоите действия и ще продължиш пътя си на земята докато се усъвършенстваш достатъчно, за да идеш другаде, резултатът ще е различен.

Апропо и Дийпак Чопра има книга по темата - "Живот след смъртта". Не мога да я препоръчам. Някои книги на Чопра ми харесаха, но точно тази сякаш е написана лековато под формата на някаква алегория, която изглежда като детска приказка. Дори не можах да я издържа до края.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #7 -: 19-03-2011, 12:53:36 »

Чувала съм, че на земята остават душите на тези хора, които имат недовършени дела, дали е така или това е само мит, никой неможе да каже, защото никой не се е върнал след смъртта.Но за мен нашето съществуване е нещо много по възвишено.Не сме създадени само за да ядем и пие, а сме създадени за много по важни неща.Когато човек се влюбва, той чувства не със сърцето си, защото сърцето е просто един жизненоважен оргън , а чувства с душата си.щом имаме душа значи има и живот след смъртта.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #8 -: 19-03-2011, 13:23:57 »

 :kisss:Напротив...доста са се върнали от насред пътя...да си довършат ...недовършеното!!!
Един от експертите по Духове ...беше Ванга!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #9 -: 19-03-2011, 13:42:41 »

Отделно, се говори и за много различни форми на "връщане". Пример: едно е да си изкупваш залепването за нещо от алчност като прета, съвсем друго е съзнателно да се върнеш като тулку.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #10 -: 20-03-2011, 14:35:29 »

Ице, то е много интересно наистина тази тема за страха от смъртта и може да се поразнищи.
Ама пак спам се получава пък . ( Обаче пък не върви някак си да пускаме нова тема
" За страха от смъртта ", нали  ?:)
 Обаче според мен този страх е също "многоаспектен."   
 Да стоиш на дивана и да си представяш как някога все ще умреш  - е едно нещо.
Обаче съвсем друго е да се разболееш, да кажем от пневмония,  и да си кажеш : " Не ме е страх от смъртта , каквото е писано.."  и да не правиш нищо за да се оправиш.  Тогава току виж си умрял преждевременно и нито ще има кой да ти доизгледа децата,  или  да ти изплати кредита, нито да ти допредаде  духовните  уроци , да не говорим за довършване на предплатения курс по аутокад..

 Тоест,  "страх от смъртта" е в основата на инстинкта ни за самосъхранение. А без него вече отдавна да е обезлюдяла земята -и хора и животни не биха останали. Ако го нямаш , ще си караш нормално в насрещното , и ще бараш оголени кабели , докато все някога попаднеш на "фазата"...  и т.н.
Значи трябва да се направи някаква граница между еволюционно и физиологичнообусловения "страх от смъртта", който се проявява като защитна реакция и те пази жив   и  "допълнителните"  терзания  в тази насока, които вече  ти носят болести, защото ти "идват в повече"..
( Както в "Ронин" единият му вика на ДеНиро : "Аа, страхуваш се за кожата си "  А пък Де Ниро му отговаря : " Да, тя ми покрива тялото " :)   )

Но аз мисля , че повечето от нас бъркат подсъзнателно страха от смъртта със страха от старостта, което е вече по -различно.. :)  и определено трябват някои мерки да се вземат, защото  за съжаление , това ( да остарееш) е единствения начин да живееш дълго :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #11 -: 20-03-2011, 14:43:29 »

Да бате Бино...и аз повече се страхувам да не умра преждевременно, искам да бъда тук докато съм необходима на моето семейство...И въпреки, че вярвам, че смъртта е само една трансформация, винаги е трудно да се разделяш с близки хора....
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #12 -: 20-03-2011, 16:24:19 »

Смърта е нещо неизбежно, което се е случвало доста пъти на повечето от нас ама кой да помни. Ако не можеш да предотвратиш неизбежното няма смисъл да се страхуваш от него - загуба на енергия.
Староста е друго нещо - тя не е неизбежна, така, че има смисъл да да опитаме да я заобиколим.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #13 -: 20-03-2011, 17:46:39 »

Бате Бино, взимаш бонус точки за предплатения курс по аутокад!  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:

Така де, аз повече говорех за безсмисления парализиращ страх, че някога ще умреш и ще се разделиш с нещата, които сам си определил като "твои" - семейство, приятели, притежания. Напълно съм съгласен за инстинкта за самосъхранение.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #14 -: 21-03-2011, 09:19:34 »

Отделно, се говори и за много различни форми на "връщане". Пример: едно е да си изкупваш залепването за нещо от алчност като прета, съвсем друго е съзнателно да се върнеш като тулку.

 :kisss:А какво става с ненавременно прекъснатия живот? :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #15 -: 21-03-2011, 09:53:39 »

Какъв е смисълът да се "мисли" по този въпрос?  :)
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #16 -: 21-03-2011, 10:47:36 »

 :kisss:Такъв, какъвто е от знанието!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #17 -: 21-03-2011, 11:03:44 »

Ами не съм съгласна. Това е нещо, за което повечето хора(изключваме "феномените" tooth) нямаме сетива. Колкото и да мислим, няма да го измислим. Всичко е въображение. И да чета нечии фантазии по темата с нищо няма да ми помогне и обогати. А страхът не се повлиява от знания и разум. Той е на друго ниво в човешката психика и се побеждава само с вътрешно спокойствие, стабилност, удовлетвореност, баланс, хармония...Твърде много фактори.
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #18 -: 21-03-2011, 11:20:02 »

Отделно, се говори и за много различни форми на "връщане". Пример: едно е да си изкупваш залепването за нещо от алчност като прета, съвсем друго е съзнателно да се върнеш като тулку.

 :kisss:А какво става с ненавременно прекъснатия живот? :surpris_23:

Имаш предвид някакви нещастни стечения на обстоятелствата, които да прекратят живота на някого? За момента си мисля, че такова нещо няма и всеки си е отговорен за съдбата.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:полтъргайст: духове.
« Отговор #19 -: 21-03-2011, 11:30:42 »

Ами не съм съгласна. Това е нещо, за което повечето хора(изключваме "феномените" tooth) нямаме сетива. Колкото и да мислим, няма да го измислим. Всичко е въображение. И да чета нечии фантазии по темата с нищо няма да ми помогне и обогати. А страхът не се повлиява от знания и разум. Той е на друго ниво в човешката психика и се побеждава само с вътрешно спокойствие, стабилност, удовлетвореност, баланс, хармония...Твърде много фактори.

Divineflow, страхотно мнение - напълно съм съгласен.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death
 

Страницата е създадена за 0.127 секунди с 22 запитвания.