Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: 90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"  (Прочетена 31701 пъти)

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #80 -: 23-03-2011, 19:44:35 »

Имам един такъв въпрос:
Като си правя ядките(смесвам овесени и ръжени 50/50) трябва ли да ги мия хубаво, защото съм чела, че ги обработват с брашно следователно съдържат глутен, от който аз мнооого страня. Та мисълта ми е картофите примерно се мият преди пържене и от тях пада една бяла вода, това е нишестето предполагам. Като мия ядките от тях също пада такава вода мн бяла и през много води трябва да ги прекарам докато се избистри тая вода. И аз аджеба какво махам с тая вода изобщо влияе ли на глутена или махам някакви полезни неща и тябва ли да се мият изобщо
???
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #81 -: 23-03-2011, 19:55:45 »

Питам кога ще спра да се учудвам. Не става и това е. Всеки ден, независимо по улиците или в нет пространството се изумявам и научавам нови неща. И единственото, което ми хрумва е "Боже, как е възможно???"  ??? ;)

На въпроса ти...Спокойно, глутенът е това бялото. Измиваш всичкия глутен и голям процент от нишестето също. Полезните вещества остават. Хапвай и се усмихвай!  :Content_22: ;)
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #82 -: 24-03-2011, 07:58:33 »

Първо овесените и ръжените ядки въобще не са сурова, а парени, пресовани и т.н. Второ естествено, че това бялото не е глутен, ами си е просто брашно с глутен. Трето, пшеница, ръж, овес, ечемик имат глутен. Следователно всички продукти от тези зърнени имат глутен. Изводът е, че като ги изплакнеш няма да се отървеш от глутена. Ако изцяло си го изключила, ти препоръчвам да пробваш следните продукти: елда, киноа, пълн.ориз, просо. Картофите също нямат глутен, но като ги измиеш няма да се отървеш от цялото нишесте.
Активен

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #83 -: 24-03-2011, 09:28:42 »

Първо овесените и ръжените ядки въобще не са сурова, а парени, пресовани и т.н. Второ естествено, че това бялото не е глутен, ами си е просто брашно с глутен. Трето, пшеница, ръж, овес, ечемик имат глутен. Следователно всички продукти от тези зърнени имат глутен. Изводът е, че като ги изплакнеш няма да се отървеш от глутена. Ако изцяло си го изключила, ти препоръчвам да пробваш следните продукти: елда, киноа, пълн.ориз, просо. Картофите също нямат глутен, но като ги измиеш няма да се отървеш от цялото нишесте.

Четвърто- мерси
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #84 -: 24-03-2011, 18:44:37 »

Добре де - и растенията имат душа и усещат. Когато почина баща ми всичките цветя у дома изсъхнаха до 40-тия ден.
А доколко консумацията на растение или част от него е злодеяние е малко относително. Примерно ако си откъснеш плод или зеленчук в който има семки като краставицата или домата спомагаш за размножаването на растението (ако свършиш после някои работи на полето вместо в двете нули).
Но налитанто на зеленичко (стъбла, листа), или на подземна част(грудки,кореноплоди)  убива растението.
Въпреки всичко ако не е зеленичкото напролет ще ми е доста трудно да е оправя с пролетната умора и затова чакам копривата и глухарчето с нетърпение.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #85 -: 25-03-2011, 09:27:50 »

 :kisss:Браво!!!Браво!!!Браво!!!Мислех, че съм сама, и започнах да се уморявам!Да пиша, обяснявам, подсказвам, да казвам...и маалко да се поскарвам!!!
   Ако сме наясно  с иволюционно-еволюционния процес на живота, ще разберем, че трябва, такива тела да изградим, да стигнем до това ниво, до което е стигнал Хпистос -Christos.Дали няма нещо общо с днешните кристални деца??? :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #86 -: 25-03-2011, 09:43:15 »

о не, нищо общо няма  tooth
И аз сега на вилата, само излизам от къщата и съм заобиколена от едната страна от лапад, от другата - от коприва, а по средата - глухарчета :) и миналата и тази година бащата ги подминава с косачката  :essen:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #87 -: 28-03-2011, 03:34:12 »


   Ако сме наясно  с иволюционно-еволюционния процес на живота, ще разберем, че трябва, такива тела да изградим, да стигнем до това ниво, до което е стигнал Хпистос -Christos.Дали няма нещо общо с днешните кристални деца??? :surpris_23:

По-скоро има общо с това, че ако не изградим телата си от растителен белтък, няма да издържим на убийствената слънчева радиация, за която се говори, че очаква Земята в близко време.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #88 -: 28-03-2011, 10:53:57 »


   Ако сме наясно  с иволюционно-еволюционния процес на живота, ще разберем, че трябва, такива тела да изградим, да стигнем до това ниво, до което е стигнал Хпистос -Christos.Дали няма нещо общо с днешните кристални деца??? :surpris_23:

По-скоро има общо с това, че ако не изградим телата си от растителен белтък, няма да издържим на убийствената слънчева радиация, за която се говори, че очаква Земята в близко време.

Синева, това което пишеш е много интересно. Къде си го чела и може ли линк с информация да прочета по-задълбочено?
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #89 -: 28-03-2011, 12:00:46 »

Аз за себе си съм го установила вече...ако не ям сурово, лятото трудно издържам.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #90 -: 28-03-2011, 14:10:18 »

Аз за себе си съм го установила вече...ако не ям сурово, лятото трудно издържам.

Белее, и аз го установих това, но искам да прочета по-задълбочено по въпроса.
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #91 -: 13-04-2011, 22:16:59 »

desi82, не знам дали е синтезирано някъде. Чела съм го на много места, но не помня източниците вече.  :surpris_23: Последно го чух и на лекция на Георги Изворски.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #92 -: 14-04-2011, 18:51:30 »

Мерси Синева! Ще прегледам линкчето! :)
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #93 -: 15-04-2011, 20:25:57 »

Намеси се провокатор във форума. Единствено полезни храни са  плодове, зеленчуци, сурови ядки
и сурова океанска риба. Всичко друго са глупости. КАЗАХ!
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #94 -: 16-04-2011, 09:01:39 »

Разбирам ти гледната точка Дон Позо, но как я преглъщаш сурова тази риба? Мариноваш ли я, какво я правиш? И не ти ли е мазна само така да я ядеш? Аз съм пробвала преди време маринована сурова скумрия, но е трудно да се яде без хляб, а комбинацията е ужасна.
Иначе такива теории като твоята съм срещала в интернет пространството и някои неща имат логика.
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #95 -: 18-04-2011, 14:52:43 »

Ето на. Цял ден набивам ябълки и потокали. Само при мисълта за скумлия пи потекоха лигите.
Никаква сол, никакъв хляб. Е, разбира се маринована или осолена също ми харесва, НО солта
изрично ми е забрнена заради сърцето. Просто това е избрана от мен противовъзпалителна диета.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #96 -: 18-04-2011, 15:17:38 »

Аз съм фен на сушито, което вместо с варен ориз може да се направи с покълнал или с някакви други накиснати ядки, като киноа например. Също така много обичам риба в зелена салата, но съм пробвала само маринована. Сурова съм яла само цаца и 300 грама изчезват безследно за минути :) тя е само леко осолена.
Много е важно да се яде Wassabi, неутрализира някакви вредни неща, но не съм наясно точно какво и как.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #97 -: 18-04-2011, 17:24:16 »

Потрайте и двамата, скоро ще има морски продукти на добра цена в изобилие. От Фукушима. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #98 -: 18-04-2011, 18:02:44 »

 :Content_14: tooth
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #99 -: 18-04-2011, 20:22:02 »

Не се притеснявайте. Океанската риба винаги се е проверявала за
радиоактивност.Лаиците са на всякъде. Това съм го правил лично.
Имам предвид още преди 30 години.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 24 запитвания.