Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: 90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"  (Прочетена 31705 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #60 -: 18-03-2011, 15:36:10 »

мауна, ти откак почна да пишеш в лилаво, взе да пишеш много хубави и смислени неща, явно те вдъхновява този цвят :fluretaa:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #61 -: 18-03-2011, 17:58:45 »

 tooth викаш да се придържам към лилавото а?  :thankyou:
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Samanta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #62 -: 18-03-2011, 19:34:25 »

Аз съм само цвят лилав , люляк съм , люляк съм...
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #63 -: 18-03-2011, 23:22:01 »

Лошото на нас хората ни е, че ядем "с очи". Не се яде когато си гладен ама истински гладен, а примерно защото е станало обед и ТРЯБВА да се яде щеш нещеш или щото си видял нещо и айде прияде ми се . Как преди 2 мин ни6то не ти се е ядяло сега изведнъж ти се е прияло. И не ядем това, което е полезно за организма ни, а това което е угодно на устата и език. Все гледаме да направим ястието по вкусно да ни отворило апетита  tooth.
Какви бяха тия прозрения?
По тази логика трябва да ядем безвкусни буламачи, които съдържат необходимите минерали и да превърнем процеса на храненето в досадно задължение - оттам до анорексията има само една стъпка.
Храната е добре да е вкусна, но да знаем кога да спрем.
Тя работата с безвкусната храна е все едно да се омъжиш за някой когото не харесваш за да не рискуваш да се влюбиш в него.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #64 -: 19-03-2011, 10:13:36 »

Лошото на нас хората ни е, че ядем "с очи". Не се яде когато си гладен ама истински гладен, а примерно защото е станало обед и ТРЯБВА да се яде щеш нещеш или щото си видял нещо и айде прияде ми се . Как преди 2 мин ни6то не ти се е ядяло сега изведнъж ти се е прияло. И не ядем това, което е полезно за организма ни, а това което е угодно на устата и език. Все гледаме да направим ястието по вкусно да ни отворило апетита  tooth.
Какви бяха тия прозрения?
По тази логика трябва да ядем безвкусни буламачи, които съдържат необходимите минерали и да превърнем процеса на храненето в досадно задължение - оттам до анорексията има само една стъпка.
Храната е добре да е вкусна, но да знаем кога да спрем.
Тя работата с безвкусната храна е все едно да се омъжиш за някой когото не харесваш за да не рискуваш да се влюбиш в него.

Ми не....работата с храната е именно да НЕ се омъжиш за някой който изглежда като модел и всички го харесват и немогат да му устоят, а за този, който ще те кара да се чувстваш най-добре с него ако ще и най-грозния да е-ако правилно ми разбираш мисълта.....щом си тръгнал с тоя пример да продължа и аз...

"Вкусно" е ...... бих казала доста субективно понятие. На мен на пример ми е вкусно да ям лещата само варена с малко чубрица и лимон.На теб предполагам , 4е не. Така че...... И не съм казала, че храната тр да е безвкусна, а че човек не трябва да си я прави така, че тя да му "отваря апетита" допълнително, защото това неизбежно ще доведе до преяждане. Това е като с хората, които казват аз без хляб не мога да ям убий ме. Ествествено, че можеш просто искаш да ти е по-сладко и тъпчеш след което следва: "ох, не трябваше да ям толкова ама мн вкусно беше" ами 4естито 
tooth
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #65 -: 19-03-2011, 11:26:31 »

Вкусно или не,който си преяжда,си го прави редовно.Друг е въпроса,че в мисленето има патология и това кара хората да са роби на усещанията.Глада помага за изчистване на мисълта. :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #66 -: 19-03-2011, 12:58:23 »

 :kisss:Ейййййййй, най-после да го вържете...и не го развързвайте !!!Ям и Мисля= Мисля и Ям!!!
Много ми се иска да чуя мнението ви по въпроса за плодове, зеленчуци=усещания!!!Не нашите, а техните!!!? :Cherries
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #67 -: 20-03-2011, 11:09:05 »

 ??? хм...
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #68 -: 20-03-2011, 23:47:52 »

:kisss:Ейййййййй, най-после да го вържете...и не го развързвайте !!!Ям и Мисля= Мисля и Ям!!!
Много ми се иска да чуя мнението ви по въпроса за плодове, зеленчуци=усещания!!!Не нашите, а техните!!!? :Cherries
Някой да не се чувства на върха на хранителната верига?
Цикъла е затворен - върховния хищник става храна на червеите и бактериите, те подхранват хумуса, а той отново зеленчуците. Единственото което движи този цикъл е цлънчевата светлина, необходима за фотосинтезата.
Така, че и ние ставаме храна на зеленчуците (индиректно). Какво би трябвало да чувстваме?
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #69 -: 21-03-2011, 00:21:07 »

Вина tooth Как какво... Постоянно организации, тоест идеологии се опитват да ни накарат да се чустваме виновни, че съществуваме. Напоследък е станало модерно. Само не знам отделните хора какво удоволствие изпитват от това...  :surpris_23:
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #70 -: 21-03-2011, 09:13:51 »

:kisss:Ейййййййй, най-после да го вържете...и не го развързвайте !!!Ям и Мисля= Мисля и Ям!!!
Много ми се иска да чуя мнението ви по въпроса за плодове, зеленчуци=усещания!!!Не нашите, а техните!!!? :Cherries

 ??? незнаех, че пловодете и зеленчуците имат усещания. еееее човек всеки ден научава по нещо ново  tooth ;)
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #71 -: 21-03-2011, 17:18:32 »

:kisss:Ейййййййй, най-после да го вържете...и не го развързвайте !!!Ям и Мисля= Мисля и Ям!!!
Много ми се иска да чуя мнението ви по въпроса за плодове, зеленчуци=усещания!!!Не нашите, а техните!!!? :Cherries
Абе не знам как са като ги ям, обаче много често, като пазарувам и видя нещо търкулнато от сергиите на пътя - картофче, лукче, каквото и да е, сякаш ме вика да го взема преди да го настъпи някой. Така съм и с откъснатите цветя, никога не бих откъснала цвете, но ако намеря на улицата, винаги го взимам. От дете съм така, но сега ми прави много голямо впечатление, сякаш плодчето ме вика да го спася...на тъмно в стимаха си  tooth
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #72 -: 22-03-2011, 09:35:18 »

Честита първа пролет :flower: :peperudi: :Content_22: Пожелавам на всички многото  красота, цветове, живот и пъстрота, които тя ще донесе около нас да успее да внесе и в душите ни. :fluretaa:
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #73 -: 22-03-2011, 13:02:22 »

:kisss:Ейййййййй, най-после да го вържете...и не го развързвайте !!!Ям и Мисля= Мисля и Ям!!!
Много ми се иска да чуя мнението ви по въпроса за плодове, зеленчуци=усещания!!!Не нашите, а техните!!!? :Cherries

 ??? незнаех, че пловодете и зеленчуците имат усещания. еееее човек всеки ден научава по нещо ново  tooth ;)
 
  Мисля ,че растенията усещат ,но естествено че не чувстват . Май йогите му казват прана :-[  Прана душа ли е?!
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #74 -: 23-03-2011, 00:23:52 »

Естествено, че усещат. Растенията също имат съзнание и аура, която може да се вижда/снима.
Аз имам разни случки с растения. Опитът ми показва, че усещат мислите на хората и реагират. Много пъти съм прибирала изхвърлени/ изсъхнали цветя и съм ги спасявала. Веднъж реших да махна от къщи едно голямо дърво, защото вече нямаше накъде да расте и то някак- си усети и се разболя. Наложи се да му обещая, че няма да ходи никъде  ;D и то се оправи.

Звучи налудничаво и е така, знам. :Content_4 - emotloader:

Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #75 -: 23-03-2011, 00:41:02 »

Не е налудничаво :) Имала съм случка с едно натопено букетче, което просто отказваше да увехне, само защото всеки ден му разказвах какво съм правила в училище.
Добре де, бях странно дете... :love_026:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #76 -: 23-03-2011, 08:41:00 »

 :kisss:Е, не си странна, не си и първата...ако намериш На кафе при Гала мисля, че от 18.03, една вече жена, разказва,как в детството си ,когато са я карали да откъсне, плод или зеленчук е "чувала" писъците им.Пък и аз чух тази еврейска поговорка"Когато тревичка се откъсва, потрепва цялата Вселена"!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #77 -: 23-03-2011, 10:27:23 »

И какъв е извода? Не късайте зеленчуците и плодовете оставете си ги да си изгният естествено в земята или на дървото, че ще им причичните голяма болка ??? ??? ???. Те са създадени именно с тази мисия- да послужат за храна. За мен те нямат усещания, имат енергия , енергията, която природата им е дала, с която ги е заредила за да могат те пък да я отдадат (праната)
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #79 -: 23-03-2011, 17:24:07 »

И какъв е извода? Не късайте зеленчуците и плодовете оставете си ги да си изгният естествено в земята или на дървото, че ще им причичните голяма болка ??? ??? ???. Те са създадени именно с тази мисия- да послужат за храна. За мен те нямат усещания, имат енергия , енергията, която природата им е дала, с която ги е заредила за да могат те пък да я отдадат (праната)

Не, изводът не е такъв.Всъщност ти си го "напипала" в края на мнението си.
Аз лично се намесих в тази тема, защото много често разни месоядни "всезнайковци" философстват, че месоядството било същото като вегетарианството, и в двата случая ставало дума за "убийство", което не е така. На нас ни е дадена тази храна(семена, растения, корени), за да оцеляваме. Пише го и в Библията, още в Битие! Само странно, как уж вярващи хора го "недовиждат". На един следващ етап от развитието си може би ще се откажем и от растителната храна, но сега ни е нужна.

Езотериците казват, че самото преминаване на даденото растение през храносмилателния тракт на човека помага за еволюцията на растението, което един ден след хиляди/милиони/милиарди години СЪЩО ще стане човек. Съответно и ние получаваме от тях това, което ни е нужно, не на последно място чисто енергийно.

Но животните, които си убил (дори само ядейки ги вече си съучастник в убийството), ти стават карма, тоест ти им ставаш господар и отговаряш за тях.  Сещам се за една мисъл на Дънов, нещо от рода: " Колкото патки, пилета, агнета си иял, на толкова ще служиш."
Домашните животни, тъй като са в близък контакт с човека, приемат неговите вибрации и имат ускорена еволюция. Те имат шанс още в следващия си живот да се преродят като хора. Убивайки ги, все едно канибалстваме. :(

Малко разпокъсано го написах, но между редовете прозрях въпроса, който се налагаше от само себе си: "Хайде сега, и какво да ядем?!"  ;D
Активен
 

Страницата е създадена за 0.111 секунди с 23 запитвания.