Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: 90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"  (Прочетена 31703 пъти)

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55

Някой, някакви впечатления за таязи диета. Препоръчват я като ускоряваща метаболизма и базирана на разделното хранене. Отзиви?
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #1 -: 14-03-2011, 11:43:20 »

Общо взето принципите на режима са следните :
Всички 90 дни от диета, се разделят на цикли от по четири дни, през които трябва да се храните по следния начин:
    * 1 ден: белтъци (предимно месо и млечни продукти, гарнирани  със зеленчуци и малка филийка пълнозърнест  хляб)
    * 2 ден: бобови култури и варива (сложни въглехидрати, като боб, ориз , царевица , соя, леща , картофи, а също и зеленчуци)
    * 3 ден: въглехидрати (брашно, тестени изделия , като пица и спагети , торти, сладолед, шоколад)
    * 4 ден: витамини (трябва да се ядат само плодове, ядки и семена, при желание може да ги съчетаете и  със зеленчуци). Като мисля, че позволеното количество е до 100-150 гр. от съответната храна за съответния ден(изключение е само плодовия ден, където може да се ядът повечко плодове)
Всеки 29ти ден е за разтоварване.  През този ден не се яде , а само се пие минерална или изворна вода. През деня за разтоварване трябва да осигурите прием на витамини.
Освен самите храни , които консумирате, 90- дневната диета обръща внимание и на времето, по което се храним. Изследвания показват , че човешкият метаболизъм има цикли на хранене:

Първият е Цикъл на чистене на организма - от 4.00 до 12.00 часа. През това време е добре да се пие вода , чай и да се приема минимално количество храна. Ако сте свикнали да закусвате , яжте плодове .

Вторият цикъл се нарича Цикъл  на хранене - от 12.00 до 20.00часа. Това е времето , през което трябва да консумирате храната , която Ви е необходима. Важно е  да спазвате определен период от време между храненията. В дните на въглехидрати и бобови култури яжте на всеки 2 часа. Когато приемате белтъци са необходими около 4 часа между отделните хранения. За плодовите дни приемайте един вид плод на 1-2 часа.
Третият цикъл – Цикъл на храносмилане – от 20.00 до 4.00 часа. Тово е времето , в което организмът ви усвоява храната.  Докато трае храносмилането е добре да не ядете нищо , но ако много огладнеете вземете плод или изпийте чаша вода.

Как ви звучи?
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #2 -: 14-03-2011, 11:52:20 »

Като лоша шега!  tooth
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #3 -: 14-03-2011, 11:55:33 »

Само съм я мяркала в бг мама. Поредната диета, която не виждам как би могла да се съчетае със суровоядството.
Само циклите ми допадат. ;)
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #4 -: 14-03-2011, 11:55:56 »

Гледам и не вярвам на ушите си... особено за първия и третия ден. Не виждам никаква полезна храна там.

А ако пък ще търсим място на боклуците в диетата (месо, бели брашна, захаросани гадости), мисля че е редно да наместим някъде алкохола и газираните напитки!  :bleh
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #5 -: 14-03-2011, 12:27:23 »

Ами примерно ако се прави
1-ден белтъ4ен- за закуска плод, за обед зеленчуци + яй4ен белтък(няколко примерно) само бетък не цяло яйце, и за вечеря пак същото като междинните хранения са зеленчуци

2-ри ден - варива - закуската пак същата, обед от тая белената леща червената 100 гр да ре4ем или от беления боб , и за вечеря пак

3- въглехидратен - закуска плод, обяд 100-150 ръжени или овесени ядки или жито, вечеря същата

4 ден е ясен

и аз не ям меса и млечни, нито сладко и др там боклуци дето пише 4е могат да се ядът във въглехидратния ден.

Тва мисля, че е здравословна храна, ако така я погледнем тая "диетка" не би ли имала смисъл?
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #6 -: 14-03-2011, 12:44:30 »

Според мен току-що си направи собствен план.
Изобщо не ги гледай тези диети.
Както писах преди малко, най-ми допадат циклите.
Активен

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #7 -: 14-03-2011, 12:56:32 »

 ;) да и на мен и вече от много време ги спазвам. Принципно се храня само с пловоде, зеленчуци, варива и ръжени или овесени ядки, но нямам режим на хранене. Ям в безразборни часове и кое след кое е малко.....не гледам ( единствено 4е плода е преди яденето го спазвам и след него поне 4ас не ям ама за другото...) и от едно известно време качих 3 кг (170, 52 съм си принципно и така се чувствам най-добре) сега съм 55 и всичко ми опъва. Та затова исках да пробвам някакъв режим.  Мисля да пробвам с това меню да видим ще даде ли някакъв резултат.
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #8 -: 14-03-2011, 12:58:03 »

Приемам всякакви препоръки и мнения за решаване на възникналия проблем  ;D
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #9 -: 14-03-2011, 13:23:40 »

 
сега съм 55 и всичко ми опъва. Та затова исках да пробвам някакъв режим.

Сакъм! Чок гюзел си така, не разваляй хубавата фигура!  :love_006 - emotloader:
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #10 -: 14-03-2011, 13:42:21 »

Приемам всякакви препоръки и мнения за решаване на възникналия проблем  ;D
купи си по-широки дрехи и няма да ти стягат tooth

иначе сериозно, струва ли си заради 3кг да се подлагаш на 90 дена мъчение... ти как се храниш по принцип?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #11 -: 14-03-2011, 13:47:49 »

;) да и на мен и вече от много време ги спазвам. Принципно се храня само с пловоде, зеленчуци, варива и ръжени или овесени ядки, но нямам режим на хранене. Ям в безразборни часове и кое след кое е малко.....не гледам ( единствено 4е плода е преди яденето го спазвам и след него поне 4ас не ям ама за другото...) и от едно известно време качих 3 кг (170, 52 съм си принципно и така се чувствам най-добре) сега съм 55 и всичко ми опъва. Та затова исках да пробвам някакъв режим.  Мисля да пробвам с това меню да видим ще даде ли някакъв резултат.

сутринта към 10 ям ябълка 1 или две, към 14:00 пак плодове или зеленчуци, като се прибера от работа към 17:00 вариво някакво или ръжени ядки с лъжица мед и канела и пак зелен4уци и пловоде. май е това в общи линии. Е сега разбира се събота и неделя майка като напрай баница хапвам пар4е-две или друга вкусотия ама не прекалявам. манджи не помня от кога не съм яла или пържено. газирано и "натурални сокове" от магазина - нееем и така....
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #12 -: 14-03-2011, 13:50:29 »

Сакъм! Чок гюзел си така, не разваляй хубавата фигура!  :love_006 - emotloader:
[/quote]

 ;D е благодаря, саамо малко обещавам  ;)
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #13 -: 14-03-2011, 13:55:26 »

е ти фрутарианка ли си? защо не ядеш никакви ядки или мазнини, много е лошо да се избягват, особено за жени.. а и колкото и странно да звучи, мазнините помагат да се горят мазнини...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #14 -: 14-03-2011, 13:55:43 »

Интересното е, че гледам по разни форуми, където се обсъжда тоя режим, че мацките ядът и месоооо и сладкооо и др му там "ала бала храни" и пак са на минуси при това без да се ограничават в количеството просто си спазват само белтък един ден, само вариво друг и така хммммм... ???.
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #15 -: 14-03-2011, 13:57:07 »

е ти фрутарианка ли си? защо не ядеш никакви ядки или мазнини, много е лошо да се избягват, особено за жени.. а и колкото и странно да звучи, мазнините помагат да се горят мазнини...

Пропуснах да кажа, че като казвам зеленчуци имам предвид такива на салата към която има зехтин и лимонов сок, а ядки ям, но я се сетя веднъж в седмицата, я не и предимно орехи сурови
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #16 -: 14-03-2011, 14:14:31 »

Кажете и вие какви принципи и правила на хранене сте приели и спазвате:)  Би ми било интересно
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #17 -: 14-03-2011, 14:23:18 »

Това ли е най важното за теб,тези три килограма?Тук май няма привърженици на диетките от списанията,едва ли някой би се подложил на подобни глупости. :surpris_23: :laugh:
Защо не попрочетеш малко преди да питаш?  ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #18 -: 14-03-2011, 15:02:44 »

Тююю, тъкмо да се заприказвам с девойчето и господин "Hero Member"  го скастри  :pensif_29:
Активен

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #19 -: 14-03-2011, 15:36:26 »

Това ли е най важното за теб,тези три килограма?Тук май няма привърженици на диетките от списанията,едва ли някой би се подложил на подобни глупости. :surpris_23: :laugh:
Защо не попрочетеш малко преди да питаш?  ;)
Ами питам тия дето са попрочели де да кажат. и не зора ми не са тия 3 кг и с тях и без тях мога просто ми е 4удно защо ги качих. Айде компетенциите имат думата.
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.
 

Страницата е създадена за 0.225 секунди с 23 запитвания.