Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: 90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"  (Прочетена 31708 пъти)

Purple_Rain

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #40 -: 16-03-2011, 16:01:29 »

Да не сте объркали форума? ;)
Вижте този,май е по близо до разискваната тема : http://spidersport.com/forum/
Там има белтък,рибка,протеин...
benato,не съм сбъркала форума.Аз от по-отдавна Ви чета,но сега се реших да пиша.  :fluretaa:
Колкото до белтъка,рибката и протеина-белтък,и протеин не е ли едно,и също нещо?(има го и в бобовите,например). ;) Не всички в крайна сметка са пълни вегетерианци или вегани.
Mauna_bg,това да замениш плодовете със зеленчуци ти го написах,понеже аз от една гроздова диета за 1 седмица качих 2 килограма. :surpris_22: А ябълките по принцип май дразнят стомаха,но на теб може и добре да ти влияят-ти би трябвало най-добре да си познаваш тялото.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #41 -: 16-03-2011, 17:38:46 »

Колкото до белтъка,рибката и протеина-белтък,и протеин не е ли едно,и също нещо?(има го и в бобовите,например).
Едно и също е. По принцип се казва протеин. Белтъчини е българско название.
Има и в бобовите, разбира се. Аз това  го писах...
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #42 -: 17-03-2011, 10:37:43 »

Съвета е да четеш,преди да питаш. Да си направиш нормално балансирано хранене,а не диети от списния. Да спортуваш и да се движиш. Никой не може да ти направи идеалната формула за хранене,тя е специфична за всеки човек. Ако ядеш яйца,яж ги целите. Белтъка ,без жълтъка, е трудно усвоим и няма нищо в него.
Чети книги,храненето ,както и много неща,не е 2+2=4,не е белтък,мазно и захари. Да поддържаш организма чист е не по малко важно.
« Последна редакция: 17-03-2011, 14:36:55 от marulka »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #43 -: 17-03-2011, 11:04:37 »

Ами не съм изчела всичко и едва ли някой е, но съм изчела достатъчно за да знам, че мненията специално пък по темата за храненето са толкова разни и разнообразни, че ...... Това, че ти си си приел разни си твои принципи, свързани с храненето не значи 4е те са общовалидни нали, а че ЗА ТЕБ са ок?. И ако според теб яйцето тр да се яде цяло, то има поне още двама според които пък е точно обратното, същото е положението и с приема на мазнините и въглехидратите и съотношението им в дневния хранителен прием на човека. Едно нещо може да се приема за правилно от 90% от хората, но аз да не го приемам.Това не значи, че аз греша!!! И да за едно си прав, че всичко е индивидуално, така че "прости ми" ако не спазвам принципите, които спазваш ТИ.
« Последна редакция: 17-03-2011, 14:37:06 от marulka »
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #44 -: 17-03-2011, 14:40:04 »

3 коментара бяха изтрити от тази тема, а други 2 - редактирани, моля ви да не обръщате дискусиите в темите на безсмислени караници! :fluretaa:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #45 -: 17-03-2011, 14:52:50 »

Ааа така , Марулката се раздвижи :)  Пък вие мислите ,че ни напуснала :)

Мауна, щом разчиташ на белтъка от яйцата, най-добрият ти вариант е пресни сурови пъдпъдъчи. Целите , с жълтъка. Възможно е да има "философи" , които имат и свое мнение за жълтъка , но интересно какви са им аргументите? . (особено пък за пъдпъдъчето)   
Трудничко се намират обаче , вече ми писна от несериозни производители , ще взема да си ги завъдя на тавана, нека си миришат , комшиите ми също са доста "ароматтни" :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #46 -: 17-03-2011, 15:23:45 »

 tooth сакъм недей много......... миризливо ще стане бате Бино. А за падпадъчите яйца и аз съм чувала добри отзиви, но наистина са трудно откриваеми.....за жалост иначе съм навита да си хапвам от тях. Добра идея  :fluretaa:
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #47 -: 17-03-2011, 15:42:52 »

В Метро има.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #48 -: 17-03-2011, 15:49:09 »

Ами не съм изчела всичко и едва ли някой е, но съм изчела достатъчно за да знам, че мненията специално пък по темата за храненето са толкова разни и разнообразни, че ...... Това, че ти си си приел разни си твои принципи, свързани с храненето не значи 4е те са общовалидни нали, а че ЗА ТЕБ са ок?. И ако според теб яйцето тр да се яде цяло, то има поне още двама според които пък е точно обратното

Би ли посочила източници, че ми стана интересно?
Имам спомен, че съм чела точно обратното, но ще трябва да потърся книгата.
Активен

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #49 -: 18-03-2011, 07:59:23 »

Нямах предвид точно определени книги или конкретен автор. Поразрови се из интернет и ще видиш мнения колкото щеш, разни и разнообразни на хора учили в сферата на диатетиката и храненето изобщо- едните казват така, другите иначе??? Всичко е строго индивидуално - ако 6те и вода от 10 кладенеца да ми донесат и да ме убеждават да ям жълтъка ...... няма да го ям за6тото мисля човешкия организъм е достатъчно интелигентен за да се доверявам на самия него, а той ми казва, че като ям жълтъци целия ден ми се скапва яденето просто защото след консумацията им следва тежест в стомаха, догаждане на моменти и разбира се никво ядене повече през деня на каквото и да било. Като тука вмъквам скоба-ако ям жълтък-два на ден е ок, Но аз се случва да ям по 10-12 яйца на ден, няма как да ям всичките жълтъци
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #50 -: 18-03-2011, 08:04:55 »

Има хора, познавам такива, които си ядът по 15 яйца цели и са си ок. Организъм....  :essen: ;)
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #51 -: 18-03-2011, 08:12:25 »

Няма им нищо в краткосрочен план,после ще има жлъчка,черен дроб,бъбреци,тук ме боли,там ме боли.
Представям си каква миризма се разнася ,когато се потят,а за газове не ми се мисли даже. ;D ;D ;D ;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #52 -: 18-03-2011, 09:01:22 »

Няма им нищо в краткосрочен план,после ще има жлъчка,черен дроб,бъбреци,тук ме боли,там ме боли.
Представям си каква миризма се разнася ,когато се потят,а за газове не ми се мисли даже. ;D ;D ;D ;D

Тук съм съгласна с теб ^-^
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #53 -: 18-03-2011, 09:24:18 »

Принципно до сега съм си спазвала принципите на разделното хранене и за мен то има смисъл (разбира се пак казвам съдейки по собствения си организъм), въпреки че има и много хора, които го отричат, а именно:

Препоръчителни ИНТЕРВАЛИ СЛЕД ХРАНЕНЕ
• след плодове - 30мин;
• след зеленчуци - 30мин до 1ч;
• зеле, моркови, ряпа - 2.5-3ч;
• хляб, тестени изделия, ядки - 2-3ч;- ядки.....да, другото не
• варива (боб, леща, жито, царевица) - 3-4 ч;
• месо - 4-6ч;- веднъж на половин година може и да се излъжа :)
• риба - 2-3 ч;- горе долу като предното
• млечни и прясно мляко - 4ч;-не ги ям изобщо
• кисело мляко - 2-3ч;- и него
• сирене, кашкавал - 3ч;-и тях
• мазна храна - 5ч;- тука за мен тва е зехтина май др мазнина не ям и мазнините от ядките разбира се
• течности - напускат веднага стомаха; - казват, че тр да се пие мноооооого вода с което не съм съгласна.Аз пия до литър-литър и половина маааксимум (според мен колко те4ности се пият зависи от теглото на човека, а не ей така давай по мин. 3 л. те4ност всички на ден)

Също гледам да не съчетавам и някой от храните, чиито съчетания тр да се избягват в едно ядене.
Ефект има. След като започнах първото подобрение се забеляза в кожата ми. Тена ми се избистри, кожата се опъна и спря да се омазнява и да лъщи, но не стана и суха. Сутрин като се събуждах преди езика ми беше целият в полепи, целия бял-това изчезна. Имах и гинекологичен проблем-също отшумя без лекарства. Вечно бях с подут твърд корем ако ще и една ябълка да хапнех и също запек. И те са аут. Аз лично от спазването на тези принципи видях само добър ефект, може и да има и лоша страна, която ще се появи в последствие знам ли.
. Хубавото тук е, че не си ограничен в избора на храна единственото ограничение идва от това да си спазваш часовете м/у храненията и да избягваш поне основните неблагопр. съчетания на храните.
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #54 -: 18-03-2011, 09:46:12 »

Лошото на нас хората ни е, че ядем "с очи". Не се яде когато си гладен ама истински гладен, а примерно защото е станало обед и ТРЯБВА да се яде щеш нещеш или щото си видял нещо и айде прияде ми се . Как преди 2 мин ни6то не ти се е ядяло сега изведнъж ти се е прияло. И не ядем това, което е полезно за организма ни, а това което е угодно на устата и език. Все гледаме да направим ястието по вкусно да ни отворило апетита  tooth. Ако всички спазваха една приказка ......, но забравих кой я беше казал "Трябва да се храним за да съществуваме, да живеем, а не да живеем да за да се храним" щяхме да сме една идея по-добре във всяко едно отношение. И винаги съм се чудела на хората, които виждат примерно, че имат доста килограми в повече, виждат че това им пречи-не могат да се наведат да се завържат, задъхват се като изкачат две стъпала, високо кръвно, гуша и куп др болести, които произтичат именно от неправилното хранене и пак нищо не предприемат за да променят това си положение, как пък малко воля няма у тея хора ..... чудя се. Около 90 % мисля, че бяха от болестите са вследствие на погрешни принципи или изобщо отсъствието на такива за хранене. И вместо да трошат пари по болници и да се редят по опашки в аптеките да плащат за отрови, които временно ще облекчат състоянието им........ просто да се "хранят", не да се тъпчат с каквото им падне. Принципа, от който се водят е "Един живот живеем" и дай брате яж и пий на корем  tooth..... Ох много нещо съм лирично-словоизлиятелна  ;D тая сутрин. А по темата е просто необятна.... :peperudi:
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #55 -: 18-03-2011, 10:02:22 »

адски съм съгласен с последните ти 2-3 поста, на 100% си права според мен, такава си е човешката природа - един живот живеем, яж, пий и новите дрешки, че не се знае кога ще ти дойде времето :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #56 -: 18-03-2011, 10:49:48 »

Имам една приятелка, та същата все ми вика ама защо не отслабвам бе баси почти не ям. И като попитам днес какво яде. Почти не съм тва ти казвам сутринта за закуска една баничка си взех от баничарницата с една бозичка или кис мляко тва и е редовната закуска, на обед като се приблах 2-3 кюфтенца с мнооого малко картофи пържени и после "чааааааак" следовеба една вафла Хипер или кроасан (едно от двете задължително) и за вечеря само 2 филии хляб с "маааалко" ориз, ама пия мн вода- 3 л не ми мърдат  tooth
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #57 -: 18-03-2011, 11:12:45 »

И както казвам ТЕХНИЧЕСКИЯТ ПРОГРЕС Е ПРИЧИНАТа ЗА ЧОВЕШКИЯ РЕГРЕС !!! :Confus_3:
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #58 -: 18-03-2011, 13:51:26 »

И както казвам ТЕХНИЧЕСКИЯТ ПРОГРЕС Е ПРИЧИНАТа ЗА ЧОВЕШКИЯ РЕГРЕС !!! :Confus_3:

И това е 100 % вярно :)
А иначе за тази 90-дневна диета, мисля, че поне от гледна точка на разделното хранене е издържана, и затова би трябвало според мен да дава резултати, а ако се съчетае с изискванията на суровоядството - ще бъде още по-добра...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:90 дневна диета или т. нар. диета "Black Cat"
« Отговор #59 -: 18-03-2011, 15:01:17 »

Mauna, и аз имах подобен проблем с жълтъците докато бях на високомазнинно хранене, понеже никой не може да ме накара да ям тлъстините на месото (и самото месо всъщност) и наблягах на яйцата. В началото нямах никакви проблеми и си цепех мрака, но след 1 година така развих акне, каквото в пубертета не бях имала. За хора, които искат да отслабват не се препоръчват наситени мазнини по принцип. 2 жълтъка на седмица е МАКСИМАЛНО количество за такива като мен, а белтъците са доста чиста и лека храна и аз си ги уважавам :) но не стигам до 15 :Р
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.