Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Добрина :)  (Прочетена 14589 пъти)

Dobrina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #20 -: 28-06-2009, 17:01:33 »

Здравейте и от мен!Позагубих се,но нямам много време напоследък....Качих доста килограми и се храня според правилата на Дюкан,но основно с риба,извара и кисело мляко и зеленчуци.Така ще е докато не постигна мечтаното тегло,след това ще премина плавно към суровоядство.....Така реших,защото по принцип качвам със скоростта на светлината.
Надявам се всички да сте добре!
Целувки и поздрави от мен!
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #21 -: 28-06-2009, 17:09:26 »

Качването "със скоростта на светлината" може да се случи само в началото докато организмът ти свикне с новия начин на хранене... Това ще продължи съвсем кратко, след което ще започнеш да сваляш постепенно и здравословно... Вярвай ми и аз си мислех, че от всичко качвам за отрицателно време и всичко ми се лепи, но всъщност суровоядството ме опроверга тотално, и се оказа, че можело да се яде стабилно всеки ден и да се сваля половин-едно килограмче на седмица едновременно с това... Просто трябва да имаш малко търпение, воля и вяра, че това е правилният начин. :-*

Не искам да те убеждавам в нищо, ти сама си преценяваш, просто ти казвам още веднъж, че за тия 6 месеца дето си била на Дюкан можеше да свалиш повече килограми със суровоядство... Надявам се поне да се свърши бързо с тази диета за да можеш по-скоро да започнеш да се храниш както трябва... Много ли искаш да сваляш още?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #22 -: 28-06-2009, 17:20:26 »

Надявам се поне да си наясно с рисковете, които поемаш с този Дюкан! Аз не бих си го причинил :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Dobrina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #23 -: 28-06-2009, 19:04:11 »

Не мисля че риба и кисело мляко ще ми навредят много.Според всички съвети,които прочетох трябва плавно да премина към суровоядството и мисля че тоаи преход ще се осъществи най-леко с рибата.Предните седмици ядох и пилешки гърди,но вече съм само на риба......Имам още 10 килограма да сваля.Висока съм 166 сега съм 75 кг.
Минах на по-лека схема 1 ден протеини-1 ден протеини със сурови зеленчуци.
Няма как-не искам да си върна свалените вече 21 килограма.
Благодаря ви за подкрепата!
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #24 -: 28-06-2009, 19:26:47 »

Не мисля че риба и кисело мляко ще ми навредят много
Няма да ти навредят много. Просто при Дюкан резултатите почти винаги са бързи, но изключването на въглехидратите и мазнините е сериозен риск, защото те са незаменими за имунната, сърдечносъдовата и почти всички останали важни системи на организма. Ударният прием на протеини пък затруднява работата на черния дроб, сърцето и бъбреците.
Дюканската диета е разболяла хиляди хора по света. Аз имам такива познати също. Суровоядството дава лекота на тези органи и системи, а диетата на Дюкан е точно обратната по действие. Свалят се килограми гарантирано, но единствено за сметка на здравето. Това исках да кажа.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #25 -: 28-06-2009, 19:41:58 »

И аз мисля,че е много вредна за здравето.....,но тя не е малка,решила си е.Добрина,имам едно смътно усещане,че свалянето на килограми ти се е превърнало в нещо като фикс идея(може и да граша).Но,ако съм права-да знаеш,килограмите не са най-голямото достойнство на човек,имам една позната тежи сигурно повече и от 75(със сигурност даже).Обаче много е красива(като ти видях снимката и веждите,и се сет6их за нея),никога не съм чувала да има желание да излиза на диета....Обаче тая жена си вярва бе,харесва се-човек като ги постигне тия 2 неща се получава нещо,което наричаме чар,магнетизъм или излъчване.Много повече(аз лично) се впечатлявам от хора с излъчване,отколкото от слаби хора без излъчване....Просто си пофилософствах малко,ама си е така :-*
Активен

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #26 -: 28-06-2009, 20:31:55 »

само искам да те питам ,защо толкова бързаш?
ето имаш някакъв старт, освободила си се от по -голямата част от килограмите с които искаш да се разделиш. Защо втората половина не я направиш по - здравословна? Пиша ти защото минах по пътя Дюкан, само за един месец - месец и половина. Не зная как се чувстваш ти, но за мен беше истинско мъчение, въпреки, че свалените килограми бяха доста впечатляващи за това кратко време. Не завърших първия етап дори. Имах ужасен вкус/ дъх в устата си на развалено, имах постоянен запек, ядях храни бъкани с консерванти и хормони. Мислех си, че като ям риба тя е най - чисото месо , което съм яла, докато днес, да днес, не видях по телевизията как ваксинират 40 000 риби в една ферма в Япония. Защо си причиних всичко това? Суета!!! ако тогава знаех за суровоядството мисля ,че никога нямаше да направя тази крачка по пътя Дюкан.

Сега - от около 40 дни се храня предимно суровоядно, като се запалих много случайно, след като ми попадна рецепта за бадемово мляко. Беше в някакъв форум, който имаш прпратка тук и така стана , не съм го търсила , не съм го планирала. Реших да опитам и се получи. Да имам прегрешения - обичам пълнени с ориз постни чушки и тиквички, ама наистина много и не мога да им устоявам. Но това се е случвалоо точно 2 пъти. И два три пъти съм яла хляб. Най- голямото ми постижение е че не ям сладко под формата на вафли, пасти, шоколади и не изпитвам желание да си го купувам. Освен това ям доста, не се ограничавам в количествата на салатите и другите неща , които си бъркам. Що се отнася до теглото  -5кг. Имам да свалям още толкова. Незнам дали като достигна теглото което искам дали ще консумирам повече или по-малко готвена храна, но не мога да не отбележа, прекрасното състояние на кожата на лицето ми, липсата на запек, а сигурно и доста благотворно влияние върху вътрешните ми органи. Надявам се да си разреша един проблем, но това ще го разбера по-нататък.

Мисля, че ако ти липсва мотивация винаги може да гледаш клипчето с Анджела, което е публикувано на сайта. В интернет има информация за доста такива хора. Надъхвай се като гледаш това , което са успели да постигнат.
 

И за край искам да споделя с теб този клип http://vbox7.com/play:4679cadd
Дано те накара да размислиш, дали начина по който изглеждаме е толкова важен или
 по важно е какво е душевното ни равновесие.
« Последна редакция: 28-06-2009, 20:47:17 от kremamel »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #27 -: 28-06-2009, 20:45:10 »

 На човек,който прави тази диета и  е вманиачен в отслабване на всяка цена,акъл не се дава!
Жалкото е,че след години може да си скубе косите,но суетата........ ::) ::) ::) ::)
Поне си направи пълни изследвания на кръв и урина.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #28 -: 28-06-2009, 20:49:17 »

да прав си - правим нещо само ако сме мотивирани да го направим и лично сме го поискали. Всичко останало е напразни усилия
Активен

Dobrina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #29 -: 28-06-2009, 22:01:35 »

Отчитам мъмренето-прави сте....,но искам да падна поне под 70 кг.Но имам "смекчаващи вината"постижения.....
Хубавата новина при мен е,всъщност са две:
Цял месец не съм пила капка алкохол и не пуша.Да чукна на дърво-решена съм този път да устискам.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #30 -: 29-06-2009, 05:17:17 »

На нас ни е съвестно,да те гледаме как се заблуждаваш и колко голяма грешка правиш с тези млечни и риба всеки ден.
Ще споделя нещо,ти ще си направиш извода:
Преди седмица,имах страхотно натоварване и стрес с работата(частен бизнес) Реших да пробвам и друга храна за няколко дни. Шест месеца не бях ял месо.Сладки и млечни веднъж на месец. И мезнах 4 кюфтета,пих три дена кафе(и него съм го отказал от 6месеца)морковен кейк в Cossta,имахме годишнина ,в Англия ходехме на кафе там :D Консерва туна,френско филе,беше ми любима, и така три,четири дни опитах повечето стари любими храни,без алкохол,газирано и др.
Без хляб,не съм преяждал,тоест не съм ял нещо огромно и тежко,само едни пържени картофи със сирене ;D :-[ :-[ :-[
И какво мислите се получи, от стреса,преумората и смяната на храната? Плучих пристъп на подагра,възпали ми се ставата над големия пръст на единия крак.Поду се,ужасни болки,не можех да ходя,вдигнах температура 38,5 получих и болки в гърлото. Просто пречистеното тяло не приема такава храна и не можа да я преработи,.Възпалението е от натрупана пикочна киселина(кристали) в ставата. А,аз си мислех,че съм го ударил ;) ::)
Не съжалявам за случилото се,това е един голям урок,надявам се не само за мен.
Сега се възтановявам бавно с гладец и нашето хранене ;) Забравих да спомена и силно разстройство :-\
Мда,сега е ваш ред да ме покритикувате малко,не само аз да го правя, наляво,надясно ;D ;D ;D
Петко,затова не сме се засичали на Йога, ;) 
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #31 -: 29-06-2009, 05:27:29 »

Леле, Бенато, направо си си за критикуване...  ;D
Това е много опасно дето си го направил. Туна, муна... много токсична храна си вкарал, горкото телце...
Какво да ви кажа, пришки ще ми излезнат на устата от повтаряне, но каквото и ще да яде човек, просто да стои колкото може по-надалеч от животинските храни. Това е най- ама НАЙ-лошата услуга, която може да си направим... (да ядем тях, имам предвид)
Сигурна съм, че разбира се, си се поучил, дано не се стига дотам и при други и си имат едно наум.

Добринче, не знам дали има смисъл нещо да казвам, като съвет и т.н. Искрено се надявам да направиш най-добрия за теб избор!!!  :-*
« Последна редакция: 29-06-2009, 06:30:33 от Radula »
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #32 -: 29-06-2009, 05:29:54 »

Вярно е,за бой съм,а те все на Петко налитат :D :D :D :D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #33 -: 29-06-2009, 07:28:09 »

Май Бенато е бил в стил нещо като " Supersize Me ". :))))))))))))))
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #34 -: 29-06-2009, 10:39:35 »

Бенато аз няма да те критикувам,а и ни  най-малко аз имам очи да го направя.Ти такава самокритика си си хвърлил,че е по-добре да те успокояваме.... :) ;D 
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #35 -: 29-06-2009, 11:37:40 »

Аз така от малък,подготвях майка,какви съм ги свършил :D :D :D :D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #36 -: 29-06-2009, 11:52:41 »

Важното е, че се оправяш. Иначе йогата няма да избяга ;) Ще те чакам в залата, когато си готов ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #37 -: 09-07-2009, 08:57:01 »

Хей ДОбрина , какво се случва с теб?
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #38 -: 09-07-2009, 11:21:48 »

Някой като спре да влиза във форума,значи нещо криви от пътечката ;)
Активен

Marianka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Дневникът на Добрина :)
« Отговор #39 -: 14-07-2009, 16:01:25 »

vasilena , идея си нямаш колко си права....  :-[
Ей ме на и аз заблудената овчица  ;D след няколко седмичен гуляй с джънкове пак съм тук....“благодарение“ на джи п(с)и-то, ако не друго поне да те изследват ги бива понякога тия хора. Общата ми “картинка“ се оказа никак не розовка, а кръвната ми захар, дет скоро време може да минава и за висока, направо ме освести... След първоначалния период на депресия - как може на тия години да съм такава развалина или натам да вървя..... Опасах тук намиращия се плод-зеленчук, даже се замогнах и чайче да си набера, сега овършавам форума да попия знания, чета дневниците, за да събирам идеи как и какво и кога да хапвам, дано да успея да се спретна и за едно по-дълго гладуване, но първо да изчета малко повече инфоооо  ::)
С две думи борбата с кг-тата не е достатъчно добра мотивация, поне и за мен, щом от как се помня се боря с тях и още се боря  >:( Дано това ми здравословно притеснение да е за добро, че и аз да хвана прания път като хорага тоя път!  ??? За сега дисциплината ми е на ниво, дано да устискам навикът да го превърне в ежедневие!!!

 
Активен
“Времето и дисциплината, които човек отделя за себе си всеки ден, променят не само външния му вид, но и виждането му за живота като цяло.“ Дита фон Тийз
 

Страницата е създадена за 0.112 секунди с 22 запитвания.