Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: прочистване от паразити  (Прочетена 164649 пъти)

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:прочистване от паразити
« Отговор #140 -: 08-05-2014, 11:12:36 »

Това
"Идеята е карамфила да стигне в червата, където да убие яйцата. Ако не е в капсула, карамфила се разлага още в стомаха и го едно че го уврежда, второ че не достига изобщо до яйцата и те се излюпват и се появяват още метили."

го видях някъде в интернет. А дали е вярно?
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:прочистване от паразити
« Отговор #141 -: 31-08-2014, 13:25:28 »

Понеже се виждам вече в чудо с екземата, която ме напити в последните месеци, реших да опитам и прочистването от паразити. Четох пак тук из форума, че паразитите могат да причинят и кожни проблеми.

Вече съвсем се отчаях, защото петната ми плъзнаха и по ръцете и раменете  :(

След спиране на единия кортикостероид ( който беше замазал нещата за известно време ), от другата седмица имам изписан нов. Спрях първия по съвет на лекаря и точно след 2-3 дни петната ми цъфнаха отново в цялата си прелест....
Проблема ми е, че не знам от къде да си намеря тук зелени орехчета и да си направя тройчатка.
Чакам да ми дойде пелина на прах, карамфил има навсякъде. Ама орехчета и то по това време не знам???

Намерих сайта на Хулда Кларк:

http://www.clarknederland.nl/shop/parasietenkuur-parasite-cleanse/16/18/36/

Тук се предлага готова комбинация от всичко необходимо за паразитно прочистване, но цената ми се струва, меко казано, нереално надута.

Отделно продават шишенца с тинктура от черен орех, но са по 20 мл, което пък е недостатъчно.
Обърках се наистина, а искам да разкарам тая гад. Какво да правя не знам.

На зима, като нямам толкова много физическа работа, май ще опитам и гладуването. Но ме е страх, че съм с прекалено преобладаваща Вата конституция и много бърза обмяна на веществата, и няма да го издържа дълго.
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:прочистване от паразити
« Отговор #142 -: 31-08-2014, 14:51:04 »

Нави, свържи се с бате Бино от нашия форум на лични: http://goo.gl/lFFh29
Той ще ти помогне за съставките и се разберете как да стане изпращането.
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

iramira

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:прочистване от паразити
« Отговор #143 -: 16-09-2014, 22:03:08 »

Здравейте! Съвсем нова съм тук. От няколко дни чета като гост, но ме " напъват" едни тъпи въпроси, на които не мога да намеря отговор. Четейки за БЯЛ ОМАН, видях, че е подходяща за сина ми, който има астма. Въпросът е - чайовете и запарките кога трябва да се дават- при изявен проблем ли -кашлица, задух, или може профилактично няколко дни като се надяваме и на противопаразитния ефект на билката?
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:прочистване от паразити
« Отговор #144 -: 04-10-2014, 20:33:55 »

това е за предпочитане пред Хилда Кларк, струва ми се и там пише защо: http://en.shram.kiev.ua/top/patents_medicine/medicine_13/medicine_2.shtml
Активен

svetli4ka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:прочистване от паразити
« Отговор #145 -: 11-10-2014, 18:49:41 »

Здравейте, казвам се Светлана и от една седмица ми излизат светли петна по лицето, а днес вече забелязах, че ги имам и по ръцете. Ходих на кожен лекар и ми каза, че имам себореен дерматит, започнах да пия пелин и карамфил, сутрин си мажа лицето с урина а вечер с крема който ми предписаха на биодерма. Понеже няма от къде да си взема орехи това дали е достатъчно ??? Направо в чудо се видях купих си и цитросепт пречи ли да вземам цетросепт по 15 капки, пелина и карамфила. Пелина го взех от аптеката, но май не е от цветчета.  :Confus_34:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:прочистване от паразити
« Отговор #146 -: 11-10-2014, 20:28:57 »

Светличка,
Тук не идваме за да лекуваме болести, мила. Тук се учим как да живеем така, щото да не се разболяваме. Отдели повечко време и попрочети това,онова.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:прочистване от паразити
« Отговор #147 -: 13-10-2014, 20:22:39 »

А за тези , които са вече болни, Тихий,  какво препоръчваш? Да чакат докато се преродят отново ли ?
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

svetli4ka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:прочистване от паразити
« Отговор #148 -: 16-10-2014, 19:02:31 »

Ами като човек изпусне юздите така става.  :surpris_25: Има ли някой който си е направил в повече орехова тинктура, няма откъде да си взема пък ситуацията е кънтри  :Confus_3: Форума и сайта като цяло е страхотен благодаря ви хора, определено се обогатх  :thankyou:
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:прочистване от паразити
« Отговор #149 -: 16-10-2014, 19:17:50 »

ако не се намери скоро, като краен случай - аз, с куриер, но ми е  стара вече
Активен

Инка

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
  • All we need is LOVE between each other!
Re:прочистване от паразити
« Отговор #150 -: 20-10-2014, 08:12:20 »

"Идеята е карамфила да стигне в червата, където да убие яйцата. Ако не е в капсула, карамфила се разлага още в стомаха и го едно че го уврежда, второ че не достига изобщо до яйцата и те се излюпват и се появяват още метили."  го видях някъде в интернет. А дали е вярно?

Подправките, неслучайно се ползват повече в топлите страни, всъщност те са естествено средство за борба и с паразитите. Естествено, че те стигат и до червата и да изхода също  ;) В капсула стигат по надълбоко и действат по активно. Естествено, че не увреждат червата или стомаха, освен ако човека няма вече язвички и диспепсия, язва, гастрит. Тогава подправките са противопоказани, но пък лена е отличен за такива случаи. Също морковите настъргани или пресен сок, ленено масло отвара, тиквено масло, тиквено семе мляно.
Карамфила има нервно-паралитично действие върху паразитите и ги отлепя, тъй като те се отпускат. Всъщност повечето билки действат на този принцип, затова често пъти предлаганата терапия включва след пиенето на билки, приемането на очистително, например английска сол, за да може докато са в несвяст да се изхвърлят.
Ако нямате празни капсули за пълнене /в нета има/, то може просто да сдъвчите 2-3 зърна карамфил на не много ситно и да ги преглътнете с повече вода. Така частиците му ще стигнат и надълбоко също ще отделят маслото си.
Аналогично и с пелина - пелина също може да се дъвчи и преглъща с вода. Почва се с малки дози, буквално на върха на лъжичка и се увеличава всеки ден /за сух/ до половин лъжичка /по добре обаче в капсули, че е труден за преглъщане сух/. Ползва се цялото растение, листата също. Те както и цветовете са силно-действащи, не предозирайте, защото може да се натровите. Не ползвайте дълго време.
Аз например си гледам едно растение пелин в саксия и сдъвквам по някое и друго листо пелин, през цялата година на гладно с вода. Цветове, пелина има само в края на лятото, но листа има практически цялата година, дори в момента.
 :)

Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:прочистване от паразити
« Отговор #151 -: 21-10-2014, 23:02:10 »

А докато трепем паразити и лоши бактерии, дали същевременно няма да видим сметката и на част от добрата храносмилателна флора например?
Активен

Инка

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
  • All we need is LOVE between each other!
Re:прочистване от паразити
« Отговор #152 -: 23-10-2014, 15:10:31 »

Това е разликата - като се приема във вид на храна стомаха всмуква част от нея. Нека се изкаже и някой още по компетентен. Апропо пелина действа само на паразитите, защото имат някакъв тип нервна система, на бактериите /флората/ не действа.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:прочистване от паразити
« Отговор #153 -: 12-08-2015, 14:19:02 »

Извадиха 10 см червей от окото на жена.
http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/v.-tyrnovo-izvadiha-ogromen-parazit-ot-okoto-na-zhena-6040885
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Инка

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
  • All we need is LOVE between each other!
Re:прочистване от паразити
« Отговор #154 -: 12-08-2015, 16:29:40 »

Мерси, много явно показно за нивото на опаразитяване в България. На моя позната при непоносим сърбеж в ухото същия червей са извадили. Като тънък бял конец.
Но най-поразителното е, че казват, че нямало опасност за близките. Че тия червеи не се ли размножават или са стерилни? И пак, в момента, отсъстват и Зентел и Вермокс от пазара.
Добре, че има множество билки по темата + минерали и глина и този хубав форум.
Бъдете здрави  :kisss:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:прочистване от паразити
« Отговор #155 -: 12-08-2015, 17:51:28 »

Много са различни, Точице, паразитите. Едни са заразни, други не са, едни влизат в теб  от рибата, други от целувка с кучето ти, трети директно през кожата се намъкват . Симптомите от присъствието им също са различни, както и методите за прогонване .Трябва да се изкара курс по паразитология за да им хванем спатиите на всичките .   :weight_lift:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Hiro

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:прочистване от паразити
« Отговор #156 -: 21-01-2016, 14:47:35 »

Здравейте интересни хора! 
Попаднах на два метода за обезпаразитяване, може да Ви заинтригуват (ако ги има някъде тук, съжалявам за повторката, не съм изчел всичко).
Единия метод е чрез орално и анално tooth приемане на лимонов сок и отвара и масло от евкалипт (само анално). ЦЪК
Втория метод е клизма с натриев бикарбонат. ЦЪК
Съжалявам, но са на руски език, струва си обаче да се поизмъчи човек с гугле преводача.
 
« Последна редакция: 21-01-2016, 14:50:15 от Hiro »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:прочистване от паразити
« Отговор #157 -: 21-01-2016, 21:04:39 »

Hiro,  ти направи силен дебют при нас, поздравления!  :thankyou:
Едва ли някой ще се хване да чете и превежда, ами така и така си яхнал вълната, та преведи двете методики и си пиши голяма червена точка - за ценен принос към форума.

Това са две много оригинални методики, за които дори и аз не бях чувал досега, но е нормално - те са нови и тепърва ще набират популярност. Със сигурност ще ги изпробвам!
Издирих и форум, където се обсъжда методиката с евкалипта , мнозина докладват за излезли нашественици.
http://www.pravdu.net/publ/zdorove/parazity_v_tele_cheloveka_otravljajut_mysli_ljudej/2-1-0-111
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:прочистване от паразити
« Отговор #158 -: 12-03-2016, 15:31:34 »

Какво мислите за пречистването с урина от токсини и паразити - може ли да ми предложите източник, за майка ми питам?
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:прочистване от паразити
« Отговор #159 -: 12-03-2016, 22:01:25 »

Ето тука има източник, в предаването на Гала:

https://www.youtube.com/watch?v=TfG4__f55Xc

а тука пък има жестоко противопоставяне:

http://6nine.net/2016/03/03/%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%8F%D1%82%D0%BE-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA/

....и накрая всеки си избира на какво да вярва. :whistling2 - emotloader:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.
 

Страницата е създадена за 0.134 секунди с 23 запитвания.