Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: прочистване от паразити  (Прочетена 164646 пъти)

bori79

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:прочистване от паразити
« Отговор #120 -: 01-04-2013, 14:52:19 »

Хора ако искате да се прочистите от паразити,глисти,яйца,тении,микроби,бактерии и всякяви други гадинки пийте чай от Бял оман.Напълно достатъчен е .Освен всичко друго има безброй приложения за всякакви болежки.Не случайно е считан за панацея още от древноста сред някой европейци.И няма страничните ефекти на пелина от продължително приемане.
Незнам дали е точно система, прочетох го тук във форума и на още няколко места. И двете средства се водят противопаразитни
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:прочистване от паразити
« Отговор #121 -: 01-04-2013, 14:56:04 »

Е щом Хоспиталер казва..  :kisss: ( Значи , по "системата на Хоспиталер" ..  :) )
« Последна редакция: 01-04-2013, 15:02:47 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:прочистване от паразити
« Отговор #122 -: 03-04-2013, 19:36:31 »

Бори, продължаваш ли с чая, как върви?
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:прочистване от паразити
« Отговор #123 -: 03-04-2013, 22:43:13 »

Не зная белия оман колко силно действие има, но с candimin-а внимавай - не е за подценяване и е нормално да създава по-силни усещания. Маслото от див риган е изключително силно, макар и в кандимина да е разредено. Аз бях опитвал миналата година да пия кандимин в чаша с вода, ама нещо ми дойде по-силно от очакваното като усещане и затова реших да го пробвам, като добавям по две капки в прилично количество салата - пак се усеща много силно (като вкус и аромат, че и лютивина). Бях чел някъде, че в никакъв случай не бива да се прекалява с него.
Активен

bori79

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:прочистване от паразити
« Отговор #124 -: 19-04-2013, 10:19:03 »

Здравейте,

да тази работа с Кадимина не излезе на добре. Оказах се в болница с уроинфекция и много висока температура. Нямам доказателства , че има пряка връзка или е просто съвпадение. Пих кандимина сутрин и вечер по 2 капки около 10 дни - докато не вдигнах тази температура, която не можаш да сваля освен с антибиотиците, които тук ми наливат.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:прочистване от паразити
« Отговор #125 -: 21-04-2013, 09:54:08 »

Е ,Бори , като ще ни разказваш нещо , давай повече подробности де , не се стискай :)
Какво значи МНОГО ВИСОКА температура според теб?  "Много " и "малко"  са думи от речника на поетите..:)   ( Самата температура  е твой приятел, ако не превишава 39.5 - 40  градуса, можеш да го напомниш на докторченцата, ако изобщо са внимавали в час навремето ..  Това е защитната реакция на твоя организъм. Той взема неговото си решение, което обаче се "оспорва" от великий чичо Доктор, който решава че е по-умен от природата,    и почва да бори температурата, която определя като твой враг.. )
И каква точно  "уроинфекция" те е сполетяла?    Да не е нещо бъбреци? Защото другото "УРО" не дава чак такава силна ответна реакция..  
(Само че ако е бъбреци, едва ли антибиотиците е най-доброто лечение..)

А уважаемите докторченца уведомиха ли те какво те очаква след налетите антибиотичета?
Една чудна Дисбактериозка   и  Дисбиозка.. Които задълго ще те задържат като техен пациент, защото най-вероятно от тях ще възникнат допълнителни състояния , които докторчетата отново ще трябва да лекуват, да лекуват..      
« Последна редакция: 21-04-2013, 10:00:51 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

bori79

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:прочистване от паразити
« Отговор #127 -: 29-04-2013, 15:25:06 »

Бате Бино,

всичко това го знам, затова си седях два дена в къщи с температура - 39 - 39,8 . Ядох много чесън, свалях температурата с компреси от вода и оцет до към 38 C, но след това тя пак се повишаваше. Знаех, че като отида на лекар, той няма какво друго да ми предложи освен антибиотик, затова се натисках, но на втория ден вече се чуствах много зле и доста изтощена. Приеха ме в болницата заради ниски стойности на тромбоцити и гранулоцити. Уролога заключи че бъбреците са ок - а лекуващата лекарка каза цитирам: "Някаква инфекция, може и да е уроинфекция но хубавата новина е, че я отцелихме с антибиотика". Удари една широка усмивка и видимо доволно от работата си продължи нататък.
Преди 2 години имах същия проблем но тогава започна с цистит и бях сигурна, къде е проблема. Докато този път нямах никакви оплаквания освен температурата. Нищо не ме болеше, нито имах смушения в ходенето по- малка нужда.

 
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:прочистване от паразити
« Отговор #128 -: 07-05-2013, 09:40:13 »

ами то е нормално да се вдигне температура при обезпаразитяване, освен ако не се пречиства паралелно кръвта по някакъв начин . Аз пия MMS. Друг вариант е всичко да се прави много бавно, за да успява черният дроб да изхвърля токсините, иначе се натравяш.
Активен

Георги_НЗ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:прочистване от паразити
« Отговор #129 -: 08-05-2013, 08:22:20 »

ами то е нормално да се вдигне температура при обезпаразитяване, освен ако не се пречиства паралелно кръвта по някакъв начин . Аз пия MMS. Друг вариант е всичко да се прави много бавно, за да успява черният дроб да изхвърля токсините, иначе се натравяш.
То точно и затова е ММС-а в схемата на Калкер за аутизма. След убиването на паразитите от тях излизат разни вируси и бактерии, които правят вътрешна инфекция за човека. А преди това са тормозели нашите паразити, докато са живеели в нас. Паразита е бил един вид капаула и подходяща среда за тези микроби.
Активен
Всеки заслужава това, което е предизвикал!

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:прочистване от паразити
« Отговор #130 -: 22-05-2013, 17:31:16 »

Бих желала да ви запитам един странен въпрос - днес си събрах орехчета от земята, беше ги издухал силният вятър. Мисълта ми е, трябва ли да ги замия преди това, или да не се развалят\мухлясат нещо от водата? Мислех си, че 40 градусовата водка ще ги дезинфектира достатъчно добре?
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

Георги_НЗ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:прочистване от паразити
« Отговор #131 -: 24-05-2013, 00:11:35 »

Ако бях аз щях да ги измия и веднага в спирта.
Днес и аз си направих тинктура - кастрих един орех и си набрах орехчета. Нарязах ги през средата и в 90 градусов спирт на тъмно.
Активен
Всеки заслужава това, което е предизвикал!

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:прочистване от паразити
« Отговор #132 -: 24-05-2013, 01:26:03 »

Да, аз така и направих. А не е ли прекалено силен 90гр., в сми да не прецака орехчетата? Защото аз мислех да пробвам и със спирт как ще е.. А после разреждаш преди да го пиеш, в какво съотношение?
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

Георги_НЗ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:прочистване от паразити
« Отговор #133 -: 24-05-2013, 05:25:41 »

Просто такъв спирт имам. А после се пият няколко капки по схема и не е проблем колко силен е спирта.
Активен
Всеки заслужава това, което е предизвикал!

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:прочистване от паразити
« Отговор #134 -: 24-05-2013, 14:55:41 »

Абе май не трябва да се пие директно. Виж какво пише тука
Цитат
Вътрешно се прилага във вид на 20-33% разтвор в стерилен изотоничен разтвор на натриев хлорид или дестилирана вода.
И то за 70%ов. А за 90 пише въобще да не се приема вътрешно.
Цитат
95% просто не е подходящ за каквото и да е, защото в такава висока концентрация на алкохола веднага (или много бързо) води до денатурация на белтъците.
Аз си мислех примерно дали не може да се разреди с дестилирана вода 1:1 и така да се получи 35%, за да не се изгорят орехчетата, а и стомахчетата ни в крайна сметка? :roll:
« Последна редакция: 24-05-2013, 15:01:37 от violetblossom »
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:прочистване от паразити
« Отговор #135 -: 24-05-2013, 22:49:02 »

Разреждането с дестилирана вода 1:1 не дава намаляване на концентрацията наполовина - има си начин за изчисляване на концентрацията при разреждане с дестилирана вода. Най-добре е (аз така практикувам) да си купиш спиртомер (струва 2 лв.), разреждаш и мериш. Така най-вярно се определя концентрацията. Извлеци в 90 градуса се правят рядко - предпочита се 40-45 градуса, също рядко 70. 40% спирт не е добър дезинфектант. По принцип спиртът не е много силен дезинфектант, а концентрации под 66% - съвсем. То ако беше достатъчно 40 градуса за дезинфекция, алкохолиците щяха да са стерилни. :)
Активен

Георги_НЗ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:прочистване от паразити
« Отговор #136 -: 26-05-2013, 17:08:54 »

Друго имах в предвид. По схемата на Кларк се почва с една капка и се стига до десетина. Капят се капките настойка в малка чаша и се долива с 10 - 20 грама вода , след което се пие. Така 90-те градуса са вече 5.
Активен
Всеки заслужава това, което е предизвикал!

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:прочистване от паразити
« Отговор #137 -: 26-05-2013, 18:07:41 »

А аз - че високите градуси ще убият полезността на орехчетата. Все едно да ги държиш във вряла вода.
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:прочистване от паразити
« Отговор #138 -: 26-05-2013, 19:02:37 »

В редки случаи съм срещал за тинктура да се използва 90% спирт, явно не е случайно. Причината едва ли е, че ще я използваш чиста тинктурата и няма да я разреждаш. По-скоро е свързано с взаимодействието на съставките в билката със спирта - явно в готовия извлек нещата се променят при високи проценти спирт и не се получава краен продукт с подходящи характеристики.
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:прочистване от паразити
« Отговор #139 -: 02-08-2013, 17:40:50 »

Правих 5 дневно + захранване по Лидия Ковачева и сега искам да направя противопаразитната програма от сайта.

Много четох тук мненията и много неща са обсьдени, но малко хора са споделили, че са я правили и как се е развила при тях, а чуствам, че имам нужда някой да ми даде кураж, защото ме е страх да не взема да се повредя. Пелиньт навсякьде пише да се внимава с него, че са му силни активните вещества, орехите пьк с йода... но да каже, че хората ги пият на ликьор и са Ок.

Знам, че който го е страх от мечки не ходи в гората, ама хем искам всички вьн, хем ме яде отвътре сьмнението...
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 23 запитвания.