Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: прочистване от паразити  (Прочетена 164650 пъти)

zigi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:прочистване от паразити
« Отговор #80 -: 17-07-2011, 15:29:11 »

Много философски отговор, благодаря, но не на това се надявах :-) Малахов е написал само един вариант мисля, но явно никой не иска да каже. Вече втори ден стоят бурканите на светло, докато чакам отговор. явно ще залагам на този вариант. Така и не разбрах дали детето ми може да пие това нещо, а тук не бих искала да импровизирам.....
« Последна редакция: 17-07-2011, 15:31:38 от zigi »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:прочистване от паразити
« Отговор #81 -: 17-07-2011, 19:49:52 »

Отговорът освен философски , е и доста адекватен , Зиги :)  Ако знаеш за колко много неща още има по 2 , по 5 , че и повече варианти.. Малахов казал, ама дали го е преписал отнякъде механично, дали го е чул от някой селски знахар, кой знае..
 Ето ти пример - Той и за настойката на орехи в газ препоръчва да се заравя в земята за 40 дни, обаче аз съм приятел с откривателя на самата методика , и едно е ясно като бял ден - рецептата за този (уникален) препарат никога не е била разкривана на външен човек . Знае се само от семейството.  Тоест ни Малахов, ни Гарбузов и т.н не биха могли да знаят. ( Но дават препоръки :) )

Колкото и да ги топиш , все няма да сбъркаш. Аз никога не съм се съобразявал като съм си правил тази настойка, както  и другата с газта.

За детето ти никой не смее да поеме отговорност, затова не казват хората. Някъде из книгите на Елисеева , Семенова и Малахов със сигурност се споменава  и това , обаче в момента не мога да отделя час или два за да го издиря. Ако попадна после , ще ти кажа. А ти порови из нета на руски, със сигурност ще ме изпревариш с тази информация :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:прочистване от паразити
« Отговор #82 -: 18-07-2011, 15:21:19 »

Зиги,миналата година и аз като тебе се чудих - на тъмно ли,на светло ли да си държа буркана с орехчетата.Накрая,реших,че трябва да е на тъмно,като от време на време го разклащах .Държах ги дори по-вече от 40дена.Всяка сутрин приемах по 1 с.л.от настойката доста време.Известен период давах по няколко капки,разредени с вода и на малката.
Тази година буркана ми е отново на тъмно и отново може би ще го прецедя след 40-ия ден.Мисля си ,че не е голяма загуба ,ако орехчетата киснат няколко дена по-вече.
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

peteto

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:прочистване от паразити
« Отговор #83 -: 26-09-2011, 13:04:02 »

Здравейте, исках да споделя, че правих прочистването с орехова тинктура, пелин на прах и карамфил. Странното е , че когато започнах да пия карамфила получих много силни болки в ставите на краката - пръсти, стъпала, глезени, колена, и тазобедрени стави. Някой имал ли е подобен случай и има ли някакво обяснение? Карамфила го пих три дни, на третия ден го спрях, зщото усетих , че тези болки са свързани с него и до вечерта спря да ме боли.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:прочистване от паразити
« Отговор #84 -: 04-10-2011, 23:01:22 »

Доста странно, никой не е споделял  за подобна причинно-следствено връзка. В школите на Семенова годишно по няколко хиляди човека изгълтват достойни количества от този + още дузина други чудесийки и никой не докладва  за нещо нередно.
Освен  да се е раздвижило нещо живо по ставите..? То според Семенова всички болести по света са от паразитите.
 Не е лесно да се потвърди или отхвърли обаче тази теория, както и всички подобни на нея , когато някой твърди ,че нещо се дължи на нещо си ... Причинно-следствена връзка в медицината се доказва изключително трудно. Защото никога не действа само една причина , а когато са няколко , коя точно е "нашата" , върви доказвай ..:)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:прочистване от паразити
« Отговор #85 -: 08-10-2011, 01:04:11 »

 Батееееееееееее Бинооооооооооооооо ти си мъж............ :sorcerer - emotloader:
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:прочистване от паразити
« Отговор #86 -: 08-10-2011, 08:50:11 »

С какво ли съм те въодушевил този път, Hospitalier?  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

bg359

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:прочистване от паразити
« Отговор #87 -: 12-10-2011, 01:47:47 »

Здравейте,искам да попитам,дали е вреден карамфила,ако го приемам всеки ден,понеже взимам всеки ден по една чаена лъжичка,но незнам дали при продължителна употреба не е вреден?Благодаря предварително!
« Последна редакция: 12-10-2011, 01:51:31 от bg359 »
Активен

gogoplovdiv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:прочистване от паразити
« Отговор #88 -: 05-12-2011, 13:11:05 »

   Здравейте на всички!

  Тази година, средата на юни си набрах зелени орехчета, нарязах ги и ги потопих под домашна ракия.
Но за съжаление едва вчера се сетих за тях. Едната бутилка е съвсем бистра, но другата е мътна и на парцалки. Дайте идея, мога ли да ги ползвам?

   Лек ден на всички.
Активен
Моля изпращайте ми имена и телефони на билколечители в България.

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:прочистване от паразити
« Отговор #89 -: 05-12-2011, 13:59:26 »

E, една бутилка (бистрата) ще ти стигне до следващата реколта. Аз малко позакъснях тази година, та сложих обелките само с водка. Интересното е, че имаше червиви орехи, как са се промъкнали гадовете? Нали уж действат противоглистно?
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:прочистване от паразити
« Отговор #90 -: 31-01-2012, 23:52:12 »

Риган:
 Изследвания сочат, че етеричното масло от риган проявява значителни потискащи ефекти срещу 25 различни рода тествани бактерии, между които животински, растителни патогени и бактерии, свързани с хранителни отравяния и разваляне на храните.
- Има ефективно анти-бактериално свойство. В Мексико изследователи са сравнили ригана с тинидазола- лекарство, често предписвано при инфекции, причинени от амебата Giardia lamblia. Те са остановили, че риганът е по-ефективен срещу Guardia в сравнение с останалите обичайно предписвани лекарства.
* Твърди се, че намалява количеството на недиагностицираните бактериални паразити. Според популярна модерна теория в телата на хората живеят голям брой паразити, които рядко биват диагностицирани и лекувани. Поддръжниците на това схващане препоръчват ригана като едно от веществата с общо
противопаразитно действие.
Специалисти от Университета на Западна Англия в Бристол заедно с индийски колеги открили, че веществото карвакрол, съдържащо се в ригана, притежава изключително силно противогъбично и антибактериално действие. Тези му свойства бяха известни донякъде на науката, но учените не предполагаха, че има толкова голяма сила. Според британските експерти карвакролът може да се използва като антисептик за водата, за да убива паразитите, причиняващи нарушения във функциите на червата, да лекува гъбични инфекции като кандида(причиняваща млечница у жените), а също така да унищожава резистентния златист стафилокок – смъртоносна бактерия, причиняваща вътреболнични инфекции.
Маслото от риган е мощен антисептик и може да се употребява както външно, така и вътрешно. То е ефективно при унищожаване на цяла гама от вредни бактерии. Маслото от риган трябва да бъде получено само от естествени растения, които растат в планинските райони с чиста екология.
Помага при състояния, като псориазис, екзема, микоза, грип и други инфекциозни заболявания. Освен това, може да се използва при лечение на бактериални инфекции, E. Coli, ламблиаза и хранително отравяне.
В див вид растението се среща в Гърция и Турция. Именно маслото, произведено от тези региони, е най-мощно и силно, реална противодейства на микробите и е ефикасно обезболяващо лекарство, сравнимо дори с морфина.

Най-важното е, че маслото от риган не формира вредни щамове в организма и не предизвиква странични ефекти, които съпътстват приемането на лекарства и антибиотици. Освен че е ефективно срещу опасни и дори смъртоносни бактерии, то не причинява биологични промени в организма. То не просто използва тялото, а го подхранва. И към днешна дата, маслото от риган е ефективно срещу всички познати форми на патогенни микроорганизми.
Листата и цвета на тази билка действат силно антисептично, спазмолитично, отхрачващо, освобождават излишните газове и тонизират. Екстрактът от риган се използва в медицината за лечение на настинки, грип, лека треска, гъбични инфекции, нарушено храносмилане, стомашни разстройства, борба с чревни паразити и болезнена менструация.
Спектърът на дейност и приложение на ригана е много широк. Той е мощно антигъбично и глистогонно средство. Има антибактериална активност срещу патогенни микроби като стафилококус ауреус, бацил на дебелото черво и листерии. Сред последните данни интерес представлява доклад, който показва, че карвакролът, съдържащ се в маслото, убива Bacillus anthracis (причинителя на антракс). Маслото от риган е идеалното средство срещу различни гъбични инфекции на краката.
По своето действие карвакрол се оказал много по-силен от 18 антибактериални препарата, с които учените го сравнили. По думите на изследователите от маслото на ригана може да се изготви антисептичен спрей за унищожаване на златистия стафилокок в болничните заведения. Освен това учените обсъждат възможността от маслото на ригана да се разработи и дезинфекциращ перилен препарат.

Австралийски учени преди това откриха, че маслото от риган се бори успешно със силно разпространения причинител на възпаления в стомашно-чревния тракт и пикочо-половата система – Е.coli (ешерихия коли), както и със салмонелозата. То е ефикасно и срещу обикновената простуда.

Карвакрол съдържат и други лечебни растения – стръкове градинска и дива мащерка (Thymus vulgaris u Thymus serpyllum), цветове градинска и балканска чубрица (Satureja hortensis u Satureja montana), стръкове седефче (Ruta graveolens), корени пурпурна ехинацея (Echinacea Purpurea), корени наклонен божур (Paeonia anomala) и др.

Масло от риган е добре известно лекарство за гъбични заболявания. Кандида е един от такава болест, че е заразил милиони хора по целия свят. Съдържанието на мощни противогъбични средства при диви риган масло премахва Candida безопасно и ефективно. Като се 1-3 капки масло под езика или със сок 3 пъти дневно може да преживеят от неразположението на Кандида. Можете да продължите процеса на зарастване на този толкова дълго, колкото е необходимо. Храните, съдържащи захар и рафинирано брашно трябва да се избягва, тъй като те провокира Candida. Можете да помогнете на оздравителния процес чрез пиене на 8-12 чаши чиста изворна вода дневно. Това ще помогне за промиване на токсините от тялото си. Токсини в тялото, са обикновено генерира, когато Candida умира след като са влезли в контакт с масло риган. Продължително лечение и по-агресивна дози може да се наложи да се лекува хронична Кандида.

А гъбични заболяване, наречено нокти гъбички обикновено е резултат на инфекция Candida в кръвта и е трудно да се отървеш от. Риган масло притежават много добра възможност за справяне с този инат заболяване. Можете да се измие и сухи нокти, а след това накисва пръстите на дивата нефт на риган, повторете процеса, два пъти дневно, за да се отърве от тази гъбични заболявания. Освен, като 1-3 капки масло от риган 3 пъти дневно в продължение на шест месеца, ще помогне за излекуване.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:прочистване от паразити
« Отговор #91 -: 31-01-2012, 23:54:12 »

папуре, не можа ли да го редактираш малко , по едно време стана въпрос за нефт от риган   tooth
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:прочистване от паразити
« Отговор #92 -: 01-02-2012, 01:14:35 »

важно е съдържанието.  :Confus_3:
« Последна редакция: 01-02-2012, 01:26:13 от papur72 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:прочистване от паразити
« Отговор #93 -: 01-02-2012, 12:26:41 »

Ами давай втората и по-важната част от информацията  - откъде да си купим масло от риган? :)
Ако има някакви инструкции как сами да си направим, моля те ти да ми направиш по инструкциите, аз ще си купя :)
Но ако ще трябва да се събираме 10 човека за да си внесем 200 гр. масло на цена 200лв от Мексико, не го виждам да стане скоро :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mnogoznaika

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:прочистване от паразити
« Отговор #94 -: 01-02-2012, 13:44:10 »

http://www.lechitel.bg/product.php?p=1

Има го тук под името Кандимин.

А иначе масло от мащерка, чубрица и др. има от сериите на Икаров и други подобни фирми за етерични масла.

От опит мога да споделя, че анти-микотични и анти-бактерицидни препарати като кандимин, цитросепт (масло от грейфрут) трябва да се редуват/сменят периодично, защото полезният им ефект с времето намалява.
« Последна редакция: 01-02-2012, 13:47:15 от mnogoznaika »
Активен

Виолета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:прочистване от паразити
« Отговор #95 -: 01-02-2012, 14:22:15 »

До колкото знам маслата на Икаров май не могат да се потребяват вътрешно. И на другата бг фирма, която произвежда масла пак не могат да се ползват вътрешно. Поне аптекарите така казват. Т.е. трябва да е на чужд производител. Аз лично не знам каква е разликата м-у бадемовото масло на Балчо напр. и това на Икаров.  :Confus_34:
Активен

mnogoznaika

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:прочистване от паразити
« Отговор #97 -: 02-02-2012, 09:01:56 »

За кандимина пише, че съставът му включва зехтин освен самото риганово масло, обаче от опит знам, е е доста силен и концентриран. За останалите няма посочено нищо. Някой ползвал ли е, за да сподели впечатления?
Активен

vangelia78

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:прочистване от паразити
« Отговор #98 -: 11-02-2012, 22:09:31 »

Здравейте,
Открих сайта преди 3-4 месеца и искам да споделя опита си в прочистване на паразити. Използвам 2 хранителни добавки, които могат да се намерят сравнително лесно в аптеките - Глюкоманан и Хуск. След тяхната първоначална употреба (по 1 опаковка от двете за 2 седмици) забелязах, че изхвърлям червейчета (~4 мм дълги, живи и умрели), които оприличавам (след консултация с Гугъл) на острици. Не съм сигурна, но мисля, че освен тях има и други, доста по-големи, които също се причисляват към аскаридите. Не мога да ги видя толкова ясно както остриците, защото ги изхвърлям вече мъртви и приличат повече на слуз.
За изчистването ползвам и клизми с топла вода.
Благодаря на всички за споделянето на полезна информация!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:прочистване от паразити
« Отговор #99 -: 11-02-2012, 22:22:32 »

Много странно . И двете добавки не съдържат никакви противопаразитни съставки, а и изобщо не се рекламират дори като противопаразитни.  ::)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.234 секунди с 24 запитвания.