Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: прочистване от паразити  (Прочетена 164654 пъти)

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:прочистване от паразити
« Отговор #40 -: 22-03-2011, 10:19:55 »

Хмм, това с лененото семе е интересно ..след малко ще ида да видя за ленени семена... ама се чудя дали да ги покълвам или да правя отвари  :surpris_23:

И както винаги пак се оказа, че не съм разбрал добре... противопаразитните процедури ги почнах и си ги карам в момента, обаче се оказа, че ползвам стръкчета пелин, а не листа.... а преди няколко дни някъде сякаш бях мернал, че трябва пелина да е от листата.... вярно ли е това и имат ли стръковете същия ефект както листата?  ???
Активен
"няма грешки, има само уроци"

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:прочистване от паразити
« Отговор #41 -: 22-03-2011, 11:40:56 »

 Хубаво , Сиси, че ти допада. Аз лично до Сочи не съм ходил,че там е по-скъпо и доста по-строго като дисциплина. Има няколко "филиала" обаче в Украйна (където буква по буква се спазва цялата нейна програма) и аз съм бил при един от най-добрите й ученици д-р Вечеслав Клешнев. Тотален е. Първо беше до Евпатория, после в Коктебел. Това е все в Крим, където е чудна красота.(нали гледаме да комбинираме винаги :)  ) 
За глината не мога да кажа дали в Москва я има. При Вечеслав със сигурност я има, но най-добре да се пита в централата в Сочи и да кажат откъде.

Гарванчо, от пелина се потребяват цветчетата. :) ,едни топченца представляват.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:прочистване от паразити
« Отговор #42 -: 22-03-2011, 12:05:30 »

бате Бино, ти нали имаше някакво предложение за дерматита ?
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:прочистване от паразити
« Отговор #43 -: 22-03-2011, 12:37:53 »

Мерси, бате Бино... пак не съм разбрал навреме... и кой знае дали съм убил паразитите или само така се задавям с пелин докато го глътна :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:прочистване от паразити
« Отговор #44 -: 22-03-2011, 20:30:49 »

Мерси, бате Бино... пак не съм разбрал навреме... и кой знае дали съм убил паразитите или само така се задавям с пелин докато го глътна :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:

Пелина е прокарал 5 сантиметрови листа. Който иска да си огорчи живота може да започва.

Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:прочистване от паразити
« Отговор #45 -: 22-03-2011, 21:28:20 »

Пелина е прокарал 5 сантиметрови листа. Който иска да си огорчи живота може да започва.


Не съм си и представял, че може да започна... но е добра идея, ако си от Варна и ти се разкарва, може да идем някъде дето има пелин, да покажеш кое е точно и аз ще си му бера листата... а и ти може да си береш нещо ако има наоколо  :bleh :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:прочистване от паразити
« Отговор #46 -: 22-03-2011, 23:59:01 »

 Хора ако искате да се прочистите от паразити,глисти,яйца,тении,микроби,бактерии и всякяви други гадинки пийте чай от Бял оман.Напълно достатъчен е .Освен всичко друго има безброй приложения за всякакви болежки.Не случайно е считан за панацея още от древноста сред някой европейци.И няма страничните ефекти на пелина от продължително приемане.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:прочистване от паразити
« Отговор #47 -: 23-03-2011, 00:14:09 »

Хора ако искате да се прочистите от паразити,глисти,яйца,тении,микроби,бактерии и всякяви други гадинки пийте чай от Бял оман.Напълно достатъчен е .Освен всичко друго има безброй приложения за всякакви болежки.Не случайно е считан за панацея още от древноста сред някой европейци.И няма страничните ефекти на пелина от продължително приемане.

Какви са страничните ефекти на пелина?
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:прочистване от паразити
« Отговор #48 -: 23-03-2011, 20:36:24 »

 Увреждане на ЦНС от активните му съставки.Има различни видове пелин някои със стимулиращо други със успокояващо действие.Особено полезен е китайския едногодишен пелин ,който съдържа артемизин който се привлича от желязото, което го има в изобилие в раковите клетки и така ги унищожава само тях.
 Не казвам че пелина е вреден-много полезен е ,но трябва да се употребява в разумни количества и в кратко време.Белия оман има същите даже още по добри противопаразитни св-ва без неговите странични ефекти.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:прочистване от паразити
« Отговор #49 -: 23-03-2011, 23:50:23 »

Hospitalier, то хубаво, ама аз досега рових из моите книжа и ..за всякакви други болежки  го дават черния оман, но от паразитите само глисти изтребва. На теб откъде ти е инфото? А черен оман откъде намираш?
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:прочистване от паразити
« Отговор #50 -: 24-03-2011, 00:00:14 »

За бял оман става дума май, не за черен  :surpris_22:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:прочистване от паразити
« Отговор #51 -: 24-03-2011, 01:20:10 »

Бял де, бял. Този имах предвид. Ама къде блея и аз?!  :Confus_3: Липсва ми бутонът за редакция, ама ще ме трайте, няма как. tooth
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:прочистване от паразити
« Отговор #52 -: 24-03-2011, 08:41:39 »

Аз пък съм чела за чудодейните свойства на черния оман. Дали е едно и също с белия? И от къде може да се намери тази билка?
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:прочистване от паразити
« Отговор #53 -: 24-03-2011, 13:33:18 »

Аз пък съм чела за чудодейните свойства на черния оман. Дали е едно и също с белия? И от къде може да се намери тази билка?

Няма как да е едно и също Все едно Горна Оряховица да е едно и също с Долна Оряховица. Не че аз не ги обърках. :Confus_3:  :Content_4 - emotloader:

Но стига спам. :-[

БЯЛ ОМАН

ЧЕРЕН ОМАН
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:прочистване от паразити
« Отговор #54 -: 26-03-2011, 14:37:10 »

 Черния оман е много полезен но няма нищо общо с Белияоман.Черния оман народа му вика зарастличе и се използва с голям успех при костно-ставни заболявания и счупвания.Действа добре и при възпаление на червата.
 Белия оман-ELECAMPANE(на латински),е най добрия широкоспектърен антибиотик и противопразитна билка с високо съдържание на ИНУЛИН.Инулина е пребиотик-стимулира образуването на полезна миклофлора в стомшано-чревния тракт.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:прочистване от паразити
« Отговор #55 -: 28-03-2011, 03:23:51 »

Hospitalier , а как се приготвя чаят от бял оман?

Поръчала съм си билката. но още не са ми я донесли. Засега се мъча с добре известните ни горчилки. ;)

А да ви питам: Как се прилага противопаразитната програма за малки деца? Има ли някаква по- подходяща от орехово- пелиново- карамфиловата? 
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:прочистване от паразити
« Отговор #56 -: 28-03-2011, 10:57:27 »

А откъде си купувате бял оман? Дали го има в аптеките?
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:прочистване от паразити
« Отговор #57 -: 28-03-2011, 19:08:04 »

 Бял оман има във всяка билкова аптека,магазини от типа на ,,Здравица,,също.Не е рядка суровина нито скъпоструваща.В интернет има стандартни указания за приготвянето на отвара.Просто напишете ,,Бял оман,, на интернет търсачката.Или се посъветвайте с продавача.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:прочистване от паразити
« Отговор #58 -: 28-03-2011, 20:39:54 »

Това значи ли, че след като цяла зима се тъпках с гулии микрофлората ми е наред? Гулията също съдържа инулин.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:прочистване от паразити
« Отговор #59 -: 28-03-2011, 23:07:56 »

Лошо. Не можем да си видим микрофлорите и затова остава да се надяваме да са в задоволително състояние. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 22 запитвания.