Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Радулка-гъдулка  (Прочетена 10102 пъти)

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Дневник - Радула
« Отговор #20 -: 19-06-2009, 23:17:12 »

Какво си отгледа?
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневник - Радула
« Отговор #21 -: 20-06-2009, 00:16:37 »

Кремче, още не са готови. Може би утре вечерта ще станат. Люцерна!! Любимите ми... :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневник - Радула
« Отговор #22 -: 21-06-2009, 22:16:14 »

Не съм писала от много време тук... И за пречистването още не съм разказала. Ама тези дни не ми се пише. Чета си ви всеки ден, де. Тук-там оставям по някой коментар. Периода ми е такъв. Имам и изпити сега и ми е по-натоварено.

Като цяло съм много добре. Нямам търпение пак да се пречиствам. Вече правя планове кога, хаха. Всичките искам да ги мина по няколко пъти, само това на сокове имам чувството, че ще ми е трудно, защото и на мен, както на Жаки, ми отварят апетита. Но, ще видим. Изпитах кулинарен екстаз като си опитах първата по-сериозна (с повече зеленчуци) салата. Мммммм, уникално вкусна!!!!! Днес сложих малко зехтин, и без него вече мога, ама ще слагам по малко. С лимон много ми харесват салатите.

Ще ви разказвам по-подробно като съм в настроение за писане... дотогава, ще чета и ще пускам по някое малко коментарче тук-там. Иначе, много си ви обичам, нали знаете  :-*
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневник - Радула
« Отговор #23 -: 21-06-2009, 22:29:13 »

И ние те обичаме :-*
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Дневник - Радула
« Отговор #24 -: 22-06-2009, 00:38:10 »

Радулче, пиши когато можеш, знаем, че си с нас, то и аз доста отсъствам, но трябва скоро да наваксам (доста неща съм пропуснала тия 2 седмици).
Активен
Духът владее материята!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневник - Радула
« Отговор #25 -: 24-08-2009, 00:14:13 »

Хорааааа, много съм щастлива и бързам да ви споделя!!  :Content_22:

Тези няколко дни или съм на гости, или ни идват на гости...... (хич не обичам между другото, ама няма как) Още съм в Плд, та затова така...

Ходихме при едни роднини, които са физиотерапевти. И нали ми беше малко зле крака, бях на терапия при тях няколко дни. Разбира се топ тема на разговор беше вегетарианството  ;D Жената много слуша и възприема, мъжете като цяло по-бавно се ориентират  ;D (вие тука сте ни златни  :-* ) Та, като ни поканиха, веднага реших да им приготвя и аз някои вкусотийки, да ги изненадам. Особено защото жената много се чуди как би си заменяла сиренето, ако стане веге и т.н. Направих им от рикотата, банановия пай със смокини и несуровоядското - хляб. Че много гаден хляб ядат хората, забелязали ли сте???!!!! Е, казвам ви.......... облизаха ВСИЧКО!!!! Толкова им хареса, не спряха да ме хвалят цяла вечер, 2 имейла ми пратиха да ми напомнят да им дам рецептите... хахаха! Много, много се зарадвах!! Най-лесният начин да убедя някой да стане веган и/или суровоядец, това е да му сготвя нещо  ;D

Днес пък направих от чийзкейка на Мер! Ммммммммммммм, няма такава вкусотия ви казвам!!!! Споделих го с приятели, разбира се, и вече официално съм главен готвач на "бандата"  ;D Единственото, което можеше да се подобри е, че беше малко кисел крема от лимоните (но не всички и тка им хареса). Мер е написала 6 лимона. Аз сложих 2 и пак беше супер кисело, въпреки че почти цялото ми агаве сложих  :-\ И вместо ягодова заливка, малинова, че нямах ягоди. Задължително го пробвайте!  :essen:

Невероятно е чувството като толкова ти харесват "манджите"  :Content_22:  :love_007:
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Радулка-гъдулка
« Отговор #26 -: 24-08-2009, 05:31:20 »

А, така, Радулче. Само с готвене ще ги убедим.  :D
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Радулка-гъдулка
« Отговор #27 -: 24-08-2009, 07:17:39 »

И според мен ако човек е отворен за нови вкусове и усещания и не е предубеден да опита нещо ново лесно може да се убеди в полезността на суровата храна в предвид това че е много вкусна. А вие приятели какво мислите за заведение с такава насоченост?
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневник на Радулка-гъдулка
« Отговор #28 -: 24-08-2009, 07:20:32 »

Ихааааа,браво,Радулче  :Content_14:
 :essen: :Cherries :Appetit_4:
Аз мисля,че към ДНЕШНА ДАТА хората все още не са готови за такова заведение за хранене.
« Последна редакция: 24-08-2009, 07:25:48 от vasilena »
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Радулка-гъдулка
« Отговор #29 -: 24-08-2009, 07:39:15 »

Ами аз нямам в предвид напълно суровоядско но поне на 90% или нещо такова. Напоследък много се говори за здравословно хранене и диети. Едно такова заведение би било интересно и любопитно. Ще се радвам и другите съфорумци да изкажат мнение или е по-добре да отворя нова тема за да не спамя дневничето на Радулка.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Радулка-гъдулка
« Отговор #30 -: 24-08-2009, 07:51:31 »

 :Content_14: Радулче, и аз вчера приготвих на баба и майка сусамово мляко, изпиха си го, бонбоните на Петко също не останаха :Content_22:

..за заведение идеята е добра, но колко време ще просъществува незнам :)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневник на Радулка-гъдулка
« Отговор #31 -: 24-08-2009, 09:35:12 »

Радулче, с тези кулинарни подвизи сериозно си се захванала да се захванала да догонваш Вери и Марулчето!  :-*  :flower:

А, така, Радулче. Само с готвене ще ги убедим.  :D
Абсолютно, Вери! Бъркам нещо без много да обяснявам какво е и ги оставям да опитат.
'Тахомед' е фаворитът за момента - 3-ти последователен ден го правя! Май трябва да загребвам с по-големи купи следващия път. Детето е във възторг, че не го ограничавам. Не че може да изяде повече от 3-4 топчета.  :D

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Дневник на Радулка-гъдулка
« Отговор #32 -: 02-09-2009, 17:13:03 »

Radulche, здравей :bleh имам конкретен въпрос към теб. Когато прави гладуването юни месец, това помогна ли ти да се концентрираш повече по време на изпитите ти(видях, че си писала,че имаш изпити)? Та добре ли се отразява едно гладуване преди изпитите, помага ли ти да се концентрираш и запаметяваш по-лесно? мерси :peperudi: :Content_22: :fluretaa:
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневник на Радулка-гъдулка
« Отговор #33 -: 02-09-2009, 22:54:36 »

Да, Анастасийче, определено. Не само че влияе на концентрацията, чувствах една сила, огромна, стоманена воля отвътре... Абе, това ми беше най-успешния опит, въпреки че накрая прецаках малко работата, че имах сериозни любовни сътресения...  :-\ И точно накрая, на 20-21 ден, плюс част от захранването ми беше най-кошмарно....  :-[  Може би затова и не ми се описваше, защото ми беше кофти период. Но ще гледам занапред да споделям, защото е полезно за всички.

 :Content_22:  :love_007: :flower:

Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневник на Радулка-гъдулка
« Отговор #34 -: 07-09-2009, 12:37:22 »

 :kisss:Ами ,той Дядо йога го каза, за съжаление май само аз съм го чула!!!И кой друг - да си мръдне ухото!!!!80% от нужната ни енергия не идва от храната!!!!Идва си директно бе деца, директно!!!Вижте и опитайте Манек- аз пробвах на село- вярно е - по -малко ти се яде и си си по- добре!!!Спомнете си и Анастасия - тя колко време отделя за храна и какво там като суми, фреш или беж си хапва!!!Не си струва толкова време, умуване и работа яденето!!!По-вечко слънце, работа навън и мааалко здрав сън...и всичко си е наред - беж народе напред!!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневник на Радулка-гъдулка
« Отговор #35 -: 22-05-2010, 17:36:26 »

Здравейте, мили хора!

Все по-рядко влизам тук и все повече нови публикации за четене и нови членове, което е прекрасно!!  :kisss: Но сега поствам повече във Фейсбук, където имам много месоядни приятели.... и съм като цяло доста заета и с други неща, но от време на време може да се вясвам и да оставям по някой полезен линк. Тук в дневника най-удобно, за да не се чудя в кой раздел и коя тема.

Надявам се всички сте добре!!  :heart_2:

Сега искам да споделя едно супер сладурско нещо - има суб на английски и руски. Искрено се надявам всички деца от малки да са учени на такива ценности!!

http://suprememastertv.com/bbs/board.php?bo_table=featured&wr_id=613&url=link3_0&eps_no=&show=&flag=#v

А колкото до рецептата, вместо соево мляко (соеви зърна), може да се ползва бадемово, от кашу и т.н.  :)


И още едно нещо да ви споделя. Сигурно вече знаете, но много публикации, не мога да ги изчета всичките, за да разбера. В био онлайн магазина www.zoya.bg има всичките сурови неща, които ги нямаше досега, хаха! Лукума, мака, агаве (внимавайте с него, не е толкова полезно), какаови зърна, какаово масло, кокосово масло, белен коноп (но от женския пазар небеления е къде-къде по-евтин) и други, вече не ги помня всичките. Една нощ ги разглеждах  ;D  Та така, всичко си имаме вече!  :)

Топли поздрави на всички!! Пак ще влезна тези дни да кажа едно здравей!  :kisss:

П.С. Видеото е супер, нали?!!!  :heart_2:

Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Радулка-гъдулка
« Отговор #36 -: 23-05-2010, 07:24:33 »

 :flowers2: Здрасти Радулче, много са сладки тези дечица  tooth :Content_14:
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневник на Радулка-гъдулка
« Отговор #37 -: 30-05-2010, 09:07:21 »

 :peperudi: Много сладки момиченца! Благодаря, че го сподели с нас, Радулче!  :flowers2:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.