Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ами B12?  (Прочетена 103527 пъти)

Div_na

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Ами B12?
« Отговор #180 -: 28-03-2018, 14:40:18 »

Б12 пиех около месец, и бях дигнала стойностите почти на Горна граница, но не знам, дали резултата остава на това ниво, ако не пиеш пак. За Вит Д, трябва да се приема с Вит К, за да се усвои от организма. Заради кемтреловите, които оставят самолетите Вит Д, не може да се усвои, колкото и да висим на слънце. Това не е случайно де. За пример Гърция, има 300 слънчеви дни в годината, а всички са с недостиг..

Вит. К се приема с вит. Д, само ако има недостик на Калций, иначе няма нужда..
Вит К опасно много сгъстява кръвта, затова ненужния му прием е излишен.
Активен
Ти си там , където трябва да бъдеш...Просто дишай.

milenapetrova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Ами B12?
« Отговор #181 -: 28-03-2018, 20:14:07 »

Вчера си пуснах изследване за витамин b12  и се малко под референтните стойности. Какво се прави в случая, трябва ли да приемам нещо?

И аз бях точно под границата и затова си взех от тези таблетки https://healthstore.bg/pure-nutrition-methyl-b-12-2000-mkg-100-dvchashchi-tabletki . Последният път, когато се изследвах, бях окей, скоро трябва пак да отида.
Активен

sabrina

  • Гост
Re:Ами B12?
« Отговор #182 -: 29-03-2018, 09:39:18 »

Ще си взема и аз хапчета и ще се изследвам по-често, за да следя как вървят нещата.
Активен

Div_na

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Ами B12?
« Отговор #183 -: 29-03-2018, 10:37:49 »

Вчера си пуснах изследване за витамин b12  и се малко под референтните стойности. Какво се прави в случая, трябва ли да приемам нещо?

И аз бях точно под границата и затова си взех от тези таблетки https://healthstore.bg/pure-nutrition-methyl-b-12-2000-mkg-100-dvchashchi-tabletki . Последният път, когато се изследвах, бях окей, скоро трябва пак да отида.

Много е висока цената на Б12 в Бг.  :-[
Потърси си нещо от тук по- добре https://www.iherb.com/search?kw=PURE+NUTRITION+METHYL+B-12+2000+%D0%9C
Най - добрия вариант , за който аз зная е да се приема Б12 на спей в носа или под формата на таблетки за смучене.
Активен
Ти си там , където трябва да бъдеш...Просто дишай.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ами B12?
« Отговор #184 -: 29-03-2018, 11:22:15 »

Добре, знаете ли поне какъв Б12 да приемате ? :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Div_na

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Ами B12?
« Отговор #185 -: 29-03-2018, 13:05:50 »

Добре, знаете ли поне какъв Б12 да приемате ? :)
Аз зная , че най- добре е да поставяме инжекции  Хидроксокобаламин .
Ако няма такъв вариант , следва Метилкобаламин сублингвални таблетки.
Активен
Ти си там , където трябва да бъдеш...Просто дишай.

sabrina

  • Гост
Re:Ами B12?
« Отговор #186 -: 30-03-2018, 10:17:51 »

Предпочитам от България да си взема, от чужбина обикновено много се бавят доставките, засега не искам да пробвам с инжекции.
Активен

elenatrifonova

  • Гост
Re:Ами B12?
« Отговор #187 -: 01-05-2018, 11:47:03 »

С инжекциите е доста по-неприятно и трябва да си търсиш постоянно кой да ти ги бие.
Активен

Div_na

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Ами B12?
« Отговор #188 -: 20-05-2018, 12:18:35 »

С инжекциите е доста по-неприятно и трябва да си търсиш постоянно кой да ти ги бие.

И са доста болезнени, ара резултаът е много бърз  :Content_22:
Активен
Ти си там , където трябва да бъдеш...Просто дишай.

fitblond

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Ами B12?
« Отговор #189 -: 10-07-2018, 13:25:52 »

За първи път си изследвах б12 тази пролет (в средата на м.май). Очаквах ниски, дори критично ниски стойности, тъй като съм веган и имам множествена склероза. оказа се, обаче, че ми е 490, което си е "конски резултат". още повече, че лабораторията на Цибалаб дава тези стойности като горна граница. Ако резултатът е добър, най-вероятно е, защото два пъти месечно гладувам по екадаши и на всеки 2 месеца правя плодуването на Емилова (обожавам плодове и сладко и си търся извинения, за да махна всички други храни и да изкарам 15-20 дни на любимите си плодове).

Въпросът ми е - колко според вас е горната граница на б12? четох в нет-а, че е 900, но дали наистина е така? защото ако е твърде висок, това било признак за проблеми с черния дроб и дори за левкемия....

в същото време, хемоглобинът ми е 112 при минимум 120, което също ме озадачава (нали имаше връзка между нивата на хемоглобина и на витамина)?

ще се радвам да споделите своите коментари и мнения по темата.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ами B12?
« Отговор #190 -: 11-07-2018, 10:38:12 »

fitblond , материята е много сложна , дори за лекари. Специфика е. Във  ФБ  другарувам с една жена, която е в щатите отдавна. Много е навътре , много знае , много чете , а и знае как да преценява това , което чете  ;) Изключителна е , тотално ми пасва  :heart_2:   Освен това ,тя е в постоянен  личен контакт с един от най-добрите натуропати в момента - д-р Роберт Морс. Ще ти копирам неин пост от днес. Тя казва , че има връзка м-у  В12 и хемоглобина.
Обаче, след като при теб стойностите са добри, вероятно ще значи, че или  нивото  на В12 е фалшиво високо, или е ниско , според новите стандарти :) ( прочети по-долу) , или причината е друга, без връзка с витамина. ( Може например да са вътреклетъчни паразити. Те се хранят с кръв - тоест - буквално го изяждат. А може и стойностите да са временно ниски . )

Kaloyana Velkov Витамин В12 - метилкобаламин и ако в него няма аденокобаламин, си поръчай В12 - аденокобаламин отделно, това са различни форми, съставки на витамина. Преди това си направи изследване за витамин В12 и хомоцистеин. Хомоцистеина е много важен. Там е другата брънка на витамина. От резултата ще зависи и дозата. Може тоновe  витамин В12 да изпиеш като метилкобаламин и само ще завишиш фалшиво витамина с добри резултати, а всъщност тялото ти ще гладува за витамина. Аденокобаламина е "жицата" която свързва метилкобаламина и гръбначния мозък - образно казано. Ако няма аденокобаламин към метилкобаламина, витаминът не стига до гръбначния мозък и нервната система, не може да се захрани и ....анемията е на лице. Лекарите не са наясно с тези простички неща, не ги четат и не ги разбират, а са много важни и бързо човек се възстановява - за няколко месеца само. Витаминът участва в производството на бели и червени кръвни телца. Витамина трябва да се взима и с витамин Д3, имат връзка и са в някаква степен зависими. Натурални. Това на снимката е аденокобаламин . С двете форми на витамина ще си оправиш анемията.

Kaloyana Velkov И да споделя, че от ноември месец 2017 година в лабораториите на щатите горната граница на витамина е завишен с около 300-400 единици, преди беше 900, сега е около 1300 горна граница. Имайте го впредвид, ако не са го променили в България и хората уж всичко им е наред, а всъщност имат дефицит. Отдавна Сали Пачолок каза, че ще има промяна и тя е вече факт. Най-добре е витамина да бъде на горната граница или малко над нея, той е водноразтворим и не е опасен. .

« Последна редакция: 11-07-2018, 10:46:11 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Ами B12?
« Отговор #191 -: 11-07-2018, 19:08:35 »

 :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

fitblond

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Ами B12?
« Отговор #192 -: 12-07-2018, 11:17:04 »

много благодаря! от прочетеното да разбирам ли, че когато си пускам изследвания за б12, трябва да проверя и хомоцистеина? така и ще направя.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 22 запитвания.