Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ами B12?  (Прочетена 103582 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ами B12?
« Отговор #60 -: 31-03-2011, 10:56:05 »

Това с пръста не бих го пробвал,вероятноста от паразити е огромна.Какво означава сигурен източник? А ако е добавяна оборска тор?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ами B12?
« Отговор #61 -: 02-04-2011, 17:15:14 »

Най-често съм чувала за губене на паметта и дезориентация.

Но ето още какво пише тук:
http://www.essortment.com/peculiar-symptoms-even-borderline-vitamin-b12-deficiency-48485.html

Мита за Исус Христос не го знам, така че нямам мнение.  :D
Е как да не го знаеш бе Вери :)?? Цял свят го знае , само ти си капо ?
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Ами B12?
« Отговор #62 -: 02-04-2011, 17:36:35 »

На мен лично статията в Кукуряк въобще не ми хареса. Само дълга скучна статистика и в крайна сметка опряхме до добавки. Ето как аз ги разбирам нещата с Б 12 а пък който както иска да го тълкува.
Източникът на Б 12 в крайна сметка  е светът на бактериите. Витамин Б 12 се произвежда от полезните бактерии в червата. Недостига на Б 12 възниква от нарушената способностна организма да го абсорбира. Гнилостните бактерии унищожават полезните бактерии и така възпрепятстват синтеза на Б 12. Гниенето се предизвиква от консумация на топлинно обработени животински протеини. Най-много Б 12 се намира във ферментиралите храни като кисело мляко и киселото зеле.
И така трябва да се избягват готените живатински храни и да се консумират ферментирали храни.
И това с пръста го казах съвсем сериозно. Нямам в предвид да се ядат салати с пръст а просто да не се мият изрядно.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ами B12?
« Отговор #63 -: 02-04-2011, 17:52:33 »

Най-често съм чувала за губене на паметта и дезориентация.

Но ето още какво пише тук:
http://www.essortment.com/peculiar-symptoms-even-borderline-vitamin-b12-deficiency-48485.html

Мита за Исус Христос не го знам, така че нямам мнение.  :D
Е как да не го знаеш бе Вери :)?? Цял свят го знае , само ти си капо ?
Така съм аз обикновено за много неща.  ;)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ами B12?
« Отговор #64 -: 02-04-2011, 17:56:19 »

Ами пропускаш много от живота така :)
Някое юдейче имало нужда от нова доктрина и скалъпило историята за Иисус , базирайки се на по-древни легенди,митове и сказания :)) Ей , голям смях пада с всичките тия милиони глупаци :)) които вярват с цялото си съзнание на тази лъжа :)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ами B12?
« Отговор #65 -: 02-04-2011, 17:58:53 »

 :Content_4 - emotloader:

Добре, щом казваш, че пропускам. Вярвам ти.

Ти мен сред глупаците ли ме сложи, не разбрах?
От къде знаеш в какво вярвам и в какво не?
Това, че не пиша и се правя на ударена по даден въпрос, може дълбоко да заблуди някого.  ;)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ами B12?
« Отговор #66 -: 02-04-2011, 18:15:59 »

Вериии :) хахаха само не ми казвай,че вярваш в непорочното зачатие, само какъв лицемерен израз. Имам предвид милионите идиоти ,които църквата така яко скубе ...пари, имоти , ценности .
Симптомите за липса на В12 се проявяват сигурно при 80 % от всеядните.
Деси , аз също смятам,че В12 се синтезира във всеки здрав организъм.
Хора , според вас за колко време би стигнал В12 след като човек спре да яде животински продукти ?
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Ами B12?
« Отговор #67 -: 02-04-2011, 18:35:49 »

Тази статия в Кукуряк много ме обърка, четох я два пъти и явно много информация ми липсва, защото ми беше трудно да разбера всичко. Като например, можеш да имаш серумни нива на Б12 в нормата, но метилмалоновата ти киселина да е завишена, което означава пак недостиг на този витамин. Рових се из нета и намерих нещо, като превод на тази статия, същите неща в сбита форма на по-прост език. http://livetolift.com/forum/index.php?showtopic=140 Коментарите отдолу също са интересни, за тези, които приемат Б12 като добавка в състава на мултивитамини.
П.П. Абстрахирам се от коментарите за пържоли и дроб.
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ами B12?
« Отговор #68 -: 02-04-2011, 18:44:12 »

Вери , ти си в чужбина , но тук по Нова ТВ дават точно как поповете са си спретнали един супер доходоносен бизнес , който не се облага :)) и  никой не им търси сметка з анищо. Как карат супер скъпи лимузини и какви придобвки имат за себе си :) Сама знаеш колко имоти имат църквите и сектите :) Наистина не вярвам интелигентно момиче като теб да вярва в подобни лъжи :)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ами B12?
« Отговор #69 -: 02-04-2011, 18:56:14 »

Ох, хайде престани.
Какво като съм в чужбина?!

Почна да ме убеждаваш за неща, за които и грам не знаеш какво е моето мнение. Смешно е.

Темата е за Б12.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ами B12?
« Отговор #70 -: 02-04-2011, 19:11:10 »

опссс май настъпих нещо ?  :surpris_23:

да темата е за В12 ама не прочетох мнението ти ?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ами B12?
« Отговор #71 -: 02-04-2011, 19:31:06 »

опссс май настъпих нещо ?  :surpris_23:
Ето пак си правиш някакви си твои заключения...Както и да е. Явно те кефи.  :Content_4 - emotloader:

Мнението съм си го писала по-горе за Б12.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ами B12?
« Отговор #72 -: 02-04-2011, 19:48:53 »

Никъде не видях мнението ти затова попитах :)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Ами B12?
« Отговор #73 -: 04-04-2011, 13:11:08 »

Вериии :) хахаха само не ми казвай,че вярваш в непорочното зачатие, само какъв лицемерен израз. Имам предвид милионите идиоти ,които църквата така яко скубе ...пари, имоти , ценности .
Симптомите за липса на В12 се проявяват сигурно при 80 % от всеядните.
Деси , аз също смятам,че В12 се синтезира във всеки здрав организъм.
Хора , според вас за колко време би стигнал В12 след като човек спре да яде животински продукти ?

Титан, според мен много зависи от начина на живот. Но съм чела че диапазона може да варира от 2-3 години до 20-30години. Но ако се хапват ферментирали храни от време на време не виждам проблем.
Също така си мисля, че и предишния начин на живот е от значение т.е дали си злоупотребявал с животински храни или си ги ял много умерено и как си ги комбинирал с другите храни.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ами B12?
« Отговор #74 -: 05-04-2011, 20:59:01 »

Деси , нещо тия теории не ми се връзват   tooth
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Ами B12?
« Отговор #75 -: 06-04-2011, 17:35:56 »

Ами аз не виждам нищо смешно! Опитах се да отговоря на въпроса ти на база доста изчетено по въпроса, а ти си мислиш, че се шегувам. Темата за Б 12 е много сериозна.
А ти ако имаш друга теория, защо не я споделиш?
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Ами B12?
« Отговор #76 -: 08-04-2011, 11:32:53 »

Твърдението че витамин B12 се намира само в животинските продукти е такава глупост, както и твърдението че само от животинските продукти може да си набавим незаменимите аминокиселини. Това са МИТОВЕ отдавна развенчани.

Освен в покълналите житни и бобови, както и някои водорасли примерно Спитулината, много богати на B12 са и всички ферментирали продукти.
Освен това важно е да се знае че във ферментиралите продукти независимо дали са туршии или кисели млека (получени от ядки или прясно мляко) се съдържат вещества които подпомагат усвояването на витамините от B групата.

Изобщо ферментиралите продукти са чудесен източник на витамини от цялата B група и по конкретно на B12.

Друг интересен факт е че вегетарианското хранене и особено суровоядството създава изключително благоприятна среда за полезните микроорганизми в храносмилателната ни система и подтиска размножението на вредните микроорганизми.

Именно полезните микроорганизми са основния ни източник на витамин B12 както и други от B  групата.

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Ами B12?
« Отговор #77 -: 11-04-2011, 11:55:46 »

Постнах една вкусна рецепта чудесен източник на B12.

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=2972.0
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Ами B12?
« Отговор #78 -: 13-04-2011, 20:23:30 »

Избирателно четене:)

Микроорганизмите произвеждат  B12 ( Pseudomonas denitrificans, Propionibacterium shermanii,  Streptomyces griseus,...), но това не е достатъчно.
Има няколко "вида" B12 - Cyanocobalamin, Hydroxocobalamin, Nitritocobalamin, Methylcobalamin и т н.
Cyanocobalamin-a е този, който се превръща в биологично активния Коензим B12. Другите са т нар "носители" или съхранители, не знам как е понятието на бг.
Във ВСИЧКИ растителни източници B12 е неслучайно наречен "псевдо B12", понеже е в биологично неактивна форма за човешкия организъм, тоест минава и заминава. Преживните имат в стомашно-чревния си тракт бактерии, които правят тази транформация и от B12 в растителни източници го превръщат в биологично активния за нас, който отива в тяхното месо и мляко. В рибата и яйцата си го има по default.

Другият вариант е добавки, химически произведени по "правилна" технология.
Или на инжекции, най-сигурно:)

Действително си има запаси, но изчерпят ли се веднъж...
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Ами B12?
« Отговор #79 -: 13-04-2011, 21:23:40 »

Микроорганизмите произвеждат  B12 ( Pseudomonas denitrificans, Propionibacterium shermanii,  Streptomyces griseus,...), но това не е достатъчно.

Действително си има запаси, но изчерпят ли се веднъж...

Не е достатъчно за какво ?
Откъде са тези запаси дето ги има?


Според теб доколкото разбрах за да си набавяме B12 трябва или да ядем животински продукти или да пием добавки.

А как ще обясниш стотиците хиляди вегани по света които не го правят - въпреки това имат крепко здраве и не страдат от липси на В12. Те да не са някакъв медицински феномен ?

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !
 

Страницата е създадена за 0.113 секунди с 24 запитвания.