Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ами B12?  (Прочетена 103523 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Ами B12?
« Отговор #20 -: 05-06-2009, 21:51:31 »

червеите в черешите са гаранция за екологично чиста продукция - хем вкусно, хем полезно, хем се зареждате с витамин Б12!

аз пък тук си купувам едни череши на пазара, няма никво мезе в тях (и продавача така ми ги рекламираше - няма вика вътре мезе!), чудя се с какво ли ги пръскат щом няма нито един червей ???
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Ами B12?
« Отговор #21 -: 05-06-2009, 21:57:44 »

То и на мен ми е ясно това за екологично чистата продукция, но въпреки това ми е гадно за червейчетата . . . даже си мисля, че не е толкова гадно да видиш в черешата, която ядеш червей, а по-гадно е да видиш половин червей  :D  ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Ами B12?
« Отговор #22 -: 07-06-2009, 00:20:03 »

Доколкото разбрах от оскъдната информация за конопеното семе, в него се съдържа витамин Б12 :) Ликуй народе! ;D Пийваме си редовно конопено млекце и всичко е 100% наред. Даже резервите ни на Б12 ще се запазят за бъдещето ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Ами B12?
« Отговор #23 -: 07-06-2009, 01:05:41 »

Йеееее!!!  :D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Ами B12?
« Отговор #24 -: 07-06-2009, 17:59:11 »

Браво, Petko ! Това е много важна и ценна информация, а пък лененото семе може да се консумира по толкова начини, колкото голямо е въображението ти   ;)  ;D
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Ами B12?
« Отговор #25 -: 07-06-2009, 19:15:48 »

Да, само че става дума не за ленено, а за конопено семе ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Plamen

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Ами B12?
« Отговор #26 -: 08-06-2009, 10:34:10 »

 Ама индийски коноп  ::) нали  ;D
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Ами B12?
« Отговор #27 -: 08-06-2009, 11:03:49 »

Да, за канабис става дума, но само семената ;D ;D ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Ами B12?
« Отговор #28 -: 08-06-2009, 23:20:48 »

Petko, нещо не съм дочела правилно  ::)
Скоро ми свърши конопеното семе, така че трябва пак да си купя  ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Ами B12?
« Отговор #29 -: 08-06-2009, 23:37:03 »

Аха. И аз поръчах вече. Направо се пристрастявам към тоя канабис :D :D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Ами B12?
« Отговор #30 -: 08-06-2009, 23:40:37 »

Хахахаха  :D вкусничък си е  ;)
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Ами B12?
« Отговор #31 -: 10-06-2009, 23:08:01 »

Доста суровоядци са решили да не си мият реколтата от градината и да си хапват с марулката (например) каквото се е намърдало в нея. Така въобще не се притесняват за В12, защото дори и мравки да попаднат в теб, пак ще си набавиш доста. Дейвид Уолф даже обясняваше, че хапва по 5-6 мравки на месец, с цел да не се притеснява за този витамин. Или, че ако взима див мед, го яде с това, което го е налазило, стига да не е някой отровен паяк (по същия начин действа и с плодовете и зеленчуците). Та ако попадне червей в тялото ни - набавяме В12 със сигурност.

Хората с нарушени функции на органите страдат от недостиг на В12, а не здравите вегани и суровоядци. Когато органите ни са блокирани и задръстени, те не успяват да обработят и абсорбират пълноценно полезните вещества и витамини.

Но наистина се твърди, че ако имаме разнообразна суровоядна диета, няма за какво да се притесняваме. Този витамин наистина е много важен, но ни е необходим в толкова малки количества, че едва ли бихме се втурнали да пием сюр-белюк  ;D добавки.

До колкото знам, би трябвало и в суровото кисело мляко (от растителни продукти) да има В12, тъй като започват да се навъждат разни полезни буби в него, заради процеса ферментация, ако бъркам някой да ме поправи.

Също има и в пчелното млечице, а някои дори твърдят, че има и в цветния прашец.
Активен
Духът владее материята!

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Ами B12?
« Отговор #32 -: 10-06-2009, 23:20:55 »

Честно казано не бих могла да ям мравки, червейчета и разни други буби . . . просто не е честно спрямо тях . . . от няколко години не мога да убия и един комар - просто махвам с ръка . . . НО да ям невинни животинки жадуващи за живот като нас, не мога и не искам да си го представя  ::)
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Ами B12?
« Отговор #33 -: 10-06-2009, 23:26:43 »

БРАВО, Ками!!!  :-*
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Ами B12?
« Отговор #34 -: 10-06-2009, 23:57:03 »

И аз не мога да го  направя, но приемам, че всеки е свободен да преценя и да прави своите избори.

Активен
Духът владее материята!

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Ами B12?
« Отговор #35 -: 11-06-2009, 00:31:18 »

Това за свободата на избора е наистина много важно . . . пък и всички имаме глави на раменете и можеме да прецениме кое е за нас и кое не е . . . ако не можеме, то опитите, които правим, ще ни покажат кое е подходящо за нас  :)
Активен

Maya

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Ами B12?
« Отговор #36 -: 28-06-2009, 20:45:11 »

Здравейте и от мен :)

Преди време (няколко години) мернах някъде материал, в който се казваше следното:
"Да, в месото има витамин В12, но в суровото месо!
Когато е термично обработено, витаминът претърпява незнам си какви модификации и нито е в същото количество, нито се усвоява. Още по-интересното беше, че се получава един парадокс. Консуматорите на термично обработеното месо си вредят повече, защото, за да преработи тази маса (сготвено месо), организмът изчерпва собствените си запаси от В12..."
Разказах го малко с мои думи, но не съм специалист в областта и така си го спомням приблизително...

Трудно да се отсече в крайна сметка коя от всичката публично изнесена информация е вярна, но всеки разумен човек би трябвало да се замисли поне за едно нещо. Вероятно наистина ги има всичките полезни вещества и витамини в месото, но вероятно те присъстват там в този им вид и количества, само ако то е сурово... А, ако го позапържим, смесим с това-онова - всякакви яйчени, млечни, сметанови измишльотини, да добавим и малко зеленчукови неща, които са сварени, после позапърженки. Хайде сега цялата тази смес да я позапечем още 30-40 мин, да я поръсим с кашкавалец и т.н. И при цялото това творчество, като в една химическа лаборатория кой знае какви комбинации са се получли накрая между веществата. И тогава - О! Витамини мои, къде сте? :) Ами няма ги...

Обясняваха ми веднъж, как цвеклото, морковите, доматите, ориза в гозбата, която бяха сготвили били екологично чисти. ОК! Ама като са се готвили поне час какво значение има дали са ЕКО :) Като грам витаминец не е останал сигурно, а отгоре на всичко са станали и купища случайни химични реакции и нови съединения...

Сега да не излезе, че съм някакъв непорочен суровоядец. Не е така. Хапвам често термично преработена храна, но максимално щадящо и гледам да не правя безумни комбинации...

Нали освен факта, че в даден продукт има някакви витамини има значение как ще го ядем този продукт... :) Кога и с какво...

И още нещо, никъде не се казва, че наред с тези вещества има куп други, които при определени обстоятелства възпрепятстват усвояването им и т.н.
Например - В млякото има калций. Да, но млякото е много богато на белтъчини, а те правят така, че калцият да не може да се усвои нормално и пълноценно, а вместо това се натрупва в бъбреците да речем... или на други неподходящи места... (това го слушах на лекции на д-р Емилова)

Мисля, че когато се съобщава подобна информация (че в месото има желязо и В12) не се казва цялата истина, а само част от нея. Което прави информацията да е заблуждаваща и подвеждаща... и така сме расли години наред - отвсякъде ни обясняваха колко е важно да ядем месо, защото... да ядем мляко, защото..., а много "ОБАЧЕ-факти" са случайно или нарочно спестявани.


Ъъъъ... извинявам се за дългия пост :)

Поздрави сърдечни,
Мая
« Последна редакция: 28-06-2009, 20:53:29 от Maya »
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Ами B12?
« Отговор #37 -: 29-06-2009, 20:12:34 »

Мая, благодаря ти за "дългия пост".
Цитат
Разказах го малко с мои думи, но не съм специалист в областта и така си го спомням приблизително...
много хубаво си си го казало, то си е точно така

Цитат
Мисля, че когато се съобщава подобна информация (че в месото има желязо и В12) не се казва цялата истина, а само част от нея.
опитват се да ни манипулират и ни промиват мозъците в името на много пари, купища пари - за бомбастично-печалившата месната индустрия, за фармацефтичната мега-печаливша индустрия и за всеобщото владеене на народните маси от шепа хорица. Всичко е маркетинг и пари, скъпи и лъскави реклами обещаващи щастие на тъжните хора, все още неуспяващи да прогледнат, че са се превърнали в мъпети.....

Мая за всичко си много права, коментара ти толкова много ми хареса, даже ми се прииска да го публикувам и в сайта, та още повече хора да го видят, но само ако позволяваш :)
Активен
Духът владее материята!

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Ами B12?
« Отговор #38 -: 29-06-2009, 20:14:59 »

Мер,ти пък колко хубаво си го казалаааааа.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Ами B12?
« Отговор #39 -: 29-06-2009, 21:05:18 »

Някак ми се беше изплъзнал този пост!

Мая, поздравления и от мен!! Прекрасно казано!!
Ако се замислим, всъщност, защо всички казват, че в месото има вит. В12?? Просто го произвежда всеки организъм. Така както и човешкия си го произвежда сам. Ако вземеш парче човешко месо, по същия начин ще откриеш купища витамини и минерали... Така че, логично е в плътта на другите живи същества също да присъства. Но, както и да е. :)

Много сте прави, момичета, много!!  :-*
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 23 запитвания.