Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Калций  (Прочетена 69436 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Калций
« Отговор #100 -: 03-04-2011, 10:05:09 »

А тренираш ли нещо,както е казано по горе,ако не тренираш,калция се изтегля от костите.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

heta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Калций
« Отговор #101 -: 03-04-2011, 10:54:12 »

Аз също мога да потвърдя положителния ефект от яйчени черупки, лимон и мед (две или три различни рецепти), взимани за бързо повишаване на калция в организма. В моя случай за калциране на каверни в белите дробове.  :Content_22:
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Калций
« Отговор #102 -: 04-04-2011, 10:27:09 »

Хета, може ли да ги опишеш тези 2-3 варианта на рецептата? Също ме интересуват и количества (ориентировачно). Ако може ти и Гери да кажете черупки от колко яйца със сока от колко лимона сте използвали на ден. И ежедневна употреба ли е била при вас?
Активен

heta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Калций
« Отговор #103 -: 04-04-2011, 22:05:09 »

Едната беше с цели яйца, които се киснат в лимонов сок, след определено време се пасират и се разбъркват с мед и малко коняк. Втората е с черупки от яйца, които се изпичат във фурната, стриват се и се разбъркват с мед и орехи. Третата мисля че беше някакъв вариант между двете. 
Утре ще се разровя в тефтерите за точните рецепти.

Не помня колко време ги пих, но има няколко месеца, през които редувах двата илача, които са за общо укрепване на организма и за калций (след това няколко години не можех да погледна мед).

Тогава се интересувах дали може да стане прекалциране на организма и какви могат да са последиците от това, но разбира се получих много противоречиви отговори от лекарите. А тогава (преди 8 години) още не щъках много из интеренет и не се познавахме с чичко гугъл... :Confus_3: Сега се сещам, че още нямам отговор на този въпрос и ще гледам да се поправя.  :Content_22:
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Калций
« Отговор #104 -: 05-04-2011, 09:54:06 »

Виж ти, печени черупки? Аз бях останала с впечатление, че е редно да са сурови (макар че Бате Бино не е указал това изрично в рецептата, а само е споделил, че той лично така процедира). Ако се окаже, че не е от значение термичната обработка, ще взема да променя указанията към семейството - да ми пазят черупките и от варените си яйца.

Впрочем, Бате Бино, проблем ли е ако използвам от най-баналните купешки?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Калций
« Отговор #105 -: 05-04-2011, 11:16:14 »

По-добре сурови. При всяко нагряване, знаете, живата материя се "проблематизира" .
Защо да я морим, след като има "натурален" вариант? :)

Купешките пак си съдържат калций.(Ама в какво количество - само Зевс знае..)  А също и цялата плеяда химии ,хормони и "подобрители" , с които високонравствените капиталисти са хранили милите кокошчици  . Благодаря за доверието, но нито аз нито който и да е , може да каже какво точно  се отлага из черупката на такива яйца. (Изследванията вече не са евтини ,иначе от любопитство бихме пробвали да видим)

Това, с топените цели яйца и после разручквани с коняк или друго не е сериозно просто. ТО е за форума на четящите " Трета Младост" или "Чук-Чук" . В такива издания рецептите се изсмукват от въображението на авторите, принудени да измислят все по-нови екзотики за да им откупят "творбите" . 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Калций
« Отговор #106 -: 05-04-2011, 11:42:12 »

Така си и знаех, но друго си е да ти го кажат в прав текст :)
Активен

geri_peneva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Калций
« Отговор #107 -: 05-04-2011, 17:41:04 »


Аз използвам черупки от сурови яйца, био или селски. Отлепям бавно и внимателно бялата ципа, която е в яйцето. Измивам черупката, ако е останало нещо и оставям да изсъхне. После смилам черупките на ситен прах в кафемелачката и изсипвам в бурканче.
Във висока стъклена чаша слагам леко препълнена чаена лъжичка яйчен прах (излиза от около черупка и половина) и заливам със сока от един лимон или един и половина, ако са по-малки. Разбърквам и сместа шупва (затова е добре чашата да е голяма). След 10-тина минути спада, но по стените на чашата остава полепнал материал от яйцата. С лъжичка го набутвам надолу, за да се обработва от лимоновия сок, иначе остава зян :)
На другия ден го прецеждам през цедка, като понатисвам с лъжица да се изцеди добре. Ако не прецедя ми е трудно да го пия, защото ми дразни на гърлото. Изпивам го със запушен нос,тъй като вкусът не ми допада много :)
Аз лично го пия всеки ден или поне се опитвам, но това е индивидуално за всеки.

И не забравям, че както е коментирано  по-горе в темата, движението е много важно за вграждането на калция в костите.
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Калций
« Отговор #108 -: 05-04-2011, 18:57:29 »

Ех, Гери, страхотно изпипано описание. :) Мерси!  :love_026:
Активен

e4o_me4o

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Калций
« Отговор #109 -: 24-10-2013, 13:21:17 »

Бате Бино, а какво ще кажеж за тази глина: http://bilki.bg/argila-glina-za-vatreshna-upotreba-1-100-kg.html Пише, че е за пиене и уж е тествана за тежки метали и прочие. Също и тази:
 http://bilki.bg/product/2573/zelena-rodopska-glina-bilki-eood-80-gr.html
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Калций
« Отговор #110 -: 24-10-2013, 14:46:02 »

Благодаря за доверието, Ечо Мечо, но няма как да имам мнение, освен на база  написаното от производителя. Изглежда добра тази Канадската, странно нашата е повече от три пъти по-скъпа.. :surpris_23: ( малко са попрекалили с хвалебствията , ми се струва :) )   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

e4o_me4o

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Калций
« Отговор #111 -: 24-10-2013, 19:42:07 »

Бате Бино, че аз на теб ако нямам доверие - на кой?  :peperudi:  :kisss:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Калций
« Отговор #112 -: 24-10-2013, 20:53:32 »

Благодаря Ечо Мечо. Отговорът ми е - На много хора тук можеш да имаш доверие , включително и на себе си.
И никога да не ти угасва лампичката, че щом дори на великите личности се случва да сбъркат неведнъж, какво остава до нас, обикновените хора..
Борим се да я докараме поне дотам -  гумата да не се изтрива преди молива  tooth  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

todor.mitkov

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
    • Медец.бг
Re:Калций
« Отговор #113 -: 23-11-2013, 07:56:35 »

В тази книжка авторката разглежда идеята, че за да се усвои калция и да се натрупа в костите е нужен витамин К2 Vitamin K2 and the Calcium Paradox - Kate Rheaume-Bleue.mobi. Според нея приема на калций, без нужното количество витамин К2, може да доведе дори до проблем с неговото натрупване на други места като например плаки в кръвоносните съдове.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Калций
« Отговор #114 -: 24-11-2013, 12:28:11 »

Натрупването в костите физиологично приключва към 20 годишна възраст. Така че - кой каквото успял да натрупа - халал да му е .. :)  А после вече поне да внимаваме да не го губим.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

nineyk

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Калций
« Отговор #115 -: 09-03-2016, 14:51:07 »

Здравейте! Изключително добър ефект има при прием на Нанокалций. Това е разработена течна формула на калция, чрез използване на новите нанотехнологии, като по този начин се усвоява бързо от организма и не се отлага под формата на шипове. Този продукт се използва за профилактика и в по-тежките случаи за лечение на костни и ставни проблеми, има много добър ефект при възстановяване след фрактури. 
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Калций
« Отговор #116 -: 09-03-2016, 17:51:10 »

нещо не ми допада идеята, че за здравето си човек трябва да е зависим от някви си там нано- и мано - технологии.
аз вярвам, че всичко необходимо е дадено в природата.
« Последна редакция: 09-03-2016, 17:54:32 от iskrena »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 24 запитвания.