Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Калций  (Прочетена 69488 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Калций
« Отговор #80 -: 17-02-2011, 21:26:50 »

Бате Бино, съжалявам за спама ама смятам, че е редно да си има една отделна тема посветена на глина за вътрешна употреба. Ние с тебе си знаем, че има и радиоактивни а сега научих от тебе, че имало и бактерии в някои глини ама все ще има някой дето няма да го знае. А то се оказва, че не е съвсем като пиенето на боза.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Калций
« Отговор #81 -: 18-02-2011, 00:16:55 »

Ето в тази тема обсъдихме силиция:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1361.0

Не съм я видял, сори!

п.п.
Леле, кви очи имаш!   :Content_14:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Калций
« Отговор #82 -: 18-02-2011, 11:05:30 »

Ето в тази тема обсъдихме силиция:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1361.0

Не съм я видял, сори!

п.п.
Леле, кви очи имаш!   :Content_14:

Благодаря! :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Калций
« Отговор #83 -: 18-02-2011, 11:05:53 »

 tooth :Content_4 - emotloader: tooth   Еееееееееее, така е, като синямате градинката да копате...знаете ли колко глина на пушек съм излапала.... tooth
А пък в детството...ееееееееееееех, в детството ...колко сме си играли...пак там в глината...колко пепел имаше по улиците...като стъпиш и потъваш, потъваш...в мекичко, топличко...и си дишаш, дишаш ...глина на воля!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

abba_queen

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Калций
« Отговор #84 -: 07-03-2011, 01:58:11 »

Здравейте
Мога ли да помоля Бате Бино или някой който знае рецептата за яйчени черупки + лимонов сок - в какво съотношение се прави /колко яйца, колко лимони, препечени ли да са черупките/ ?

Имам доста нисък калций :(


Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Калций
« Отговор #85 -: 07-03-2011, 02:20:45 »

Черпите по два портокала   и ви казвам  откъде да си вземете проверена глина.

Не два портокала, а цял камион с портокали заслужаваш за тази информация, бате Бино. :love_026: Разбира се, чисти, не от онези, боядисаните с червени отровни бои.

Diego de la Vege , в коя книга на Семенова пише за глината? На български ли е?
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Калций
« Отговор #86 -: 07-03-2011, 10:37:26 »

Не, на руски е за съжаление, но заради такива книжлета си струва човек да научи руски. Всъщност не е книжле а сериозен нАучен труд, написан на достъпен език. Казва се "Кремний – элемент жизни". От тук може да си я скачать-нете.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Калций
« Отговор #87 -: 12-03-2011, 11:37:09 »

Кралице Аба , кой те плаши с "нисък калций" , я го дай насам :)   Как ти го измериха ? С ония апаратчета, дето мерят костна плътност ли ? ( От много сигурен източник сме информирани , че се настройват почти винаги да показват "недостиг"  за да се почне яко пазаруване на добавки и лекарства.. )  Или някой е въртял махалото ? 

-Както знаеш, за усвояване на калция са необходими една дузина други елементи , но най-вече - движение и физ. натоварване. (Последното е необходимо за вграждане в костите. От където така или иначе ще се взема нататък в годините. Въпросът е да остане повечко.Но за да остане , трябва да го е имало. А за да го е имало , трябва да се е било натрупало. А за да се е натрупало , организмът е трябвало да прецени , че има нужда да го натрупа точно там в костите , за да издържат на повишените изисквания към тях, като тези изисквания са понятни - натоварване. Ако си работим зад бюрото а после се преместим пред телевизора - за какво са ни яки кости? :)  Това е логично, не трябва и да си доктор за да го "светнеш" .
Лошото е ,че май трябва да си млад , че иначе не се вграждал този калций ..:(

Иначе за черупките и сочеца няма точна доза, а и не би могло да има ( твърде са ни различни потребностите а и разходните норми :)  )  В случая когато става въппрос за органичен калций, не е толкова фатално и да превишим дозата . Винаги е по-вероятно да сме в недостиг :)
   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Калций
« Отговор #88 -: 17-03-2011, 01:04:25 »

Не, на руски е за съжаление, но заради такива книжлета си струва човек да научи руски. Всъщност не е книжле а сериозен нАучен труд, написан на достъпен език. Казва се "Кремний – элемент жизни". От тук може да си я скачать-нете.
Благодаря, скачать-нах го.  :fluretaa:
Ще се оправя с руския. Нали ни беше задължителен предмет едно време. Едно от предимствата да не съм първа младост. :Content_4 - emotloader:
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Калций
« Отговор #89 -: 17-03-2011, 18:29:47 »

Продуктите на Вижън  не са никак лоши. Пробвал съм 3-4 неща за обща култура и отношение към марката. Качеството е безупречно. 
В последно време купувам само и единствено натурални хранителни добавки от подобни фирми . Например студено пресовано кокосово и какаово масло, тиквено, кимионово риган и тн.
Ако ще купуваме някакъв калций на прах, нека той да бъде от изсушени и смлени корали. Съчетава органичен калций и много морски минерали.

Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Калций
« Отговор #90 -: 17-03-2011, 18:36:10 »

Тези продукти на Вижън ги бяхме обсъдили преди известно време, но съфорумците явно за забравили. Жаки беше дала линк към техния сайт. Те са първите добавки, които съм пробвала, но не помня как са ми действали, защото беше много отдавна. Ето и линк с темата:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1638.0
Иначе въпросната Дама категорично им е дистрибутор и им прави реклама.
Активен

geri_peneva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Калций
« Отговор #91 -: 27-03-2011, 23:15:32 »

Рецептата за органичен калций от яйчени черупки и лимонов сок ме спаси  :) Благодаря, Бате Бино!  :flowers2:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Калций
« Отговор #92 -: 27-03-2011, 23:53:49 »

Наистина ли бе, Гери? И как точно се прояви това "спасение" , сподели ако обичаш, интересно е.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

geri_peneva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Калций
« Отговор #93 -: 02-04-2011, 17:23:10 »

Не е чак толкова драматично :) Ето историята.
От 6 години имам установена понижена функция на щитовидната жлеза + занижено усвояване на калций. Причините за недоброто усвояване на калция били хормонални. От друга страна ниският калций пречел да се балансират хормоните. 
Първите години започнах лечение с компенсиращ хормон за щитовидната жлеза и таблетки калций+витамин Д (синтетични). От хормона за жлезата нещата влязоха в граници, но все не се постигаше желаното съотношение между хормоните. Един вид бях „добре, но не съвсем“ :).  И за това обвиняваха липсата на калций.
Когато научих за вредите от приемането на синтетичен калций, изобщо срях да го пия. И изследванията си бяха все същите, както и преди, когато го вземах...
Важно е да спомена, че в резултат от този дисбаланс, винаги са ми излизали пъпки около устата и по брадичката.
После намерих рецептата на Бате Бино и започнах да си прявя органичен калций от яйчени черупки и лимонов сок. Забелязах, че около 10 тия ден лицето ми се изчисти като никога. Чудех се дали е от калция и го спрях. След 5-10 дни пъпките пак излязоха. После пак го започнах и изчезнаха отново :) След около месечен прием си направих изследвания и о, чудо :))) - нещата почти си бяха по местата.
Понеже считам чистотата на лицето си за показател как са ми хормоните, многократно съм проверила действието на калция. Винаги, когато изостана с черупките, пъпките се появяват, а щом започна да го пия – изчезват :)
И така, този калций се оказа търсения ключ  и сега отново съм красива и хормонално балансирана  :D  :love_007:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Калций
« Отговор #94 -: 02-04-2011, 17:58:08 »

Интересно Гери , а пробва ли със сусам - млян  и пресни фурми и смокини ? Поотделно , разбира се ? Те са също богат източник на калции според литературата ?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Калций
« Отговор #95 -: 02-04-2011, 18:07:40 »

Бре. Страшна работа. Най-хубавото е практиката да потвърди теорията :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Калций
« Отговор #96 -: 02-04-2011, 18:16:43 »

Бате Бино , ето един човек ,който ти е благодарен за оказаната помощ :) какво по-хубаво от това?  :thankyou:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Калций
« Отговор #97 -: 02-04-2011, 19:08:27 »

Ти пък. Както си го написал , излиза че е само един..
Съфорумците са умни и аз затова ги уважавам. Те също са разбрали, че хвалейки публично, все ще предизвикат нечия завист измежду остатъка от  непохвалената публика. Затова публично хвалят по-дискретно, а на "лични" - по-освободено . :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

geri_peneva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Калций
« Отговор #98 -: 03-04-2011, 00:25:09 »

Е хайде сега, аз като съм похвалила публично, пък не съм умна така ли :D

Titan, хапвам сусам, фурми и смокини, но мисля че няма начин да погълна количеството, което да произведе ефекта на яйчените черупки.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Калций
« Отговор #99 -: 03-04-2011, 07:47:38 »

ами то не е ясно какво количество ни трябва :) но все пак е хубаво,че имаш резултат
Активен
 

Страницата е създадена за 0.139 секунди с 23 запитвания.