Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Калций  (Прочетена 69550 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Калций
« Отговор #20 -: 15-02-2010, 17:11:31 »

*В подобни случаи докторът е от полза точно колкото и машиниста на влака Карнобат-Дралфа.  
*По-горе е описан добрият вариант за приемане и усвояване на калций, но ти питаш за по-трудният.. :)
 * Набавянето на калций( дори най-добрият) е първата стъпка. Втората е много по-трудна за възрастен човек обаче - неговото вграждане в костите . Най-важното условие за това е усилено натоварване, спорт- нещо, което едва ли ще бъде изпълнено..  (за да може организмът да прецени ,че има нужда от този калций точно в костите-застраховайки се срещу счупване,той ги уплътнява. Но ако си стоиш в къщи и гледаш сериали , той не счита че това се налага .:)  )  Затова трябва да се мисли отрано-още докато си млад и здрав. Но повечето на млада възраст са тежкари  и  философи и се надсмиват над подобни препоръки.
* Ако продължава да се храни  противоестествено ( сладко, меса , кафета и прочие)  постоянната киселинност,предизвиквана от тях  ще поддържа отрицателния калциев баланс и ще дърпа нови и нови  количества от него от костите. Тогава едва ли ще има смисъл от гореизброеното.
*Прочетете "Ултраметаболизъм" на Хаймън за да си изясните въпроса с калция.      
« Последна редакция: 15-02-2010, 17:16:26 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Калций
« Отговор #21 -: 15-02-2010, 18:39:42 »

Да, Ултраметаболизъм я прочетох, а Ултрапревенция струва ли си? Или пише подобни неща! Прочетох и Ултрадълголетие, но не ме впечатли с нещо ново.
Малко извън темата: Бате Бино, това малко сладко момченце на аватара ти да не би да си ти като малък? :)
« Последна редакция: 15-02-2010, 18:58:07 от desi82 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Калций
« Отговор #22 -: 15-02-2010, 19:12:54 »

Разбира се ,че съм аз, Деси. Опитвам се да продължавам да бъда такъв и сега, макар и вече къде като батко,къде като чичко :)

Ако Ултраметаболизмът ти е харесал, може да продължиш и с "превенцията" .И аз в началото се колебаех, но има какво да се научи и не съжалявам.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Калций
« Отговор #23 -: 15-02-2010, 19:34:14 »

 * Набавянето на калций( дори най-добрият) е първата стъпка. Втората е много по-трудна за възрастен човек обаче - неговото вграждане в костите . Най-важното условие за това е усилено натоварване, спорт- нещо, което едва ли ще бъде изпълнено..  (за да може организмът да прецени ,че има нужда от този калций точно в костите-застраховайки се срещу счупване,той ги уплътнява. Но ако си стоиш в къщи и гледаш сериали , той не счита че това се налага .:)  )  Затова трябва да се мисли отрано-още докато си млад и здрав. Но повечето на млада възраст са тежкари  и  философи и се надсмиват над подобни препоръки.

Бате Бино, мн интересна информация споделяш :) Набавянето и вграждането на калций силно ме вълнува :) Аз съм на 21 г. , предвид луксацията и вече развиваща се коксартроза ,трябва да се движа повече или да внимавам колко се натоварвам  :surpris_23:  Докторите казват да внимавам с натоварването на ставите ,а от информацията тук разбирам че по-малкото движение пречи на вграждането на калция  :surpris_22:
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Калций
« Отговор #24 -: 15-02-2010, 19:36:09 »

Аз ли не разбирам нещо  :surpris_23:
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Калций
« Отговор #25 -: 15-02-2010, 22:26:01 »

Хриси, лекарите са имали предвид да не ги натоварваш с вдигане на тежко или с някакви много резки движения....поне това предполагам са имали предвид.
Йогата също отрича вдигането на тежко. Но не бива да се обездвижва човек. Всеки ден движение, но такова, което не натоварва толкова костната система ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Калций
« Отговор #26 -: 16-02-2010, 00:53:53 »

Мерси , Хриси. Това е истината, а какво е за лекарите - те го показват самите-повечето от тях са или с по няколко байпаса, инфаркта, затлъстели, артритни, шкембелии,     и какво - те ли ще ни бъдат примерите за подражание?  В блока ми живее една възрастна докторка - едвам ходи ,клатейки се..+ колекция от разни други болести. Понеже съм на по-горен етаж ,има време да ми ги изброи докато пътуваме  в асансьора :)
 Трябва да е ясно за всеки - има един основен физиологичен закон, който никой не може да оспори - ако един орган или система не се използват пълноценно - те замират. Така е и с костите , и с мускулите, и със сърцето ..  
  Изследванията , които доказват по-висока плътност на костите в резултат от натоварване, са имали за обект  бивши спринтьорки. Ясно е че те не са спринтирали до 40тата си година, но дори и вече възрастни, са демонстрирали по-голямо съдържание на калций в костите.  (Става въпрос за костите, иначе е ясно че състезателния спорт не е здравословен като цяло)  
 Имам един приятел , който беше доста закъсал с коленете (работи като автомонтьор,все клекнал, влага, . )  много го боляха и той обикаляше доктор след доктор, в очакване да срещне някой , който да му предложи нещо различно от  щадене,инжекции и операция.  Той сподели и с мен ,и аз без да се замислям му казах ,че спасението му е в натоварването им. Той като чели се заслуша , но все пак продължи да търси поне някой с титла,  докато един ден ми се похвали ,че най-накрая попаднал на лекар, който като го прегледал ,казал : " Оооо, трябва да ги натоварваш,нищо по-различно.Никакви операции. "    Та моят приятел това и чакаше - продължи да си работи ,с още по-голямо натоварване и след време като го питах, каза ,че проблемът е отшумял. (Това беше преди няколко години, гледам го ,че и сега си работи в гаражчето. )   Но той постъпи така, защото беше умен. Иначе кой знае какви ветеринари щяха да го кълцат и как щяха да го "модифицират"..
Докато един друг познат, професионален спортист със страхотно тяло , е с почти изронени ставни връзки и има тотални проблеми с краката, най-вероятно защото спазва всичко, което му препоръчват докторчетата - инжекцийки,  няколко!! операцийки , хапченца ... нататък се сещаме и сами .. :)  Е,защо не е излекуван,след като е слушкал? :)

Аз за натоварването не съм много съгласен с Петко. За йогите то може да е добро вероятно заради духовните израствания  и стремежи ,още повече, че прилагайки целият комплекс йога се доставя всичко  необходимо на тялото и духа. Но в тесен план   за физическото тяло сравнително тежкото натоварване ( разумно, дозирано и съобразено с индивидуалната конституция! ) е по-скоро практика , отколкото изключение  в хилядолетната еволюция.  Кроманьонецът не само е  ходил на разходки покрай морето..  
  Пол Брег също е застъпник на вдигането на тежести и е вдигал до преклонна възраст, даже го има на снимка с един още по-стар - 106годишен младеж (както самият Брег го нарича) ,който държи гиричките над главата си.  

Но Хриси , ако има наистина някакъв възпалителен процес сериозен ,трябва да се търси начин да се спре с някакви средства.  Трябва да се търси вероятно нещо от сорта на  мислещ спортен лекар-натуропат. ?
  
 
« Последна редакция: 16-02-2010, 00:58:54 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Калций
« Отговор #27 -: 16-02-2010, 11:51:33 »

Петко  и бате Бино , благодаря за разяснението :) Докторите най-вероятно са имали предвид да не вдигам тежко и да не правя мн резки движения,но аз малко или много си внуших че не трябва мн да се движа и се обездвижих доста. А може и да ме боли толкова заради липсата на достатъчно движение  :surpris_23:
Скоро ходих на преглед при доктора,който ме оперира и той само погледна снимката ,каза ми две думи и ме прати при друг-  всичко трая няма и 5 минути. Дали да не посетя здравен център ''Дар" ?! Поне някой със сигурност да ми каже какво точно се случва с мен ,за да мога да търся разрешение на проблема. Не съм сигурна че мога да се доверя на мнението на този доктор-може коксартрозата да не се е развила толкова мн или болката да е заради друго. Вече всякакви мисли ми минават. :)
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Калций
« Отговор #28 -: 16-02-2010, 12:46:13 »

Да ,виж ги  тия от "Дар" , те по принцип предписват същите неща, които тук си ги говорим безплатно.  Чувам ,че  били добри по ирисова диагностика, може да открият някоя спотаена причина.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:Калций
« Отговор #29 -: 23-02-2010, 16:32:32 »

Бате Бино, ти си като енциклопедия :Content_14:
Прав си, че женицата няма да тръгне да спортува.Обаче тя не се е залежала - до обяд шета из къщи, после ако времето го позволява излиза на разходки. Но има и друго >:(пие кафе и пуши цигари, да не говорим за шепите лекарства ежедневно :oМай няма шанс/обаче няма да й казвам/.
« Последна редакция: 23-02-2010, 16:34:05 от Keit »
Активен
С желание всичко се постига!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Калций
« Отговор #30 -: 23-02-2010, 18:57:45 »

Keit , благодаря. ( аз лично го възприемам като комплимент :)   )
Ами нали съм "бате" , трябва да съм на ниво :)
А за здравето, винаги се сещам посланието на Малахов. Някаква женичка му се жалваше в едно писмо : " Не става ,Генадий Петрович, и храненето , и прочистванията и гладуването ..всичко направих  ... и пак съм болна. "
 Отговорът беше кратък :  "Трябва да се сражаваме за здравето си ! "

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Калций
« Отговор #31 -: 28-02-2010, 18:04:40 »

един vapros: черупките са от суровите яйца? аз така си мислех, но в книгата на Тайните на енергията прочетох варени  ???
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Калций
« Отговор #32 -: 28-02-2010, 23:49:28 »

Е , има случаи когато само с елементарна логика можем да се ориентираме. Този е такъв. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Калций
« Отговор #33 -: 08-03-2010, 20:01:03 »

Доколкото знам, и бадемите са добър източник на калций от растителните видове. Честно казано, ми е странно да не консумирам яйца, но да консумирам черупки от яйца.
Активен

silviya

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Калций
« Отговор #34 -: 08-04-2010, 14:41:05 »

Здравейте, искам да попитам за едно уточнение относно калция. След като е написано, че калцият преминава в лимоновия сок, той ли трябва да се пие или да се похапва получената смес. Благодаря!!! :):):)
Активен

newradost

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
    • Handcrafted clay flowers store
Re:Калций
« Отговор #35 -: 21-10-2010, 17:00:06 »

Добре а защо се предпочита обогатено с калции соево мляко, пред натуралното? И интересно с какъв калции е обогатено? Моето дете е с алергия към мляко, яйца, ядки и бобови и ме е страх да пробвам това с черупките от яйца. Сусама също нестава. Само соята приема и броколи също. Дали обаче му е достатъчно това. Самата аз съм с изкривявания в гръбначния стълб от прекомерна консумация на млечни продукти и месо тъй като не съм кърмена и един ден и съм захранвана с мляко отрано.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Калций
« Отговор #36 -: 28-10-2010, 18:45:12 »

В този форум май никой не предпочита соята. Детето ти има алергия само към ядки или към ядки и семена? Защото от семената мога да спомена още коноп и чия. Към тях рядко се проявява алергия. А също така зеленолистни зеленчуци - каквито се сетиш.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Калций
« Отговор #37 -: 28-10-2010, 23:00:23 »

newradost, прави на детенцето прясно изцедени сокове и нектарчета(най-вече зелени) и ще си набавя всичко необходимо. Пробвайте какао, и нещата които каза Деси - коноп и чиа :Content_22:

П.П. Тук има качествени сурови обелени конопени семена -
http://store.zemianazaem.com/index.php?route=product/product&product_id=81
« Последна редакция: 28-10-2010, 23:02:40 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Калций
« Отговор #38 -: 28-10-2010, 23:36:39 »

silviya, самите черупки също могат да се ядат, но лимоновия сок се усвоява най-лесно от организма.. калциевият карбонат от самите черупки също се усвоява , но в по-малка степен и с по-глям разход на енергия от страна на организма.
 ( а както знаем, това една храна доколко е добра  , се определя от това , доколко отговаря едновременно и на трите важни изисквания -  1. да е богата на хранителни вещества ,  2. да изисква най-малко енергия за разграждането си ,  и    3. да напуска най-бързо храносмилателния тракт. Затова ,както се сещаме, само  суровата растителна храна покрива оптимално и трите изисквания.)
 Някои натуропати препоръчват яденето и на самите черупки. ЗА всеки случай аз взех да похапвам и от тях.

newradost "предпочита се "  звучи твърде гротескно , като се има пред вид кой точно го предпочита.. :)  Тоест - хора, съвсем боси в областта на здравословното хранене. Естествено ,че няма да го обогатят със скъп органичен калций, а ще го обогатят с най-евтиния фармацевтичен калциев карбонат,  за който някои натуропати казват , че е най-добре да го засилиш в посока на тоалетната чиния..

А твоето дете нещо много алергийки са му са се насъбрали . Да не би повечето от тях да са неправилно  преценени като такива  от някое разсеяно невзрачно докторче, , посещавало полусънено лекциите в колежа ?    А ако наистина са толкова много , може да се заподозре , че ги предизвиква нещо, което е на заден план  и което се изявява като алергия.?
Не е нормално едно дете да е алергично към толкова много, при това - естествени за възрастта му продукти.

А пък ако случайно детето ти е момченце , имай предвид ,че ако го гощаваш твърде често със соя, като поотрасне  да не  се окаже, че нещо не го тегли достатъчно към каките ..
  Соята не е безобидна храна.  Заедно с люцерната и хмела, (под формата на бира )   съдържа фитоестрогени , които се проявяват като женски полови хормони и потискат производството на тестостерон . Естествено не в такава степен както при хмела и люцерната , но все пак дърпат назад бъдещия мачо.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

newradost

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
    • Handcrafted clay flowers store
Re:Калций
« Отговор #39 -: 09-11-2010, 17:50:26 »

Благодаря на всички отзовали се!
Бебето реагира дори през кърмата на тези храни. Правихме кръвен тест и той доказа алергията към яйца и мляко. Другите хранителни продукти показаха алергия при захранване, дори детето реагира през кърмата на тях. Аз още го кърмя (вече 2 години) и съм на същия хранителен режим. Онзи ден хапнах 4 лешника и се появиха раните по краката.
Бате Бино, според мен детето има проблем с цялата отделителна система - бъбреци, черен дроб... Честно казано не обичам докторите. С мен самата си правиха опити сумати години и незнам какво да правя. Мислех да отида при един билкар в Симеоново, на когото вярвам. Той каза, че след като навърши 2 години детето може да се лекува с билки.

Ти имаш ли идеи?
Ако ти е интересно да ти кажа за мен - аз не съм кърмена и 1 ден. Правих по 2 пневмонии годишно през пубертета. Тъпчеха ме с антибиотици докато съвсем се сринах към 27 год. - тогава лекарите казаха че съм за психиатър, докато не откриха бурна цито-мегало-вирусна инфекция. Нещо от което умират спинозните. Но незнаеха защо аз съм така. А сега наскоро, след като се стабилизирах без лекарски намеси, а така да се каже с Божия помощ си направих снимка и се окри сколиоза на 2 места на гърба с ротация на ребра - и сигурно това е обяснението - ребрата са притискали дробовете и черния дроб и оттам всички тези усложнения...... Не съм лекар и може всичко което казвам да е глупаво. Просто такива мисли са логични в случая....
Активен
 

Страницата е създадена за 0.067 секунди с 22 запитвания.