Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпроси за чернодробното пречистване  (Прочетена 24724 пъти)

Танче

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

 Здравейте!Зададох си въпросчетата в сайта,но ще копирам и тук написаното.
 Здравейте!Сайтът е чудесен и много полезен!Поздрави и благодарности на всички,които споделяте!
Аз имам едно въпросче във връзка с чернодробното пречистване.Ще го правя тази вечер,за това се надявам,че някой ще ми види въпросчето и ще отговори скоро.:) Та – освен с ел.възглавничка,с какво мога да загрявам дроба?И още нещо – днес къмм 11 часа изпих чаша чай сена(англ.сол по принцип не ми действа разхлабващо,а клизми не съм си правила до сега).Предполагам,че до няколко часа ще се прояви ефекта на чая и ще си изпразня чревцата.Но мога ли да изпия още един разхлабващ чаъ преди приемането на зехтина и лимоновия сок.Примерно час преди приемането им,за да се изходя със сигурност сутринта(то даже ще е през нощта сигурно).Или е по-добре рано сутринта да си изпия чайчето и към обяд ще си се изходя?
Това са ми май неяснотиите за сега.Ще пиша тук или във форума какви са били резултатите,дори и да не ми отговори никой до вечерта.Хубав следобед!
Активен

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:Въпроси за чернодробното пречистване
« Отговор #1 -: 29-01-2011, 21:16:00 »

Танче,ако трябва да прочистваш черния дроб,не е най-важно какво разхлабително ще вземеш,по-важно е предварителната подготовка,като прочистване на дебелото черво,противопаразитно,веганство задължително и още други неща.На 17.02 вечерта е подходяшо време за самото чернодробно пречистване.
До тогава прегледай цялата информация във форума за чернодробното защото цялата процедура не е безобидна.
Успех.
Активен

dragonfly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Въпроси за чернодробното пречистване
« Отговор #2 -: 15-02-2011, 22:12:47 »

Здравейте на всички,

Извинявам се ако мястото на въпроса ми не е точно тук, но понеже темата за пречистване на черния дроб вече е затворена за коментари, реших тук да опитам да намеря отговор на въпросите си...
Възнамерявам да направя процедурата за пречистване на черния дроб и след като се запознах със статията, се чудя по какъв начин си приготвяте необходимия за предварителна подготовка на организма 2 л ябълков сок на ден. Сокоизтисквачка ли се използва за приготвянето на сока или пасатор? Колко кг ябълки са необходими за да излезе 2л сок? Може ли да се използва пресован /не от концентрат/ ябълков сок закупен от магазина и дали ефекта ще е същият? А защо не просто да ядем по-голямо количество ябълки?

Също така искам да попитам някой знае ли какво е латинското наименование на т.нар 'английска сол'. Живея в чужбина и искам да намеря разхлабително с максимално подобен ефект. Почти съм сигурна че ако не знам конкретно точно какво да поискам, в аптеката ще ми дадат такова с доста меко действие.

Благодаря предварително.
Активен
Success is getting what you want; happiness is wanting what you get.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Въпроси за чернодробното пречистване
« Отговор #3 -: 15-02-2011, 22:34:29 »

Сок не се изцежда с пасатор. Ако не успееш да го изгориш после ще трябва да изстискаш сухата маса през марля.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Въпроси за чернодробното пречистване
« Отговор #4 -: 16-02-2011, 05:23:12 »

Ако ще си правиш сок, най-добре със сокоизстисквачка. Иначе другият вариант е чрез пасатор или блендер и после да прецедиш с марля.

Английска сол е epsom salt.
Активен

Iva

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Въпроси за чернодробното пречистване
« Отговор #5 -: 21-03-2011, 23:42:19 »

Танче,кога изпии чаят от майчин лист???И аз това се чудех,кога да го пия,з-то по принцип го пия към 23.00ч за да отида сутринта до VC(но доста се гнуся докато го пия),и се притеснявам,ако преди това изпия лимона със зехтина,да не повърна след това докато пия чая.И аз не правя клизми,не съм си купила и уреда за това,а такива англ.сол и рициново масло въобще не ми действат
Активен

Hope

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Въпроси за чернодробното пречистване
« Отговор #6 -: 26-08-2012, 12:39:34 »

И аз имам въпрос за чернодробното пречистване. След като няколко месеца и аз правих клизми, прочиствах се от паразити, пречиствах лимфата дойде ред и на това пречистване. Утре трябваше да го направя, но днес незнайно защо цикъла ми дойде по-рано и сега се чудя да го правя ли или да не го правя. Някой знае ли дали е добре да го направя ? Това ще ми е първото чернодробно пречистване и бая подготовка му хвърлих. Моля кажете, за да знам утре какво да правя ?
Активен

Nova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Въпроси за чернодробното пречистване
« Отговор #7 -: 21-10-2012, 14:17:27 »

Здравейте!

Решила съм да направя чернодробно пречистване, тъй като усещам леки болки в дясното подребрие и доколкото разбрах от прегледа имам запушено жлъчно каналче, което предизвиква по-голяма киселинност в стомаха.
Спрях се на метода със зехтин, лимонов сок и мед за около месец, което е.

Интересуваме, тъй като ще го правя за първи път, каква храна трябва да приемам през останалото време - предимно хапвам супи, салати, пълнозърнест хляб, млечни храни и нещо сладичко за десерт ;D

Моля за съдействие, предварително благодаря :Content_22:
Активен

univer

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Въпроси за чернодробното пречистване
« Отговор #8 -: 29-10-2012, 16:47:16 »

Здравейте Всички,
Къде сгреших??
Да споделя и аз. От началото на предната седмица, минах на сурова лека храна, направих 3 хидро-колонотерапии през ден, всяка сутрин вземах по две лъжици зехтин и сока на един лимон, малко след това, чаша топла вода и лъжица мед. Пих всеки ден по около две чаши ябълков фреш(може би не е било достатъчно). Вчера, 28-ми до 14:00 пих ябълков и морков фреш и хапнах няколко моркова. В 14:00 започнах да нагрявам областта на черния дроб с грейка. В 16:00 пих една лъжица английска сол в чаша вода. За съжаление, не получих никакъв позив. От 19:00 , за около 50 минути изпих 200 мл зехтин и 200 мл лимонов сок. След час и половина ми стана леко тежко и след около половин час премина. Продължих да нагрявам и в заспах някъде след полунощ. Станах днес 29-ти към 08:00. Никаква тежест не усетих. Пих 0.5 Литра сок от ябълки. Пропуснах да взема английската сол. Към 09:00  имах позив , съдържанието- обикновени фекалии. Към 11:00 изпих две чаши сок от грозде. Никакви позиви. Към обяд изядох „метличка“-та. И след като не можах да изкарам моите „камъни‘‘, наложи се да изкарам тези на бойлера(протече, много нагар падна). И сега реших да споделя.
Къде сгреших??
« Последна редакция: 29-10-2012, 16:49:37 от univer »
Активен

Нин

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Въпроси за чернодробното пречистване
« Отговор #9 -: 31-10-2012, 14:37:16 »

Здравей univer ,
Аз със скромните ми 4 пречиствания :-[ до сега едва ли бих могла да бъда най-добрия ти съветник....но мисля,че си допуснала някои грешчици.
Първо-според мен сока от ябълки не ти е бил достатъчно.Аз лично пия всеки ден по 1.5-2 литра преди процедурата.Второ-ти не споменаваш май с какво си се хранила докъто си подготвяла организма си за пречистването... Най добре е  да минеш само на заешка храна!!! Никакви животински продукти!!!
И третото и най-важно нещо-английската сол ти е била малко!!! Аз пия половин пакетче в 18ч вечерта преди и половин пакетче в 6 ч сутринта след пречистването!!
Иначе поздравления за количествата зехтин и лимонов сок. Аз едва изпивам по 150 гр и от двете.
 В последното си пречистване включих и сок от грейпфрут...някак по-лесно пийнах зехтинчето с него и "материала" след това беше доста по-сериозен  ;)
Ами толкова от мен-успех следващият път-не се отказвай!!!
Активен

Нин

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Въпроси за чернодробното пречистване
« Отговор #10 -: 31-10-2012, 14:40:07 »

По повод темата -исках да попитам по-опитните от мен тук дали е нормално да се усеща придърпване и дискомфорт в областта на дроба след пречистване?
До сега не ми се беше случвало ,а след последния път това продължи окооло седмица след процедурата  и аз се попритесних малко... :-[
Благодаря предварително за вниманието .  :love_006 - emotloader:
Активен

univer

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Въпроси за чернодробното пречистване
« Отговор #11 -: 31-10-2012, 21:01:49 »

Нин,
благодаря ти за подкрепата
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Въпроси за чернодробното пречистване
« Отговор #12 -: 02-11-2012, 20:08:34 »

Не се филмирайте,есента е периодът на най-слаба активност на черния дроб(обратно-пролетта е най-силен).Така че има вероятност да не се получи прочистването.
пролет-черен дроб
лято-сърце
есен-дебело черво
зима-бъбреци

само не ми е ясно какво да правим лятото за сърцето си :surpris_23:

мен пък не е спирало да ме боли там от пролетта насам.малко ме отпускаше след всяко поредно прочистване,но мине ли някоя и друга седмица отново започваше.но аз съм отделен случай-плод на тотална безотговорност :D ??? :'(

дали когато камъчетата излизат не е възможно да наранят каналчетата?
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Въпроси за чернодробното пречистване
« Отговор #13 -: 04-11-2012, 20:53:58 »

само не ми е ясно какво да правим лятото за сърцето си :surpris_23:
дали когато камъчетата излизат не е възможно да наранят каналчетата?
За сърцето а и за цялото тяло-тичане,ходене,колело,ролери,народни танци  ;)

Какви точно камъни имаш предвид,бъбречни ли? Може би те биха били проблемни,но чернодробните са по скоро течни вътре(билирубин),и по пътя навън окислявайки се стават във вида в който ги виждаме при прочистването.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Въпроси за чернодробното пречистване
« Отговор #14 -: 25-01-2013, 01:23:33 »

Здравейте на всички,

Извинявам се ако мястото на въпроса ми не е точно тук, но понеже темата за пречистване на черния дроб вече е затворена за коментари, реших тук да опитам да намеря отговор на въпросите си...
Възнамерявам да направя процедурата за пречистване на черния дроб и след като се запознах със статията, се чудя по какъв начин си приготвяте необходимия за предварителна подготовка на организма 2 л ябълков сок на ден. Сокоизтисквачка ли се използва за приготвянето на сока или пасатор? Колко кг ябълки са необходими за да излезе 2л сок? Може ли да се използва пресован /не от концентрат/ ябълков сок закупен от магазина и дали ефекта ще е същият? А защо не просто да ядем по-голямо количество ябълки?

Също така искам да попитам някой знае ли какво е латинското наименование на т.нар 'английска сол'. Живея в чужбина и искам да намеря разхлабително с максимално подобен ефект. Почти съм сигурна че ако не знам конкретно точно какво да поискам, в аптеката ще ми дадат такова с доста меко действие.

Благодаря предварително.

Магнезиев сулфат е английската сол, още известна в аптеките като epsom salt, за ябълките ще си вземеш грани смит или поне розови грейпфрути и ги правиш на сок ... успех
Активен

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Въпроси за чернодробното пречистване
« Отговор #15 -: 04-02-2013, 16:14:33 »

Здравейте, приятели,
ще използвам тази тема, тъй като най-вероятно е задаван същия въпрос и преди..., но аз не намирам информацията.

Къде беше описан мекия вариант за пречистване на черния дроб. Моля за линк!
Благодаря Ви :love_006 - emotloader: :Content_22: :Appetit_4:
Активен

Freshcheto

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Въпроси за чернодробното пречистване
« Отговор #16 -: 04-02-2013, 17:04:13 »

Привет Крем,

има един варинт, който е със сокове и се води по-олекотен....http://www.zemianazaem.com/archives/47
Активен

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Въпроси за чернодробното пречистване
« Отговор #17 -: 04-02-2013, 17:07:52 »

Freshcheto,  много благодаря!!! :love_006 - emotloader: :peperudi: :Content_22: :thankyou: :Appetit_4: :Cherries :thankyou:
Активен

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Въпроси за чернодробното пречистване
« Отговор #18 -: 12-02-2013, 10:40:32 »

Въпроса ми е как чернодробното пречистване влияе на нервната и имунната система-чувствате ли се отпаднали или по-жизнени след прочистванията?
Пиенето на сокове по принцип дразни черния длоб и жлъчката - какви са рисковете от раздвижване на камъните в тях по време на подготовката?

« Последна редакция: 12-02-2013, 10:49:53 от асен »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 24 запитвания.