Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Витилиго -депигментация  (Прочетена 2467 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Витилиго -депигментация
« -: 10-01-2011, 08:51:26 »

На моя братовчетка и се появи наскоро петно-бяло.
Разбрах ,че е автоимунно заболяване.
Моля за съвет ,ако някой има опит. :Confus_34: :Confus_34: :Confus_34: :Confus_34:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Витилиго -депигментация
« Отговор #1 -: 10-01-2011, 12:30:36 »

Здравей, Бенато.
Аз имам витилиго по лактите и клепачите. В 9-10 клас се появи само по клепачите и не растеше, но по едно време през 2007-2008 се бяха появили малки петънца по вътрешната страна на китките, по някои пръсти (ама миниатюрнички), едно малко на таза (1-2 кв. см.) и до коляното.
Бяха ми предписали някакво лекарство за мазане, но аз нещо го отсвирих...Четох много за стреса и положителното мислене и се опитвах така да им действам на тия петна+мажех ги със сребърна вода (с памуче). В момента имам петна само на клепачите (доста се свиха) и по лактите (стоят си същите и не мърдат). Мой познат, които също има на клепачите, беше установил, че като се напрегне много и се стресира, петната започват да се увеличават по площ...
То, моето, не е баш опит, но все пак аз ги спирам, ако не премахвам, с мислички  :love_028: и сребърна вода  :pensif_29:! Иначе из нета има бол инфо за всякакви лекове, конвенционални, народни и пр. Може би няма универсално нещо, за всеки действа различен метод  :)!
Успех на братовчедка ти и да не се сдухва да си представя как цялата е на петна (имах такъв период), а да ги приема и така да ги изпраща да си ходят  :peperudi:!
Според Л. Хей витилигото е резултат от липса на "чувство за принадлежност. Чувствате се извън групата. Не сте един от групата". Новият мисловен модел трябва да е "Аз съм самият център на живота и съм изцяло свързан с любовта".
Хубав ден  :Content_22:!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Витилиго -депигментация
« Отговор #2 -: 10-01-2011, 15:43:04 »

Благодаря ти,аз се досетих ,че е стрес и психика,то кое не е....
Мажеш ги със сребърна вода,така ли?
А другото,може би е за психолог,ако не може да се справи сама.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Stanislav

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
    • tiensbg.com
Re:Витилиго -депигментация
« Отговор #3 -: 30-01-2011, 01:49:07 »

Цинк, калций, витамин Е могат да помогнат  :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.064 секунди с 22 запитвания.