Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Трайно обезкосмяване с билки  (Прочетена 99561 пъти)

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #40 -: 29-07-2011, 00:21:34 »

 кислородната вода трябва да е 3%, по-силната гори кожата (има една 6%-направо пръстите ти побеляват докато държиш памука и щипе). Иначе метода работи,като ученичка го бях пробвала-станаха съвсем руси ама после реших да ги обръсна да не остана назад от другите та не знам колко е траен
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #41 -: 29-07-2011, 00:25:02 »

......не, не може да пострада -на здрава кожа без рани нищо не усещаш
« Последна редакция: 29-07-2011, 00:27:38 от malina »
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #42 -: 01-08-2011, 13:19:23 »

 Да се отчета за полският хвощ. Правих си бани отново цяла седмица по рецептата, но не стана нищо.

"2. Рецепта за безболезнено премахване на космите: спирт 35 г, нишадър 5 г, йод 1,5 г и рициново масло 5 г.

Окосмените места се намазват два пъти на ден и след няколко дни започват да падат сами. Постоянно премахване на космите може да стане само в специализирани заведения от квалифицирани лекари "
 
  А тази рецепта как точно действа, ако някой може да каже?
 Останалите са за изрусяване, а дори и руси, космите си остават косми.
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #43 -: 08-01-2012, 23:52:09 »

 Момичета, ето какво намерих по руските форуми или по-точно какво успях да разбеера с гугъл-транслейт.
 След епилация се прави винаги, независимо от метода, защото иначе няма ефект.
 Kуркума/също така кожата става мека и се изчиства/  но с 1 път няма да стане, така че се изискват повече процедури. Слага се малко вода, колкото да се нанесе без да падне и така може примерно вечер да се преспи и на сутринта кожата няма да е жълта.
 2рия начин е зелени орехи, натърква се кожата с кората /разрязана ест./няколко пъти. Казват, че до 1-2 седмици не остава и 1 косъм  :bleh
 3тия начин е със семена от коприва, тези които се събират на горната част на растението престояли 2 седмици в зехтин, но казват че няма голям ефект.
 А за рецептите с йод, амоняк и рициново масло, които пише в един сайт, че са на Дънов - действат също, но са опасни, най-вече за щитовидната жлеза, а ние тук се опитваме да се пречистим все пак..
 Датура/татул на български/ използват също и казват, че действа. Правят го като чай, но не запомних рецептата, защото не се сетих за кой вид става въпрос.
 Други растения: сок от змийско мляко, пепел от полски мак, полски хвощ.
 Ако се сетя още нещо ще допиша.
 Good Luck  ;D
 
« Последна редакция: 08-01-2012, 23:56:22 от توقف عن قتلى »
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #44 -: 11-01-2012, 14:37:23 »

Моля ти се напиши рецептите или дай линк! Интересно в какво да се увием, че куркумата да не пожълти чаршафите :)
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #45 -: 11-01-2012, 20:55:07 »

 Ами не съм ги чела само от 1 място и едва ли сега ще мога да намеря линкове.  Пишеш в гугъл и се подготвяш психически за доста женски мнения, и след това пак има голяма вероятност да те боли глава  ::)
 Мисля че съм написала най-ефективните. За каква рецепта питаш? Повечето се нанасят направо, като изключим татула и семената от копривата. За семената пишеше, че 1 шепа се слагат в 250мл зехтин за 2 седмици.
 А татула казват, че е отровен, не знам дали е вярно.
 За да не се цапа навсякъде с куркумата, след като се намажеш си увий краката с алуминиево фолио  :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #46 -: 11-01-2012, 21:12:00 »

По скоро в найлоново домакинско
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #47 -: 11-01-2012, 21:21:30 »

 хаха Едва ли има голяма разлика
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #48 -: 12-01-2012, 08:58:52 »

Е така е по-добре :) Благодаря!
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #49 -: 19-03-2012, 18:59:49 »

Момичета, ето какво намерих по руските форуми или по-точно какво успях да разбеера с гугъл-транслейт.
 След епилация се прави винаги, независимо от метода, защото иначе няма ефект.
 2рия начин е зелени орехи, натърква се кожата с кората /разрязана ест./няколко пъти. Казват, че до 1-2 седмици не остава и 1 косъм  :bleh
 
Първо, защо само към момичетата се обръщаш, след като аз имам повече косми от всички момичета взети заедно от форума?  :surpris_23:
Второ, специално за метода с орехите.... ако натъркам космите си с тия кори от орехи, ще паднат ли космите ми завинаги? Или трябва да съм ги махнал космите и тогава да си търкам кожата с корите? Да, ама нещо за епилация говориш, а аз нищо не разбирам от това.... епилация, кола-маска и минаване с бръсначката едно и също ли е ...и само при епилацията ли могат да заминат космите за винаги?!  :whistling2 - emotloader:
Трето, тия няколко пъти за минаването с корите - в различни дни ли трябва да бъде? Или минавам с кората, после като мина всички области се връщам пак на първата и я минавам пак за по-голям ефект?!  :Confus_3: :Confus_3:
въпреки че се чудя дали не е по-добре първо да се обезкосмя да видя как ще изглеждам, че никога не съм го правил - да не вземе да ми е мъчно после за космите и да се окаже, че съм направил грешка като съм ги махнал завинаги и да се чудя пък тогава с какви кори да се мажа, че да си ги върна  :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #50 -: 20-03-2012, 08:50:51 »

 мм само към момичетата, много ясно. Къде си тръгнал  ;D
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #51 -: 20-03-2012, 10:13:23 »

мм само към момичетата, много ясно. Къде си тръгнал  ;D
ами къде.... ако някое момиче реши да ме целува, нали ще иска да нямам чак толкова много косми.... да ама сега в момента и да иска и да не иска - косми си имам, защото ме мързи да се занимавам - то се обезкостя и после след месец пак трябва, докато сега ако това наистина за трайното обезкосмяване работи, може да пробвам да видя какво ше стане  :surpris_23:
абе, колко неща съм питал, ти на най-маловажното обърна внимание.. какви сте такива жените не мога да разбера  :surpris_22:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #52 -: 20-03-2012, 10:16:12 »

Абре черен гарван, учителката ми по история твърдеше, че българките винаги са обичали естествените пуловери, тъй че ти не се коси много, то момичето като реши да те целува, ще си намери къде ;)  :fluretaa:
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #53 -: 20-03-2012, 10:53:18 »

ееее, абе все много знаете бе..... да ама сега нали гладувам и стопявам мазнините... накрая ще вземе да ми се появят плочки както не съм имал никога.. и като се появят тия плочки и корема ми почне да изглежда добре, а не такъв шишкав плондеровиден като сега - нали ше искам да се вижда, а не да не може да се разбере за плочките поради пуловерното покритие върху тях...  :-\
пък и сегашната генерация момичета са много гнусливи, ако видях един косъм почват да повръшат... постоянно ми мрънкат как можело да не се бръсна, че по-добре щял съм да бъда без брада и разни такива, пък мен ме кефи повече да си имам брада набола поне де и малко отгоре, не говоря за някаква прекалено дълга дето да си я подмятам зад ушите  :surpris_23:
пък и аз от главата до петите съм с косми, носа ми сополив, челото ми потно - няма да има къде да ме целува момичета, ако не съм минал поне някоя малка част с кори от орехи  :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #54 -: 20-03-2012, 11:58:18 »

абе, колко неща съм питал, ти на най-маловажното обърна внимание.. какви сте такива жените не мога да разбера  :surpris_22:
Напротив на най-важното обърнах внимание  :bleh Ти си мъж, няма лошо да изглеждаш като такъв. Но щом си решил.
 Не знам и аз все още дали работи(и то при всеки), ще се разбере. Епилация е когато използваш епилатор или кола маска за да се обезкосмиш, тоест трябва да го измъкнеш с корена. Бръсненето е все 1 си си с косми в случая (то се нарича депилация) заедно с депилаторния крем, който премахва  само повърхността на косъма.
Колко пъти трябва да го правиш - също не мога да кажа, при всеки е различно. Казват, че 2-3 дни подред се прави и след около седмица падат
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #55 -: 20-03-2012, 12:07:24 »

 Напротив на най-важното обърнах внимание  :bleh Ти си мъж, няма лошо да изглеждаш като такъв. Но щом си решил.
 Не знам и аз все още дали работи(и то при всеки), ще се разбере. Епилация е когато използваш епилатор или кола маска за да се обезкосмиш, тоест трябва да го измъкнеш с корена. Бръсненето е все 1 си си с косми в случая (то се нарича депилация) заедно с депилаторния крем, който премахва  само повърхността на косъма.
Колко пъти трябва да го правиш - също не мога да кажа, при всеки е различно. Казват, че 2-3 дни подред се прави и след около седмица падат
е, да... естествено, че съм мъж - няма да споря сега за това  :weight_lift: ама явно си на възраст 30+, сега модата е малко по-различна май ....пък и аз вероятно ако пробвам нешо такова, няма да обезкосмявам всичко, а ше си оформя отделни области по мой си вкус  O0
благодаря, вече ми станаха ясни нещата, сега ще чакаме сезона на орехите...  :essen:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #56 -: 20-03-2012, 12:10:57 »

Успех  :flower:  ;D
Активен

samodiva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #57 -: 11-11-2012, 01:51:34 »

Черен гарван, интересно ми е орехите дали са помогнали? :)
Ако помагат това би било уникално най-лесния и ефективно дълготраен начин за обезкосмяване!
Активен

ЛиР

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #58 -: 22-04-2013, 10:26:42 »

Изглежда не се е намерило някакво природно супер средство за справяне с нежеланото окосмяване, но пък темата наистина си струва да се прочете, защото...смехът е здраве!  ;D
Активен

dekovbg

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #59 -: 26-04-2013, 21:26:47 »

Съгласен съм с ЛиР :)
Не искам да ви разочаровам, но не мисля, че природата е създала специално билка, която да премахва космите по човешкото тяло! Да сте срещали друго животно в природата, което да се обезкосмява? Възможно е да има съчетание от билки, които да допринесат за ефекта, но само човека е способен да открие кои са тези билки... Лично аз не съм чувал за животно, което да се подстригва, да си реже ноктите, още повече да се обезкосмява, а вие? Природата е създадена така, че да следва определени закони и принципи, но защо ли ние се опитваме да докажем, че такива неща не съществуват и си създаваме свои собствени правила, които за съжаление вярваме, че са ефективни. Всяко дело на човека, което не е координирано с природата е деградивно и често няма щастлив край, в най-добрия случай просто попадаме в задънена улица. Така че... замислете се до колко е естествено човек да се обезкосмява... и дали по-скоро не е поредната човешка глупост отколкото природна необходимост?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.111 секунди с 23 запитвания.