Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Трайно обезкосмяване с билки  (Прочетена 99556 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #20 -: 24-03-2011, 08:03:08 »

Защо трябва да се обезкосмяваме, освен ако не става дума за патология.
Това нарушава в най-добрия случай само терморегулацията.

Е как защо! ???
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #21 -: 25-03-2011, 11:07:18 »

Да,трябва да сте по натурални.... :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #22 -: 25-03-2011, 11:34:53 »

Защо трябва да се обезкосмяваме, освен ако не става дума за патология.
Това нарушава в най-добрия случай само терморегулацията.
За да имате полов живот, за това!  :Content_4 - emotloader: :heart_2:
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #23 -: 25-03-2011, 13:50:44 »

За да имате полов живот, за това!  :Content_4 - emotloader: :heart_2:
Ти сериозно ли мислиш, че по-голямата част от жените на планетата не водят полов живот? Че прабабите ти също са били лишени от такъв? В случая иде реч просто за мода, която засяга по-скоро градското и аристоктатичното население и която се разпространява сравнително от скоро, може би защото да си обезкосмен се приема за аристократично. Друга тема е доколко това е полезно и хигиенично, макар че именно хигиенните съображения се изтъкват като причина за обезкосмяването, което на мен лично ми се струва нелепо.
Звучи страшно един мъж да се откаже от интимност с жена, само защото тя има нормално окосмяване. Междудругото в Япония последните модни тенденции са различни - аристократките често прибягват до присажене на косми на венериния си хълм.
О, време, о нрави!
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #24 -: 25-03-2011, 14:12:21 »

namonaraqnaq, каква връзка има аристокрацията с обезкосмяването, аз пък мислех, че в днешно време 99.9% от жените го правят, при мъжете процентът е по-нисък, но се увеличава и там... ???

а иначе и Светльо не е прав ако си мисли, че всички мъже искат обезкосмени жени... аз даже имах един приятел, който не ми даваше да се скубя защото много го възбуждала естествената окосменост по цялото тяло на жената, ама то не излезе нищо от връзката ни, де :Content_4 - emotloader:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #25 -: 25-03-2011, 14:19:20 »

namonaraqnaq е прав  ;D и аз обичам всичко да бъде гладко, но като бях на 16 години никой не се обезкосмяваше, освен краката  tooth
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #26 -: 25-03-2011, 16:26:34 »

Сега, да се уточня. Намона...понятието ТУК и СЕГА е много просто, но и много сложно!
Прабаба ми, е живяла в друго време с други нрави, така че, примерът не е удачен! Освен това, аз визирах главно окосмяването по краката, а не това между тях. Там предпочитам малка чертичка или триъгълниче, но подстригано и оформено! :Appetit_17:
Със сигурност, не бих си легнал с жена с космати крака и мустаци! Отказвал съм и за много по-малко!
Странен човек съм аз. :bleh

Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #27 -: 25-03-2011, 17:14:57 »

Странен човек съм аз. :bleh
Нали това казвам - мода е! Изтънчен човек си ти!
 :bleh
Уточнявам само, че брадата мустаците обикновено не са естествено женско окосмяване, а по-скоро патологично.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #28 -: 25-03-2011, 18:15:21 »

В случая иде реч просто за мода
Точно така!
Това не значи, че аз не съм в тази мода...
Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #29 -: 26-03-2011, 21:24:58 »

Ето ви рецепта за кола маска. Опитвала съм по рецепта, но не се получава, затова я приготвям на око. Слага се захарта във по широка тенджерка да се разтопи, и когато е на цвят като мед, се слага малко по малко лимонов сок и се бърка, трябва да е малко течничко като се махне от котлона. Като изстине, трябва да  е като дъвка. Взема се се от кола маската малко, прави се на топче и се разстила върху окосмената част, и се отлепва, ако остане още някой косъм се повтаря. Със времето се свиква , и космите може даже да изчезнат напълно. Едно време така са се обекосмявали!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #30 -: 26-03-2011, 21:25:54 »

Светльооо :) представи си само фиксираш някоя булка .. иху , аху водиш я у вас , тя пуска роклята на земята и оооо Булонският лес   tooth  tooth  tooth Ще ти мине ли или ще я обезкосмиш ?
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #31 -: 27-03-2011, 07:21:21 »

Всъщност, чудя се, кое ще ми е по-неудобно. Да го направим, като се преструвам че ми е харесало това което виждам или да я разкарам? Ама от точката в която ще сме вече, ще е малко трудно, макар сега да се сещам, че съм го правил веднъж, но поради други причини :surpris_23: tooth

Знам обаче, какво няма да направя, а щеше да и хареса  :Appetit_17: tooth
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #32 -: 27-03-2011, 08:01:43 »

Ех, Светльо, умря циганката... :Content_4 - emotloader:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #33 -: 27-03-2011, 20:52:54 »

Вери , защо да не и хареса ? Светльо малко ще натърка езика с лимон , да стане като раш-пила и ще я изпрати в космоса  tooth  tooth  tooth
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #34 -: 11-05-2011, 12:01:43 »

хора, много ме интересува тоя проблем.... кажете някакво природно средство, което наистина действа и ще ми премахне космите от гърба и ушите  :love_026:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #35 -: 13-05-2011, 14:23:54 »

казва се кола-маска
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #36 -: 13-05-2011, 20:18:07 »

колата маска боли... освен туй космите се възвръщат.... аз си го представям някаква билка-мехлем и космите падат и ги няма повече никога :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #37 -: 14-05-2011, 22:00:55 »

Гарване, ти искаш май всички козметични салони и студиа за лазерна и фотоепилация да фалират! tooth
Активен

kapinski

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #38 -: 15-07-2011, 13:29:22 »

здравейте,попаднах на тези рецепти за обезкосмяване от народната медецина:

Премахване на нежелателните косми. Нежелателни косми могат да се явят на различни места по тялото – гърба, гърдите, над горната устна и по брадата на жените и т. н. По-рядко се среща обща косматост. И единият, и другият случай са козметичен дефект.
Причините за засилената окосменост са различни и поради това лечението се провежда в зависимост от причината. Народната медицина препоръчва следните методи за премахване на нежелателните косми. Временно премахване на космите се постига с употребата на течности и пасти.

1. От аптеката се купуват в отделни стъкла 150 г кислородна вода и 50 г амоняк. Взема се една чаена лъжичка кислородна вода, в която се прибавят 2–3 капки амоняк (на 20 капки кислородна вода 1 капка амоняк). С тази смес се намазват космите, които трябва да се премахнат, или още по-добре едно натопено памуче се слага върху обраслото с косми място. Държи се, колкото позволи кожата, и след това се изплаква с хладка вода.

За същата цел може да се употреби и следната мас от аптеката: перхидрол 5 г и ланолин 10 г – за външна употреба. Ако се предизвика възпаление, намазва се с бадемово масло или вазелин.

Тази процедура се повтаря сутрин, обед и вечер, като винаги преди употреба мястото се измива с топла вода и сапун. Космите съвършено се обезцветяват и стават тънки като пух, тъй че не се виждат. Тази рецепта е напълно безвредна.

2. Рецепта за безболезнено премахване на космите: спирт 35 г, нишадър 5 г, йод 1,5 г и рициново масло 5 г.

Окосмените места се намазват два пъти на ден и след няколко дни започват да падат сами. Постоянно премахване на космите може да стане само в специализирани заведения от квалифицирани лекари.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #39 -: 27-07-2011, 12:33:34 »

1. От аптеката се купуват в отделни стъкла 150 г кислородна вода и 50 г амоняк. Взема се една чаена лъжичка кислородна вода, в която се прибавят 2–3 капки амоняк (на 20 капки кислородна вода 1 капка амоняк). С тази смес се намазват космите, които трябва да се премахнат, или още по-добре едно натопено памуче се слага върху обраслото с косми място. Държи се, колкото позволи кожата, и след това се изплаква с хладка вода.

Това някой пробвал ли го и има ли ефект? Кожата може ли да пострада от тази процедура?
Активен
Духът владее материята!
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 23 запитвания.