Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Трайно обезкосмяване с билки  (Прочетена 99559 пъти)

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149

 Здравейте,
 Чух,че полския хвощ http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D1%85%D0%B2%D0%BE%D1%89 премахва трайно(даже завинаги..),окосмяването по тялото.В други форуми има различни описани начини,като най-често срещаната е 3-4 кг зелен полски хвощ се варят във двойно на количеството му вода,докато водата стане наполовина.
 През лятото отидох в гората,да търся и вървях по течението на реката няколко километра,но имаше на места в доста оскъдно количество...,тъкмо се отказах и на връщане в далечината забелязах една градинка в която беше засаден фасул и около него само полски хвощ,хубав зелен,супер много и реших да си открадна  ::).Успях да влезна в градината,след като се покатерих на едно дърво и прескочих бодливата тел :D,набрах няколко чанти и се прибрах.Варенето беше малко трудно,защото не можах да натъпча в тенджерата толкова хвощ,с толкова малко вода.И така след като го сварих се получи 3-4 литра от отварата,напълних си ваната и стоях един час.Не се забеляза особен ефект,само леко забавяне на растежа за известно време(около 2 месеца).И сега се чудя,защо не отидох пак до градината,да пробвам с още няколко вани.
 Сега има различни методи за трайно обезкосмяване,аз лично съм ходила веднъж на фотоепилация,но се отказах,защото изобщо не се знае за въздействието върху кожата и организма като цяло + тва парите също не са малко.
 Няма да е зле,да обменим малко опит и информация по въпроса с билкообезкосмяването.Все пак,това си е голямо облекчение за всяка жена(и някои мъже вероятно),а в този форум поне наистина се действа.
 По-здрави!  ;)
Активен

kris

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
  • Човек е здрав, когато яде, диша и мисли правилно.
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #1 -: 14-01-2011, 12:56:00 »

А ако си направим по малко количество отвара и се мажем всеки ден под мишниците например дали ще има ефект.Може ли сьс сушен полски хвощ от билковата аптека
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #2 -: 14-01-2011, 21:26:36 »

 Не знам адаш,добра идея все пак.Имам сух полски хвощ,от който си правя чай с други цели.Изглежда,че още по-трудно ще се направи така че водата,която е необходима да стигне,защото сух е още по-обемен.А дали задтължително трябва  да е зелен пак не съм сигурна(все пак,когато е зелен,действието може би е по-силно),защото няма никаква информация,дори защо "уж" действа така,а всичко трябва да се знае.. :)
 Аз имам бегъл спомен,че 1 билкар беше казал,че и с такава цел се използвало,но както винаги малко информация..а и повечето жени,не биха издали такава тайна,не мислиш ли ?
 Не е зле да се пробва,все пак и със сух,но ефекта може да настъпи с малко повече упоритост,а може изобщо да няма такъв. tooth
 Най-важното според мен е да се вари докато стане по-концентрирано.А след това може да се смеси преди употреба с още топла вода.Също така пише,че след водната баня е добре да се постой известно време с хавлията на топло(под юргана  :)).
 
Активен

samodiva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #3 -: 17-02-2011, 22:11:44 »

Тая тема е странно неактивна  ???
Ето нещо за чаят от мента, който между другото е и много вкусен и освежаващ!  :Appetit_17:
http://www.pharmacy-bg.com/bilki/mentov-chaj-sreshtu-okosmyavane
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #4 -: 18-02-2011, 11:21:38 »

Аз нямам толкова търпение да се занимавам с билки. С епилатор ми е най-удобно. От години се обезкосмявам сама и космите значително оредяха и изтъняха. Сега ми е необходим само половин час седмично (за цялото тяло) за да се поддържам.
Активен

samodiva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #5 -: 19-02-2011, 13:14:50 »

Е да ама не всички жени са така  tooth
Епилатора сякаш нистина оредява космите, колата маска по мои не особено дългосреочни наблюдения също, дори може би повече!
И чаят от мента  ;D ;D :peperudi:
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #6 -: 21-02-2011, 16:59:00 »

И аз съм само на топла кола - на места абсолютно нищо нямам вече :) Това си струва да се пробва :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #7 -: 07-03-2011, 03:01:33 »

Хаха, как се посмях на първия постинг...  tooth Ама здраво!
Не за друго, ама изкара едни забравени емоции. :Content_4 - emotloader:
И това сме експериментирали, неуспешно обаче. Който не признава отговор "не", пробва пак. Та провалът да е по- пълен. Та и двата пъти хвощът не подейства. Правих процедурата с пресен хвощ, точно по инструкциите.

Пък аз съм инат. Не че имам нещо против епилаторите, но ми е чудно как са се епилирали дамите преди едни чичковци да опашат Земята с жици. Добре, имало е някакви кОли- мОли :laugh: , примерно с мед, захар, лимони и т.н., НО НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ, ОТКАЗВАМ ДА ПОВЯРВАМ, че Природата ни е зарязала така, че да зависим от епилатора (и неговите "братя и сестри")!! Брутално е за мен. Сигурна съм, че някъде там има някаква тревичка или листенце, което е предвидено точно за тази цел. Просто аз досега не съм го намерила.




Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #8 -: 07-03-2011, 03:41:15 »

A може би просто жените едно време не са си махали космаците.  ;) Да не говорим за мъжете.  :Content_4 - emotloader:
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #9 -: 07-03-2011, 08:09:48 »

махали са си ги и още как, в харемите даже е било задължително жената да се намаже с няква си смес (не помня баш от кво беше, но действа като кола-маска) от главата до петите и да махне абсолютно всички косми, и чак тогава се явява при султана си... иначе помня в "Не без дъщеря ми" авторката разказваше как отишла на козметик именно за премахване на космите и изпаднала в ужас от процедурата, която била поставяне на конец върху космите и претриване нагоре-надолу за да се изкарат от корените... аз от любопитство след като прочетох пробвах веднага тая процедура и въпреки, че нося на болка, това не може да се издържи...  :surpris_22: ама те в Иран и в момента са си супер назаднали, та нищо чудно, че ползват метод от незнам си кой век... :Confus_3:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #10 -: 07-03-2011, 08:32:20 »

"Не без дъщеря ми съм я чела". Ставаше дума за Иран, как няма да я прочета. Чела съм и "Една арабска принцеса разправя" и продължението: "Дъщерите на принцеса Султана". Обаче това за космите съм го забравила. Помня разни неща свързани с девствеността.  ;D

В момента Иран не го знам на кой хал е. Няма вече кой да ми каже.
По едно време са били много добре. Преди 30-40 години. Но всичко е умишлено. Това си е обществена тайна.
« Последна редакция: 07-03-2011, 08:34:16 от Вери »
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #11 -: 09-03-2011, 11:52:55 »

Там,а и в другите арабски страни са с 1000 години  назад. Казвам го от личен горчив опит >:(
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #12 -: 09-03-2011, 14:14:36 »

махали са си ги и още как, в харемите даже е било задължително жената да се намаже с няква си смес (не помня баш от кво беше, но действа като кола-маска) от главата до петите и да махне абсолютно всички косми, и чак тогава се явява при султана си... иначе помня в "Не без дъщеря ми" авторката разказваше как отишла на козметик именно за премахване на космите и изпаднала в ужас от процедурата, която била поставяне на конец върху космите и претриване нагоре-надолу за да се изкарат от корените... аз от любопитство след като прочетох пробвах веднага тая процедура и въпреки, че нося на болка, това не може да се издържи...  :surpris_22: ама те в Иран и в момента са си супер назаднали, та нищо чудно, че ползват метод от незнам си кой век... :Confus_3:
Брутално!!! Нали знаете какво е да дръпнеш кичур коса или 1 косъм - 1ничния сякаш от мозъка си го отскубваш. Затова аз съм само на кола, никакви епилатори и пинцети...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #13 -: 16-03-2011, 01:12:21 »

 В някои козметични салони правят и процедурата с конеца.Друг е въпроса, че не звучи много приятно,  tooth но едва ли боли толкова, щом има жени които го правят.Марулке, може би не си го направила правилно.
 А междудр и за змийскито мляко се носят подобни слухове, обаче не съм чувала отзиви.
 За хвоща има хора които казват, че действа, а други не..не пречи да пробвате и да разберете от кои сте.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #14 -: 16-03-2011, 01:26:54 »

Козметични салони в България ли имаш предвид? :surpris_22: За първи път чувам, да не са собственост на араби? :Confus_3: А в кои части на тялото ползват тази процедура? Не знам колко правилно съм го направила, но космите се махат бавно, болезнено и не много ефективно защото някои косми не може да ги улови... Абе, тва си е примитивно както и да го погледнеш!
« Последна редакция: 16-03-2011, 01:29:07 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #15 -: 16-03-2011, 10:57:15 »

Едно време първите епилатори бяха на този принцип - една пружина или гумен шлаух с цепки се върти и завлича космите, като ги вади...ужасТ беше
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #16 -: 16-03-2011, 11:32:33 »

Кофти е да си жена ...  :Confus_3:
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #17 -: 16-03-2011, 15:52:36 »

 Дам в България го правят, наистина звучи примитивно, обаче пък казват, че е по-добър резултата от кола и епилатор. Мисля, че на всички части от тялото е възможно tooth. Не съм се интересувала чак толкова, на мен идеята ми е да ги разкарам веднъж-завинаги.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #18 -: 16-03-2011, 19:42:50 »

Белее, защо си толкова против епилаторите? Аз пък съм много доволна. Имам си и представка за деликатните зони. Е, хубаво би било и аз да разкарам космите веднъж за винаги, но за съжаление няма как да стане. :-\
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:Трайно обезкосмяване с билки
« Отговор #19 -: 23-03-2011, 19:25:45 »

Защо трябва да се обезкосмяваме, освен ако не става дума за патология.
Това нарушава в най-добрия случай само терморегулацията.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 24 запитвания.