Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: вода с ЕМ  (Прочетена 2303 пъти)

gaby

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
вода с ЕМ
« -: 03-01-2011, 21:38:17 »

 :sorcerer - emotloader:
от няколко дена си приготвям дневното количество вода от 1,5л с 1-2 капки етерично масло,
пробвах с мента,лимон,портокал ,а днес дори с иланг-иланг,
много ми харесва резултата/иначе имам малък проблем с водата  :Confus_3: /,много по лесно и с удоволствие я пия,дъхът през целия ден е уникално свеж!  ;D
Дали има някакъв проблем ако се пие водата така всеки ден,,предполагам ,че 1-2 капки етерично масло няма да навредят,дори и ежедневно!?  ::)
Активен
:)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:вода с ЕМ
« Отговор #1 -: 04-01-2011, 04:02:03 »

Според мен няма. Казънс препоръчва даже разни течности с етерични масла. Отделил им е специално място в една от книгите му.
Активен

gaby

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:вода с ЕМ
« Отговор #2 -: 04-01-2011, 11:19:18 »

Мерси Вери! Него още не съм го чела,стана ми интересно,ще се заема!  :Content_22:
Активен
:)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:вода с ЕМ
« Отговор #3 -: 04-01-2011, 18:37:43 »

Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:вода с ЕМ
« Отговор #4 -: 05-01-2011, 16:10:24 »

Здравейте, наскоро имах разговор с една жена, която се занимава с ароматерапия.
Като стана въпрос за пиене на маслата, тя ни посъветва да не се капват във вода преди да се изпият.
Масло във вода не се разтваря и понеже са силен концентрат може да наранят я хранопровод, я стомах.
Тя съветваше да се капва върху бучка захар...Но тъй като аз захар не ям и мислих по въпроса за разтварянето на ЕМ и стигнах до извода, че най-добре е да се капва в малко зехтин, лен или да се разбърка в мед. Трябва да сме сигурни в произхода на ЕМ, да не са от най-евтините и да сме сигурни в чистотата им.
И поне да са био.
 Аз лятото си направих билково масло, каквото Мер беше описала в сайта.
http://www.zemianazaem.com/archives/58
В Зехтин накиснах пресни билки: мащерка, лайка, жълт равнец и ги оставих на слънце.
Резултата е направо превъзходен: ароматно масло за пиене и мазане.   :peperudi: Така поне съм сигурна в произхода на билките. :Content_22:
Активен

gaby

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:вода с ЕМ
« Отговор #5 -: 06-01-2011, 10:43:57 »

lilka ,като се замисля върху казаното,има нещо такова!И  Забелязах,че не се разтваря добре във водата и си остава да плува по повърхността и след разклащане.Знам,че етеричните масла не са "масла" и за това си помислих че няма да има проблем с водата  :surpris_22: ,а това масло с билките и зехтина много ми хареса като идея  :essen:
Активен
:)))

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:вода с ЕМ
« Отговор #6 -: 12-01-2011, 14:23:02 »

Здравейте,

Сега осъзнах, че не познавам същността на етеричното масло. Каква е разликата между него и студенопресованото нерафинирано масло? Второто се употребява в свободни количеста (към салати, фреш...), а изглежда първото и с няколко капки във вода можело да създаде проблем.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 23 запитвания.