Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как да четем 10 пъти по-бързо?  (Прочетена 6353 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Как да четем 10 пъти по-бързо?
« Отговор #20 -: 13-01-2011, 08:16:52 »

 :kisss:Който иска да стане здрав, да посади лук. И лукът като порастне, каквото добие, предава и на вас, ще ви даде здраве.

В люспите на лука са витамините, във вътрешните люспи няма толкова витамини.

Кромидият лук има тънка люспа, после лютив вкус, после пак люспа, етерни масла и така до 20 люспи. Лукът може да служи за храна, но преди всичко е лечебно растение, едно тониращо растение в Природата. Лютивината му е преходна, изчезва, ако се потопи в топла вода, но има сладчина в него. Има и едно опреснително свойство, тонира и хора, и животни. Българинът обича много лук. Понеже не може да мисли, той много лук яде, и прав е.

Лукът е необходим, но ще го турите във вода гореща, за да убие лютевината.

Не си добър ще ядеш печен лук и печени картофи.

Никога не кълцайте лука, когато го приготовлявате за ядене; никога не го режете на ситно. Разрежете го на две половини и така го сложете в яденето.

Лукът не трябва да се пържи, а да се пуска в кипяща вода, нарязан на по-едро. Суровият лук е полезен и против ракови заболявания.

Ако искате яденето ви да стане вкусно, може първо да опечете лука и после да го варите, но в никакъв случай не се пържи. Лукът е лековит, когато се яде суров, варен или печен, но не и пържен.

С пърженето на лука се губят летливите му масла, в никакъв случай не го пържете, дори препоръчвам да го ядете суров.

Страшно нещо е грехът. Той е най-силната отрова, най-лошата миризма, която хората познават. За да се неутрализира силата на греха, хората се принуждават да ядат чесън. Подобното с подобно се лекува.
   П.ДЪНОВ http://www.dunov-knigi.com/rastitelni-hrani-zelenchutzi-p-2245.html

Доколкото разбира бабешкият ми акъл целта е да се спести време...е , и това се възпитава, научава ,дисциплинира...да се научим да отгатваме съдържанието...аз /за новаците/ съм библиотекар вече 43 г. и имам малечек опит с отгатването на съдържанието...еееееееее, не се отказвайте, де ...и вие един ден ще...!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Как да четем 10 пъти по-бързо?
« Отговор #21 -: 18-01-2011, 22:19:31 »

тази програма е много готина,вече я изпробвах с книгата на Лидия Ковачева:)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 23 запитвания.