Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Без Земя  (Прочетена 3579 пъти)

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Без Земя
« -: 21-12-2010, 08:33:33 »

http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%E1%E5%E7+%E7%E5%EC%FF

Една книга в духа на "Революцията на една сламка" на Масанобу Фукуока, "Анастасия" на Мегре, та чак до регетарианството и гладуването. Мотото на автора е "Внимателно наблюдавай какво правят останалите и прави точно обратното"(малко като нас тук  ;)).
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Без Земя
« Отговор #1 -: 22-01-2011, 17:58:03 »

Благодаря ти за линка, изтеглих книжката и я прочетох почти на един дъх. Страшно много ми хареса и съм се наканила да посетя някой ден Голденхоф. Много искам да видя всичко това, което описва.
Активен

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Без Земя
« Отговор #2 -: 25-01-2011, 03:21:46 »

Благодаря ти за линка, изтеглих книжката и я прочетох почти на един дъх. Страшно много ми хареса и съм се наканила да посетя някой ден Голденхоф. Много искам да видя всичко това, което описва.

petia_gol,
за Голденхоф никаква допълнителна информация не можах да открия.
Има едно друго имение в Австрия. Адресът е:
Sepp Holzer
Krameterhof
Keusching 13
5691 Ramingstein
Austria
www.krameterhof.at

Но ако си запалена по темата, по-добре първо посети подобни стопанства в България. И по-евтино и по-лесно. А и българските планини не са по-лоши от Алпите  ;) !
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Без Земя
« Отговор #3 -: 25-01-2011, 10:07:23 »

Алпите са ми по- близо от Бьлгария. За сьжаление. Иначе мисля, че намерих инфо за Голденхоф, но е по- скоро за училището. Засега нямам време за посещения, ноооо ако имам пьт натам... Задьлжително!
Активен

asia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Без Земя
« Отговор #4 -: 11-02-2011, 16:51:38 »

Наистина страхотна книга.......... чете се на един дъх!!! След като я прочетох ми се прииска да имам малка къща с дворче което да стопанисвам  :weight_lift:
Активен
Ако някой се опита да те засенчи ....... остави го да слънчаса !

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Без Земя
« Отговор #5 -: 06-03-2011, 04:49:37 »

Много надъхващи книги! Изпитах истинска радост,като ги четох преди години. Особено в "Без земя" и в "Революцията на една сламка" има толкова силни, покъртващи моменти. За мен авторите им са истински личности, хора- ЧОВЕЦИ, а не конвейрни роботизирани роби.

И аз съм търсила снимки на Голденхоф в нета и не съм намирала (което от една страна е добре, като се замисля). Има тази снимка,



на която се вижда сградата на Свободното Валдорфско училище Даксберг, което се намира на територията на имението Голденхоф.
Активен

Useless

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Без Земя
« Отговор #6 -: 24-06-2011, 11:36:50 »

В spiralata.net има над 10 книги на Рудолф Щайнер, свалих една но все още не съм я чела - казва се "Въведение в тайната наука". Мисля, си че след като в Без Земя той е основоположникът на всички хубави идеи за БД подход, никак не е зле да почерпим инфо от първоизточника.  :love_007:
Активен
Breathe with awareness!
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 22 запитвания.