Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник(Седми4ник) на Саманта  (Прочетена 3056 пъти)

Samanta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

 Здравейте  :flowers2: Регистрирах се преди 4 дни, но досега само 4етях във форума.Сега ще разкажа моята история. Вси4ко запо4на преди 6 години. Бях от4аяна,сърдита и тежаща 120 килограма.  :Confus_3: Изкарах 20 дни на мандарини...на 4ай....гладуване с вода....на сухо. Промених се до неузнаваемост,имах енергия за вси4ко и разказвах на всеки какво съм направила. И оттам дойде проблема,скарах се със семейството ми и се уплаших. Не съм гладувала ве4е 2 години,загубих вси4ката си жизнена енергия...Единствено любовта ми към плодовете ме поддържа :Cherries Сега отново искам да запо4на да гладувам на сухо,но не знам как да запо4на,без да се самоотровя? Помощ! :Confus_34:
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневник(Седми4ник) на Саманта
« Отговор #1 -: 06-12-2010, 20:55:19 »

 Най-голямата ти грешка ще е, ако започнеш със сухо, едва ли ти е толкова наложително. По-скоро промени храненетата си, изчисти ума си, спортувай, занимавай се с приятни неща, срещай се с любими хора, прави жестове  :peperudi:
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Samanta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Дневник(Седми4ник) на Саманта
« Отговор #2 -: 07-12-2010, 16:21:19 »

Днес отново не успявам да навляза в сухо гладуване :Confus_3:в4ера пих слабителни след обяда и 16 4аса не съм яла и пила нищо ,но вдигнах температура и на сутринта пих кафе...после мандарини...Активия"Закуска"...и пак съм на старта.Утре ще изкарам до обяд само на плодове и сокове и пак ще опитам да навляза в сухото :weight_lift:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник(Седми4ник) на Саманта
« Отговор #3 -: 07-12-2010, 16:26:53 »

Много бързаш наистина със сухото гладуване...пръво започни с промяна в цялостното хранене, включи си един ден само на плодове през седмицата. Аз не разбрах как се храниш точно.....
Активен

Samanta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Дневник(Седми4ник) на Саманта
« Отговор #4 -: 07-12-2010, 16:37:54 »

Благодаря ти Симон4е :kisss: ,оба4е при мен е много важно да запо4на веднага ."Трябва да се действа! Пропастта между осъзнаването и действието трябва да се преодолее със скок!"Ангелов :pensif_29:Това 4ета в момента-" Гладувайте правилно!" на Проф. Ангел Ангелов.Харесва ми ! Ина4е съм фенка на МАЛАХОВ! :flowers2:
Активен

Samanta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Дневник(Седми4ник) на Саманта
« Отговор #5 -: 07-12-2010, 17:04:40 »

Здравей Даниела  :kisss:Аз ве4е съм доста навътре в "материала" ивръщане назад няма :surpris_25:Храня се веднъж на ден- на обяд или ве4ер :CherriesЯм само плодове и кисело или прясно мляко :Appetit_4:Ако ми се наложи да хапна пар4е пица(по принуда) пия слабителни...В Неделя хапвам салата и прясно сирене.Но хората около мен това не го разбират и имам проблеми. Същевременно аз се 4увствам добре, здрава съм и не бях боледувала две години ,не се изморявах, не се потях в горещините и т.н.До преди две години гладувах всеки месец по 7 дни(3 на сухо). Споделих опита си с когото не трябваше...проблеми...запо4нах да пия много кафе ,появи се страх...Две дълги години в" нелегалност" ,но сега отново съм готова за скок ,но доста поумняла!" И опита син на грешки трудни"Малахов :kisss:
Активен

LaGorda

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Дневник(Седми4ник) на Саманта
« Отговор #6 -: 07-12-2010, 19:29:38 »

Здравей, Саманта!

Аз не разбрах, какви са ти целите.

Цитат
в4ера пих слабителни след обяда и 16 4аса не съм яла и пила нищо ,но вдигнах температура и на сутринта пих кафе...после мандарини...Активия"Закуска"...

не казвам, че моето ядене е перфектно, но това ми звучи като някаква обърквация. Според мен си афектирана от разни събития в живота ти и влизаш от едната в другата крайност. Помисли си в дълготраен аспект какво искаш да промениш. Казваш, че и преди си гладувала. Помисли какви са грешките от тогава и какво си научила от миналото.

Цитат
Храня се веднъж на ден- на обяд или ве4ер Ям само плодове и кисело или прясно мляко Ако ми се наложи да хапна пар4е пица(по принуда) пия слабителни...

това не ми звучи като уравновесена диета. липсват ти навярно зеленчуци, ядки и затова прибягваш до млечни.
и кой може да те принуди да ядеш или да не ядеш нещо?!

Успех и знай, че който много бърза, най-бавно стига (това от собствен опит го казвам)
Активен
Beyond happiness and unhappiness there is peace.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник(Седми4ник) на Саманта
« Отговор #7 -: 08-12-2010, 03:27:37 »

Кафе, активия, слабителни, прясно мляко...върху това първо трябва да работиш.
Дори и да не искаш да изключиш киселото мляко от менюто си, активията не е най-добрият избор.
А след като ти се е дояло нещо, си го хапни с кеф и недей да мислиш за слабително.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневник(Седми4ник) на Саманта
« Отговор #8 -: 08-12-2010, 08:28:23 »

 :kisss:Я опитай да замениш слабителните с тиква...сложи я 5 мин. на пара и готоооооооооооооово...слабителното tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневник(Седми4ник) на Саманта
« Отговор #9 -: 09-12-2010, 19:46:07 »

Здравей, и добре дошла! :flowers2:
Така, да караме поред... За гладуването - аз най-малко съм против подобни мерки, пък и щом ти казваш, че е наложително, значи си има причина, но наистина ще ти е доста тежко, ако не "поизчистиш терена" предварително. Тия слабителни, ако не са билкови (сена, майчин лист, зърника), по-добре направо да нахраниш с тях кофата за боклук!
Може да направиш процедурата Шанкх-пракшалана, за да изчистиш дебелото черво - така организмът няма двойно да се товари, изхвърляйки по време на гладуването токсини, трупани от преди, а веднага ще започне прочистване на клетъчно ниво. Още по-добре, ако след това и черния дроб пречистиш. На този фон гладуването ще е с пъти по-лесно и дори приятно - казвам го от личен опит  ;).
Относно близките... Напомняш ми за една друга съфорумка, Томирис (апропо, някой да я е виждал? ???), която живее с родителите си, а от тях няма голяма подкрепа, което доста й усложнява живота... Извинявай за недискретния въпрос, но на колко години си? Ако си под 18, живееш с вашите и си зависима от тях за финанси, ситуацията наистина е много деликатна  :surpris_23:. Ако обаче си пълнолетна и достатъчно ясно си показала на околните, че имаш глава на раменете си и я използваш абсолютно правилно... То кой е тоя, дето ще ти се бърка - пък било то и най-близкият ти човек? :o >:( Мен ако питаш, поговори сериозно с тези, чието неодобрение те притеснява, обясни им защо си взела решение да направиш това или онова, защо това е важно за теб - точно така, както го обясни на нас  :). Според мен, ако хората те обичат, би трябвало да те разберат, а ако не те разбират, поне да не ти пречат  :love_028:.
Относно хранителния режим - има върху какво да се поработи... На първо място не би било зле да се храниш по-често - веднъж на ден не е най-идеалния вариант. Кафето на бърза ръка ще ти изпили нервите и ще ти съсипе стомаха - по-добре го махни, или поне го намали до минимум. Ако искаш да консумираш млечни, най-добре домашно квасено кисело мляко - точно Активиите са бъкани с подсладители и купища Е-та...
Ами, засега това мога да ти дам като съвет, мила. Стискам палци и се надявам нещата да се наредят при теб. Опитай се най-вече да гледаш положително и да не губиш душевната си хармония  :Content_22:. Лека вечер и успех! :)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 23 запитвания.