Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ОЗОНАТОРИ  (Прочетена 78854 пъти)

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:ОЗОНАТОРИ
« Отговор #20 -: 07-10-2011, 08:05:02 »

Екскюзе моа, ама коя точно точка от правилника на форума наруших, че ми изтри поста?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ОЗОНАТОРИ
« Отговор #21 -: 07-10-2011, 08:30:30 »

Не си нарушил, Диего. Нямаше как да се върна в моя пост  и да добавя снимката. Трябваше да изтрия всички след него, вкл. и него и после да го добавя пак + снимката. (Христо ме светна как ) А твоя няма как да го върна като написан от теб. Не мога да редактирам стари постове засега.
Заповядай, напиши си пак коментара, той не беше и без това много дълъг :)
( Аз също си помня моя отговор :) )

( Ще ме извиниш, прецених, че снимката е по-приоритетна в случая.  Лично аз не съм виждал някой, който без да полага никакви  специални усилия , да изглежда така на 60г.  И да дава такива показатели при диагностиката , които едвам успяват да дадат 20 годишни юнаци! Енерегетиката му е точно такава , каквато и на младоците)
« Последна редакция: 07-10-2011, 08:43:52 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:ОЗОНАТОРИ
« Отговор #22 -: 07-10-2011, 08:51:03 »

ОК, та, ето тук една машина за 160 000 V само за 324 лв. Трябва й само малко да се пипне (монтаж на вентилатор, таралежче, електромоторче вместо манивела и др.)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ОЗОНАТОРИ
« Отговор #23 -: 07-10-2011, 10:13:18 »

Щом твърдиш, че коментарът ти е по темата ,  и много държиш на него, ще го оставим. :)
Показаният от теб продукт е от сайта УЧМАГ ,в който си попаднал по някаква причина..:)
УЧМАГ са профилирани в доставка на образователни материали и пособия:
"Нашите клиенти: Детски градини, основни и средни училища.. "
 
Ето малка част на продуктите, които се предлагат от фирмата, освен играчката, която ти си забелязал :
Детски топки за скачане "Хоп-хоп" . Цена 5 лв
Свирка FoX 40   Цена: 6 лв.
ПОКРИВАЛО ЗА СКЕЛЕТ 78 лв
Фигури за нанизване  Цена: 25 лв.
ИГРА С МИШКА И СИРЕНЦЕ Цена: 29 лв.
ПЛАЖНА ТОПКА НАДУВАЕМА Цена: 1 лв.
МОДЕЛ ЗА ПОСТАВЯНЕ НА КОНДОМ Цена 13лв.
Модел дисекция на жаба    Цена: 100 лв
ТРОТИНЕТКА Цена: 29.5 лв.
Въже за скачане с дървена дръжка. Цена: 1 лв.
ЧИТАНКА - учебник* за 1 клас.
ДАЙРЕ      Цена: 29 лв


 





.

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:ОЗОНАТОРИ
« Отговор #24 -: 07-10-2011, 10:37:21 »

Действително, не е по темата за озонаторите, имах предвид евтина направа на йонизатор, но щом като дори ти не схвана идеята и реши че се шегувам, по-добре ме изтрий.
Активен

gogoplovdiv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:ОЗОНАТОРИ
« Отговор #25 -: 11-10-2011, 19:48:55 »

    Здравей Diego!

  Като видях машинката за 160 000 волта,. се сетих за нещо подобно, което правихме по час на приложна физика в гимназията. Тя се състоеше от две грамофонни плочи от големите. На тях залепихме алуминиеви ленти, като в началото бяха някъде към 2 см. и към центъра свършваха на нула, без да се докосват една с друга. Захванахме към тях по една макаричка и със ремъчни и зъбчати предавки към една манивела. На разтояние на около три- четери мм. от плочите сложихме медни четчици, на вид като четка за зъби. С дебел, гъвкъв къбел ги свързахме с две метални свери. Нямате си представа, какви искри се изсипаха между сверите като завъртяхме манивелата. Забравих да спомена, че двете плочи се движеха противоположно. Много ми се иска пак да си направя тази обстановка, но не е сещам как да задвижа плочите?
 
    Поздрави на всички!
Активен
Моля изпращайте ми имена и телефони на билколечители в България.

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:ОЗОНАТОРИ
« Отговор #26 -: 12-10-2011, 09:10:03 »

Ето тук (на руски) как се прави такъв генератор (генератор на Wimshurst, не знам как се произнася  :-[ ).
По-лесен за изработка и по-разпространен е генератора на Ван де Грааф, с него могат да се достигнат милиони (!) волта напрежение и все още се използва в лабораториите по електростатика.
Активен

vasilev23

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:ОЗОНАТОРИ
« Отговор #27 -: 11-02-2012, 15:24:10 »

Привет на всички ,
малко съм закъснял с включването в темата , но все пак някой може да прочете и да даде съвет. Имам направен йонизатор и озонатор ,   който изглежда като бомба , но нормална стая за 5-10 мин. се изпълва със специфичната миризма , за разлика от тези по 50 лева при които усещам само ако си пъхна носа в тях . Ако има някой от Варна  , който може да посъветва дали да се надявам поне на профилактичен ефект бих бил благодарен . Това което разпознавам по частите е запалителна бобина от кола . бих качил снимка , но не знам как или да изпратя снимка . Благодаря.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:ОЗОНАТОРИ
« Отговор #28 -: 11-02-2012, 18:58:21 »

Предполагам, че след бобината има едно четвъртито пластмасово корпусче с три извода (каскада от телевизор). Едва ли има по-скъп елемент от бобината - около 100 150 лева са, каскадите вървят от 5 до 15 лева.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

vasilev23

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:ОЗОНАТОРИ
« Отговор #29 -: 11-02-2012, 19:42:34 »

 Zloqd ,  има няколко чарка  , бобината е за българска за жигула може би , едно момче от София ми я сглоби , по схема от млад техник или подобно списание отпреди години , 170 лева платих. интересува ме дали поне за профилактика става или да търся нещо по кораво . пробвам да прикача снимка ...
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ОЗОНАТОРИ
« Отговор #30 -: 11-02-2012, 23:41:06 »

А че попрочети малко по назад из темата, бъди мил, не е като да няма писано  :)

( тук има дори и снимка на истински йонизатор)
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=3583.msg45989#msg45989
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vasilev23

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:ОЗОНАТОРИ
« Отговор #31 -: 12-02-2012, 08:45:58 »

бате Бино , прочетох темата и затова се заитересувах какво мога да очаквам от моята бомба , а този който ти си показал има много сериозна цена , която сигурно не много от нас могат да си позволят  за да имат такъв уред за профилактика .За това моята идея беше , някой който е вещ да оцени бомбата , и ако става другите също да могат да се възползват. От Варна съм , така че ако има някой спец тук с малко свободно време и желание да каже.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ОЗОНАТОРИ
« Отговор #32 -: 12-02-2012, 10:40:38 »

Василев, за профилактика се намират доста по-евтини. При моя става въпрос вече за терапия!( лечение) :)
Вещият , който трябва да ти оцени "бомбата" , трябва да знае как да измери количеството аеройони на куб.см. Ако не знае - не може да ти е от полза , колкото и да е вещ :)   
Моят човек каза ,че не  било трудно, но трябва да знаеш как :) Аз лично не знам, не съм физик.
 Мога да ти дам таблици, от които да прецениш  (според измерените аеройони на 1 к.см)  на какво разстояние какъв ефект  прави  твоето уредче  и дали изобщо има ефект, естествено :) 
(нещо като да провериш дали в тъмната стая има черна котка :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:ОЗОНАТОРИ
« Отговор #33 -: 12-02-2012, 10:51:48 »

Ако не ме лъжат очите това след бобината ми прилича на обикновена крушка с нажежаема жичка. Ако е така - бобината ти е крайното стъпало (около 15-20 хиляди волта).
Това нещо  като го пуснеш радиото или телевизора започват ли да пращят?
Питам защото изхода на бобината е с променливо напрежение и облъчването може да е доста неприятно ако човек стои близо до това.
Можеш да попрочетеш в нета за въздействието върху човека на "Качера Бровина" (предимно на руски са материалите) - това е нещо подобно с ръчно навита бобина без магнитипровод - както е при трнсформатора на Тесла, но с принципни различия.

 Затова обикновено се поставя изправяща и умножаваща каскада както Чижевски е използвал генератор на Уолтън-Коукрофт (недостатъка на тези каскади е, че лесно изгарят - ако работят при пълен товар отива диод, а по принцип кондензаторите консумират променливия ток и се загряват).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

vasilev23

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:ОЗОНАТОРИ
« Отговор #34 -: 12-02-2012, 11:20:00 »

бате Бино , благодаря , като имаш време пусни тази таблица да видим за какво се борим  :)

Zloqd , от рогцата на крушката към сребърната тел около балона протичат искри , това е в режим йонизатор.
в режим озонатор в кутийката от упсарина също започва да прескача искра , доста по корава , и се пуска аквариумния вибратор да издухва озона. 
смущения за сега не съм засичал , но момчето което го изработи каза да се постави в метална кутия , мисля точно заради това . Вечер го пускам за не повече от 10-15 мин , иначе трудно се заспива като ти просветне.
Сега ще му бодна един вентилатор и ще се обдухвам . ще се опитам да намеря и да дам инфо как стигнах до него в случай , че някой се интересува .
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ОЗОНАТОРИ
« Отговор #35 -: 12-02-2012, 13:07:20 »

Да разкажа нещо интересно по темата набързо. Моят човек, (ученият на снимката по-назад в темата) по принцип умира да изобретява най-различни уредчета, (мисля че най-вече заради удоволствие и научен интерес) едно от тях ще лекува хрема за един ден, друго улавя излъчването на иконата и светената вода, трето открива геопатогенни зони, четвърто създава такива ( ! :) )  ,пето има такова действие , че ако го насочиш от балкона си  към зло куче, то после заобикаля блока ти през няколко преки :) , шесто прави ток от нищото, седмо открива дали имаш пробойна в биополето  .. и т.н. Виждал съм му тетрадката, там чакат ред да видят бял свят  още стотина прибора  .. :) ( Става ясно защо обичам да посещавам този човек :) )

Та при него има следния принцип - ако някой иска да пусне в продажба някой от неговите  уреди, плаща 50 пъти цената му и получава изключителните права ,цялото познание и всички секрети по уреда. Да  си го произвежда и да заработва на воля :)
Така станало и със този йонизатор - дошла сериозна фирма , договорили се с учения, платили му. Той обучил техните хора , .( ел.инженери-специалисти !),дал им всичката документация, чертежи ,схеми ., как се произвежда този уред. Благодарили и си отишли.
След няколко месеца обаче пак му се обаждат . ( :) )  Молят го да му платят още веднъж цялата цена ( то ще да е било към 50000$ ) , но пак да обясни на техните хора, защото не можели да се справят с конструирането , нещо все не се получавало ..  tooth
Това просто за сведение на ентусиазираните млади техници, които вярват, че щом са конструирали успешно радиоприемник, ще се справят също и с реалния йонизатор.  
( Същото важи и за цепера, за генератора  на Райф и прочие игрушки :)  Разбира се , това е мое мнение, може и аз да не съм разбрал нещо :) )
« Последна редакция: 12-02-2012, 13:09:13 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vasilev23

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:ОЗОНАТОРИ
« Отговор #36 -: 12-02-2012, 14:56:40 »

каква е цената на уреда за ток от нищото , без правата рабира се , само за лично  ползване
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ОЗОНАТОРИ
« Отговор #37 -: 12-02-2012, 17:12:23 »

Това ли те впечатли най-вече :) .  За съжаление не става за отопление, просто получаваш на изхода няколко вата ( или волта) в повече , отколкото си пуснал на входа. Все пак става въпрос  за "от нищото"  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ОЗОНАТОРИ
« Отговор #38 -: 12-02-2012, 18:31:47 »

 :kisss:Кажи му на този изобретател, че го чакам да създаде нещо,което да се сморегенерира! :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ОЗОНАТОРИ
« Отговор #39 -: 12-02-2012, 20:16:49 »

Не знам дали най-старшият изобретател разрешава на подчинените си да  постигат резултати в тази насока :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 23 запитвания.