Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Био райски ябълки  (Прочетена 6053 пъти)

Viktor M.

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Био райски ябълки
« -: 16-11-2010, 09:23:30 »

Здравейте!
На село моите родители имат едно райско дръвче и всяка година на мен се пада честа да го обера (и изям ябълките естественно:) Плодовете са абсолютно чисти, защото не са пръскани и поливани с никакви химикали! Тази година райските ябълки са с 2 касетки повече, около 25кг.
Затова реших да продам остатъка, цената за килограм е 2лв и за такъв продукт може да се каже, че е символична. Минималното количество което можете да си закупите е 5кг. максималното е около 25 (не съм ги теглил)
Аз съм в Пловдив и нямам възможност да ги доставям извън града, имайте го в предвид.
Желанието ми е не да спечеля (то едни пари ще паднат  tooth ) а да се срещна с интересни хора и да оползотворя тези райски плодове по най добрия начин :)
Тел. за контакт: 0889 78 14 21
Хубав ден на всички!
.
.
...
.
.
...
.
.
...
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Био райски ябълки
« Отговор #1 -: 16-11-2010, 10:52:53 »

браво, супер са :Content_14:
далече съм да си взема...жалко
а картините на втората снимка? твои ли са?
Активен

Viktor M.

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Био райски ябълки
« Отговор #2 -: 16-11-2010, 11:22:19 »

Да, картините са мои, аз съм художник :)
Активен

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Био райски ябълки
« Отговор #3 -: 19-11-2010, 14:13:44 »

Много обичам райски ябълки, но съм в София и се чудя как да намеря начин някой да ме закара до Пловдив. ::) Баща ми е с кола и има шанс да го убедя да ме закара tooth, но за сега - абсолютно нищо не гарантирам ...
Цитат
Желанието ми е не да спечеля (то едни пари ще паднат) а да се срещна с интересни хора и да оползотворя тези райски плодове по най добрия начин
О, чак толкова интересна не съм   :angel: А ти, май, запознанства си търсиш  :whistling2 - emotloader:
Да, картините са мои, аз съм художник :)
това на едната картина (долу вляво) да не е някое ГМО-растение? Има очи, зъби, ухилено  ;D...
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Био райски ябълки
« Отговор #4 -: 20-11-2010, 16:12:40 »

Здравей! Току-що разглеждах страничката ти, страхотна е. Почти колкото прекрасните плодчета, които ми идват далеч, че съм чак на морето.  :)
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Био райски ябълки
« Отговор #5 -: 20-11-2010, 17:44:18 »

И аз бих искала да си купя, но нямам възможност....обаче съм голям фен на твоята живопис  :Content_22:
Активен

Viktor M.

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Био райски ябълки
« Отговор #6 -: 21-11-2010, 22:20:54 »

Хе хе, аз почти бях решил да се напъвам да ги изяждам сам   :essen:
Пианистката - няма и нужда от гаранции, ако дойдеш дойдеш... ябълките все още са твърди и стават за транспорт, но до 15на дена положението ще е друго... зреят с бясна скорост  tooth 
Запознанствата и контактите с нови и интересни хора са винаги добре дошли!
На картините си рисувам ЧСО (чуждоземни същества оцъклени) ГМОтата все още не съм ги срещал  :bleh
Ели, Даниела, благодаря за озивите.. :) 
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Био райски ябълки
« Отговор #7 -: 24-11-2010, 23:41:28 »

Здравей Викторе, незнам дали ще продадеш ябълките, но пък имаш нов фен в мое лице на всички ЧСО-та дето рисуваш. Уникални са. Поздравления. :Content_14:
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Био райски ябълки
« Отговор #8 -: 25-11-2010, 01:03:56 »

ябълките все още са твърди и стават за транспорт, но до 15на дена положението ще е друго... зреят с бясна скорост  tooth 

е те колко са по-меки и узрели, толко са по-вкусни, къв е проблема ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

gaby

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Био райски ябълки
« Отговор #9 -: 25-11-2010, 13:18:44 »

Здравей Виктор!
Ябълките са страхотни/жалко че съм далеч/ картините ти също.В много интересен стил работиш, абстракция,наивизъм.... какъв е точно твоя стил,не се виждат добре.Пусни ни някоя снимка да ги разгледаме, на мен ще ми е интересно!
Активен
:)))

Viktor M.

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Био райски ябълки
« Отговор #10 -: 25-11-2010, 16:35:42 »


То е ясно, че са по вкусни когато са меки. Даже докато не омекнат съвсем не стават за ядене, но пък омекнат ли край с транспорта, даже на 100 метра да се пренесат и ще станат на чорба.
Май картините ми набраха повече популярност от ябълките  tooth 
Смятам, че това не е най-подходящото място за показване на картини... ако някой проявява интерес съм написал сайта си... Стила ми съм го нарекъл Астрален постреализъм (каквото и да значи)  :Confus_3: tooth Всички други  обяснения оставям на вашата възприятия и фантазия.
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Био райски ябълки
« Отговор #11 -: 26-11-2010, 16:37:53 »

тази година за първи път опитах райска ябълка и колкото и странно да беше на вкус ми хареса! Опитах ги в Италия като не предполагах че ги има и тук, а сега ми се набиват на очи във бсеки плод и зеленчук;) Не бях ги забелязвал преди....Но причината да пиша тук е за да споделя нещо което научих за това как могат да узреят и да станат годни за ядене...защото не винаги се чака да узреят на дървото...по-добре е да се оберат...аз съвсем скоро попаднах на цяло дърво в една селска градина в Италия и за съжаление всички плодове ще отидат на вятъра:(...Но успях да си донеса 6 броя(в твърд вариант) след като научих как да ги приготвя за ядене...та слагат се въпросните ябълки в една тенджера и се нарязва на парчета една обикновена ябълка(от тези,които вече са ни известни), парченцата от нарязаната ябълка се поставят между райските ябълки...затваря се тенджерата и се поставя някъде на тъмно за една седмица, след което ябълките са вече омекнали и готови за консумация! Моите за вече в тенджерата и днес видях че са почти омекнали! А в Италия се продават и в готов мек вариант, но са сложени в едни стериопорови кутии(като тези в които продават яйца) за да не се разпльокат;)) Наистина са вкусни и май четох че са богати на доста витамини! И не мисля че някой си играе да ги пръска, едвали имат нужда от пръскане, растат си сами без никакви грижи!
Активен

Viktor M.

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Био райски ябълки
« Отговор #12 -: 27-11-2010, 12:32:11 »

И без тенджера зреят отлично :))
Предложението вече не е актуално, благодаря на всички за отзивите!
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Био райски ябълки
« Отговор #13 -: 28-11-2010, 01:39:02 »

И без тенджера зреят отлично :))

за колко време зреят без тенджера? И как точно?
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Био райски ябълки
« Отговор #14 -: 28-11-2010, 07:36:02 »

 Ние ги оставяме в панерче на стайна температура. Много са вкусни, но са и много сладки за това по половин или 1 максимум.
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Viktor M.

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Био райски ябълки
« Отговор #15 -: 29-11-2010, 21:05:24 »

за колко време зреят без тенджера? И как точно?
По мои наблюдения от 2 до 8 седмици след обирането им. Наредил съм ги на едно бюро вкъщи при стайна температура 22-23 градуса някъде. Колкото е по-ниска температурата толкова по бавно зреят. Има един момент в които ябълките почват да зреят в купом и ако си наредил много  (над 100-150) трябва да се превърнеш в Ябълкова гъсеница или да извикаш една рота да ти помогне в изяждането им  tooth
Аз съм наредил голяма част в хладилника... голямо кльопане ще падне  :essen: :Appetit_17: :Confus_3:
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Био райски ябълки
« Отговор #16 -: 29-11-2010, 22:15:31 »

Аз дадох съвет на хората как да ги направят годни за ядене само за една седмица, което би им помогнало доста, защото така ще избегнат узряването на всички ябълки вкупом, което значи че и ти трябва да си благодарен за съвета!
Активен

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Био райски ябълки
« Отговор #17 -: 30-11-2010, 13:57:19 »

Предложението вече не е актуално, благодаря на всички за отзивите!
Тъкмо умувах как да стигна до Пловдив  tooth
Изяждам по кг наведнъж, много е, но са ми вкусни и не мога да ги гледам отдалеч :Appetit_17:
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

Viktor M.

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Био райски ябълки
« Отговор #18 -: 30-11-2010, 22:45:56 »

което значи че и ти трябва да си благодарен за съвета!
Благодаря за съвета  ;)
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Био райски ябълки
« Отговор #19 -: 02-12-2010, 18:29:11 »

Хей, с тия райски ябълки сега само обикалям магазинчетата да си търся. Много са вкусни!  :D
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 22 запитвания.