Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Анкета

Суровата кухня за вас е...

мъчение... отнема много време и нерви
по-трудно от стандартното готвене, но пък си струва
почти същото като да приготвяш стандартни готвени ястия
по-лесно от обикновеното готвене
станала втора природа и дори не искате да се сещате за стандартното готвене

Автор Тема: Трудно ли е да "готвиш" сурови ястия?  (Прочетена 23763 пъти)

batkiki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Трудно ли е да "готвиш" сурови ястия?
« Отговор #20 -: 06-04-2011, 21:48:58 »

    Икономисва се много време при хранене със сурови храни.Една салата си я правя за 10 минути.приготвянето натрадиционно ястие изисква много повече




Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Трудно ли е да "готвиш" сурови ястия?
« Отговор #21 -: 06-05-2011, 22:27:09 »

с бой tooth


тва е шега, разбира се, мен като малка така ме мъчеха да ям месо :(
А мен ме държаха на маста до полунощ над паница с телешко варено..пък то като изстине става една лой отгоре...
ами: "яж или ще ти го изсипя във врата!"
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Трудно ли е да "готвиш" сурови ястия?
« Отговор #22 -: 07-05-2011, 16:24:07 »

За мен суровата кухня е удоволствие, спестява се време.Може да се каже, че при определени условия приготвянето е вид творчество, а крайният резултат е произведение на изкуството.И като такова, това те задържа в настоящето, прави те щастлив.

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Трудно ли е да "готвиш" сурови ястия?
« Отговор #23 -: 10-05-2011, 14:45:35 »

:kisss:

Сори, нещо се обърка.
 Та по темата.Аз много харесва красиви ястия но...нямам никакво търпение да си слугувам...мога да се постарая за гости...но за себе си - не!Достатъчно ми е да си откъсна нещо от градинката, да го измия ако успея да стигна до чешмата и да си го хапна!Полезно и икономично от всякъде!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Gerity Borisova

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Трудно ли е да "готвиш" сурови ястия?
« Отговор #24 -: 21-07-2011, 22:59:10 »

Здр,за мен е удоволствие,разнообразие,страст,не ми тежи,даже напротив.За себеси не готвя,ям само сурово.Но готвя за съпруга си,и детето .а те се хранят с всякаква храна.и пак не ми тежи.това е моята страст.
Активен

savina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Трудно ли е да "готвиш" сурови ястия?
« Отговор #25 -: 29-07-2011, 13:03:15 »

здр ,по-лесно и приятно ми е да си приготвям сурови неща,отнема ми по-малко време ,а и не се налага да мия тигани ,тенджери и да кръжа около фурната  ;D да не говоря че не помня от кога не съм се опарвала ,а преди постоянно ми се случваше
Активен
Егото е причина за всички болести и несполуки..правилният начин на живот Помага..

natalia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Трудно ли е да "готвиш" сурови ястия?
« Отговор #26 -: 10-08-2011, 17:24:48 »

И аз като петко никога не съм готвила,но като ги гледам др как се мъчат над печката,ми се струва доста по–лесно да се приготвят сурови ястия :)
Активен
Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си :))

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Трудно ли е да "готвиш" сурови ястия?
« Отговор #27 -: 26-11-2012, 22:39:42 »

Държа да отбележа, че аз обичам да готвя.... Но определено ми допада много това, че при суровоядството има значително по-малко посуда за миене и се мие по-лесно. А често пъти не остава и нищо за миене. :bleh tooth
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Трудно ли е да "готвиш" сурови ястия?
« Отговор #28 -: 07-06-2014, 20:17:26 »

На мен лично приготвянето на суровите неща ми отнема повече време, но по-важното носи ми по-голяма удовлетвореност, защото вярвам че това е правилният път.
Активен

kiti13

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Трудно ли е да "готвиш" сурови ястия?
« Отговор #29 -: 11-06-2014, 15:23:55 »

Според мен е по-трудно, да, особено за такива дето никога не са се кефили особено да висят около печката. За мен мъката в кухнята започна, когато започнах да наблягам на суровото. Другото е - бухваш всичко в тигана или тенджерата и готово. И да не се залъгваме, че е по-лесно, защото да направиш една салата от няколко зеленчука, си е минимум 20 минути. Освен ако - ЕДНО ГОЛЯМО АКО - не ядем директно от градината и не режем плод-зеленчука. Е, тогава е по-лесно. Също, обичайното хранене включва много повече купуване на готови неща от магазина, докато при суровото - всичко сам трябва да приготвиш. Мен,
Активен

kiti13

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Трудно ли е да "готвиш" сурови ястия?
« Отговор #30 -: 11-06-2014, 15:25:23 »

Мен ако питате, просто не трябва да се яде, ама уви, малцина успяват да я докарат само до на въздух, слънце, вода и земя :-)
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Трудно ли е да "готвиш" сурови ястия?
« Отговор #31 -: 11-06-2014, 18:04:43 »

Забравих в кой институт, но някой беше изчислил че човек през живота си изяжда около 100 тона храна!  :)
ДОсега не съм чула някой в обкръжението ми да се оплаква затова, че яде и храненето е губене навреме. За повечето ми познати е любимо занимание и с нетърпение очакват часа за ядене.  :Appetit_4:
Активен

radost98

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Трудно ли е да "готвиш" сурови ястия?
« Отговор #32 -: 21-07-2014, 12:32:33 »

От малка готвенето ми е страст, много се зарадвах да разбера, че и при суровоядството мога да продължа да приготвям торти и сладки, даже влагам повече творчество, защото знам, че освен вкусно и красиво, приготвеното може да е и много полезно  :essen: Според мен суровото "готвене" е по-лесно и приятно, но знам, също и че колкото е по-просто едно ястие, толкова е по-лесно е за усвояване.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.11 секунди с 26 запитвания.