Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тема-чесалка 2  (Прочетена 248063 пъти)

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #500 -: 12-09-2016, 09:42:06 »

Благодаря ви, приятели!
Изпращам ви цялата си любов, мир и здрав дух! :Content_22:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #501 -: 12-09-2016, 09:59:28 »

Нещо прекалено и безмислени дразги се получиха (дано не е така).
В общи линии и двамата  (Миа и Бино) сте прави..

Бино, разбира че има хора които се недолюбват, т.е. не се обичат достатъчно. Самата болест и лошото физическо състояние отчасти е виновна за това.
Бино, от теб съм го чувал също че духовното състояние може да ти донесе много страшни вреди. Влошаването на психическото/духовно състояние поврежда физически тялото и го разболява, а това от своя страна рефлектира върху духа и се получава един опасен порочен кръг.

Миа, прекалено много преекспонира "любовта" и "висшите сили", като занижава ролята на нашите действия и поведение. За мен нещата са свързани едното трябва да подкрепя другото и обратно.
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #502 -: 12-09-2016, 12:02:17 »

А! Последните две изречения показват, че си схванал смисъла, TodHuk  ;)

Ние (в тази тема)  ,  не говорим за ПРИЧИНИТЕ , които са довели да определена патология. Те винаги са комплексни!  ;)
Ние изясняваме как САМО ЕДНАТА ЛЮБОВ може да лекува.  :surpris_23:
 И уж тя била най-силното лечение, уж с нея започва и свършва всяка мъдрост.., а като задам няколко уточняващи въпроса и поискам подробности и практика ( а не само бръщолевене и копиране на красиви статии)  - изведнъж се оказва ( според Тихия) , че не било толкова важно да знаем за конкретни случаи на  изцеление  tooth tooth

Освен това ,TodHuk,  "липсата на любов" се преекспонира и като  причина за заболяванията.
Нека да напомним , че боледуват не само хората.  ;) Боледуват и животните , и растенията.. Може да сме по-висши, но и те са живи същества. И те ли боледуват от липса на любов?  :surpris_23:

Още по-интересно - ( и очаквам с нетърпение някой да ме опровергае :) )
 Защо домашните любимци боледуват много повече и от много по-сериозни болести , в сравнение с техните събратя навън в природата ?  ;) ;) Нали те уж се радват на неизмеримо повече любов  ?  ;) ;) Единият пес стои на топло и го галят по врата, докато дивият му събрат се е сгърчил сам в храсталака от студ  и  го вали дъжда навън през зимата ?
Значи ако любовта лекуваше и предотвратяваше болести, защо тогава има ветеринарни кабинети?? ( които са винаги пълни! )
Защо  всичко, което е засадено от Негово Величество Човекът , се нуждае от колосални грижи ( препарати, торове, пестициди, напояване..) и въпреки това  едвам оцелява!, а това, което Природата е родила (  по нейно усмотрение ! ) - оцелява здраво и дава плод без никаква "нужда от  любов"   ?  
 ;) ;)

Защото любовта В ТОВА Й ПРЕДСТАВЯНЕ !  просто не е ПЪРВОСТЕПЕНЕН фактор. Затова.  ;) Тя може да е, ( и  е !) първостепенен по ВАЖНОСТ в ракурса на такива висши категории като Природа, Бог, Космос.., обаче на практика се оказва , че далеч не е толкова определящ във смисъла ,който НИЕ, хората ,  му придаваме !  ;) Особено ако са нарушени редица природни и вселенски закони!  

Ето, например , мъжът на Миа е ловец ( предполагам, след като й е донесъл заек за готвене.) - тоест -той е  човек, убиващ за удоволствие.( както всички ловци )  За него това е съвсем нормално , а е и законно ( да се убива за удоволствие) , но дали на същото мнение е и БОГ?  ;) Дали  това деяние може да се компенсира  посредством любовта на Миа ? Или посредством неговата собствена любов, както пишат по красивите статийки??  ;) ;)  Кой ще го реши това?  ;)  И как така уж сме за "безусловната любов", а пък убиваме за удоволствие?     :surpris_23:  (Или го толерираме ,като си затваряме очите  и набързо сготвяме отстреляното зайче или птиче. Ами то, зайчето или лисичето може да е имало малки! Които също са имали нужда от любов  ;) ;) А може и да е имало и то партньор в живота. С който да са имали любов..  А има ли ловец, на който да му пука за това ?   ;)  )
Значи ,любовта на зайката не важи. Важи неговата , СОБСТВЕНАТА му любов. Към самият СЕБЕ СИ !
Но после като се разболее , веднага отсъжда - няма Бог! Няма справедливост.. :pensif_29:  ;)


Любовта си е сила, но само ако върви успоредно с ненарушаването на природните и "вселенските" закони. Започнем ли НИЕ да й задаваме критериите - няма какво да се чудим, че резултатите са извън очакванията :)
Първо нагазваме лука, пък после тръгваме да четем розовите статийки,с които да възстановяваме баланса :). Само че за това е нужно много повече от  само едната любов  ;)
« Последна редакция: 12-09-2016, 12:22:05 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #503 -: 12-09-2016, 13:00:19 »

Почини си малко.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #504 -: 12-09-2016, 13:08:31 »

Бате Бино,
в този форум явно доста хора не са разбрали едно много важно и съществено условие за изцелението на организма и постигането на здраве.За да си здрав е важно да си чист - физическо прочисване и духовно прочистване.Физическото прочистване става чрез промяна в начина на живот, на хранене, пост, гладувания и т.н.А духовното прочистване се осъществява само от Бога и то е изповед, покаяние за греховете, причастие и отказ на самия човек да прави грехове и да има лоши помисли.Без тези важни неща изцеление не може да настъпи.Лечение с каквото и да е не води до изцеление, човекът може и цял живот болен да си остане.Особено тежките болести се лекуват много трудно и човек сам трябва да се бори с греховете и страстите си - завист, злоба и куп други недостатъци.Много тежки болести, лекувани и неизлекувани с години могат да бъдат победени само чрез обети / обещания / към Бога.Всички тези голи приказки са вятър работа след като се налага да се лекуват тежко болни.В Библията има цял куп случаи на тежко болни излекувани от Бога, хора, които са прилагали какво ли не без никакъв резултат.
Аз също имам излекувано заболяване - възпалени нерви на ръцете чрез обет към Бога и съм напълно наясно за какво става въпрос.Не е толкова лесно само с едната любов или със слушане на Моцарт или др.композитор да се побеждават тежки болести.Ех, де да беше така ама не е.Потвърждават го много наши съвременни старци в Русия, които са били тежко болни и са се излекували давайки обет към Бога.Моята болест изчезна напълно след обета, не че не съм слушала и аз хубава музика или не съм се лекувала чрез любов.Но от доста време започнах да виждам собствените си, а не чуждите грехове и забелязвам,че това е важното.Човек сам да се стреми да побеждава недостатъците си и да помага на ближния.Ако това не се прави няма изцеление.
Поздрави !
Активен

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #505 -: 12-09-2016, 13:47:57 »

Elia,
Има много лечители(набедени) които са лекували (дори с поглед или по телефона) ..
Има хапчета с които сме се излекували .. мехлемчета, сиропчета също
Някои Бог ги излекува, други - любовта..

Но дали просто организма, не е успял да се самоизлекува и самовъстанови .. ..
И каква е степента/дълбочината на това излекуване ..
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #506 -: 12-09-2016, 15:19:08 »

Tod Huk,
има наистина най - различни самозвани и шарлатани лечители, има и други с дар Божий отгоре - истински и даровити хора лечители.Но за да има болест има и някаква причина за нея.Знам,че случайни случайности на този свят няма.А лечението е трудно, особено що се касае за най - тежките болести.Само с голи приказки нищо не става.Трябва един по - задълбочен поглед на цялостния живот на всеки човек - грехове, прочистване на тялото и тогава изцелението наистина е факт.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #507 -: 12-09-2016, 17:33:33 »

Да, Ели. С теб съм абсолютно съгласен.  :love_006 - emotloader:
Руските лечители и лекари ( за разлика от западните) винаги напомнят за това, за което казваш и ти. И Малахов, и Елисеева,  и Семенова, и Неумивакин, и Кравченко, и Шаталова, и Оганян и мн. др.  

Тихий, не се чувствам уморен, в добра форма съм за момента  :weight_lift:
 А пък ако направиш собствено проучване, ще видиш, че след мои постове винаги има сериозно раздвижване в аудиторията, нещо като събуждане от дрямка   :Dormir_13 - emotloader:
Нали те виждам, ако  някой  не пита нещо, ще има да си седиш и да си кротуваш, а има толкова много да се научи от теб  :pensif_29:
 Все пак форум е , не бива дискусиите да те дразнят, ти си човек, който е пълен с  любов  :heart_2:  
( И аз не намирам смисъл в доста твои постове, но си трая и не ти давам почивка, гледам и се уча да съм като теб по отношение на вярата и любовта   :thankyou: )  
« Последна редакция: 12-09-2016, 18:32:15 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #508 -: 12-09-2016, 18:50:32 »

първо, мисля, че е необходимо да се даде ясна дефиниция на "любовта", иначе всеки ще витае в собствените си "любовни" облаци  :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #509 -: 13-09-2016, 05:59:25 »

Абсолютно си права! Уди Алън също беше казал, че трябва винаги да се уточнява за каква любов става дума  - тази между майка и син, между дете и куче или между двама оберкелнера.  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #510 -: 13-09-2016, 09:29:41 »

aз имах предвид основната, изначална дефиниция на любовта!

1 Йоаново 5:3
защото ето що е любов към Бога: да пазим неговите заповеди; а заповедите Му не са тежки.

Йоан 14:21
Който има Моите заповеди и ги пази, той Ме люби; а който Ме люби ще бъде възлюбен от Отца Ми, и Аз ще го възлюбя, и ще явя Себе Си нему.
Йоан 14:23
Исус в отговор му рече: Ако Ме люби някой, ще пази учението Ми; и Отец Ми ще го възлюби, и Ние ще дойдем при него и ще направим обиталище у него.


Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #511 -: 13-09-2016, 09:30:06 »

1 Йоаново 5:2
По това познаваме, че любим Божиите чада, когато любим Бога и изпълняваме Неговите заповеди
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #512 -: 13-09-2016, 09:31:02 »

та, в крайна сметка излиза, че любовта не е само чувство, но преди всичко решение и дело!
Активен

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #513 -: 13-09-2016, 10:31:22 »

Да.. малко отиваме към проповеди и започва да ми става трудно защото логически не ми се връзват нещата..
Може би в следващ етап на развитието ми..
Това, че любовта е решение и дело не е ли малко насилствено, не трябва ли нещата да идват от само себе си и отвътре?

“Има любов, която не забелязваш, защото тя толкова леко докосва студенината на ежедневието, че не би могла да го промени ако някой не й подаде ръка. Има любов, която връхлита като торнадо и след нея остават само разбити мечти и остатъци съществуване. Има любов, която чакаш с дни, месеци, седмици и години, а тя все не идва и не идва, обречена на несъществуване… Има любов, която се колебае дали да премине прага на настоящето и понякога го прави, а друг път просто си остава в бъдещето… много често завинаги…
Има обаче такава любов, която независимо дали ще се случи или не, променя съзнания, срива стени, върши чудо след чудо. Тази любов понякога адски боли, а друг път те задъхва от щастие, понякога те води, а друг път е сляпа, понякога те убива за да те възкреси или да те погуби завинаги.
Такава любов не можеш да предизвикаш, нито пък да търсиш или пренебрегнеш. Не можеш да я пропуснеш край себе си незабелязано… Когато се случи ти просто знаеш, че това е ТЯ… знаеш, че животът ти тръгва в нов коловоз - знаеш, че нищо няма да е както преди… знаеш, че дори самият ти няма да си вече точно същия…
Това е ИСТИНСКАТА любов - тази която остава, дори евентуално да си отиде някой ден - остава в някои от пукнатините на сърцето и напомня за себе си с меланхоличния си ревматизъм. Остава в погледа и влагата в очите, остава в сънищата и спомените - остава едновременно в миналото и бъдещето… Защото само тя умее това…
За тази любов си струва всяка саможертва, всяка възможна или невъзможна цена, всеки миг и всеки дъх от краткото ни и чупливо съществуване. Дори ако тази любов опустоши сърцата ни завинаги…
Тази любов идва за да остане и за да ни промени и от нас зависи дали ще ни възвиси или погуби. Идва в косите на едно момиче и очите на едно момче, в сплетените им ръце, в една прегръдка или едни докоснати устни…“


Имал съм подобна любов и и знам, че лекува. А как точно, дали адреналинът, дали нещо друго не знам..
Но такава любов може ли да имаме с бог? И ако има какъв е механизъма на излекуването?
« Последна редакция: 13-09-2016, 10:34:31 от TodHuk »
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #514 -: 13-09-2016, 10:32:03 »

Искрена,
правилно си напомнила за това, което е написано за любовта, за Бога и което е вярно.Но когато Иисус е лекувал винаги е казвал - Вярваш ли,че можеш да бъдеш изцелен ? Или - Повече не прави така / когато е виждал грехове, свързани с дадена болест /.И чак когато е виждал стремеж към промяна в даденият човек, отказ от даден грях чак тогава е излекувал напълно хората.И сега много болести са свързани с грехове - пушене, пиене, преяждане и ако тези грехове се премахнат и болестта се успокоява, не се изострят симптомите.Но всичко това е свързано с вяра, силен стремеж - да видиш собствения си грях, да се промениш, да прочистиш тялото физически и духовно.
Поздрави !
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #515 -: 13-09-2016, 19:54:20 »

Браво, приятели, все по-задълбочено... Дори и да спорим, поне се вижда, че е добронамерено.

От лечителско-практична гледна точка наистина е много трудно или невъзможно (поне за мен) да обясня и убедя някой, дошъл з апомощ, че например няма да се стигне до операция за смяна на тазобедрена става (която го боли отдавна и всички лекари в хор му казват: "Операция! Дай тук едни 3500 лв и ще те направя нов човек.."), ако ПРОСТО СЕ ИЗПЪЛНИ С ЛЮБОВ към ...себе си, или Бог, или въпросната става. Вярвам, че това е ясно за всички участници тук.
НО, ако той реши, че много иска да си излекува ставата (и още 20 други неща), по време на курса аз наистина му споменавам всеки ден, да си мисли колко много обича себе си, тялото си, ставата, Вселената, хората и пр. и пр.
Както и да прави най-различни упражнения. И преди и след всяко упражнение се обръщаме с любов и благодарност към себе си, към тялото, даден орган и т.н. Не мога точно да цитирам, но вече е известно, че всяка наша клетка е толкова сложно устроена и живее по толкова сложни начини, че спокойно можем да се отнасяме към нея (тях) като към отделни същности(!).
В този смисъл учителят Норбеков например, учи, че ПРЕДИ каквото и да е упражнение, преди всяко нещо, е необходимо (и съвсем възможно) да си създадем радостно, празнично настроение, състояние на любов и благодарност. Без да си мислим, че това са несериозни приказки, простичко, по детски, създаваме това състояние и ЧАК ТОГАВА започваме упражнението.

Това е от мен - за лечебната сила на любовта. Изпитано и потвърдено на собствен гръб(нак) и наблюдавано многократно при лечебни действия на участници в курсове.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #516 -: 13-09-2016, 21:36:32 »

Вова, съгласен съм с всичко, само не разбрах едно. След като и ти ( като Миа) казваш, че любовта е най-важното лечение, защо  твоите болни трябва и да  гладуват по 15 дни, и упражнения да правят.. ?  :surpris_23:  
Не може ли на курса от 15 дни само с любов да се оправят и да си спасят ставите ?  :surpris_23:

Един експеримент искаш ли да направим?  ;)  
Да разделиш участниците в две групи -  едната да се лекува само с любов , а другата - да гладува , да се прочиства, да прави упражнения и т.н , но без любов.
(Как точно ще се лекува първата - нямам представа , защото никой от феновете на този метод не поясни как точно протича лечението  :surpris_23: Вероятно да си повтарят, колко се обичат, да си благодарят ,както викаш , да си чистят мислите, да влизат в мир със себе си , да влизат и излизат от етера.. и т.н . )

Искам после да споделиш в коя група какви ефекти са постигнати . Става ли ? Пък аз ще почерпя.  :Appetit_4:  
« Последна редакция: 13-09-2016, 21:38:34 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #517 -: 13-09-2016, 21:52:45 »

Вова , пък може и трета група да сформираш , в която да се псува, защото учените откриха, че псувните лекуват!  tooth tooth

http://pik.bg/%D0%BD%D0%B5-%D0%B5-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%BE-%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%85%D0%B0-%D1%87%D0%B5-%D0%BF%D1%81%D1%83%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-news583088.html

( Сега след като прочетете , да не вземете да се преориентирате, аз само споменавам какво прочетох  tooth )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #518 -: 13-09-2016, 22:19:09 »

 tooth   tooth    tooth
Активен

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #519 -: 14-09-2016, 10:14:25 »

Когато над обичта, другарството, състраданието и мъдростта се постави каквато и да била логическа фигура eгрегор (религия, политика, икономика и т.н.) - със сигурност имаме основата за масови психози !
Всеки човек поотделно е мирно същество, със стремеж към хармония. И само събирайки се в стадо, под психологическия натиск на eгрегора, тълпата става агресивна.

Религиозния егрегор например, се отдават изцяло на “Божията воля”, отричайки се публично от всякакви съблазни и грехове. Всъщност се встъпва в много силен егрегор, който позволява да се съпротивлява с успех на останалите егрегори, но в действителност пак остават в кръга на ограничението.

Изхода от хипнотичното въздействие на егрегорите е при хора, които търсят вътрешно познание и основата на ценностната си система в духовното развитие. Това е познанието, към което всеки трябва да подходи индивидуално, според степента на собственото си развитие и всеки сам е отговорен за собствената си съдба, което може да го определи като силно себичен (индивидуалистичен).
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна
 

Страницата е създадена за 0.135 секунди с 25 запитвания.