Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тема-чесалка 2  (Прочетена 248235 пъти)

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #360 -: 21-02-2013, 09:28:31 »

Здравейте!
Да споделя, правих си сок от 4 големи моркова и 1/2 червено цвекло - малко.След изпиване на малка част имах странно усещане в гърлото - като  лютене.Успях да изпия едва половината сок, с малко насилие   :).
Това ме наведи на мисълта, че морковите/ тъмно оранжеви, сочни и необичайно за мен, сладки - в найлоновите чувалчета/ са потапяни в сладка и консервираща ги течност, на която се дължи  особеното усещане в гърлото ми.

Някой имал ли е подобно усещане?
« Последна редакция: 21-02-2013, 09:40:28 от Ros »
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #361 -: 21-02-2013, 14:03:28 »

Не,Рос!Това е от политиката на правителството! Да се отклони общественото внимание от високите цени на тока!Като правят морковите сладко–люти(по китайски) да се концентрираме върху морковения сок и така да забравим за протестите.А по–късно Цветанов ще направи общесвено достояние китайската конспирация на сладко–киселия сос,чиято цел е да дискредитира политиката на здравеопазване в България.А Яне Янев има флашка с видео материал как турците топят морковите в сладникав сок с цел да повишат електората на Ахмет  Доган.
« Последна редакция: 21-02-2013, 14:05:07 от zigzag »
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #362 -: 21-02-2013, 15:57:07 »

Здравей Ros. Мисля че странното усещане в гърлото идва от червеното цвекло. Преди като съм ял само червено цвекло, често ми е запарвало на гърлото, но не винаги. От друга страна в сок, не съм го усещал това, но аз слагам и други работи в сока заедно с цвеклото и можеби се разрежда. А сока от моркови, който съм си правил, винаги е имал много мек и сладък вкус.
« Последна редакция: 21-02-2013, 15:59:23 от salvaje »
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #363 -: 21-02-2013, 16:38:53 »

Zigzag, в тоя ред на мисли... днес попаднах на един уред, разработката на който със сигурност е финансирана от правителсвтото за откланяне на общественото внимание...острилка за моркови:

Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #364 -: 21-02-2013, 20:27:35 »

Не,Рос!Това е от политиката на правителството! Да се отклони общественото внимание от високите цени на тока!Като правят морковите сладко–люти(по китайски) да се концентрираме върху морковения сок и така да забравим за протестите.А по–късно Цветанов ще направи общесвено достояние китайската конспирация на сладко–киселия сос,чиято цел е да дискредитира политиката на здравеопазване в България.А Яне Янев има флашка с видео материал как турците топят морковите в сладникав сок с цел да повишат електората на Ахмет  Доган.
..................................................   tooth

 zigzag , благодаря за включването.           


 salvaje , благодаря за споделеното, ще имам предвид опита ти с червеното цвекло.

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #365 -: 23-02-2013, 11:23:00 »

Ахахахааха , отдавна не се бях смял така , Зигзаг , не трябваше да си толкова саркастичен с Рос , можеше да и кажеш просто да пробва само морковите , без цвеклото :))
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #366 -: 23-02-2013, 15:58:11 »

Много яка реклама на фаст-фуудс
http://vbox7.com/play:m1a01c1c18
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #367 -: 25-02-2013, 12:13:32 »

 ;D :Content_4 - emotloader:Много хилене,ох, недейте така tooth
И аз си имам един проблем,ама не знам къде да питам ??? От около месец имам много слуз в гърлото. Всяка сутрин си правя промивки със солен разтвор, не иска да ви натоварвам с подробности. Ама то край няма. Колкото пове4е 4истя, толкова пове4е 4истя, ама резултат никакъв :Confus_34: Дайте съвет. Ям по4ти вси4ко сурово, рядко готвено, в смисъл салата по4ти всяка ве4ер,на обяд спагети, но със суров зелен4ук като добавка, на закуска тахан, дето си го приготвям сама и то не в големи колинества, та да не се заседява по хладилника. Ама ве4е и аз не знам какво да правя. Преди три дни си докарах един грип и се наложи малко лекарства да пия, ама о6те ми е гадно в устата, един вкус на хартия и слуз безкрай :surpris_23:
 :Confus_34: :Confus_34: :pensif_29: :pensif_29: :pensif_29:
« Последна редакция: 25-02-2013, 12:15:22 от benni »
Активен
вярвам в доброто

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #368 -: 25-02-2013, 12:36:39 »

слуз може да е от тахана , ленено семе .... преди колко време спря млечните ? Аз от млечните се чистих около година и половина , бях в супер форма , после почнах да ям хляб, картофи и пак почна слузта .
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #369 -: 25-02-2013, 12:42:50 »

Benni, това че чистиш все пак е хубаво. Поне много по-добре отколкото да го складираш някъде из тялото си. Можеби трябва да намалиш малко спагетите, защото пастата е слузообразуваща храна.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #370 -: 25-02-2013, 12:44:12 »

да, ако си с наднормено тегло също ще има много слуз :)
Активен

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #371 -: 26-02-2013, 11:44:21 »

Mле4ни не ям от две години и няколко месеца. Но ям тахан всеки ден. сега 6те пробвам  да го намаля да видим. Спагети ям малко, за стандарта на италиянците съм направо престъпник ;D Теглото ми е малко наднормено 5 кила, с които се сражавам ве4е половин година, но не се отказвам.
Benni, това че чистиш все пак е хубаво. Поне много по-добре отколкото да го складираш някъде из тялото си.
И това е много вярно.
БЛАГОДАРЯ ВИ
Активен
вярвам в доброто

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #372 -: 28-02-2013, 11:26:07 »

Сусамовият тахан е мазнина , която може да е слузо образуваща, а може и да не е, прави ли ви впечатление , че навсякъде има противоречиви данните за растителните храни. Т.е. ние не знаем на практика истината за това, което ядем и само чрез експерименти можем да установим някакви ефекти. От спагетите със сигурно образуваш слуз , аз образувам от всички тестени. И въпреки това хапвам спагети и хляб с квас  от време на време , гледам да е възможно най -рядко. Сигурно има и други храни, за които не се сещаш?
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #373 -: 28-02-2013, 11:52:16 »

Много правилно! Данните са от противоречиви по-противоречиви и за да се убедим в ефекта на някоя храна трябват експерименти :) Има и нещо приятно да експериментираш как ти влияе дадена храна. Въпреки това, мен ме притесняват две неща, които правят ефекта от тези експерименти малко неясен:

1. Въпреки всичко, организма ни е много корав! Това не означава, че ако го храним с боклуци, няма да има ефект, а че този ефект може да не го усетим веднага, а чак след години. Това, все пак е много хубаво, нищо че ни разваля експериментите  ;D

2. Много е трудно да си промениш, храненето само с една храна и да държиш всичко друго константа. Аз сега например съм променил толкова много неща за сравнително кратък период от време, че ако има някакъв положителен ефект, няма как да знам от какво точно е било.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #374 -: 04-03-2013, 13:26:01 »

Ами Титан, май напоследак прекалявам със сусама :Confus_3:Не само с тахана, ами и с блок4ета сусам. Ина4е преди нямах никакви проблеми. Ама лаком Г...(три букви, ама не е много възпитано да изпи6а цялата дума, та ... :-[)
В4ера и аз сокоизстисквах моркови. Много вкусни, явно бяха без много торове и химия. Как разбрах, ами не ми боядисаха сокоизстисква4ката ;D
Активен
вярвам в доброто

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

purelove

  • Гост
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #376 -: 16-03-2013, 15:46:07 »

http://temadaily.bg/publication/8873-Биото-в-Карфур-не-било-био/

Цитат
ПОРЕДНАТА МЕДИЙНА ЖЕРТВА - БИО ХРАНИТЕ.
 Или как медиите отново направиха от мухата слон. Случаят е следният: при проверка в Карфур София, инспектори на БАБХ откриват неправилно етикетирани БИО цитруси и БИО авокадо, на които като държава на произход е посочена България. Медиите веднага гръмват - БИО ментета в Карфур, обикновени плодове се продават за БИО.
 Каква е истината - на всички ни е ясно, че БИО авокадо и БИО цитруси в България не се отглеждат. При последващата проверка на Амитица ООД се установява, че въпросните авокадо и цитруси са с биологичен произход, но поради техническа грешка просто са били неправилно етикетирани. Съставен е протокол, където всичко това е видно.
 Тъжно е, че медиите не си дават сметка какво причиняват на хората публикувайки непроверена и недоказана информация. Може да прочетете сами констативния протокол от проверката на БАБХ.
« Последна редакция: 16-03-2013, 15:55:08 от purelove »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #377 -: 16-03-2013, 19:41:19 »

Даа, медиите безпардонно се гаврят с нас в името на сензацията. Явно , че може да им се вярва само ако съобщят , че някой е умрял. Само тогава май няма как да е друго.. ::)    
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #378 -: 16-03-2013, 20:38:52 »

Този протокол ми идва малко ситен за да го чета, но все пак немисля че проблема е бил само в държавата на произхода. Ето е новината и на сайта на БАБХ

http://www.babh.government.bg/bg/news&article_id=777.html

Цитат
Фирмата е извършила нарушение, като ги е етикетирала като неин биопродукт, но без доказателства, че са произведени по биологичен начин, а качествените показатели на продукцията не е била в съответствие с действащото законодателство. Продуктите са изтеглени от пазара.

Това да продаваш нещо на 2-3 пъти по-висока цена, си е мокър сън за всеки търговец, и най-вероятно повечето био продукти са толкова био...
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

purelove

  • Гост
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #379 -: 28-03-2013, 01:42:24 »

http://www.youtube.com/watch?v=pSPU4fCfyzc&feature=youtu.be
Интересно ! Какво мислите за това видео ? Има ли връзка според вас промяната в количеството на меланина в ириса  със суровоядството ?  (Аз имам предположение всъщност, но то не е свързано с влиянието на вторично преработена слънчева енергия )
« Последна редакция: 28-03-2013, 01:44:03 от purelove »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.224 секунди с 23 запитвания.