Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тема-чесалка 2  (Прочетена 248366 пъти)

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #320 -: 28-08-2012, 22:09:19 »

Ето как африканските шамани лекуват главоболие http://vbox7.com/play:0f3a9492bb
...

На пръв поглед странно  :surpris_22:, да не кажа смешно  tooth , но все има някакъв смисъл, предполагам.....
« Последна редакция: 28-08-2012, 22:11:04 от Ros »
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #321 -: 07-09-2012, 09:49:34 »

 Искам да споделя нещо, което много ме обърка и същевременно ме остави приятно изненадан. Съвсем наскоро се стегнах и най-накрая си взех всички изпити в биологическия. Докато учех по физиология на човека (това ми беше най-тежкия изпит) много бях насъбрал, заради откровените манипулации, поне според мен, в частта с храносмилателната система и съдържанието на различни вещества в растителните и животинските продукти. Бях се много нахъсил, че само да си взема изпита и ще се скарам много лошо с професора. Да не говорим, че учебника беше за студенти по медицина, което ме издразни още повече. И така изкарах си писмения, взех си устния и го питам дали ще ми отдели няколко минути за малко станични въпроси. Какво се оказа - ами той супер много се накефи какво го питам, каза че един от най-добрите му приятели е веган и така около 40 минути сме си говорили относно хранителния режим и специфичната физиология на човека. Тези 40 минути ми бяха по-полезни, отколкото голяма част самонадеяното ми търсене на информация къде ли не. Оказа се, че проблема в случая съм аз и моите предрасъдъци. Не всички авторитети в Бг са коне с капаци, просто човек трябва да пита, а не да предполага. После се сетих за 4-те споразумения на толтеките, книга на която винаги много съм се радвал, а ето че бях нарушил едното от тях  :Confus_3:.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #322 -: 07-09-2012, 11:19:20 »

Точно така е , Веско. Ама бъди добър, сподели и на нас какво каза професорът и кое според него не е както в учебниците.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #323 -: 07-09-2012, 11:51:17 »

 Знаех си, че това ще ме попиташ  :D . Не знам до колко е уместно да коментирам нещо, казано между професор и студент насаме. Още повече, че почти казах кой е . Надявам се, че ме разбираш, бате Бино. Не ми е казал нещо кой знае колко революционнно. Например че начина, по който е описана еволюционната теория е точно същия, по който са написани учебниците по история. Пише едно и по него те изпитват, а какво точно е станало......... Че еволюционната теория противоречи на втория закон на термодинамиката и т.н. и т.н.
 Поговорихме си за протеините и съдържанието на АК в различните храни, за витамин В12 и т.н.
 Разговора ми беше полезен по скоро с насоките, които ми даде, не толкова с някакви кой знае колко нови факти.
 Все пак имаше доста хора да изпитва и не му беше до такива разговори, но ме накара да обещая, че ще го потърся за да разнищим темата за веганството и аз определено смятам да се възползвам. Ако не тук, то поне на лични ще споделя и с теб бате Бино. Имах си хас, ти винаги си толкова изчерпателен. Би било коректно да връщаме жеста.
 Между другото, благодаря за споделената информация относно начина на тренировка с тежести. Определено си чувствам по-приятно и цялостно натоварени мускулите с по-малки тежести и 7-секундно съкращение и отпускане  :Content_14:  :Confus_34: :flowers2:
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #324 -: 07-09-2012, 16:11:00 »

Ей, на един човек поне  да съм бил полезен  с тази препоръка за тежестите   :)
Радвам се , Веско.  Мога да ти пратя и статията, но е на немски.
А този професорът щом сам  инициира   такива разговори , значи е по-различен и според мен ще се чувства комфортно  да бъде оценен в подходящата по-широка аудитория.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #325 -: 09-09-2012, 08:59:37 »

 В този ред на мисли, мога да побликувам точни цитати от учебника по физиология на животните и човека за студенти по биология на доц. д-р Атанас Дачев.

 "                                                     Автолитично смилане
 Установено е, че смилането на хранителните продукти става не само под влияние на ензимите на хранещия се организъм, но и на ензимите, заложени в самия продукт. Смята се, че разграждането на храната при тревоядните животни започва с действието на ензими, заложени в самите растителни клетки..............

 Този феномен се означава като индуцирана автолиза. Същността и се състои в това, че киселия стомашен сок разрушава лизозомите в клетките на поетата храна. При това се озвобождават заложените в тях ензими, които водят до САМОСМИЛАНЕ на клетъчните структури...................
 В стомашния сок се намират на практика само протеолитични ензими, докато в лизозомите е налице универсален набор от ензими. Термичната обработка на храната инактивира собствените й ензими, което обяснява по-слабо изразения храносмилателен ефект. " 
 
  Странно как, въпреки че е опитно доказано на 100 %, за суровоядство почти не се говори в научните среди. Даже изобщо. Бих могъл да ви опиша и как опитно се доказва, но самия опит е доста варварски и честно казано въобще не ми се връща към дивотиите, които се случват на животните в лабораториите на университетите. На съвестта ми лежи живота на достатъчно животни от опитите по времето на ранните ми студентски години. Разбира се, тогава ми бяха промили мозъка, че за научни цели едва ли не всичко е оправдано  :Confus_3:  ???  .
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #326 -: 09-09-2012, 12:54:43 »

Аз успях през целия курс по физиология да не позволя да разрежат нито една животинка-удряхме го на молби и уговорки, (че и на рев от моя страна),обяснявахме на асистента, че приемаме на доверие теоретичното обяснение пък той без много да се противи ни подаряваше котките и зайците.А една кофа с жабки НАИСТИНА без да искам я съборих и през цялото упражнение цялата група гони жаби..-не остана време за рязане
Но пък винаги с огромно удоволствие съм кълцала човешки трупове!!
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #327 -: 09-09-2012, 12:58:18 »




 '' Странно как, въпреки че е опитно доказано на 100 %, за суровоядство почти не се говори в научните среди.''
 въпреки, че е доказано, някакси се пренебрегва и подминава..

А какво мисли твоя професор по въпроса? А за Б12?
« Последна редакция: 09-09-2012, 13:06:49 от malina »
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #328 -: 09-09-2012, 19:46:02 »

 Ееееех, Малинче ! Бях решил да им спестя на хората тук, случващото се в душегубките, наречени лаборатории, но както и да е.  Сигурен съм, че ако вляза със скрита камера, кадрите ще са достойни за продължение на Ъртлингс. При нас една колежка изпадна в нещо като шок и започна през януари месец да и хвърля жаби през прозореца с идеята да ги спаси. Беше доста добър биолог и със сигурност знаеше, че ги обрича на още по-мъчителна смърт, но в такива моменти психиката на всеки, който е дори малко състрадателен към животните може да не издържи.
 По отношение на Б12 - естествено, че това беше един от въпросите ми към професора. По точно, че все по-често се говори директно за микроорганизъм, отговорен за усвояването на кобалта чрез метаболизма си, а не за отделно вещество и че определено от дефицити не страдат само веганите. Той ме изгледа многозначително и ми каза, че тепърва ще говорим. Обещавам, че всичко по-интересно и най-вече ново, ще го споделя с вас, веднага щом ми отдели повече време.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #329 -: 09-09-2012, 21:03:48 »

Ама не в чесалката  :pensif_29:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #330 -: 23-10-2012, 10:25:13 »

Вчера научих случайно, че гражданинът Димитър Станев е жив и здрав дори на 86, а също и че изглеждал много млад. Ще направя усърден опит да се срещна с него и ако е в настроение , да даде малко интервю за форума.:)  
(  Станев има стаж от 45г. в гладуването, повече от 2000 дни - пълен отличник. През 90те пусна книжлето "лечение само с вода" , МОДЕРНАТА Медицина е искала  да му реже краката още като е бил на  40  и  доста болен.. )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #331 -: 06-11-2012, 13:45:48 »

Днес се завъртя снимката от тази "игра" за малки момичета. Не знам какво да кажа.  :surpris_22:

Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #332 -: 08-12-2012, 18:51:03 »

олелееее  :Content_4 - emotloader: без думи просто!
Активен
Psychonaut

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #333 -: 08-12-2012, 22:02:21 »

 :surpris_22:  >:(
Активен

purelove

  • Гост
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #334 -: 14-12-2012, 00:04:49 »

Какъв точно е хранителния режим на зрелищния динозавър в обществото  Лили Иванова?   tooth
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #335 -: 14-12-2012, 10:57:17 »

Чела съм, че не ядяла вечер.  ;)
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #336 -: 14-12-2012, 11:09:37 »

В едно интервю по телевизията сподели, че започвала и завършвала деня с чаша топла вода.
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #337 -: 14-12-2012, 11:37:11 »

А да, и това за водата (абе имах спомен, че имаше още нещо, ама пуста късопаметност  tooth).
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #338 -: 30-12-2012, 10:28:51 »

Че ни послъгват търговците с неточно и/или непълно съдържание на етикетите, всеки знае, ама понякога е толкова очевадно, че ........Вчера в кварталния супер ми предложиха пълнозърнесто брашно, което е произведено на 31.12.2012г......... tooth

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #339 -: 01-01-2013, 23:40:52 »

Вчера в кварталния супер ми предложиха пълнозърнесто брашно, което е произведено на 31.12.2012г......... tooth

Завръщане в бъдещето!  :Content_14: tooth

Честита Нова Година! :Content_22: :peperudi:
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 22 запитвания.