Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тема-чесалка 2  (Прочетена 248090 пъти)

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #200 -: 09-07-2011, 21:29:14 »

Знаеш ли, може би пък е за добро. Неприемането. Така или иначе, когато навлизах в тези среди, у мен гореше една жилка на гордост, че се "отцепвам", като една мирна, ненатрапчива форма на бунтарство в среди, където би било обидно да ме смятат за "своя". А сега... сега още я има жилката. Просто ме свари неподготвена ситуацията, в която очаквах друго развитие. Иначе и аз подбирам пред кого колко да намекна. Че съм мръднала :) Обичам подозрителните погледи на някои конкретни роднини :)
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #201 -: 09-07-2011, 22:52:11 »

 Мен повече би ме уплашило ако се окаже, че не съм мръднал. Да си кажа истината, не знам дали съм готов за подобен момент. Все повече хора ме засипват с въпроси и ме е малко страх да не навредя на някой, осъзнавайки, че съм на прав път. Все пак това, че при мен едни неща действат, не означава непременно, че и при други ще е така.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #202 -: 10-07-2011, 06:38:34 »

Разбирам какво имаш предвид! Но ако съдя по начина, по който изказваш мнения тук из форума, ти вече си взел всички възможни предпазни мерки да не подведеш някого с изводите от личния си опит. По-внимателно май няма накъде! А за извън форума, може би си струва да "филтрираш" знанията си преди споделяне и колкото по-незапознат е човекът, толкова по-дребни грешчици от ежедневието му да му се посочват. Останалото явно се налага да го спестяваме за евентуален по-късен етап.

Примерно, аз наскоро направих грешката да спомена пред брат си, че масовата царевица се случва да е ГМО. А той тъкмо похапваше един варен кочан и толкова му се стъжни, че ме измъчва да си взема думите назад преди да го довърши... Както казват, ignorance is bliss (блажени са невежите).
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #203 -: 10-07-2011, 08:45:00 »

Мен повече би ме уплашило ако се окаже, че не съм мръднал........

И съвсем правилно.Добре е, че "мръдваш" .Иначе ще заприличаш на околните/извод от моя личен опит/!

Имам превид осъзнатото "мръдване", за което споделят Меморийка и Веско.
« Последна редакция: 10-07-2011, 09:08:21 от Ros »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #204 -: 10-07-2011, 08:57:55 »

Здравейте.  Искам да ви споделя , драги мои , че  в сравнение с други сериозни форуми , тук сме  много по-еволюирали   в нравствено отношение. ( Дали е от храната само , не мога да кажа , но е факт :)  )  
И когато още някой  вземе да се възмути на "строгата дисциплина" или на лошите модератори  тук, с радост ще го насоча например към форума за  технологични джаджи ( преносими компютри, смартфони, софтуер ) - http://forum.pocketbulgaria.com

Вчера отделих 2 часа да попрочета , преди да си задам въпроса .( В момента съм на вълна gps навигация)
    В крайна сметка реших, че не смея да си задам въпроса на този етап и ще търся посредници , за да не ставам смешен в техните очи.
     Впечатлен бях от този феномен , който обсъждаме и ние тук - ако си малко по-различен - веднага лъсва една неприязън и досада от твоите "несъществени " и "неинтересни"  въпроси. Дори да ти отговорят , това е точно с две думи, което най-вече е препратка към някоя гигантска тема - върви и чети там 5 дни ...
Най-често изобщо не дават отговор, ако преценят ,че питащият е абсолютно начинаещ!
   Няма нищо общо с толерантността , доброжелателността  и усмивката , с която тук подхождаме към новодошлия, към "зловещия аматьор " !
    Явно това е някаква глобална закономерност.
 Не съм предполагал, че може да има 4000 теми с 52000 поста за раздел GPS !
http://forum.pocketbulgaria.com/viewforum.php?f=61
 Кога да ги прочета, че да си задам въпроса правилно. Освен това като видях отношението на глобалния модератор , направо се уплаших :
Човек продава смартфон и таблет
http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?f=21&t=48168

Глобален модератор :   " До утре да има поне една реална снимка на всеки продукт!"

Или пък тук - някой обявил че продава таблет чисто нов
http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?f=21&t=48026

МОДЕРАТОР: Правилата не ги ли четете? Къде е реалната снимка? Местоположение?

Човекът се извинява с право - нали е чисто нов, какво да му снима, в нета излизат за 1 секунда 300 снимки..
 
Та такива ми ти работи , не посмях да попитам, че да не ме нахокат "просветените"  Обаче ще им пиша специално , че когато те се озоват някога в чужди води - в счетеводен, юридически ,медицински форум , където ще ги игнорират ехидно  , и ще се почувстват по същия начин и нека да видим как ще им помогне  компютърният им ценз..

Ей така ,ако ви се намира време , може да погледнете , интересно е от психологична гледна точка .(  въпросите на начинаещите се познават веднага - тема по която има  0 или един отговор е точно такава :)  )  
Понеже е много специфично ,ако някой има някой познат , който да е наясно по въпросите на gps навигацията - какво и как да се инсталира като софтуер и  топографски карти  на смартфон с операционна система Андроид (samsung galaxy S2 ) , да се обажда, ще си платя консултация или направо да ми го програмира ( ако е в моя регион)

  
« Последна редакция: 10-07-2011, 09:07:34 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #205 -: 10-07-2011, 10:52:13 »

Имам теория откъде идва разликата между нас тук и тях там. При нас повечето са "изстрадали" пътя си до форума (всъщност даже без кавичките), което ги прави съпричастни към новите, следващи техните болезнени стъпки. И откритията са ги довели до катарзис, решените проблеми до радост от по-съкровен тип, отколкото радостта при навлизане в техническа сфера. Каква полза имат там да приобщят нов член към тяхното ниво? Влизат по-често с цел да социализират с равнопоставените, защото в личен план им носи повече наслада от... едно извършено добро :) (Това не мога да го докажа, но така го усещам)

А също и възрастта като фактор. Средната възраст, на която човек се сеща за здравето си, е доста над тази, в която се захласва по новите техно джаджи. Оттам и разликата в обноските.

Не знам доколко е сериозен pocketbulgaria.com, приемам на доверие щом казваш, че е. На мен лично ми се завива свят докато го разглеждам в момента. С теми като "Згафих супер яко", пусната от герой от "Смъртоносна битка"... Като същият е пуснал тема, която направо не ми се коментира: Алея на славата - Бисери от форума (пусната с цел да се присмиват на хора, които "незная за какво говорят"). Хм, май взех че доказах горното си твърдение, което усещах.

Та... да. Разликите между тук и там.
« Последна редакция: 10-07-2011, 11:05:12 от Мемория »
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #206 -: 10-07-2011, 12:39:12 »

Имам теория откъде идва разликата между нас тук и тях там. При нас повечето са "изстрадали" пътя си до форума (всъщност даже без кавичките), което ги прави съпричастни към новите, следващи техните болезнени стъпки. И откритията са ги довели до катарзис, решените проблеми до радост от по-съкровен тип, отколкото радостта при навлизане в техническа сфера. Каква полза имат там да приобщят нов член към тяхното ниво? Влизат по-често с цел да социализират с равнопоставените, защото в личен план им носи повече наслада от... едно извършено добро :) (Това не мога да го докажа, но така го усещам)

А също и възрастта като фактор. Средната възраст, на която човек се сеща за здравето си, е доста над тази, в която се захласва по новите техно джаджи. Оттам и разликата в обноските.

Не знам доколко е сериозен pocketbulgaria.com, приемам на доверие щом казваш, че е. На мен лично ми се завива свят докато го разглеждам в момента. С теми като "Згафих супер яко", пусната от герой от "Смъртоносна битка"... Като същият е пуснал тема, която направо не ми се коментира: Алея на славата - Бисери от форума (пусната с цел да се присмиват на хора, които "незная за какво говорят"). Хм, май взех че доказах горното си твърдение, което усещах.

Та... да. Разликите между тук и там.


Браво Мемория!  Много точно изказване.  Казвам го от гледна точка на техничарския си професионален опит и като изстрадал пътя си до този форум.   Аз лично, ако въобще влеза в тези форуми загубвам много време да отфилтрирам големия bullshit, и почти никога не намирам това, което търся.   Обикновено намирам необходимата ми информация от професионални сайтове, но не и от форумите.   
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #207 -: 10-07-2011, 20:57:27 »

Има форуми и форуми. Ако мислите, че тези за джаджи са зле, трябва да видите най-популярния български програмистки форум (срам ме е да го линкна даже). "Колегите" от България имат някакъв ужас от това да си покажат, че не знаят нещо и съответно много обичат да наказват другарчето, което се е изложило да не знае. Недай си боже пък да си жена и да питаш за нещо - веднага почват преговори за стандартни и екзотични секс услуги.

За мен има два фактора за сериозността на даден форум: възрастта и анонимността (по-скоро липсата на анонимност). Чета няколко сериозни програмистки форуми, където хората са улегнали майстори на занаята, много от тях с международна известност. Всички си постват с истинските имена, знаят какво искат от форума и си помагат. Няма изпълнения в духа на тези, които описах в предния абзац. То и как да правиш такива глупости, като виждаш, че примерно в 3-4 от текущо-дискутираните теми участват хора, чиито книги си чел. Модераторите най-много да очистят някой спамър и почти не се забелязва, че ги има. Така де. Почти като при нас.  :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #208 -: 10-07-2011, 21:48:13 »

Така ще да е , Ице. Аз до ниво програмистки форум не съм стигал още , затова се впечатлявам от по-нисшите категории :)
Значи освен тези два фактора, които ти си дал -анонимност и възраст, има още един. Това е нивото ти всъщност в съответната област.
На времето още като ученик, като четох Шварценегер на немски (че на български още го нямаше) ми направи впечатление едно негово сравнение - ако си купиш някое Поршенце, ще си оперен и ще се фръцкаш постоянно. Ако си с Ламборджини обаче, за какво ти е да се фръцкаш, всички знаят ,че си най-бързият :)  ( сравнението е за 80те, сега има и по-бързи модели )  Беше по повод за мускулите - кой направил някое гръбче и някое бицепсче и веднага слага потник, обаче ако си медалист, какво да се фукаш, то и през дрехите ти личи :)
Така и тези, дето са наистина фактор в нишичката си , обикновено са скромни.
Както има една крилата мисъл - " Не бъди толкова скромен, още не си толкова велик " :)

Чудно си го казала и според мен, Меморийка. Да, там са повечето младежи, то им личи. Обаче на мен ми се налага , защото никой друг не се ровичка в тези джаджи около мен и няма кой да каже кое как.
В андроид.бг също са младежи , обаче личи че са доста по-толерантни. Направих си извод, че това е защото са на по-ниско ниво от онези в покет.бг (още не са им пораснали бицепсите .Като задобреят , ще се навирят със сигурност :) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #209 -: 11-07-2011, 17:10:26 »


...Така и тези, дето са наистина фактор в нишичката си , обикновено са скромни.
Както има една крилата мисъл - " Не бъди толкова скромен, още не си толкова велик " :) .....


Бате Бино, според мен тези хорица разчитат на великата истина "Който има очи-ще види, който има уши-ще чуе!"

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #210 -: 13-07-2011, 10:09:18 »

Здравейте!

Смятам скоро да позачезна малко от пространството, но преди да тръгна, реших да споделя с вас няколко мои трика за по-приятно четене из форума. В началото като се регистрирах имах склонност да преглеждам всичко отгоре-отгоре, струваше ми се невъзможно някой да изчете всичко обстойно както си трябва. Затова и карах избирателно по диагонал. Е, оказа се, че диагоналността се лекувала за няколко минути и ключът бил в смяна на цветовете, контраста, размерите и шрифта. Вече с кеф чета всеки ред и нито ми писва, нито се чудя докъде бях стигнала. Ето как ви виждам в момента.


...Така че, ако на някой тук много му се чете, но все нещо се разсейва, може да се окаже, че проблемът бил именно в неговия "телевизор". :)
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #211 -: 13-07-2011, 14:24:48 »

Здравейте, и аз искам да споделя нещо и не намирам друго подходяща тема. След като чувствам доста голям прилив на енергия, откакто го карам на суровоядство, решх да не се жаля и да правя всичко, което е свързано с физическо натоварване и ми се отдава. В неделя изкачих Седемте Рилски до Сълзата, във вторник цял ден екстремни водни спортове, днес до обяд нямаше как и заведох племенницата ми на минералния басейн до Панчарево - комплекс Корали, бях обещал. Не беше зле, като изключим че хлорираната вода ми раздразни очите. Поплувах малко, после се загледах на долу към езерото. Божееее, каква  красота - гора,леки вълни по водата, кленчетата си играят, гребците си практикуват спорта на воля, рибарите си карат кефа, а ние...... седим оградени на 200-300 кв. метра, наблъскани, с подредени хавлии като в тетрис. Че и си платихме солено за "удоволствието"! Почти всички около мен се наливаха с менти, бири или фрапета и се поклащаха на някаква циклична мазна електронна музика, нямаща нищо общо със звуците, идващи откъм езерото. Почуствах се като в затвор. Едвам издръжах до един на обяд и метла. Май сериозно съм се бъгнал или определено съм от аутсайдерите на съвременното общество.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #212 -: 14-07-2011, 06:48:04 »

Нищо, за сметка на това си инсайдер в другото общество :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #213 -: 15-07-2011, 08:39:17 »

Никак не останах доволен от една гръцка диня. Възможно е да съм случил неподходяща , но едва ли ..:)
Гърците явно са решили да борят кризата с нитратни дини. д-р Свирский ме е учил да познавам кога са използвани  нитрати- когато жилките в динята са жълти. При мен като че ли даже и самата диня нажълтяваше.. Освен това , много странно, никак не беше сочна , но пък беше излишно сладка. То добре, фруктоза, обаче обикновено човек яде диня по повечко и дори и да е фруктоза , в огромно количество товари жлезата излишно. Явно не са били само нитрати, имало е и други благинки :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #214 -: 15-07-2011, 10:31:16 »

 Бате Бино, гледал ли си филма "Sugar- the bitter truth" ? От биохимична гледна точка фруктозата в големи количества е токсин. Това се дължи на факта, че е въглехидрат, но се метаболизира като мазнина. Докато глюкозата се усвоява от цялото тяло, то фруктозата се усвоява само от черния дроб. Не искам да кажа нищо против плодовете. Много ги обичам и смятам, че са дар от природата, но всичко с мярка ! По този повод си умирам от смях, като видя здравословни барчета и десерти с добавена чиста фруктоза вместо захар. Голяяяма работа  tooth . За съжаление има и био такива. Във връзка с темата искам да кажа и че не мога да проумея какво полезно има в сиропа от агаве- почти сто процента чиста фруктоза, изстискана от кактус  :surpris_23:. Аз за подсладител използвам домашен мед. Не че и той не е пълен с фруктоза, но поне има полезни качества, които са неоспорими.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #215 -: 15-07-2011, 11:01:14 »

Тоя филм все се каня да го гледам, чака ред, Веско. Обаче аз защо съм останал с впечатлението ,че това се отнася само за изкуствената фруктоза и т.нар. глюкозо-фруктозен сироп?  Тази в плодовете е съвсем различна по принцип от заводската фруктоза, дето я добавят.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #216 -: 15-07-2011, 13:45:15 »

Филмът е добър, там се наблягаше на идеята, че всъщност fat free диетата е безмислена при положение, че се набиват захари в промишлени количества. Точно , защото въпросния глюкозо-фруктозен сироп, който изобилства в американските продукти, както и в европейските разбира се, се трансформира от черният дроп в мазнини и оттам отново имаме затлъстяване.  Затова е по-добрият вариант sugar free диета, ама там пък ни дебнат аспартама и сорбитола , така че вариянтите за доста ограничени.

Иначе за дините като гледам статистиките, съдържат 6,2 г захар на 100 гр. плод. За мен не е никак трудно да си хапна днес 1 кг диня ., с равностоойност 62 г. захар. Не ми изглежда много безобидно, защото все едно съм изял цял шоколад Милка, че и малко отгоре.
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #217 -: 15-07-2011, 15:17:53 »

Тоя филм все се каня да го гледам, чака ред, Веско. Обаче аз защо съм останал с впечатлението ,че това се отнася само за изкуствената фруктоза и т.нар. глюкозо-фруктозен сироп?  Тази в плодовете е съвсем различна по принцип от заводската фруктоза, дето я добавят.
Разбира се, че натуралното няма нищо общо с рафинираното. Аз затова наблегнах на количеството. Във филма човека много добре си го каза - или си дебел, или пърдиш  :Content_14:. Идеята беше, че обикновено в природата където има много фруктоза, там има и доста целулоза. После с целулозата се храни микрофлората и натам ти е ясно  ;).
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #218 -: 17-07-2011, 09:28:04 »

Здравейте на всички!
Обичам да споделям мнение и мисля, че в тази тема му е мястото/ на основание условията за публикация по тази тема/.
Стигнала съм до следния извод.
Ако някой иска да ми каже нещо/в смисъл да ме посъветва/ и при това не ми крещи, даже шепти - струва си да не бързам да си затварям ушите.След като се е научил да не крещи на събеседника си/ученика си/, той  е научил ценен урок в общуването .Поизчаквам с отворени уши - може да е научил и други ценни уроци - въпрос на желание и време!
Това не е поредното ми разсейване , въпреки жегата!Но, ако решите , че не съм права - изборът си е ваш!
« Последна редакция: 17-07-2011, 09:48:27 от Ros »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #219 -: 17-07-2011, 10:26:28 »

Роси , в десятката си. :)  Аз също съм го подушил този похват ..:)
Ето моят профил ( работеше отлично и като филтър), с който навремето ловувах в сайта за запознанства  :essen:

ИМЕ    Демократичен вълшебник
Заглавие:     дори и да е било илюзия ,не съжаляваме, ако сме се чувствали добре...
Как описва себе си:     Винаги съм се имал за интелигентен, но напоследък не съм съвсем сигурен, защото установих, че не ми пасва латиното , както и това,че съм излишно компетентен по някои въпроси. Понякога не съм на фокус, но се старая да го компенсирам с проницателност. Напоследък съм доволен от интуицията си, но не и от постоянния си доход. Твърде "постоянен" е. Обичам да ходя на лов за фантазии, освен това забелязах, че ефект винаги има ако се изразяваш шепнешком..

( Някой ако ще го "взаимства", е редно да почерпи, защото ефект определено има :) )
« Последна редакция: 17-07-2011, 10:36:52 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 23 запитвания.