Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тема-чесалка 2  (Прочетена 248250 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #180 -: 18-06-2011, 20:36:47 »

какви пари му искаш на бинокъла бате Бино?
Активен

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #181 -: 20-06-2011, 10:43:34 »

Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #182 -: 20-06-2011, 10:57:48 »

статийка:

Японци създадоха месо от изпражнения

 tooth

Цитат
Изследователите добавили и соев протеин за усилване на вкуса, както и оцветител, за да изглежда червено месото.

Че те изобщо защо му слагат лайна на това месо.  tooth tooth tooth
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #183 -: 20-06-2011, 11:15:45 »

Хайде, натресох се на тва точно, докато обядвам...  tooth
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

TTT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #184 -: 20-06-2011, 12:41:15 »

карах байка 4 часа после се надъних с хумус и зеленчуци ,днеска пак на работа си зех  тенжарата и мн ми е якооооооооооооо
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #185 -: 20-06-2011, 18:33:33 »

Тия японци направо не са хора. Всъщност идеята за консумиране на изпражнения не е нова - за това е писано още в Махабхарата, но при сегашната ситуация нама да се изненадам ако списъка на Е-тата се допълни с  изсушен фекален протеин на прах с радиация от Фукушима. А такива добавки обикновено ги бутат във всякакви полуфабрикати.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #186 -: 21-06-2011, 09:09:06 »

Айде след очерка за екскрементаторите да ви разведря с малко лозунги от времето, когато боб-яхнията струваше 10ст. в закусвалнята, а за автомобил "Лада" се чакаше по 12 г.  :)

Замърсеното тяло поддържа духа неспокоен. (Надпис в обществена баня)
Събличай се бързо, и други чакат след теб!
Дръж маркуча си в изправност!
Обещаваме да намалим стойността на един човеколеглохраноден с 0.02 стотинки. (Обещание в почивна станция)
Да покрием навреме младите кобилки.
Във всеки дом добитък. (Плакат, издаден от "Наука и изкуство")
Всяко яйце - бомба, всяка кокошка - летяща крепост срещу агресорите!
(Лозунг в птицеферма)
Всяко кебапче - куршум в сражението срещу световния империализъм!
(В кебапчийница)
Да не оставим нито един пациент да умре без лекарска помощ!
(Лозунг от социалистическа болница)
Да не оставим неодрусана слива в нашето село!
Селянино изми ли си яйцата? (лозунг АПК)
 Рейгън — враг номер едно на Тутраканска селищна система!“ (Лозунг на входа на град Тутракан)
25 ПОБЕДНИ ГОДИНИ обикновен локум!“ (Надпис на опаковки локум)
...................
Още доста има из нет-пространството.
И все пак поне един от тях не звучи чак толкова "ретро" или "комично"  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #187 -: 21-06-2011, 19:45:48 »

Бате Бино, само напиши във vbox7.com "надписи" или "табели" и ще си припомниш доброто старо време.

Тъй като гледам, че няма тема за грах, а не ми се отваря нова такава ще питам тука: някой използва ли шушулките от граха за нещо, че ми се види грехота да ги хвърлям такива хрупкави и сочни. Мисълта ми е ако ги оставя в солен разтвор дали мога да си направя туршия защото би трябвало да протече хубава млечно-кисела ферментация, но у дома не ми дават да експериментирам с това :(
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #188 -: 22-06-2011, 08:56:16 »

... Да не оставим нито един пациент да умре без лекарска помощ!
(Лозунг от социалистическа болница)

Разказваха ми случка от онова време:
Лекарското съсловие в НРБ се гордеело, че имаме най-много болнични легла на глава от населението. По разни международни симпозиуми обаче, загниващите капиталистически лекари се чешат по главите и питат нашите:
- Добре де, не можем да разберем, ммммм ... това за хвалене ли е ... ?
- ??!! ... че как! ... ммм ... защо, какво искате да кажете ...?
- Ами много болнични легла, означава много болни, т.е. болна нация ...
- ... ама неее, чакайте малко ... ъъъ ...  Лелеее, тези капиталисти как извъртат всичко ...!!!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #189 -: 29-06-2011, 20:13:51 »

Виенска група свири на зеленчуци
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3925411
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #190 -: 30-06-2011, 10:44:44 »

Внимавайте с гръцките дини, все бях чувал, че били пълни с пестициди, хербециди, нитрати и т.н., ама пък такова чудо ... :

http://dnes.dir.bg/news/afganistan-imigranti-gkpp-kulata-8951226?nt=4
« Последна редакция: 30-06-2011, 10:55:30 от Diego de la Vege »
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #191 -: 08-07-2011, 11:53:14 »

Наскоро бях на интервю за работа, за офис асистент в Балев Био. Викам си, така и така чета като смахната за здравословно хранене, та поне да вземе някой да ми плаща :) Беше доста любопитно интервю, включващо въпроси като "За какво се използва таханът?" и "Опиши си едно примерно меню." Тъкмо реших, че съм попаднала в свои води.  :love_007: (Е, да, ама не съвсем...)

Позицията беше за човек, през който да минават всички етикети, в оригинал от производителя. Интервюиращата сподели един проблем, че понякога листовките включвали и рецепти, ама на унгарски. И хората си купували нещо без да имат идея какво да го правят накрая. (Интересно тогава за какво ли го търсят?  ???) Струва ми се, че тя изобщо не реагира като споменах суровоядство. Не можах да преценя дали беше незапознатост или просто липса на позитивно отношение. (Но не е редно да е първото!) А като споменах сайта ни, естествено не го беше чувала, но пък взе че си го записа.

По всяка вероятност няма да ми се обадят щом досега още не са. Може пък да не ми е харесала менюто. :D Все пак с такава гордост ми сподели тя за асортимента им от 14 000 артикула, пък аз изтърсих, че лятото е лесно човек да кара и на плодове. :) И си казах правичката (защото и това пита), че не мога да си позволя повечето им продукти (Къде ти - то другите не смогват, та човек без доход...) и купувам на едро от пазара. Не знам дали щеше да е от полза да им правя четки, но гледах да съм си аз, болезнено искрена, и... каквото стане.
« Последна редакция: 08-07-2011, 12:08:01 от Мемория »
Активен

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #192 -: 08-07-2011, 14:40:13 »

Меморийка,не се кахъри - щом нещо не става,значи не си заслужава!
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #193 -: 08-07-2011, 14:50:58 »

Права си, явно не си заслужаваше. Мислех, че би било приятно да работя в среда, където няма да реагират на обяда ми със "Какви са тези конци в чинията?" или "Канарчета ли гледаш?" Но пък и на това място като казах, че се храня така за здраве, ме питаха от какво съм болна. :( Е, здраве да е! :D
« Последна редакция: 08-07-2011, 14:52:51 от Мемория »
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #194 -: 08-07-2011, 15:08:33 »

Меморийче, с тия конци искрено ме развесели и понеже съм на работа, се кискам леко пред монитора.  tooth
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #195 -: 08-07-2011, 17:23:07 »

Меморийка, то си е за похвала да си отстояваш принципите и дори да се гордееш с тях ( нали са си твои :) )  , обаче трябва да се има предвид , че където и да работи човек, щом работи за други , е малко по-различно от колкото да работи за себе си :)
За всеки бизнесмен е най-важно подчинените му да му бутат бизнеса ( най-общо)
Какво ядат, как спят  и как живеят..  него изобщо не го интересува.  Тези неща, дето си им казала е трябвало да им ги кажеш по-нататък, след назначението си :) 
А на интервюто - да наблегнеш на твоите достойнства, които могат да вдигнат ТЕХНИТЕ продажби .  ;)   
И когато те харесат, назначат и се убедят, че са ударили шестица от тотото , тогава можеш  да им кажеш и че ядеш мравки, на никой няма да му направи впечатление :)
 Но така те не са видели в теб  "техния" човек . Сигурно са си казали - "това момиче е супер, обаче само за сергия за плод-зеленчук "
Ако помислиш, нищо не губиш да се разкриеш и по-късно нали? ТИ пак си си същата. Обаче вече назначена в Балев. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #196 -: 08-07-2011, 18:00:37 »

Значи, принципно съм на същото мнение, обаче в случая се касаеше за работа, свързана изцяло и единствено с компютър. Ако беше за директна връзка с клиенти, гласувам и аз с две ръце да бягат далеч от онази, дето може да откаже клиентелата :) Пък то за какво идеше реч - гледаш етикетчето на английски, преведеш го на български, опишеш там кое за какво е полезно... И да искам, не мога да вметна в брошурките, че витаминките са заминали :) А впрочем, за работа с машина дали беше необходимо да ме разпитват за отношенията с баща ми и да дам пример за уменията си на психо-терапевт? Не съм била на достатъчно интервюта, но ми се вижда, че бая сателитни теми се зачекнаха...

Ели, и мен ме скъса лафът с конците. :laugh: Добре, че поне тоя куриоз не е от личния ми опит, ами този на Петко. (Аз ако го бях чула, сигурно щях да потъна в земята и нещо да изпелтеча.) Но в случая Петко си беше снимал една салата (с кълнове от люцерна май беше :) ) и негов приятел това коментира отдолу. :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #197 -: 09-07-2011, 07:13:28 »

Ее, това е съвсем друго тогава.  НО пак си важи явно , дори и в мазето да си скрита , висшестоящите с "нисък таван"  се дразнят  когато си по-различен, пък не дай си боже да им намирише , че ги превъзхождаш в някое отношение :) ( по мои наблюдения повечето от шефовете са такива )
Работата на компютър , нали знаеш, е много вредна ако я подкараш по много и по-задълго. :) И няма кой да ти плати после гръбнак, очи, блокажи, остеохондрози, оросявания.. Ти си викаш - абе, за някой и друг месец  да поработя , а  то отишли няколко години .. :)
 Цяла книга имам "синдромът на мишката" -   настръхваш като четеш какво те чака след няколко годинки работа на компютър :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #198 -: 09-07-2011, 09:00:13 »

В такъв случай би трябвало да ни плащат вредни. :) Както и на хора в офиси като моя предишен - без пукнат хладилник или кътче, спасено от безбожно силна пряка светлина. :( Да се чуди човек цяло лято какво да си носи...
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #199 -: 09-07-2011, 20:58:13 »

 Мемория, напълно съм съгласен с бате Бино ( както обикновено  tooth). Аз също си научих урока. Щом си избрала да вървиш по този път, трябва да очакваш често да си неразбрана, пък дори и в средите, които си нарочила за "свои". Аз се сблъсквам с този проблем доста често, въпреки че работя на подобно място. Според мен трябва да приемем, че или сме изпреварили времето си, или сме просто "мръднали" и хората с право ни гледат подозрително.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 23 запитвания.