Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тема-чесалка 2  (Прочетена 248062 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #40 -: 20-10-2010, 22:32:08 »

Не ми се пуска нова тема, за това ще пиша тук. Какво знаете за косата? Каква е ролята й в човешкия организъм? Скоро четох, че изпълнява функцията на канал с космоса. Освен това жените били особено чувствителни към нарушаването на тази връзка и за това в никакъв случай не бивало да си подстригват косите. Йогините също ходят с дълги, дълги коси... замислих се... какво действително е косата и да пускам ли пак дълги къдрици  ;)

Аз преди имах коса до под раменете. Обаче вече никога не бих пуснал коса над 1 см. Няма такова удобство да не се занимаваш с гребени, шампоани и какви ли не глупости. Виж с брадата е друга работа. Адски мразя да се бръсна и често брадата ми е по-дълга от косата.

Силно ме съмнява тази работа за канала с космоса. Истинският канал, според мен е между ушите.  tooth
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #41 -: 20-10-2010, 22:46:20 »

Бих опитал с шарлан, но съм чувал, че като е нерафиниран бързо гранясва.


 Адски мразя да се бръсна и често брадата ми е по-дълга от косата.
И аз мразя да се бръсна - едно, че няма заради кого, друго, че го правя само  със студена вода да не си съсипвам кожата с разни сапуни и други омекотители и пени.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #42 -: 20-10-2010, 22:59:03 »

Бих опитал с шарлан, но съм чувал, че като е нерафиниран бързо гранясва.

Аз съм ползвал шарлана на Balcho и той издържа. Отначало го взех само за жабурене, седя доста време вкъщи, а после го отнесох като гларус - кифла.

И аз мразя да се бръсна - едно, че няма заради кого, друго, че го правя само  със студена вода да не си съсипвам кожата с разни сапуни и други омекотители и пени.

Трябва да почнем тема за безболезнено и лесно отглеждане на брада без сърбежи и възпаления. Бръсненето го обявявам за демоде.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #43 -: 20-10-2010, 23:03:19 »

Лошото е, че брадата ми добавя повече от 10 години към външния вид.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #44 -: 20-10-2010, 23:13:09 »

я се снимайте със и без брада и качете снимките, ние тука ще прогласуваме да се бръснете ли или не
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #45 -: 20-10-2010, 23:24:35 »

Лошото е, че брадата ми добавя повече от 10 години към външния вид.

Абе и мойта взе да побелява отстрани, ама на кого му пука  ;D
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #46 -: 20-10-2010, 23:29:45 »

Аз нарочно съм се снимал с 3-дневна брада. Тогава в резултат на упорито практикуване брадата ми беше взела да става на мъх  и да чезне и си рекох "я да се снимам така да не ме мислят един ден за кьосе".
Пак ще гледам да придумам някой да ме снима ама първо да ми минат нощните смени да не изляза много недоспал.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #47 -: 21-10-2010, 10:59:33 »

Злояде, ако не обичаш вкуса на зехтина опитай с другите масла- аз препоръчвам тиквеното  :Appetit_17:

без брада е по-хубаво  tooth
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #48 -: 21-10-2010, 22:14:07 »

Това тиквено масло ми звучи много екзотично - имам чувството, че или трудно се намира или е по-скъпо от тези, които се намират лесно. Първо ще опитам с нерафинитано слънчогледово(знам една марка дето се произвежда близо до Плевен).
без брада е по-хубаво  tooth
Ще трябва да поработя и върху този навик (още не съм си го създал  tooth )
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #49 -: 30-10-2010, 22:14:14 »

лелеее, това в България ще се случи ли някога, да осъдят някой лекар-убиец?

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3366491
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #50 -: 30-10-2010, 22:37:48 »

Не Марулче, никога. В медицинската мафия, си пазят гърбовете един друг.
Цялата система е построена така, че никой няма полза от здрави хора. И това, че не ползвам "услугите" им, не означава, че не ме е яд, за това че им пълня гушите с здравните си вноски. Плащаме за "услуга", която не ползваме.А все пак, тези пари могат да отиват, за нещо наистина полезно!

И като стана въпрос за "лекари", аз преди месец щях да ви разправям една случка, на моята съседка, но изчаках да видя какво ще стане и после забравих.
Та, жената е доста възрастна и имала някаква незарастваща раничка на крака. Заведоха я в частна клиника(семейството и да речем че няма финансови проблеми или поне, не като нашите), тук в Бургас.
И какво става...объркват и името(доста са близки имената) с това на жена, до нейното легло. Милата в такова чудо се видяла, че чак като се разплакала на операционната маса, видели, че са сгрешили човека.
За какво е влязла другата жена ли?.....ами за ампутация на крака :fun_096: :surpris_22:
За малко да отрежат крака на грешната жена, което на нейната възраст означава....скорошна смърт.
Днес я видях, ходи си, макар и бавничко. Жива и здрава да е!

Не съм ги питал, дали са предприели нещо, но ако разбера ще ви разкажа.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #51 -: 06-11-2010, 16:36:50 »

Много сте затихнали тук.  ;D Аз пък да изклюкаря как днес видях beelee, да пoхапва сладко баничка пред Народния. :police:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #52 -: 06-11-2010, 18:17:10 »

Много сте затихнали тук.  ;D Аз пък да изклюкаря как днес видях beelee, да пoхапва сладко баничка пред Народния. :police:

ЛИНЧ за beelee!!!  :pensif_29: :police: tooth.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #53 -: 06-11-2010, 18:22:57 »

Суровата полиция дебне зад всеки ъгъл!!  tooth  tooth  tooth :police:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #54 -: 06-11-2010, 18:31:19 »

То, да го е страх човек да заръба някой сандвич с кюфте или хот-дог! Трябва постоянно да се оглежда....ми то така, можеш ли се нахрани  tooth :Content_4 - emotloader:
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #55 -: 06-11-2010, 18:39:03 »

Хахахха, такива работи само в къщи. При това трябва да си носиш покупките в непрозрачна торбичка  :Content_4 - emotloader:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #56 -: 06-11-2010, 19:07:11 »

Ето защо аз ходя с раница навсякъде  tooth.

Опа, издадох се  :surpris_23: - сега съм outlaaaaaw!  :police: tooth
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #57 -: 06-11-2010, 22:37:14 »

 от 15 ноември почват Коледните пости :) който от какво иска да се отказва да мисли на време :) а може и просто да я кара сурово и постно  :pensif_29:
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #58 -: 06-11-2010, 22:49:17 »

е, ше постим, що да не постим... аз поне съм далеко, та нема кой да ме фане да муам баничка навънка tooth
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #59 -: 07-11-2010, 00:06:04 »

За постите... като начало, мисля да намаля употребата на компютъра на 1 час на ден - това със сигурност ще ми бъде трудно, тъй като аз съм от онези, които не могат с малко - искат, "или всичко, или нищо"  :whistling2 - emotloader: :-\. Но поне ще опитам... няма да е зле отново да привикна с добрата стара хартиена книга, а не такава в Word-формат; както и да опитам отново да пиша с химикалка, а не само на клавиатура  tooth. Брееей, това техническият век било страшна работа  :surpris_23:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 22 запитвания.