Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тема-чесалка 2  (Прочетена 248193 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #20 -: 19-10-2010, 21:32:37 »

а вместо прибързано да се ядосваш, защо не замениш рафинираното слънчогледово олио в пластмасова туба с нещо по-качествено?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #21 -: 19-10-2010, 21:34:33 »

направи си дневник като си нямаш, пишеш интересни неща, така ще си събираш мислите на 1 място :) аз също ще си направя след малко, че само пълня чуждите дневници...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #22 -: 19-10-2010, 21:46:52 »

Да, злояде, време ти е за дневник отдавна....и защо го ядеш това олио, има толкова вкусни масла  :Appetit_17:, зехтин  ....

марулче а твоя дневник къде изчезна ?
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #23 -: 19-10-2010, 21:55:59 »

През пролетта и първата половина на лятото се намъчих с тоя зехтин (последния дето го опитах и още не е свършила бутилката  е една тежка мазня...само за сапун става иначе му пише че е light). По- съм си свикнал с олиото и затова се върнах към него.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #24 -: 19-10-2010, 22:02:24 »

я, някой е забелязал, че го няма... изтрих го по лични причини, отразява едно друго време, което ми навява кофти чувства, а и бях писала много глупости... по-добре да го няма... кой прочел-прочел, кой не прочел- да е прочел :)

ще пусна 2ри том на дневника ей-сегинка, но едва ли ще е такъв касов хит като първия tooth, мисля да се държа прилично (ако въобще мога да се)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #25 -: 19-10-2010, 22:07:37 »

През пролетта и първата половина на лятото се намъчих с тоя зехтин (последния дето го опитах и още не е свършила бутилката  е една тежка мазня...само за сапун става иначе му пише че е light). По- съм си свикнал с олиото и затова се върнах към него.

е ти що си зимаш зехтин лайт ??? тва е няква блудкава смес от 2 вида олио, едното е рафинирано... вземи си нормален зехтин ако ще си зимаш зехтин... ако пък не ти допада консистенцията или миризмата му (и на мен ми се е случвало да уцелвам неприятно миришещ зехтин), ползвай друга нерафинирана мазнина, примерно сусамовото олио е леко и без миризма
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #26 -: 19-10-2010, 22:11:13 »


Към днешна дата от няколко месеца в менюто ми не е попадал животински продукт(а докога ще е така не зависи от мене).
Според мен зависи само от теб! Поздравления! :Content_14: Давай смело, преди време когато не е имало олио, зехтин и др. мазнини, как са живеели хората.....
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #27 -: 19-10-2010, 22:27:30 »

През пролетта и първата половина на лятото се намъчих с тоя зехтин (последния дето го опитах и още не е свършила бутилката  е една тежка мазня...само за сапун става иначе му пише че е light). По- съм си свикнал с олиото и затова се върнах към него.

е ти що си зимаш зехтин лайт ??? тва е няква блудкава смес от 2 вида олио, едното е рафинирано... вземи си нормален зехтин ако ще си зимаш зехтин... ако пък не ти допада консистенцията или миризмата му (и на мен ми се е случвало да уцелвам неприятно миришещ зехтин), ползвай друга нерафинирана мазнина, примерно сусамовото олио е леко и без миризма
Аз не пазарувам - ако взема да го правя сигурно няма да вържа месеца от заплата до заплата и затова майка ми обикаля по цял ден магазините и следи къде има промоции, а дали е нещо качествено е друг въпрос.


Към днешна дата от няколко месеца в менюто ми не е попадал животински продукт(а докога ще е така не зависи от мене).
Според мен зависи само от теб! Поздравления! :Content_14: Давай смело, преди време когато не е имало олио, зехтин и др. мазнини, как са живеели хората.....
Не знам кога моите хора ще се присетят да вземат някой тлъст шаран с довода, че има рибена мазнина и не знам какви незаменими омеги.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #28 -: 19-10-2010, 23:07:16 »

ама евтиното си е евтино, нали знаеш... :(
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #29 -: 19-10-2010, 23:11:15 »

ама евтиното си е евтино, нали знаеш... :(
затова и не го ям - оставям да си го яде който го е купил.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #30 -: 19-10-2010, 23:13:21 »

ма то така не е хубаво... намери си по-доходна работа и грижовна жена-суровоядка :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #31 -: 19-10-2010, 23:56:51 »

Не ми се пуска нова тема, за това ще пиша тук. Какво знаете за косата? Каква е ролята й в човешкия организъм? Скоро четох, че изпълнява функцията на канал с космоса. Освен това жените били особено чувствителни към нарушаването на тази връзка и за това в никакъв случай не бивало да си подстригват косите. Йогините също ходят с дълги, дълги коси... замислих се... какво действително е косата и да пускам ли пак дълги къдрици  ;)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #32 -: 20-10-2010, 05:53:25 »

Да, Делфинче, и аз това знам за косата като теб. От много време се каня да се пострижа, но нещо ме спира и не го правя.
Знам, че и космите под мишниците не е хубаво да се махат.  :whistling2 - emotloader:

Марулче, не трябваше да триеш първия дневник. Имаше и ценни неща, освен лигавщини.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #33 -: 20-10-2010, 07:58:19 »

Делфинче, в института на Норбеков, доказаха, че колкото по-къса е косата на жената, толкова по-малък е ищаха на мъжа! Пък и къса коса, отива на много малко жени, честно казано.
И още нещо за ищаха. Мъжът е животно, на което интереса, трябва да се поддържа от жената  :fun_096:
За това, мааааалки промени на всеки 40 дни/не е случайна цифра - за толкова се оформя навик/, вършат прекрасна работа. Не че трябва от чернокоса да стане руса, а да речем бритончето да сложи на обратно, да разпери грива или пък да се позалиже малко. Малки хитринки, но за мъжът изглежда, по-различно, непознато и интригуващо! :o ;D
Активен

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #34 -: 20-10-2010, 17:30:46 »

ма то така не е хубаво... намери си по-доходна работа и грижовна жена-суровоядка :)
Или богата жена, а пък ако е суровоядка.... ;)
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #35 -: 20-10-2010, 19:19:11 »

ма то така не е хубаво... намери си по-доходна работа и грижовна жена-суровоядка :)
За работата - ще трябва да се преквалифицирам по някакъв начин, а половинката все ще се появи отнякъде - догодина почвам да я търся, че сега е годината на тигъра и не ми се ще нещата да свършат злополучно.

Не ми се пуска нова тема, за това ще пиша тук. Какво знаете за косата? Каква е ролята й в човешкия организъм? Скоро четох, че изпълнява функцията на канал с космоса. Освен това жените били особено чувствителни към нарушаването на тази връзка и за това в никакъв случай не бивало да си подстригват косите. Йогините също ходят с дълги, дълги коси... замислих се... какво действително е косата и да пускам ли пак дълги къдрици  ;)
Правилно си прочела. Колкото повече време отделям за медитации толкова по-финна става косата ми (свързва се към по-високочестотни енергии). Освен това непосредствено след подстригване има един преходен период в който практиките ми губят ефективност.
Ето (на руски е) повече за дните от лунния календар в които да се въздържаме от подстригване, аз го спазвам и някои от описаните проблеми понамаляха доста оттогава.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #36 -: 20-10-2010, 20:10:10 »

За съжаление руския ми е тъмна Индия  :-\ То се е видяло - ще се пуска дълга коса, ама пусто много се харесвам с къса  :Content_4 - emotloader: Айде дано поне Светльо да излезе прав  :laugh:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #37 -: 20-10-2010, 21:32:14 »

Ще ги драсна на български по-късно.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #38 -: 20-10-2010, 22:23:39 »

Супер си, Вери  :flowers2:
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #39 -: 20-10-2010, 22:27:59 »

През пролетта и първата половина на лятото се намъчих с тоя зехтин (последния дето го опитах и още не е свършила бутилката  е една тежка мазня...само за сапун става иначе му пише че е light). По- съм си свикнал с олиото и затова се върнах към него.

И аз съм виждал хора, които не харесват зехтина на вкус. На мен ми харесва, но и също така много харесвам шарлан - студено пресовано слънчогледово масло. Пробвай него - страхотно е за салати. За съжаление жената не го харесва и май ще трябва да почваме да си овкусяваме салатите отделно.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death
 

Страницата е създадена за 0.129 секунди с 24 запитвания.