Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Зеленото Цвете  (Прочетена 133548 пъти)

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #440 -: 26-12-2012, 17:35:23 »

Хора, някъде да сте виждали дървена голяма купа, която да става за салати? От типа на петата от линка:
http://www.comfort.bg/bg/interesno/view/1539.html Дори по-голяма и по-разлята някак си... Много ми се иска, като проям, да почна в такива купи (само стъкло, дърво и керамика) да си приготвям храната. Определено, по-нататък ще минем на керамични тави, тенджери и тиган (въпреки, че се чудя дали си струва инвестицията, предвид малкото готвене и тенденцията все по-рядко да се случва това).
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #441 -: 26-12-2012, 20:13:06 »

Най-вероятно е да откриеш такава купа на димитровградския пазар. Близо е до теб, а и там има голямо разнообразие. Освен това цените са поносими, а и можеш да се пазариш /всъщност не е ли това смисълът на пазара?/.
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #442 -: 26-12-2012, 21:36:39 »

Мен обаче дървените съдове ме притесняват - нали сте гледали филмчето за това какви микроби има в кухненската дъска за рязане. Поради тази причина много хора предпочитат да ползват пластмасови. Та по същия начин ме е страх, че дървените съдове ще задържат микроби заради структурата си. 
 
Иначе такива гаванки съм виждала като че ли по етно магазините, а в Карфур има едни по-тънки като от бамбук.
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #443 -: 26-12-2012, 21:49:43 »

Зависи от конкретната дървесина. Има някои дървении, които са подходящи за кухненска посуда. Но за съжаление не мога да кажа кои, тъй като като цяло предпочитам порцелан и стъкло, а не дървени. ::) Но предполагам с малко ровене може да се намери коя дървесина е подходяща.
Много информативна публикация от моя страна, няма що. tooth :Confus_3:
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #444 -: 27-12-2012, 00:51:48 »

Зелено Цвете, да знаеш с колко години ме върна назад като спомена за дървена купа - като бях малък и си ходех на село ми правеха попара в дървена купа и я хапвах с дървена лъжица...
Да те предупредя, че в държена купа не е желателно да се сервират продукти със силна специфична миризма. Аз ползвам дървен кълцалник за чесъна - дори и да издялкам един милиметър от повърхноста миризмата на чесън ще си остане. Не, че ми пречи, но ако е съд за десерти няма да е много приятно.
Мазнината  се измива много трудно от дървото или е почти невъзможно.
Сега ползвам порцеланова купа - много лесно се измива със студена вода дори и да е мазна.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #445 -: 27-12-2012, 21:13:56 »

Е, аз определено няма да пльоскам каквото и да е във въпросната купа  :bleh. Но, мисля, че с подходяща поддръжка, можем да си гарантираме сравнителна чистота и безопасност на храната...колко други неща са опасни, ама си ги зобаме :surpris_23: Ще търся и ровя, има такива с някакви безопасни покрития, които могат да се измиват с препарат (аз ползвам екологични, биоразградими и пр. :pensif_29:).
Да се похваля, че днес проядох  :Appetit_4:, ще живея  :weight_lift: Хапнах салата от зеле в Хасково и сега у дома сандвич от едно много готино немско ръжено хлебче с авокадце (щях да му мацна и сушен домат, но не знам де ми е пасаторът :Confus_34:).
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #446 -: 27-12-2012, 21:30:33 »

Радвам се, че се чувстваш по-добре!
Хайде, от тук насетне бременеенето да е леко и безпроблемно!  :Content_22: (как ви завиждам на двете с purelove,  :whistling2 - emotloader: аз съм пристрастена към бременеенето  tooth)
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #447 -: 06-01-2013, 20:26:45 »

Това е първата храна от повече от два месеца, която си приготвям сама...почти сама, де  :thankyou:

Има китайско зеле, авокадо, кълнове от боб мунг и лимонов сок. Понеже аз не излизам в коридора, където ни е мивката (една стара мивка, опряна на тухли, жалка работа сме в момента), мъжът ми прави подготвителните дейности - мие, бели и пр. Аз само режа, овкусявам и бъркам  :essen:! Солта ми е някаква непоносима и понеже у дома съм на киви-бананова диета, ако ям нещо готвено и то със сол  :surpris_22:, после се чувствам мн. зле. Отвикнах от солта и после направо ми изгаря вътрешностите.
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #448 -: 24-01-2013, 13:53:34 »

Здрасти Цветенце,
Честита и безпроблемна бременност. В кой месец си?
Аз карам трети :) .
Активен

purelove

  • Гост
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #449 -: 24-01-2013, 16:07:44 »

Еха !  :flowers2:
Доброжелюбна бременност, Кати   :flower:
Разорала съм дълбоко няколко интернет парцела  ;D , задълбочено чета и проучвам подробности около суровата бременност и майчинство на някои авторитети по темата. Има идеи които ми харесват, но засега експлоатацията им е сведена до санитарния минимум  :Confus_3: Хвърлям по едно око на форума, следя публикациите ви по темата. Имам и много за споделяне :) Утре живот и здраве взема ли последния изпит, смятам да пускам корени (че ми е по уютно тук)  :)
Каква козметика и масажни лосиони ползвате ? По време на душ ексфолирам кожата съз захаросан мед,търкам с луфа и след това мажа с кокосово или бадемово масло. За сега нямам зачатъци на стрии  :)
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #450 -: 25-01-2013, 19:24:30 »

Kati_na, в мометна съм в 16 г.с. и 4 дни., демек 4-ти месец. Имах тежки времена с храненето, по-скоро си беше принудително гладуване  :(, но свършиха. От 2-3 седмици започнах да си хапвам почти нормално, до преди това понасях само банани и кивита. Вече ям салатки и някои готвени неща - картофи, ориз, зеленчуци на пара... Но наблягам на огромни количества смутита и салати  :weight_lift:
Purelove, аз ползвам био масло от шей (карите), смесено на водна баня с масло от кайсия (може бадем, лавандула или всякакво). Четох много хубави отзиви за каритето и бременността и определено по-доволна от друго не съм била до сега. Бях фен на кокосовото (desi82май го ползваше редовно през бременността си и не само), но то има охлаждащ ефект през зимата, доколкото знам.
Приятни моменти през бременността и хубави бебета накрая!  :flowers2: Радвам се, че има и други такива като мен (в голяма степен), че ми е трудно да срещам подкрепа за начина си на живот, особено сега, и плановете си за бебето и как ще го гледаме!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #451 -: 15-03-2013, 15:52:28 »

Здравей Цветенце,
Не си писала отдавна. Голямо ли е коремчето вече, знаеш ли пола на бебо?
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #452 -: 15-03-2013, 19:36:34 »

Привет, kati_na, коремчето расте стремително  :weight_lift:! Ще си имаме момченце, вече съм в 24-та седмица и всичко за сега е наред! Ти на какво положение си? Надявам се и при теб, и при purelove всичко да е наред!
Хапвам основно сурово, но не на 100 %  :whistling2 - emotloader:. Сутрин любимата топла вода с лимон  :heart_2:, по-късно плод или смути, на обяд салата, след обяд продължавам с някакви плодове и вечер пак салата или евентуално някой печен зеленчук (картофи, зеленчуци на пара и подобни). Обаче като цяло готвеното ми предизвиква киселини, а онзи ден от един ориз...ъхм...ами замина си половин час след ядене  :surpris_23:. Иначе ми се прияждат готвени неща, основно картофи и също като готвя на мъжа ми, понякога опитвам.
Относно физическата активност, основно дълги пешеходни преходи по пресечен терен около селото ни и района + градинарство! Понякога правя и разни асани, но не се натоварвам целенасочено.
 :heart_2:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #453 -: 18-03-2013, 14:33:44 »

Привет, kati_na, коремчето расте стремително  :weight_lift:! Ще си имаме момченце, вече съм в 24-та седмица и всичко за сега е наред! Ти на какво положение си?

Аз влизам в пети месец. Само проблема с яденето трябва да си оправя, защото ям много неполезнотии: преработени и опаковани храни. Съответно качих и много килограми. Иначе отивам и се прибирам пеш от работа, сутрин правя една 30-сет минутна тренировка за бременни. Затова започнах да пиша във форума - да се постегна, да си оправя храната и да се наслаждавам на бременността си. Аз още не знам пола на бебчо. На 1.04 съм на ФМ и тогава ще се види :) .

П.П. Дано щъркела да ни донесе момиченце, защото батко вече имаме ;) .
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #454 -: 20-04-2013, 21:10:27 »

Привееет от една все по бременна green flower  :weight_lift:! Моето дневниче, а и чуждите гледам, нещо замряха   :P, та викам си да го посъживя малко...
Пролет е и аз стабилно живея от зелении и плодове. Сутринта задължително започвам с топла вода с мед и лимон, два часа по-късно смути (обикновено банан, киви + зеленолистни от типа на спанак, маруля, живовляк, коприва, глухарче). На обяд салатка, вечер, ако ям въобще - също някаква салатка и през деня вкарвам пак някакви плодове. Пия доста фрешове  - портокал, ябълка, морков и спанак ми е любима комбинация.
Онзи ден пак се "докарах" от едно смути (поне мисля, че беше от него), защото прекалих с живовлека и повръщах цял ден  :surpris_23: :Confus_3:. Сега не му е времето за експерименти, обаче.
Почти не ям готвено, преди няколко дни опитах пържен картоф  :Confus_3: и не останах очарована :Content_14: :Content_14:.
Опитвам се да ям и кълнове, но не съм много редовна, все ги забравям. Чат-пат ям накиснати орехи или бадеми (или мляко от тях в смутитата). Хапвам и сусамов тахан честичко  :essen:.
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #455 -: 07-05-2013, 12:44:08 »

Здравей Цветенце,
Само с един пост ли смяташ да раздвижиш дневничето си?
Аз също раста :), чакам момиченце и е много активна, през час се врътка и рита.
Аз си хапвам от всичко, но умерено.

Поздрави :) . За кога ти е термина?

Purelove дали е родила вече?
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #456 -: 07-05-2013, 13:37:07 »

Оле..от живовляк и аз съм повръщала...внимавай с хистамини/оксилати и т.н...Тва включва дори спанак...  :-\
Активен
Psychonaut

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #457 -: 08-05-2013, 11:26:45 »

Purelove дали е родила вече?

От трети лица научих, че е родила и че са изкарали до термин с близнаците.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~
 

Страницата е създадена за 0.297 секунди с 22 запитвания.