Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Зеленото Цвете  (Прочетена 133570 пъти)

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #420 -: 21-01-2012, 16:37:03 »

Пропуснала съм пиперката...не е най-сезонната салата, ама много ми се прияде такава...
Довечера нещо по като за сезона  :bleh
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #421 -: 21-01-2012, 19:15:14 »

 :essen: Супер е. :peperudi:..аз скоро не съм яла кълнове боб мунг, а толкова много ги обичам...не ги продават в моето магазинче, вече няколко месеца не носят ....
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #422 -: 14-02-2012, 17:12:28 »


Късен обяд в условията на липса на вода у дома и спукани водопроводни тръби...ей сега видях кво им е било на нашите баби да носят вода всеки ден от кладенеца  :bleh :bleh :bleh Тоя development съвсем ни е развалил, еей  :pensif_29:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #423 -: 25-07-2012, 09:35:10 »

Ах, моят скъп дневник потънал в забвение... :surpris_23:
Ако си обобщя храненето напоследък, трябва да кажа, че не е точно 80/10/10, ами 70/20/10 (плодове/зеленчуци/ядки и мазнини), което ми се отразява ама много добре!!! Преди нещо се бях вживяла по едни сложни салати с милиони съставки, сега наблягам на хапването на 1-2 зеленчука, дори не на салата, а просто нарязани и по-добре ги приемам. Но, FRUITS RULE  :weight_lift: :weight_lift: :weight_lift:, направо съм като енергийна бомба  :Cherries :Appetit_4:!!! И колкото по-сурово и необработено всичко, толкова по-зле ми идват редките, но все пак случващи се, консумации на готвено (картофена салата, зеленчуци на пара, ориз, леща и подобни).
Относно дошите (че чета на Петко дневника), аз май съм вата-пита или пита-вата, туй не ми е много ясно  ;D. Приятелят ми е чиста вата и определено като е по-дълго на сурово, почва да мрънка за готвено, та му правя гореспоменатите неща + домашен хляб и си е добре човекът  :peperudi:! Но с вкарването на повече плодове сякаш става все по-малко нуждата от готвено...
Сега предстоят едни пречиствания на дебелото черво и после май на черен дроб (макар че той е активен пролетта, но все до край на август ще го сколасаме).
Ако трябва да си обобщя менюто някак, то е:
8-10 ч. - зелен чай с мед и лимон/топла вода с мед и лимон
10-12 ч. - зелено смути (според сезона, но основно банан, магданоз, спирулина, марулка и вариации на тема)
12-16 ч. - плодове, каквито има в огромни количества
17-19 ч. - някакви зеленчуци на салата или просто нарязани - домати, краставици, тиквичи, лук, моркови, цвекло (като имаше и марули, спанак...сега листа от цвекло, магданоз, тученица и подобни)
Между храненията винаги по някой плод, следобед смути от ядково мляко с плод или подобни... Часовете са някакви приблизителни, не че по цял ден тъпча, просто може да е в 8 яденето, може и в 10 да е, в дадения интервал. О, и понякога пия турско кафе у съседите, че стана нещо като традиция и няма измъкване  tooth, но ми го правят по-слабо и слагам мед или пробвам чисто  :surpris_22:...
Правя си и една много приятна напитка с вода, лимон, мед и блендирани с мента и маточина  :thankyou:!
Явно човек като си има собствена градина, почва да се лакоми или знам ли и аз...сега виждаме кое е било недостатъчно и се "заканваме" за догодина да двойно, че все не ни стига, уж! Ние например сме някакви доматени чудовища, с тия домати няма спирка, имаме 200 корена, а сме двама  :essen: :pensif_29: :Confus_3:!
Ами, тъй то в общи линии манджоренето напоследък  :kisss: Ще чета сега за дивите треви и как да ги вкарам в "бизнеса" и тях  :Appetit_17: :Appetit_17:
« Последна редакция: 25-07-2012, 09:37:51 от green flower »
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #424 -: 25-07-2012, 14:05:47 »

 А така!!!  :Content_14:
 Плодовете рулз! И аз по цял ден ям и шашкам колегите с количества.  tooth
За мен си установих, че 10% мазнини т.е. около 45гр ядки на ден ми е малко - сега ям по 100.
Активен
Psychonaut

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #425 -: 25-07-2012, 15:05:21 »

Ами, аз не ям всеки ден ядки, да ти кажа... Просто не се сещам... но ги консумирам като ядкови млека (бадемово, орехово, сусамово основно).
Пропуснах да спомена някои любими суперхрани, които ям, но не защото са "супер", а щото си ги обичам - спирулина (дори само с хладка водичка понякога), мака (вече по-рядко), какао и годжи-бери...Туй са от купешките суперхрани. Иначе, мен ако питате, всичко прясно, сурово и органично е супер  :weight_lift:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #426 -: 25-07-2012, 16:56:10 »

Ох, мен ако имаше как да ме пратят на някой тропически остров...щях да слизам от палмите с банани само за да попаса малко зелено .... tooth
Активен
Psychonaut

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #427 -: 29-07-2012, 15:45:12 »

Днес си направих едно ново смути, което май ще ми стане любимо тези дни и за пръв път се престраших да метна щир  :thankyou:!
Блендирах банани, праскови, малко пъпеш (по принцип не ям пъпеши и дини, харесвам само аромата на пъпешите, но не и вкуса), тученица, щир, листа от цвекло и спирулина. От известно време не слагам мед в смутитата  и така сякаш много ми допадат  :Appetit_17:.
Едно смути ми е ок. 1 л./1,2 л. и го пия в продължение на час, час и половина, сама си го изпивам и по-късно още едно  :Content_14:.

Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #428 -: 30-07-2012, 09:15:22 »

 :Content_14: Само така!

Бтв, аз за меда знам, че не трябва да се меши с нищо, добре си си го усетила.
Активен
Psychonaut

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #430 -: 24-10-2012, 16:43:08 »

Приказка!  :Content_14: Догодина тройна реколта и да ни поканиш на гости!  tooth
Активен
Psychonaut

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #431 -: 24-10-2012, 16:56:30 »

Задължително, може да правим суровоядни събирания, съчетани с разходки сред природата, каяци по Арда, който го влече  :D и бърдуочинг  :fluretaa::flowers2:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #432 -: 25-10-2012, 11:55:00 »

Много ви се радвам, еййй! :-)))

Ако ви потрябва помощ - свиркайте! Може да се съберем една тумба ентусиасти да плевим и копаем из именията ви :-)))
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #433 -: 25-10-2012, 13:25:26 »

Малко самореклама :)
http://www.organichno.com/index.php?option=com_content&view=article&id=410&Itemid=95&fb_action_ids=4250387052630&fb_action_types=og.likes&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582

поздравления  :flowers2: :thankyou: :love_006 - emotloader: :Content_14:!
Определено и аз съм се запътил натам, но ми остава да измисля работата, която ще направи възможно това...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

purelove

  • Гост
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #434 -: 25-10-2012, 15:24:02 »

Евала !  :flowers2: А всичко това (дом, градина, природа ..) може да бъде възможно само след революция в съзнанията ни .., която да задраска веднъж завинаги възможността някой да приватизира и натрапва готови заклеймени  познания, които следва да бъдат изхърлени на бунището на историята, където им е мястото.  :pensif_29: Това е то - Fight for the future или правото да живееш живота си както намериш за добре   :Confus_3: Чудесна статия  :flowers2:
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #435 -: 25-12-2012, 17:54:32 »

Здравейте, сурови и не-толкова-сурови хора  tooth!
Весели празници от моя леко покрит с паяжини дневник  :flowers2:!
Както вече споменах в една друга тема, живот и здраве, догодина ще си имаме сурово бебе  :Appetit_4:!
Нямам много какво да споделям за храненето си, тъй като такова на практика липсва в последния месец и половина  :Confus_3:! Моето "сутрешно прилошаване" е целодневно и поради тази причина мога да изброя десетте си хранения поименно от ноември насам (основно банан и киви, всичко останало си заминава)  :'(!!!
Но скоро се надявам да се върна към нормалното си хранене с предимно сурови храни - плодове, зеленчуци, ядки, семена, кълнове, смутита, сокчета, чайчета и подобни  :peperudi: (обикновено опитвам и по нещо готвено на гости или от на другарчето, ако ме привлече - варен или печен картоф, сварена киноа/булгур/ориз, варена леща или др.!
През бременността планирам да хапвам повечко...още повечко плодове, огромни салати с много зеленолистни, зелени смутита и ще опитам някои нови неща с повече вит В12 (освен традиционната ми любима спирулина  :heart_2:) - ще пробвам да си правя сама кисело зеле, ядкови сирена, кефир и др. ферментирали продукти.
Поздрави и отново весели и здравословни празници (и след това)  :flowers2:!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #436 -: 25-12-2012, 18:24:17 »

Ах, че хубава новина за бебето! Пу-пу, стискам палци!

А за гаденето  - пила ли си чай от гьозум? Той се препоръчва при повръщане. Аз го предпочитам студен.

Светли празници на вашия дом и ... очисти най-накрая тия паяжини от тоя дневник! :-))
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #437 -: 26-12-2012, 13:00:01 »

 :Content_14: А така, и все повече сурови бебета да се появяват!  :weight_lift:
Активен
Psychonaut

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #438 -: 26-12-2012, 13:23:57 »

Цветенце, прави си джинджифил, това е чудесно средство срещу гаденето  :love_007:
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #439 -: 26-12-2012, 14:11:47 »

О, Дани, ще пробвам с джинджъра, ама до сега нямах много ходения до града, нито възможност да си купя. Утре, живот и здраве, ще се доберем до Хасково, снегът тук се топи и е ок. Вече ми се прияждат разни сурови неща (основно си мечтая за смутита)!!! Само дано скоро си имам кухня... Че до онзи ден "кухнята" ни представляваше салон, разграден и само на греди  tooth! Че другарят изкърти старите дъски и накова ново дюшеме, щото старите дъски миришеха гадно и аз повръщах само като изляза в коридора, голямо психо съм станала  :Confus_3:! Даже един ден мъжът ми пропадна между гредите докато къртеше дъски  :surpris_22: :Content_4 - emotloader:, ама нищо му нямаше.
Вчера си смятах в chronometer-а дневния калориен баланс и от необходимите ми над 2000 калории, бях приела само 25 % (героичните 2 банана, 2 кивита и шепа слънчогледови семки)... А като си помисля за многото 3-4-5 дни, които съм имала на пълен град  :Confus_3: :surpris_25:! Ама ще се стягам! Вече имам живец, само сила ми липсва, но няма от къде да дойде, като не вкарвам енергия в системата :Appetit_4:!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.
 

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 22 запитвания.