Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Зеленото Цвете  (Прочетена 133580 пъти)

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #380 -: 12-10-2011, 19:27:07 »

Тия дни много прочистващо си хапвам и пийвам зелен чай с джинджифил, лимон и мед всяка сутрин, плодово-зеленчукови сокове и смутита! Много приятно! После салати, плодове....много приятно  ;)
Днес издъних схемата с един боб в Маджарово, нещо ме отпра есенната романтика....а след това ме отпра бруталната тежест в стомаха  :Confus_3: :Confus_3: и щях да умирам! Явно съм го претоварила след дългото време на разтоварване  :Confus_34:! Знам ли?! Направо съжалявам и се почувствах виновна за пръв път от много време....аз така вина за храната нямам подобни пристъпи....но си представих горкото сравнително тяло като му метнах едни бобове как се е почувствало омотано....  :(...чудило се е що го наказвам!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #381 -: 13-10-2011, 22:48:54 »

Днес като си купувах бразилски орехи от пазара и продавачката ме попита дали знам как се ядат?!  :Confus_34: И аз учудено попитах какво има предвид, а тя каза, че заради селена и сярата в тях, трябвало по 1-2 на ден, не повече!??? Някой чувал ли е подобно нещо и какви са аргументите за това. Едва ли съдържат толкова гигантски количества Se и S, че да навреди, ако изядеш например 6-7 ореха за един ден?! Или?.....
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #382 -: 14-10-2011, 14:27:30 »


Днешната обедна салатка-мартеничка със спирализирано цвекло и черна ряпа, поръсени със сусам, лимонов сок, морска сол и зехтин.
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #383 -: 14-10-2011, 14:31:16 »

Ох, потекоха ми лигите от салатката ти!

А за селена - виж в тази тема - http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=402.0
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #384 -: 15-10-2011, 09:58:14 »

Благодаря към препратката за писанията за селена  :flowers2:
Днес се наслаждавам отново на любимия джинджифилово-лимоново-медено-зелен чай  :) заедно с малко дъждец и свеж въздух  :peperudi: Понеже съм сама вкъщи и творя разни писания :weight_lift:, използвам момента за малко еднодневно разтоварване. Другата седмица предстои голям маратон във времето и пространството и искам да съм свежарка за него! Дано успея да се храня така, както обичам, въпреки предстоящото щъкане и никакво време! Цаката е в добрата организация и разпределяне на времето  :pensif_29:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #385 -: 25-10-2011, 20:58:32 »

Ей туй е днешната ми вечеря - спагети от тиквички със сос от сушени домати, сушени манатарки, зехтин, лим. сок и морска сол, отгоре поръсени с пресни магданоз и коприва  :essen: Снимката е малко калпава, но манджата не беше  :Content_14:

Иначе, наскоpо бях в Гърция по работа и се разболях много смотано. Катерехме се по едни баири и ту жега, ту студ и накрая едно гърло, едни като синузитни състояния  :surpris_25: Но пък съм доволна от добрата си самоорганизация с храненето - носех си кълнове от вкъщи, маслинова пастичка, моркови, пиперки, праз, едно хубаво хлебче и оцелях...Е, и паеля (без месо) си хапнах едната вечер, че испанските доброволци там я направиха специално за нас  :whistling2 - emotloader:
« Последна редакция: 25-10-2011, 21:00:06 от green flower »
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #386 -: 31-10-2011, 16:49:29 »


Обедната ми салата с прясна коприва, лапад, мента, босилек, цвекло и тиквичка  :essen:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #387 -: 01-11-2011, 12:34:53 »

Ами, понеже съм на вълна коприва и лапад  :essen:

-коприва
-лапад
-морков
-броколи
-карфиол
-морска сол, лим. сок, зехтин  :thankyou:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #388 -: 06-11-2011, 12:40:04 »

И такааа, днес спонтанно проведох един шантав експеримент.....Имах доста цвекло, а след утре, ще пътувам и вероятно то щеше да се развали....Ииии, аааз... бухнах три огроомони глави цвекло, две дребни зелени круши, връзка магданоз и няколко стръка целина в сокото....И резултатът беше ок. литър - 1,2 л. сок, който като изключим 200 мл. за другарчето, си изгълтах сама..
Резултатът....силно виене на свят, прилошаване, гадене, ходене до тоалетната честичко  tooth и др. Прочетох аз в един форум за прилошаването и си викам, че е странно....и то взе че стана.... Има и силно отделяне на секрети (храчки, с извинение  :-[).
А сега от пречистващото цвекло към предизвикателството на Байряма  :Confus_34: Ще ходим на Байрям у една наша приятелка и там всички са наясно с веган/суровоядските ни изисквания... Че няма да е само сурово, предполагам е ясно  :Confus_3:, ама няма как, живеем в такава общност и това е! От наше село щели да ни канят също на джамията и кмета ни предупреждаваше да не отказваме месото и да несе обясняваме, просто да не го ядем  :) Ще се справим! Днес се раздавали и бонбони и като надойдоха сутринта едни деца с едни торбички....аз почвам - банани  :Appetit_4:, ябълки, портокали...все плодове уж, сладко и здравословно  :bleh, ама тия ми ти деца с едни торби пълни с бонбони  :surpris_23: :surpris_22:, направо жал ми стана!
Въобще тия наши традиционни хранения са мега вредни, направо...Да не говорим за кланетата по Коледа, Великден, Гергьовден, Рамазана, Байряма и пр. Всьо равно и много неприятно!!!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #389 -: 06-11-2011, 14:47:02 »

Хахаха! Не забравяй и клането по Никулден. Имам понеже такъв експириънс с един шаран, който оживя в мивката и аз, като мъжа в къщата, трябваше да му резна главичката с голи ръце. Още ми се доревава като си спомня.
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #390 -: 06-11-2011, 19:16:09 »

Оффф, и Никулден, и Петльовден и всички подобни са ми хипер тъпи....с извинение, на който не му допада изказването ми, ама наистина не ги разбирам тия измислени празници, на които трябва да резнем главата на някое живо същество, за да докажем символното значение на не знам си кво си.... Вярата и духовността нямат нищо общо с убийството и нараняването!!!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #391 -: 07-11-2011, 04:05:22 »

Еее Цвете, каква е тази ударна доза цвекло, на мен и от 200 мл ми е ставало хипер лошо  :o
Точно днес пред мен режеха едно запечено цяло пиле и дори се обърнах на другата страна да не гледам, гадна гледка  :-\
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #392 -: 13-11-2011, 20:14:45 »

Цветеее, като наръчник за салатки си, всички са много хубави, тази последната ме плени с цветовете.  :Content_22:
А за сока от цвекло... и аз имах подобни преживявания и за да се убедя, че е индивидуално, направих още сок и преследвах всеки, който ми се мернеше и се вържеше да го пие в къщи, обаче нямаше същия ефект върху тях. Оттогава май не съм цедила, така го ям.
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #393 -: 13-11-2011, 21:26:17 »

Ох, ето го и последното не-много-сурово произведение:

Сварен булгур, магданоз, пиперка, праз, сушени домати, зехтин, лимонов сок, морска сол. Нямах време да кисна булгура докато омекне, защото ми хрумна късно и направо го сложих да се свари  :surpris_23:
Стана супер.
Иначе днес явно преодолях непоносимостта към цвеклото, която развих за кратко след СОКА  :Confus_3: :whistling2 - emotloader: и хапнах една хубава софийска салата с цвекло  :weight_lift:, за ранна следобедна вечеря - салата от нори кори, моркови, тиквички, кълнове от соя, басмати ориз, маринован джинджифил, уасаби и още нещо  :bleh
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #394 -: 29-11-2011, 18:28:06 »

Здравейте  :fluretaa:,
ами реших малко пак да си посподелям менюто тия дни, да стана по-редовна  :essen:
Давам го относително сурово, като изключим някой и друг картоф  :peperudi:!
Днес менюто беше:
10 ч. - 1 л. смути от 2 банана, шепа къпини и 2 шепи спанак, хлорела, лъжица сусамов тахан и лъжица мед.
14:30 ч. - салата от броколи, спанак, настъргана тиква, праз лук, бяло зеле, зехтин, морска сол, лимонов сок.
17 ч. - 2-3 мандарини
Сега ще вечерям шопска салата без сирене и салата от зеле и моркови (това в заведение по предварителна поръчка, няма как).
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #395 -: 29-11-2011, 22:45:30 »

Цвете, и аз наблягам на зелените смутита, особено със спанак ми са сладки  :)
Само че не мога да си представя някога да почна да ям толкова малко, като теб, но ще се стремя към това  :Content_22:
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #396 -: 30-11-2011, 13:29:58 »

Маалко ли?  :Content_14:Може да изглежда малко, ама количествата ми са големи - смутитата ми например са по 1-1,8 л., салатите са огромни купи от по половин кило сигурно, обилно полети със зехтинче,  доста кълнове, ядки и семена вкарах напоследък....Днес например до сега съм на 4 ябълки и 4 круши за ранна закуска, 2 шепи белени накиснати бадеми с 4 накиснати сушени сини сливи, а за обяд си позволих едно бобче с колегите  :whistling2 - emotloader:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #397 -: 05-12-2011, 22:29:07 »

Ех, прекъснах хубавото сурово ядене напоследък.... с двудневно ходене по терен и много готвено, ама нейсе! Сега пак продължавам! Е, не че толкова лошо беше, ама повече хапвах разни картофи, оризи, шоколад даже и кафе  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:!
Вече почнаха подпитванията "на Никулден няма ли да си хапна ама мъъъъничко рибка, тя нали не е месо"!!!!  ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? WTF!!!!!!
Измислих си една много яка салатка от последната седмица с броколи, зеле, спанак, настъргана тиква и морков, праз лук и традиционната заливка от зехтин, лимонов сок и хималайска сол! Опитвам се максимално да намалявам солта, пък била тя и хималайска, келтска, морска и пр.

Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #398 -: 08-12-2011, 01:29:00 »

Днес беше прекрасен плодово-салатен ден  :love_007:
9 ч. - нарязани 1 банан, 1 портокал, 1 ябълка
        зелен чай
12:30 ч. - салата от цвекло, ябълка, орехи и гауда
               зелен чай с мед
16 ч. - 1 банан
18 ч. - зелен чай
20:30 ч. - огрооомна към 600 гр. салата от марулка, авокадце, сушени домати, лук и пармезан
               1 мандаринка
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #399 -: 08-12-2011, 10:15:30 »

Аз сол(морска) си хапвам доста  tooth Ако се поема достатъчно вода и човек не се събужда подпухнал - всичко е наред.
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.07 секунди с 22 запитвания.