Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Иии на Софи дневникът  (Прочетена 2711 пъти)

Софи

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Иии на Софи дневникът
« -: 30-07-2013, 18:32:48 »

Реших, че е най-добре да започна да си водя дневник и да го поместя тук, където ще мога да споделям опита си.
През януари 2013 спрях да ям месо и да взимам медикаменти. През юни спрях да пуша и ... да пуша :-[. На 7ми юни спрях да ям всякакви животински продукти (освен кисело мляко), кафе и алкохол. Вече 3 седмици се мъча да ям сурова храна, но ям и готвено от време на време. Още се уча как да ям по-правилно и само се надявам да не си навредя, че нещо опасно заслабнах.
Един примерен ден:
ставам в 6:00 и след като си измия зъбите изпивам 1 чаша топла вода
едва издържам до 9:30 да закуся, защото искам да оставя организма ми да се прочисти (закусвам или няколко плода или 1 малък пъпеш)
към 10:30 изяждам 3 шепи (малки са ми шепите  ;D) ядки - тиквени семки, слънчогледови семки, бадеми, орехи и лешници
около 12:30 ям накиснато от предната вечер и изцедено жито или ръж с 1 лъжица мед
около 14:30 ям или филия с мед или кисело мляко с хляб
около 17:00 ям плод
вечерям между 18:00 и 19:00 - зелена салата или готвени: леща, боб или супа от коприва

Не всеки ден ми е така подреден и общо взето коремът и червата ми стачкуват от 3 седмици. За това, се уча как да комбинирам храните
http://www.alderbrooke.com/chart.php
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Иии на Софи дневникът
« Отговор #1 -: 31-07-2013, 06:50:14 »

аз бих извадил зърнените и киселото мляко . Ядките за деня са не повече от шепа , иначе натоварваш много черния дроб.
Хляб също не ти препоръчвам да ядеш, организма яко се задръства от него.

Яденето сутрин трябва да започне след 11 часа и вечер да приключи преди 7 най-късно.
Зъбите с какво ги миеш ?

Ако искаш пиши ми и ще ти дам някои рецепти за храни.
Активен

Софи

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Иии на Софи дневникът
« Отговор #2 -: 31-07-2013, 09:44:47 »

titan, защо би извадил зърнените? Ям кисело мляко, защото се опитвам да се справя с хронична кандидоза, все още не съм намерила по- добър вариант.
Нормално ли е човек да не яде през първите 5 часа сутрин?! :D

Ето link към пастата за зъби, която ползвам http://www.weleda.co.uk/calendula-products/calendula-toothpaste-75ml/invt/101001

Много ще съм благодарна да ми изпратиш рецепти :)
Активен

Софи

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Иии на Софи дневникът
« Отговор #3 -: 31-07-2013, 09:54:37 »

Направих голяма грешка снощи - след като бях вечеряла салата и коприва с ориз и кисело мляко, изгладнях към 10 и се натъпках с 2 парчета баница . Цяла нощ ми беше тежко и още ми е лошо.

Добър урок си дадох.
Активен

Софи

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Иии на Софи дневникът
« Отговор #4 -: 01-08-2013, 09:45:02 »

Вчера си направих клизма за пръв път. Няма да навлизам в подробности,  сомо си отбелязвам.

Салатата ми снощи беше много вкусна
маруля, крес, сранак, краставица, домат, авокадо, оранжева чушка, зехтин и малко химарайска сол.

За днес съм си взела 3 праскови за закуска, ядки за час по - късно и накисната елда, която смятам да изям с лъжица мед около 2 следобед. Дано не огладнея много преди да се прибера.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Иии на Софи дневникът
« Отговор #5 -: 02-08-2013, 07:48:10 »

Зърнените също образуват слуз, тов ане са същите зърна от преди 4000 години, а генно модифицирани или в най-добрият случай гадни хибриди. Кой, с каква цел ги създава е друг въпрос. Вероятно само лимеца не образува слуз, тъй като ядох хлебче от лимец с малко ръж и квас и не получих слуз от него. Но принципно избягвам да ям зърнени и хляб и се чувствам отлично , освен това каква е хранителната полза от хляба? На 250 270 градуса всичко полезно в зърното отдавна се е унищожило. Млякото няма да ти помогне , само ще ти навреди. Кандидата изисква сладко , ако спреш захар под всякаква форма и ограничиш плодовете може би ще имаш шанса да я пребориш , с гладуване , разбира се и някои помощни анти бактериални препарати. Мед също не ям , ако ядеш макс по чаена лъжичка на седмица. Идеална основа за кандида, а както знаем вече кандидата образува рак. Сладкото е наркотик за организма ни. Нормално е човек да започва яденето около обяд. Аз съм работил и тежка физическа работа , спортувал съм и открих накрая,че за мен най-добре е да ям около 12-13 часа. Не казвам , че не ми е кеф да се намуам още в 9 , но за организма ми не е добре :)
Паста за зъби ползвай само сода за хляб с кокосово масло и 1-2 капки някакво етерично масло , което ти харесва.  Ориз само кафяв , кисне се мин 4 часа преди готвене. Старай се 80 % сурово на 20 % макс готвено и винаги мешай готвеното със суровото , т.е. не яж само готвена храна, яж първо суровата , после след нея или с нея и готвената.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 23 запитвания.