Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Чудото на гладуването"  (Прочетена 13736 пъти)

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
"Чудото на гладуването"
« -: 31-05-2009, 01:01:02 »

ох пак съм аз  :D
1 история.
"Чудото на гладуването"-това ми спаси живота преди години...
от там се започна всичко!
Въпреки че по рождение не ядях месо,70-80% от храната в къщи беше плодове и зеленчуци,активна спортистка дълги години,на 13 годишна възраст започнаха едни обриви,едни чудеса.Бяха като от алергична реакция,мн.силен сърбеж,болки,кожата ми се подуваше-навсякъде и всеки ден,уджъс...Мн.пъти съм усъмвала в бърза помощ,с опасност за живота,тъй като ми се подуваха дихателните пътища,или съм била в такива болки,каквито само аз си знам...това продължи 10 години,уф.Изследвания-в бг и сащ-нищо...нямах диагноза,всички лекари казваха различни неща.И само лекарства,мн.лекарства,все по-силни и по-силни,мнооого скъпи и още по-скъпи,инжекции,системи,преспивателни(за да не чуствам нищо)...всичко спираше да действа...увеличаваха се дозите...нямах нормален живот,само желание за такъв.
Често се случваше да отсъствам от училище,тренировки,лекци,приятелски събирания-защото или не бях приятна гледка,или плачех в болки,или не можех да си отворя очите,устата. Съжалявам че пиша за това,но наистина мислех че не ми остава мн.живот..то живот ли беше...
На 19год.възраст прочетох 1 книга която ме впечатли-че за да увеличим нашата енергия 1 стъпка е да помислим за храната-да ядем само жива храна.Нито знаех какво е това,нито се говореше тогава какво е здравословно и какво не-някакси това беше механичен процес.
И-бях 2-3 месеца на череши,ягоди,салати,ядях мн.малко,всичко го виждах "гадно"(нали в книгата пишеше че е мъртво)и тогава нямах никакви симптоми...Но след това отново лека полека забравих за този начин на хранене,изкушенията бяха прекалено много-пътувания,я опитай това я онова,подаряват ти шоколади и бонбони,или да не обидиш домакините на сготвеното...та отново се върнаха симптомите,лека полека станах отново плачевни,все повече и повече...
Трябваше да направя нещо-аз! не можех повече да разчитам на лекарите и лекарствата.
Нито се говореше тогава за лечебно гладуване и т.н. Но чудото се случи...
Моя близка ми каза-а бе защо не опиташ пълен глад-имаше книгата на Брег.В началото ми прозвуча самоубииствено,но не губех нищо.
И направих 1 дневно.След няколко дни-3. И след няколко още-6.Казах си колкото издържа.
Не знаех за захранване и т.н.-но се хранех по-леко-така ми каза моята близка.
В тези дни само на вода-имах по-силни симптоми от всякога,не спях изобщо-Но след това нещо се случи-все по-рядко започнаха да се връщат симптомите...и все по-рядко пиех лекарства. Имах си ги така лекичко понякога,но продължавах да ги пия макар и рядко лекарствата. В този период от 2 години,до пълното ми излекуване,направих и още нещо.
Пих 4-6 месеца с прекъсвания,едни билки.Вярвам че и те ми помогнаха частично.
И преди 3 години-ми предложиха работата на която съм до днес.За да я започна,трябваше да съм в перфектно здраве,без да пия ония "опияняващи лекарства" и си казах оооо-ще съм напълно здрава край това е! и направих 10 дни-само на топла вода!
И-ето ме днес,в къщи нямам 1 хапче.И се замислих мноооого сериозно за храната си.
Търсех дълго кое е точно за мен,суровоядстовото си казах-ето това е! Но както Малахов казва,трябва лека полека човек да привиква към този начин на хранене,не се насилвам,оставям се на усещанията си...
Що се отнася за билките-не искам да правя реклама на никой,НО ако някой е в безисходно положение,в каквото и аз бях-ще ви кажа от къде са и за какво става дума.
Това е Ayurveda клиника намираща се в Индия.Там са изключителни специалисти,съставящи изключително индивидуална диагноза и според нея,се съставят билкови смеси специално за човека,придружена със срок за приемането им,схема,и от части специализирана диета. Препоръчвам ги защото съм видяла и по мен и близки резултати. Изготвят билки за всичко което си помисли човек-за вс.болести,детокс,при менопауза и т.н. Само по интернет съм комуникирала с тях и са страхотни и мн.точни.
Цената която платих за билките е символична в сравнение с това което са дали преди моите родители за лекарства(които са пълни боклуци). за цялата програма излезе към 60$ с доставката.
1-в интернет попълвате форма за безплатна консултация.
2-следва отговор до 2-3 дни с детайли какви билкови смеси ще са добре за вас,за колко месеца тр.да ги пиете и съответно цената.
3-може да се плати всякак-запис,western union и т.н.
4-ще ги получите до 2 седмици,и може да се консултирате с лекарите по интернет по всяко време.
Много са мили.Работят на принципите на Ayurveda и дошите.
Още нещо-когато започнах да пия билките,беше в доста критичен момент за мен,когато пиех лекарства,не се изискваше да ги спирам;но лека полека започнах да ги намалям,защото се чуствах по-добре.С билки пречистването и нормализирането на организма става по-плавно и бавно,но ако е неизбежно да се спрат лекарствата от раз,е решение.
А сайта е: www.jiva.com

Ох че дълго стана,извинявайте...много любов на всички,и не се отказвайте,гладуването е чудо,а храната е нашето лекарство.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:"Чудото на гладуването"
« Отговор #1 -: 31-05-2009, 06:12:06 »

Jakiiiiiiiiii,какви интересни неща разказваш-на един дъх ти прочетох историята.Много се радвам-наистина честно :),че си успяла да се справиш с този проблем....И колко интересно ми стана,като четях за  тези индииски лекари(ужасно много ми се ходи в Индия).
Супер си ;)
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:"Чудото на гладуването"
« Отговор #2 -: 31-05-2009, 10:42:37 »

jaki :-*, разказът ти е много поучителен за всички...Направо всичко,което си преживяла е чудо! Поздрави:)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:"Чудото на гладуването"
« Отговор #3 -: 31-05-2009, 11:55:11 »

Да може!ако организирате патешествие до Гоа-включвам се от раз.
Изключително разнообразна и интересна страна.Бях в Калкута,чаках 30мин.докато пресека 1 мини уличка,колите за НИЩО на света няма да ви направят път,а напротив състезават се кой ще мине пръв през теб ехаа,и се чуват 1234567890 клаксуна нон-стоп(може би от гордост че имат коли?) ;D
това в кръга на майтапа,има мн.интересни места и мн.мн.мн.хора.
Активен

Talita

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • Give me the key to set your heart and spirit free
Re:"Чудото на гладуването"
« Отговор #4 -: 02-06-2009, 20:42:20 »

Не съм писала отдавна защото едва сварвам да прочета това, което сте написали. Но усилено чета и се уча от вашите истории. Историята ти Jaki обаче така ме развълнува, че не се сдържам да не напиша някой ред. Само по това което пишеш си личи колко си необикновенна. Имала си толкова изпитания, а си толкова пълна с живот!!! Поздравления!!! Искрено ти се възхищавам и пожелавам и за себе си и близките си такава сила...
Активен

chopi68

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:"Чудото на гладуването"
« Отговор #5 -: 11-06-2009, 23:45:02 »

ох пак съм аз  :D
1 история.
"Чудото на гладуването"-това ми спаси живота преди години...
от там се започна всичко!
Въпреки че по рождение не ядях месо,70-80% от храната в къщи беше плодове и зеленчуци,активна спортистка дълги години,на 13 годишна възраст започнаха едни обриви,едни чудеса.Бяха като от алергична реакция,мн.силен сърбеж,болки,кожата ми се подуваше-навсякъде и всеки ден,уджъс...



Jaki , поздрави и от мен .Малко хора имат такава воля и сила.
« Последна редакция: 26-01-2010, 11:57:30 от Mep »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Чудото на гладуването"
« Отговор #6 -: 14-11-2009, 02:35:10 »


Ей, ако ще ходите в Гоа , обадете се да ви заръчам да ми купите малко Goa-Trance.
( стил в техното) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Rachel

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:"Чудото на гладуването"
« Отговор #7 -: 15-01-2010, 20:17:41 »

Здравейте!
 Някой може ли да ми каже, откъде мога да си изтегля книгата "Чудото на гладуването" от интеренет ?
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:"Чудото на гладуването"
« Отговор #8 -: 16-01-2010, 01:33:18 »

За съжаление само на руски съм намерил аз http://www.koob.ru/food/
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:"Чудото на гладуването"
« Отговор #9 -: 25-01-2010, 17:04:27 »

И какво ще правите в Гоа ? Ако имах крака щях да се върна. Но не в Гоа а в Керала.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:"Чудото на гладуването"
« Отговор #10 -: 26-01-2010, 11:59:20 »

Ето тук има книгата на Лидия Ковачева за сваляне- http://www.spiralata.net/booklist.php?fieldFrom0=60&LangID=0&Letter=%CA

А тази на Пол Брег я има тук, но на английски - http://www.demonoid.com/files/?query=paul+bragg
« Последна редакция: 26-01-2010, 12:18:03 от Mep »
Активен
Духът владее материята!

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:"Чудото на гладуването"
« Отговор #11 -: 22-01-2012, 11:40:08 »

jj, историята ти е направо невероятна! Възхищавам ти се, много ми харесва духа, който лъха от разказа ти  :thankyou: На мен също ми предстой една борба, която водя за здравето си и е хубаво да знам, че има и много други успели! Попътен вятър :)
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен
 

Страницата е създадена за 0.13 секунди с 21 запитвания.