Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Чесън  (Прочетена 26783 пъти)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Чесън
« Отговор #40 -: 01-07-2011, 21:19:42 »

И на мен ми понижава кръвното чесъна, и затова избягвам да ям...Но пък много обичам , особено пресен чесън :Appetit_17:
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Чесън
« Отговор #41 -: 01-07-2011, 22:10:07 »

туй не звучи много добре... предпочитах да чуя нещо, което да ме накара да го ям... някво обяснение що така се получава и че като се пречистя може би ще спре да се получава гадния ефект  tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Stanislav

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
    • tiensbg.com
Re:Чесън
« Отговор #42 -: 01-07-2011, 22:23:05 »

Аз съм чувал, че го регулира..     :)
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Чесън
« Отговор #43 -: 01-07-2011, 23:55:46 »

 Гарванчо, имам предвид, че окислява свободните радикали, които според учените са виновни за огромна част от "мизериите", които се случват в организма ни на метаболитно ниво.
 Под автоинтоксикация имам предвид освобождаването на прекомерно много токсини в извънклетъчната течност и кръвта, които си натрупал с времето, в резултат на което се чувстваш зле докато се отделят, защото твои или не, токсините са си токсини.
 Детоксикация си е прочистване, а термина автодетоксикация не съм сигурен, ама май за първи път го чувам и ми е малко странен.
 Не съм сигурен, че след време ще спре да ти пада кръвното. Виж, че и при Даниела го има този ефект. Все пак ти сигурен ли си, че ти става ниско ? Премери ли го поне веднъж преди и след като си ял чесън ? Пробвай, ако ти е възможно  ;) .  Не забравай също, че сярата като окислител в големи количества не може да не е вредна, защото няма начин да не повлияе PH-то на организма. Все пак при нормални и здрави хора вътрешната среда е леко алкална.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Чесън
« Отговор #44 -: 02-07-2011, 00:11:35 »

може би прекалено много чесън съм се напъвал да изяждам..... исках да пробвам по-големи количества за по-добър ефект..... освен да пробвам с 1-2 скилиди максимум да видя какво ще стане  :whistling2 - emotloader:
благодаря за отговорите  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Чесън
« Отговор #45 -: 02-07-2011, 00:47:59 »

Много съм прост  :Confus_3:, ама то така е като чаткаш по клавиатурата в малките часове. Добре, че погледнах ,че си отговорил, та видях глупостта, която съм написал. Антиоксидантите елиминират свободните радикали, които са причина за гнилостните процеси в тялото. Сярата, като окислител, елиминира тежките метали, които най-често се натрупват в мозъка. Сам мажеш да си направиш извода за "демиджа", който причиняват.  Заедно с това трепе всякакви бацили и елиминира всевъзможни патогени. Поне това е най-масово разпространеното схващане. Хайде лека  ;D
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Чесън
« Отговор #46 -: 02-07-2011, 06:43:54 »

Яж здраво. Добави и лук - да неутрализира минусите на чесъна и да се донадят още плюсове :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Чесън
« Отговор #47 -: 02-07-2011, 10:08:29 »

Яж здраво. Добави и лук - да неутрализира минусите на чесъна и да се донадят още плюсове :)
това сериозно ли го казваш, или се шегуваш.... наистина ли си въздействат положително? винаги съм си мислел, че доста си приличат и няма голям смисъл да се ядат заедно  tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Чесън
« Отговор #48 -: 02-07-2011, 12:25:38 »

Аз също ям чесън и лук заедно в салатата ..само че внимавайте много с чесъна , за здравите хора е МОЩЕН афродизиак , държи доста време  tooth
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Чесън
« Отговор #49 -: 02-07-2011, 13:39:03 »

Яж здраво. Добави и лук - да неутрализира минусите на чесъна и да се донадят още плюсове :)

Бате Бино, извинявай, но тук не съм много съгласна с теб. Това ``здраво`` какво означава?

Защото и чесънът, и лукът имат антибиотични свойства. При едно такова ``здраво`` ядене на лук миналата година - по 4 пъти на ден цяла седмица, ми бяха паднали доста под долната граница левкоцитите. Не стига, че не се излекувах, но и направих по-голяма беля. А съм чувала, че ``здраво``-то ядене на чесън може да доведе и до анемия - точно заради антибиотичният ефект.

Така че мисля, във всичко трябва мярка и разум. Не бива да се прекалява с нищо. Или при нужда ``здраво``- но за кратко време, след това умерено :)
« Последна редакция: 02-07-2011, 14:01:51 от donna »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Чесън
« Отговор #50 -: 02-07-2011, 19:54:37 »

Нищо му няма на Гарванчо.Той е нашо момче. Да жули яко и едновременно чесън+лук+лют пипер+карамфил+джинджифил+ лютива мента+ лютива тлъстига +чили сос+ уасаби  ,  че да се прочисти  и обезпаразити най-сетне  :surpris_22:
Той иска, ние не му даваме, ааа...
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Чесън
« Отговор #51 -: 03-07-2011, 09:16:33 »

Яж здраво. Добави и лук - да неутрализира минусите на чесъна и да се донадят още плюсове :)

Бате Бино, извинявай, но тук не съм много съгласна с теб. Това ``здраво`` какво означава?

Защото и чесънът, и лукът имат антибиотични свойства. При едно такова ``здраво`` ядене на лук миналата година - по 4 пъти на ден цяла седмица, ми бяха паднали доста под долната граница левкоцитите. Не стига, че не се излекувах, но и направих по-голяма беля. А съм чувала, че ``здраво``-то ядене на чесън може да доведе и до анемия - точно заради антибиотичният ефект.

Така че мисля, във всичко трябва мярка и разум. Не бива да се прекалява с нищо. Или при нужда ``здраво``- но за кратко време, след това умерено :)


По колко лук си яла на ядене , какво е твоето здраво , аз на ядене , в суров вид , слагам половин малка глава, а чесън - български-> по една глава на ден.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Чесън
« Отговор #52 -: 30-07-2011, 22:12:40 »

Чесънът разширява кръвоносните съдове, затова понижава кръвното налягане - това му действие е много благотворно за хипертоници, но малко дискомфортно за тези, които имат леко ниско кръвно налягане.
Активен
Духът владее материята!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Не знам да има друго лекарство, без значение дали природно или синтетично, за което  да има повече научни публикации. Към момента те са 6092 ! За какво ли не помага тоя чесън ?  ??? Някой ако има повечко време , може да ги попрегледа и да напише после поне едно есе.  :flowers2:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=Allium+sativum
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте

Не знам да има друго лекарство, без значение дали природно или синтетично, за което  да има повече научни публикации. Към момента те са 6092 ! За какво ли не помага тоя чесън ?  ??? Някой ако има повечко време , може да ги попрегледа и да напише после поне едно есе.  :flowers2:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=Allium+sativum
Без да имам претенции на познавач мисля,че много точно си го назвал лекарство.А като такова то може да има и странични показания.Йогите също не го слагат към сатвичната храна.Аз лично не консумирам чесън много години.Баща ми не сядаше да се храни без 2 глави,жена ми също поема добро количество,но не съм забелязал да ги предпазва от грип и т.п.Наскоро се позаинтересувах за ползите и евентуалните му вреди и случайно попаднах на това,ако може да им се вярва:https://media.framar.bg/любопитно/5-вреди-от-честото-консумиране-на-чесън
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Чесън
« Отговор #55 -: 14-01-2019, 12:17:56 »

Точно пък Фрамар ли избра да цитираш, Живко ? :)  tooth При наличието на 6000 научни публикации :)
"Странични реакции" можеш от всичко да очакваш, което не е в дозировка. Изпий 5 л. вода за половин час и засечи какво ще се случи с бъбреците ти :)
Не знам дали  си прочел обаче  до края дори статията , която си дал :)
"Вредите от чесъна могат да се изброят на пръсти и то за конкретни случаи, докато ползите от консумирането му са множество за здравето на организма"  :Content_22:

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Чесън
« Отговор #56 -: 14-01-2019, 13:20:07 »

Просто споделих на какво попаднах,когато се опитах да задоволя невисокия си интерес към чесъна,с дебело подчертано "Без да имам претенции на познавач..." :love_006 - emotloader:
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 23 запитвания.