Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Камъчета без пречистване???  (Прочетена 8434 пъти)

weselinabo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Здравейте,
днес ми се случи нещо много странно.Сутринта в тоалетната се появиха две камъчета по 2-2.5 см ,но странното е, че аз не съм правила никакво прочистване от споменатите/Смятам да направя,но не съм все още/.
Изкарах 5 дни на плодове и чай, после толкова захранване, което не беше перфектно.Усетих всички положителни качества на гладуването :Content_22:.
Вчера сутринта изпих 0.500 л сок от червено цвекло + един морков+ ч.л. зехтин.Четох,че не е добре толкова много отначало, но нямах друго за сок и го изпих.След половин час ми стана лошо,но бързо премина.През деня ядох някакви ядки, а вечерта свежа салата.Казвам всичко това, защото може и на друг да се е случвало подобно нещо и аз да съм го провокирала без да знам.
Ще се радвам на мнение  :peperudi:
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Камъчета без пречистване???
« Отговор #1 -: 30-09-2010, 12:23:03 »

Интересно, сигурно е от цвеклото и зехтина...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Камъчета без пречистване???
« Отговор #2 -: 30-09-2010, 22:51:28 »

От петдневното гладуване също може да е.Макар, че е било кратко и си хапвала плодове все пак не е изключено това да се случи. Може този период да е бил достатъчен за твоя организъм , за да отстрани тези камъчета. Само може да се радваш. :D
Активен

weselinabo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Камъчета без пречистване???
« Отговор #3 -: 01-10-2010, 10:10:21 »

Честно, неочаквах толкова бързи ефекти :peperudi:
Много се радвам,защото сега знам вече със сигурност,че съм на прав път :Content_22:
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Камъчета без пречистване???
« Отговор #4 -: 12-11-2010, 09:54:11 »

а ти сигурна ли си, че са били камъчета? защото при едно гладуване и на мен ми излизаха едни неща, които помислих за камъчета, обаче бяха меки... нещо като сгъстена слуз... ако само си ги видяла, а не си ги "проучила", може да не е било точно камък... :surpris_23:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Камъчета без пречистване???
« Отговор #5 -: 21-11-2010, 06:35:47 »

Като се замисля, това и на мен ми се случи при първото по-продължително гладуване на вода (14 дни) - по едно време от мен излязоха някакви неща, които изглеждаха точно като камъчета, без да съм правила нищо специално за това. Предполагам наистина, че или е било пресована слуз, или наистина черният дроб си има начини да се пречисти дори и само от гладуването, пък и соковете доста помагат. Супер  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Purple_Rain

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Камъчета без пречистване???
« Отговор #6 -: 15-03-2011, 08:42:27 »

За да не отварям нова тема-освен камъни на някой да му се е случвало да му излезе кърваво топче?На мен ми се случи и освен това топче,на другия ден ми излезе и някаква кървава сравнително дълга(3-4 см)ивица?Сега се чудя това пък какво може да е? :surpris_22:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Камъчета без пречистване???
« Отговор #7 -: 15-03-2011, 12:16:22 »

....може би е паразит някакъв ... ::)
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Камъчета без пречистване???
« Отговор #8 -: 15-03-2011, 12:29:09 »

Ако е с яркочервен цвят е от дебелото или правото черво, колкото по-отдалеч идва, кръвта се променя към по-тъмно, язваджиите например когато прокървят, цветът е катранено черен. Тази ивица може би е слуз, което се връзва с остър колит, може и вътрешни хемороиди, за по-страшни неща не ми се говори. Най-добре си направи колоноскопия.
Активен

Purple_Rain

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Камъчета без пречистване???
« Отговор #9 -: 15-03-2011, 15:12:20 »

Diego de la Vege,да отбележа,че никакви проблеми не съм имала като колит,язва и нещо подобно.Преди да си направя клизмата-усещах страшно глабоволие,а след това просто ми олекна,все едно нищо ми е нямало.Та,сега съм в чуденка.  ??? А и предположих,че може,и на някой друг да му се е случвало-за това попитах.А за по-страшните неща-пиши си спокойно.Аз предпочитам истината пред заблудата. ;)
Даниела,може и да е паразит,да,но в случая интересното е,че бях няколко дена на пълен глад,и нищо не ми излизаше.Едната вечер не знам защо ми се приядоха ябълки и ядох,и то много кисели,при положение,че знам,че е нужно захранване.Следващите 2 дни изкарах едно тъмно,червено топче,и на другия ден кървата ивица.Някой от Вас сигурно знаят билки или някакви методи за премахване на паразити,ако може да споделите,че от аптеката да си купувам прахчета-пак ми се струва химия,и надали ще има някакъв ефект.Благодаря Ви предварително!  :flowers2:
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Камъчета без пречистване???
« Отговор #10 -: 15-03-2011, 16:05:57 »

Е, щом нямаш оплаквания, едва ли е сериозно. За очистване от паразити имаше огромна тема ТУК.
Активен

Purple_Rain

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Камъчета без пречистване???
« Отговор #11 -: 15-03-2011, 20:37:46 »

Видях я,но сега няма орехи.Явно на ленено семе,карамфил и това ще карам.На прахчетата от аптеката-нямам им много вяра.
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Камъчета без пречистване???
« Отговор #12 -: 16-03-2011, 11:46:18 »

Видях я,но сега няма орехи.Явно на ленено семе,карамфил и това ще карам.На прахчетата от аптеката-нямам им много вяра.

Семьонова препоръчва поне веднъж да се направи генерална дехелминтизация по нейната методика, макар и в дом. обстановка и за профилактика - лен и карамфил. Неотдавна си правих генералната, но и аз не намерих орехова тинктура и вратига. Когато попитах в билковата аптека за вратига, казаха че била отровна и не се продава, гледаха ме странно, все едно ще тровя някой!  :surpris_22:
Активен

Purple_Rain

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Камъчета без пречистване???
« Отговор #13 -: 16-03-2011, 15:51:39 »

Когато попитах в билковата аптека за вратига, казаха че била отровна и не се продава, гледаха ме странно, все едно ще тровя някой!  :surpris_22:
А това,че някои тровят други хора с ГМО,Е-та и консерванти-може. :fun_096:
Аз да споделя,че си продължих още един ден гладолечението след случая с ябълките и "паразитите"(не знам дали това бяха).На другия ден ядох и то неща,които по принцип са противопоказни.През нощта се събудих с болки в корема и пак изкарах някакви паразити явно.А,досега съм нямала никакви проблеми,нито със стомаха,нито с червата(да чукна на дърво).Но това ме амбицира да си купя сега карамфил и да продължа.
Каква е тази генерална дехелминтизация и как се прави в дом.обстановка?
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Камъчета без пречистване???
« Отговор #14 -: 17-03-2011, 10:14:52 »

Пуснах ти го на лични, не че е някаква тайна, но препоръчвам да се прочете цялата книга, където всяко нещо си е обяснено как, защо и т.н. Има силни билки и трябва да се внимава много!
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Камъчета без пречистване???
« Отговор #15 -: 17-03-2011, 10:20:16 »

п.п.

Книгата се казва "Очистись от паразитов и живи без паразитов"
ТУК (и другите нейни книги там са мн. интересни)


Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Камъчета без пречистване???
« Отговор #16 -: 03-04-2011, 11:45:09 »

Чернодробните камъчета са меки те представляват основно втвърдена мазнина обикновено холестерол + екстри. Затова и не потъват - по леки са от водата. на цвят от светло зелени до много тъмно зелени почти черни - често са обвити с нещо като ципа тя е по светла.
по подробно тук:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=2765.0
Ако са твърди - минерални тогава са от Жлъчката. Обикновено са по светли на цвят но не е задължително. Те са по тежки от водата. Истински камъни са си.
Ако са черни най вероятно са фекални. И тези както чернодробните не са истински камъчета те представляват стара загнила маса задръстена някъде по червата най често в джобчетата на дебелото черво. Върху тях често се развиват паразити заради процесите на гниене които тровят нормалната чревна микро флора.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Камъчета без пречистване???
« Отговор #17 -: 03-04-2011, 11:49:46 »

Нормално е след или по време на гладуване да се получи спонтанно очистване на черния дроб а това със сока и зехтина дето си пинала таман ги е доразмърдало.
При мен по време на гладуване винаги досега някъде след десетия ден се очиства черния дроб.

Продължавай смело ... на прав път си.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Камъчета без пречистване???
« Отговор #18 -: 01-06-2011, 17:12:10 »

Цитат
Каква е тази генерална дехелминтизация и как се прави в дом.обстановка?
А дали има нещо на български? Всъщност какво значи дехелминтизация ? Обезпаразитяване ли?
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Камъчета без пречистване???
« Отговор #19 -: 01-06-2011, 19:40:58 »

Буквално дехелминтизация значи да се отървеш от червеите (хелминти или Helminthes са всички паразитни червеи).
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 23 запитвания.